Болничен за по малко от 45 дена преди раждане!

  • 8 890
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 15
Благодаря за отговорите, все още се опитвам да се свържа с нои по телефона а и не видиях и имайл дали имат! някои знае ли колко имам срок за да дам вече издаден болничен на счетоводството в фирмта и колко срок има фирмата да го внесе в нои?
Благодаря още веднъж,

# 16
  • Мнения: 4 409
Срока, в който трябва работодателя да го представи в НОИ е до 10-то число на следващия месец. Щом имаш издаден болничен, то същия е вече регистриран в НОИ от лекаря, който го е издал.

# 17
  • Мнения: 15
Благодаря за отговора

# 18
  • Мнения: 417
Здравейте,

Темата е малко стара, но все пак каква се оказа истината?
Следящата ми лекарка каза, че не съм задължена да взимам 45-те дни, а само да занеса служебна бележка от работодателя, в която пише коя е била последната дата, на която съм работила, за да знае от кога да ми издаде болничния.
Каза ми и че самата тя не си го е взимала.
Дефакто, как може някой да те задължи да го вземеш и какво може да ти направят? Не взимам пари от държавата - напротив, по-скоро се води, че ги отказвам...

# 19
  • Мнения: X
Аз не си взех болничен преди раждането, взех си 5 дни отпуска преди да родя. Не съм носила никаква служебна бележка, просто родих и занесох документ за раждането след няколко дни в офиса и свидетелството на педиатъра, който ми издаде болничен след раждането. За мен финансово беше по-изгодно да не излизам в 45 дневен, а и се чувствах ок до края на бременноста.

# 20
  • Мнения: 417
Благодаря ти!
Точно това ми трябваше да чуя. Аз също не смятам да си взимам този 45 дневен болничен преди термин, но няколко човека вече ми казват, че бил задължителен, та за това се притесних.
Радвам се, че от това, което казваш ти, явно не е вярно и наистина не съм задължена..

Аз не си взех болничен преди раждането, взех си 5 дни отпуска преди да родя. Не съм носила никаква служебна бележка, просто родих и занесох документ за раждането след няколко дни в офиса и свидетелството на педиатъра, който ми издаде болничен след раждането. За мен финансово беше по-изгодно да не излизам в 45 дневен, а и се чувствах ок до края на бременноста.

# 21
  • Радомир
  • Мнения: 128
Здравейте
Искам да попитам за обезщетението което се дава от социалните
45 дена преди раждане ли беше или след раждане. Даваха се еднократно

# 22
  • Мнения: X
Еднократна помощ след раждане се издава от общината със свидетелство за раждане на детето.

# 23
  • Мнения: 1
Колко е общото паричното обещетение за 45 дена преди термина

# 24
  • Мнения: 1
Аз не си взех болничен преди раждането, взех си 5 дни отпуска преди да родя. Не съм носила никаква служебна бележка, просто родих и занесох документ за раждането след няколко дни в офиса и свидетелството на педиатъра, който ми издаде болничен след раждането. За мен финансово беше по-изгодно да не излизам в 45 дневен, а и се чувствах ок до края на бременноста.

Здравейте! Аз искам да попитам дали получихте майчинство, след като не сте се възползвали от този болничен преди раждането?

Общи условия

Активация на акаунт