Юлчето порасна вече, стана палаво човече!

  • 82 234
  • 589
  •   1
Отговори
  • Мнения: 109










Нашето талисманче Александър (1.300кг) fingerscrossed







Сладките ни талисманки Елиза (2.070 кг, 44 см) и София (1.760 кг, 42 см) на мама Бени ஜ (термин 1 Юли), спешно секцио







Томислав (1.850 кг, 43 см) на мама MariaBPetrova (термин 17 юли), спешно секцио







Теодор (2.700 кг, 48 см) на мама nedid (термин 1 юли), спешно секцио





Преслав (2.750 кг, 47 см) на мама Кит Кат (термин 1 юли), нормално раждане







Георги (2.800 кг, 50см) на мама Во-Во (термин 8 юли), нормално раждане






Катерина (3.150 кг, 48 см) на мама Или (термин 9 юли), секцио





Ема на мама Oceanborn (термин 8 юли)






Виктор (3.030 кг, 51 см) на мама sibil1987 (термин 1 юли), нормално раждане
Калоян (3.630 кг, 51 см) на мама nadenzeto (термин 1 юли), спешно секцио




Калина (3.150 кг, 51см.) на мама hailie (термин 30 юни)
Давид (2.980 кг, 50 см.) на мама brigita секцио (термин 12 юли)







Виктория (2.860 кг, 47см) на мама Ержебет (термин 12 юли) спешно секцио
Йосиф ( 3.450 кг, 53 см.) на мама denymeny нормално раждане (термин 13 юли)







Мелиса (3.030 кг, 48 см ) на мама Ванчето89 нормално раждане






 

Владимир (3.300 кг, 51 см.) на мама dotmot (термин 18 юли ) планирано секцио






София ( 2.870 кг, 49см.) на мама Kremi85 нормално раждане (термин 9 юли)







Виктор (3.280 кг, 50 см) на мама galentse нормално раждане (термин 3 юли)
Теодора (2.200кг, 43см) и Ивайла (1.80кг, 42см) на мама каролина s, спешно секцио (термин 3 август)






Александър (3.550 кг, 50 см.) на мама hope!, спешно секцио (термин 19 юли)





Димана (4.000 кг. и 52 см.) на мама Кей секцио (термин 10 юли )
Ивчо  (3. 950 кг. и 53 см.) на мама Зайченцето бяло нормално







Анна (4.800 кг, 51 см. ) на мама ganbg секцио (термин 16 юли)
Стамен ( 3,200 кг, 51см.) на мама Кристин планово секцио (термин 14 юли)





Давид (3.400 кг, 52 см.) на мама Keli_f нормално раждане (термин 3 юли)
Александър (3.480 и 50 см,) на мама vddimcheva планово секцио, (термин 13.юли)
Анастасия( 3600гр 49см) на мама SunFlowerLady спешно секцио (термин 20 юли)





Калоян (3.200 кг, 51 см) на мама leninka` нормално раждане (термин 16 юли)
Мария (3.450 кг ,51 см.) на мама tonita0202 секцио (термин 20 юли)





Виктор (4.050 кг, 53 см.) на мама mishoko (термин 16 юли)
Георги ( 3,270 кг.51 см) на мама Beauty Madness нормално раждане  (термин 8 юли)





Антоан (2.200 кг, 47 см.) и Ема (2.130 кг, 46 см.) на мама speedwell нормално раждане (термин 4 август )
Юлиян (3.150 кг, 50 см.) на мама jasmine_ нормално раждане (термин 7 юли )
Никола на мама nadianiki, планирано секцио
момче (3,200кг и 48см.) на мама stmama86






Даниел (3.600 кг, 50 см.) на мама misholina_sf нормално раждане (термин 10 юли)
Боряна (3.550кг,51см.) на мама pospalancho нормално раждане (термин 4 юли)







Даниел (3.350 кг и 51см) на мама IrinaIvanova- Djudji (термин 4 юли)
Емил (3,450 кг. 51см) на мама Silviq Enkova





Десислава (2,350 кг,  47см.) на мама Любомира08 (термин 31 юли)






Венцислав -( 3, 850 kg, 52 см) на мама NadkaGD секцио (термин 4 юли)
Самуил (3,300 кг и 51 см.) на мама Mrs.Turner / Samberg нормално раждане (термин 30 юли)
Крисиян (3.500 кг и 50 см.) на мама Ronita_76 секцио (термин 21 юли )






Калоян (2,670 кг) и Дария (2,250 кг.) на мама swissygirl планово секцио (термин 1 август)
Тодор (2.800кг и.,50 см) на мама galcheto85 нормално раждане (термин 15 юли)
Кристиан (3.410кг и 52 см) на мама nikoleta_b нормално раждане





Силвиян (3,250 кг и 52 см.) на мама vikenci28 нормално раждане (термин 11 юли)
Кристиян (3.880 кг и 51 см.) на мама nelito0o_ секцио (термин 11 юли)





Емил (4,440 кг, 53 см.) на мама danny_cat нормално раждане (термин 21 юли)
Мария ( 2,200кг, 44 см.) Елица (2,300 кг, 44 см. ) на мама aissa80 секцио
Атина ( 3.300 кг, 51 см.) на мама linaki78 секцио ( термин 10 юли)





Александър (3,620 кг и 50 см ) на мама crazy_iv нормално (термин 25 юли)
Радостина (3.000кг, 48см) на мама Tedito82 (термин 27 юли)
Димитър,(3,520кг и 50 см ) на мама sini_o4i4ki (термин 24.07)., спешно секцио.
Борис (3,000кг и 50см.) на мама Vennie нормално раждане.
Магдалена (3.250кг,48 см) на мама sladurka секцио (термин 25 юли)





Стелиян (3.850 кг и 53 см.) на мама Ni4onka нормално раждане (термин 9 юли )
момче (3.050 кг и 50 см) на мама Sashka





Сиенна (3.250 кг и 51 см.) на мама balenciaga нормално раждане
Никола (2,830 кг, и 47см) на мама mishelka
Габриела (3,530 кг , 54см) на мама katq_82





Михаил (3.800кг и 49см) на мама disaster_83 нормално раждане (Термин 31 юли)
Габриела, (3.100кг и 50 см) на мама gery_, планово секцио (Термин 2 август)
Теодора (3.300 кг и 50 см) на мама sssss планово секцио





Мина (3.000 кг, 50 см) на мама dara82, секцио (термин 26 юли)






Ивета (4.000кг) на мама БellaБellissima, нормално раждане (Термин 15 юли)




Габриела (3.150кг и 49 см) на мама stefyyyy, нормално раждане (Термин 23 юли)
Божидара (2.810кг 48 см) на мама Мария Тереса, нормално раждане (Термин 28 юли)





Крисия на мама juliesp




Гергана на мама силвето димитрова спешно секцио
момиче на мама meri meri meri
Ерен (3,550 кг, 51 см.) на мама kareliyka
Елена (3,550кг 51см.) на мама didka12





Борислав (3,700 кг. и 53см.) на мама pepilota
Георгица (3,350 кг и 52см.) на мама georgiewa




Матея (3,660кг,и 50см.) на мама люлякова градина





София (3,370кг,и 50 см.) на мама didiana













http://www.moetodete.com/content/view/131/66/


Скрит текст:

ГРИЖИ ЗА НОВОРОДЕНОТО - част І-ва
ГРИЖИ ЗА НОВОРОДЕНОТО - част ІІ - ра
ПРИБЛИЗИТЕЛНИ РАЗМЕРИ НА БЕБЕТО ПО СЕДМИЦИ
БЕБЕШКА ПСИХОЛОГИЯ - I част
БЕБЕШКА ПСИХОЛОГИЯ - II част
ГРИЖИ ЗА БЕБЕТО - ПОЛЕЗНИ СЪВЕТИ




НАЦИОНАЛНА АСОЦИАЦИЯ "ПОДКРЕПА ЗА КЪРМЕНЕ"




ЗАХРАНВАНЕ ЗА КЪРМАЧЕТО
ЗАХРАНВАНЕ С ТВЪРДА ХРАНА КЪРМЕНО ДЕТЕ
ЗДРАВОСЛОВНО ЗАХРАНВАНЕ НА КЪРМАЧЕ И ЗДРАВОСЛОВНА ХРАНА




ИМУНИЗАЦИОНЕН КАЛЕНДАР НА РБ БЪЛГАРИЯ
ВАКСИНИТЕ ПЕНТАКСИМ И СИНФЛОРИКС
ВАКСИНА СРЕЩУ МОРБИЛИ, РУБЕОЛА, ПАРОТИТ
ВАКСИНИТЕ - ПРАВО НА ИЗБОР







Съвместна инициатива на BG-Mamma и Ла Лече Лига  България.
Въпроси, свързани с кърмене и захранване, освен към опитните мами в темата, може да задавате и към ЛЛЛ. За да се открояват и да се виждат по-лесно, е добре да ги маркирате в червено, например: ЛЛЛ, имам въпрос относно кърменето ... .

Заповядайте на Ла Лече Лига срещи, безплатни лекции за кърмене и захранване и на кърмачески срещи за бъдещи и настоящи майки в много градове! ПРОГРАМА ЗА МЕСЕЦА.
Актуална информация за кърмене може да откриете на сайта на Ла Лече Лига, както и на страницата на ЛЛЛ във Фейсбук

0888 555 385 - национален телефон за подкрепа, информация и помощ за кърмене.

 

Тема 1





Последна редакция: пн, 08 май 2017, 12:06 от mamaJuly2015

# 1
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Аз ли да съм първа Mr. Green
Благодаря за темата bouquet Да се напълни само с хубави новини  Hug

# 2
  • Мнения: 851
Благодаря за прекрасната есенна тема!  Hug bouquet
Жалко само, че останахме малко пишещи. Иначе за не яденето аз не мога да дам адекватно мнение. И голямата ми беше ящна, макар и капризна. Демек и до сега каквото яде го яде, но някои неща ги отказва категорично. София съм я хванала, че грах не обича. Но пък това го ядем всички други, така че ще трябва да го хапва. Ако почна да се съобразявам с две капризни дъщери и един капризен мъж ще сме само на пържени картофи, пица и спагети. Айде, у лево. Crossing Arms Готвя манджи, които стават що годе за ядене и който не ще да стои гладен! Twisted Evil
Мисля че това с отказването на храната е точно заради зъбите и е временно.

# 3
  • Мнения: 1 602
Добре дошли в новата тема  Hug (малко избързах да я пусна , но днес времето не е много за излизане и от нямане какво да правя я пуснах)

За да не е просто запис искам да повдигна няколко въпроса.

сън Колко спят вашите дечица? Будят ли се все още нощем?

зъби Колко зъбчета имате вече? започнахте ли да ги миете с четка за зъби?

игри Коя е любимата игра на вашето дете и изобщо на какво си играете?

думички Какви думички казват вашите дечица?

имуностимуланти Какви имуностимуланти мислите да използвате за да подсилите имунитета на вашето дете през есента за да го подготвите за гриповете и вирусите които предстоят? (може да са чайове , билки и тн)
ЗА или ПРОТИВ сте използването на имуностимуланти?

# 4
  • Мнения: 851
Понеже и аз си седя на дивана да се разпиша пак /аман от мен/:
Спи веднъж на ден, след обяд. Ако зависи от нея ще спи два пъти - веднъж между 11и 12 и веднъж към 4,30-5-6 пак за час и нещо, но мен тоя график не ме устройва и затова я държа будна до 12,30 и най-често заспива още на столчето за хранене след като се е наяла. Няма как обаче, трябва да свиква с ясленския график отсега. През нощта се буди /оплаквала съм ви се, неведнъж Cry/. След като спрях да й давам да суче се буди веднъж през нощта и веднъж призори. Ще видим занапред как ще е.
Има 8 зъба - 4 горе и 4 долу.
Играем на много игри - тя с кака си най-обича, но с мен чете книжки, играем на криеница, готвим и ме храни, караме кола навън, играем с топка на футбол.
Думи казва малко - ам, бау-бау, ръмжи като лъвчето, показва на колко години е, отскоро ми вика мамоу hahaha
Имуностимуланти мисля да избера между Ликуид фор кидс/давах го на каката, като беше малка и съм доволна/ или Биозин. Тия по-леките - прополис или есберитокс за мен не са ефективни.

# 5
  • Мнения: 1 689
И аз благодаря за темата  Hug
По темите.Зъби има 6-4 от горе и 2 от долу.Сега чакам да избиват още,че пак го мъчат нощем.Но незнам кои.Не ми дава га му гледам в устата.В този ред на мисли-не мия зъби.Невъзможно е за сега  Tired Дано стане възможно,преди да му се развалят  Tired

Сън-Денем между един и два часа.Няма режим,дори да му се спи до степен да не може да се държи прав,ако е решил че няма да спи-няма да спи.Понякога в 11ч.,понякога в 15ч.
Ако реши,че му се спи в 18ч. не му давам.Да е спал по-рано  Crossing Arms И без това вечер е приключение.
Нощем се буди за вода и веднага заспива,освен ако не го мъчат зъби.Като се събуди му сменям и памперса,че пие много вода и протича.По веднъж се буди.

Думи-нещо като мама и от скоро нещо като тати.Нищо не изговаря ясно още.
Ааа,освен "НЕ!"

Трябва да ставам.После пак ще пиша за останалото.

# 6
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
здравейте, мерси за темата   Hug

сън - спи два пъти, сутрин около 11 за час и малко и следобед пак за толкова. Обикновено след 4-5 ч. Нощем спи, понякога се буди и го слагам между нас и пак заспива.

зъби - 8 , четири отгоре и отдолу, в момента расте и горен кътник

думички - бърбори някакви си негови работи. Мама, баба, деди  Laughing

# 7
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 409
Да се включим и ние!
Честита ни тема,но за съжаление пиша от тел и не виждам нищо.Сигурна съм ,че стефи се е справила чудесно.
По наболялите теми:
-сън-спи вечер от около 10 сутрин до 7.30-8.30 (зависи от това кога е легнала)Вес още нямаме нощ в която да спи без да се събуди.В най -добрия случай по 2.На обяд спи от около 12-13 до 15(не пада под 2.5сън)
Зъби-имаме 6(4горни +2долни)и болната ни тема е горен ляв кътник.1връх е пробил ,но много бавно и излизат зъбите.По цял ден ръцете и са там.то е ръчкане,чоплене,задавяне в следствие на изброените.Пръсите и гъбясват.
Имуностимулант-давала съм единствено уелкид,но докато го пиеше хвана летен вирус-явно не е толкова добър.Ще трябва да проуча за нещо по-добро
Храна-яде предимно мляко.От скоро яде за обяд пил.пържола с хляб(това е единственото нещо ,което яде освен млякото).От няколко сутрини и взимам и кашкавалка или сиренка и след млякото хапва и малко закуска.Готвено не яде.Пюрета изобщо.Иначе може вече да дъвче много добре.И другото което яде е грозде -по 2зърна.Та после ми разказвайте вашите колко били злояди😂
Биха ни 13м.ваксина и за сега 6дни ббез реакция(док каза до 14)
За гърне-изобщо не я слагам.Не и харесва.
Говорене-казва много неща-мама,кака ,баба,дядо ,чочо ,палка,топка ,кола,бау-бау лае,показва животните как казват(коте,пате ,куче и др).Постоянно си говори .Научи се даже и да размахва с пръст като се карам.Разбира всичко което и кажа.
Стига съм си хвалила гарджето,отивам да лягам😘

# 8
  • Мнения: 1 689
Пак съм тук  Crazy
Имуностимуланти ще чакам прегледа при педиатърката,тя ще каже какво да взема.Той е след месец.Миналата зима ми препоръча Биозин,освен един вирус само с хрема,от друго не е боледувал Вики.

Игри-най-обича камъчета.На площадката само обикаля,събира камъчета и ги разнася от едно място на друго.Спира се при всеки и гордо показва ръката си с трофея hahaha В къщи обаче е по-зле,че като няма камъни си отчупва където успее мазилка.Нали още ремонтираме и има недовършени участъци.Иначе любомо му е да си подрежда еднакви по големина предмети.Например си реди топчета по ръбът на спалнята,успява да ги закрепи,въпреки че са кръгли.Или си реди гумените патета върху гърбът на спящата котка ooooh! Тя не е много доволна.Хваща гъупа предмети,реди ги някъде,после един по един ги мести и реди на друго място.Иначе играе и с топки,колички и музикални играчки.Това всичкото е в случай,че не реве.Ревът си лу е любимото занимание,най-много време отделя за него  ooooh!

Това е за сега,имам и още да пиша,но друг път.

# 9
  • Русе
  • Мнения: 311
Да се запиша и аз.
Имаме си 8 зъбчета, 4 отгоре и 4 доло. Те са си от доста време, но други засега няма, предполагам че не яденето може и да е от зъби понеже венците и са малко набъбнали.
Не казва срички все още.
За имуностимуланти ще питам ЛЛ, защото на каката давам прополис който е домашно.правен.
Но за малката не може.

# 10
  • Мнения: 231
Здравейте мами и пораснали бебчовци. Крис с храната е добре като изключим разсейването и това,че една порция е яде 30 минути и иска да му дам я слива я нектарина и после пак продължава с манджата. Ходи не се спира и почти нищо не качва по 200 гр на месец. Стискайте палци днес в 11 часа сме на МПР - Много ми е притеснено , дано да няма някакви сериозни реакции. Иначе със съня е горе долу добре спи веднъж за 2-3 часа от 1 на обяд . Но все още става два пъти за мляко през нощта приемам всякакви идеи вечер какво да му давам към млякото , аз слагам каша лека нощ на Слънчо мляко с ориз пропуска само в 12 и после в 3 и 7 е на линия. По темата със зъбите е с 8 броя-4 отдолу и 4 отгоре. Чакаме кътници , изгниха му ръцете вече да ги дъфче. Любима игра - с боклуци , за него няма играчки , той си играе с найлонова торбичка , пластмасови бутилки и му ги пълнят с камъчета. А за говоренето равен на него няма -мама,бана,тата,дадооо , да , не , алооо, и куп още думи,които все още не ги разбирам. Тица-цица
Оставям ви,че е готов на кукото беше досега. А и по темата за кукото на 9месеца решихме да го пробваме с баща му ма едно музикално,но уви последваха писъци. Взехме едно зелено от ИКЕА най-простото за 3,50 лв еми това беше като седна всеедно вечно е бил на куко. Вече 4-ти месец успешно не е акал в памперс , като изключим момента с разстройството от зъби , което имаше 5 дни. Бяхме го забравили на морето и гп държахме за мишничките на тоалетната чиния,защото ме ака три дни в памперс и го пробвахме и му олекна на детенце. Това е от нас засега. Лек ден и ще чакаме да грейне Слънчице защото в Пловдив го няма.

# 11
  • Мнения: 1 745
Стефи, страхотна е темата Hug както винаги!

След кошмарното боледуване 3 седмици...ту големия, ту малкия, вече са само на имуностимуланти. Малкият е на имунобор сироп, а големия на домашен сироп от бъз, мед и чесън Mr. Green
С ваксините сме назад- трябва да бием тези на 12 и 13м, а то ще наближи и другата на 16м., но когато е  здрав, тогава. По темите:
- сън: спи от 21:30 до 6:30-7. После към 9;30 за час и следобед час и половина-два.
- зъби: има 6, като след 4 централни избиха първите кътници отгоре, Сега отдолу е тръгнал единия кътник. Притеснявам се, че му изникват в този ред та ще говоря със зъболекарката ни.
-игри: играе си много с коли, бута ги, носи ги, бръмчи, въобще играе сам/ батко му иска компания/. Носи от едно място на друго разни неща, катери се и така.
- думи: мама, тати, НЕ Mr. Green/ особено като прави нещо не разрешено- например качва се на дивана и почва НЕ, НЕ Mr. Green/ негови си думички.
-храна: яде каквото му готвя- даже от общата му давам чат-пат, ако е подходящо, най-вече риба или супа. Ще започвам мед да му давам. ЛЛ казва, че мога кремчета с ПМ да му правя/ взимаме домашно/, но аз още не смея- от другия месец сигурно.
- гърне:не иска и това е, ще влачим памперсите, защото изпуснахме момента да го оттуча, нали беше болен.
На работа още няма да тръгвам, че искам да се дипломирам, а и не знам с тези болести как ще е.

Да ви попитам- като пътувате как ги забавлявате- баткото ми заспиваше, но този не и е голяма мъка- не обича да е вързан в стола ooooh!

# 12
  • Мнения: 1 689
Оо,пътуването с кола   Crazy
Заспива винаги,но за съжаление за кратко.До 30мин.Забавления не иска-бута ме,каквото и да предложа.
На последната ни почивка беше забавно.Пътувахме с две коли,семейно.Аз в колата с чичо ми и мама.Вики разбирасе почна да си реве по едно време,като постепенно увеличи децибелите и ревът се превърна в непоносими крясъци.Карахме по ненатоварен път,почти нямаше коли.И съответно,започнаха да ми предлагат да го извадя от столчето.След 30мин. рев,предложемията станаха особено настойчиви,аз вече откачила тотално се предадох.Извадих го Tired От цялото напъване да реве,като го гушнах...повърна.Два пъти-веднъж на рамото и гърбът ми,обърнах го и вторият път на гърдите и краката ми.Нямаше чисто място по мен.Спряхме колата веднага,имаше точно там отбивка.Мама взе детето а аз изтрещяла изхвърчах ревяща от нерви от колата.
За късмет отбивката беше на мостче а доло течеше река.Свалих си роклята,изкъпах се в реката( дълбока около 5см.)Облякох чиста рокля.
Заради разклатените ми нерви (не бях си пила хапчетата) ме пратиха да се возя във втората кола,а мама остана с Вики.

Та така пътуваме ние   Crazy

# 13
  • Мнения: 341
Ние лягаме вечер в 9 и ставаме в 6:30- 7. Умрял от глад. Ставал е и в 6 да ме води в кухнята да му дам "папа". А вечеря точно преди лягане.. Та на шкафчето си държа кашкавал, някоя коричка хляб, грозде за през нощта.  Rolling Eyes Спи понякога сутрин за 1 час, а понякога само от 14 до 16.
Яде нашите манджи. Взимах му кухня 2 месеца, но е все течна, бебешка, а и месото май беше малко. Друго си е пържолката на тати  Mr. Green Общо взето не мога да го изхраня, все гладен..
Памперсите ги махнахме около рождения ден. Справя се момчето много добре.
Зъби има 3 горе и 3 долу. Имам чувството, че навсякъде му е подут венецът..
Разбърборил се е много- бау, мау, па- па, грух грух, кака, ало и най-любимата ми дума- гащи  Joy
Вкъщи играем с кубчета, строител, редим рингчета, бръмчим с колички и 4 (!!) камиона  Joy Но най-вървежни са обувките и пералнята- постоянно рови при тях..
За пътуване взимам крекерчета някакви и книжки. Спокоен е. Но ние нямаме кола и сме с градския транспорт в София, а надалече рядко пътуваме. Другата седмица сме на Банско и 3ч с влак и 1ч с автобус дано мине тихо и кротко Wink

# 14
  • Мнения: 239
Стефи, благодаря за прекрасната темичка.
Сибил не ти завиждам. Ние пътуваме рядко и наблизо, та нямам идея как ще сме.
Сега малко по въпросчетата:
Сън: от около 21:30-22:00 до 7:30-8:30 напоследък се буди почти всяка нощ към 4:00 и заспива след прична доза АМ. Мисля, че се буди заради зъбите.
Зъби: отпред 4 отгоре и 2 отдолу. С 300 зора, висока температура, отказ от храна, еднкратно рядко ако и много мрънкане се показаха външните ръбчета на два симетрични кътника. Сега май ще започват и долните...
Игри: у дома почти не играе, защото не се задържаме много. Сутрин се качваме при мама, тя я храни, а аз си пия кафето. Малката се занимава с малкото играчки, които има там: надуваемо магаре; кофички и лъжички за сладолед, с които храни себе си или мечо, качен в количка; любими са й щипките за пране; пуска музика от играчка и танцува; разглежда книжки с животни и се радва на котки и кучета; тормози голямата котка, като й бърка в очите, носа и устата, гуши се в нея. Вечер сме на детската площадка и там любима й е пързалката: пуска се по всички възможни начини и ми изправя косата. Много обича "Балона се надува".
Имуностимуланти: още не съм давала, но май ще трябва да питам ЛЛ, като отидем след месец.
ПП Забравих за говора: на "нейния си"  не млъква... Голяма бърборана е. Разбираемо до преди седмица казваше само БАМ,като падне или хвърли нещо, НЕ и БАУ-БАУ. Сега казва МАМО на всички, когато иска нещо, НЯМА и вдига ръце, ЕТО като го намери. Иска да се храни сама и се уцелва, но ръси  навсякъде докато си стигне устата.

Последна редакция: ср, 07 сеп 2016, 16:13 от ganbg

Общи условия

Активация на акаунт