Отслабване със Сиофор - тема 5

  • 76 331
  • 671
  •   2
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 7 980
Здравейте, от един месец и аз пия Глюкофаж заради ИР. За 7-8 месеца през 2016г. качих 10 кг.,  като в поясната област положението е трагично. Като килограми стигнах "висотите" от 7-8 месец бременна.
През август, когато още не бях сигурна, че имам ИР, започнах ВМ - НВХ, но за около месец - месец и половина резултатът беше 2 килограма, което ме обезкуражи. Пробвах и монодиета (на Червенкова), около 1/5 кг. свалих за около 5 дни и не доизкарах 12-те дни. При мен положението се усложнява и от хипофункция на ЩЖ и Хашимото.
Сега отново съм се хванала сериозно с идеята да се приведа в нормален вид и бих искала да питам какво правите, за да "съживите" метаболизма? Целта ми е да сваля едни 15 кг., но и 10 да са, пак ще е добре.

# 46
  • Мнения: 2 816
Здравейте, от един месец и аз пия Глюкофаж заради ИР. За 7-8 месеца през 2016г. качих 10 кг.,  като в поясната област положението е трагично. Като килограми стигнах "висотите" от 7-8 месец бременна.
През август, когато още не бях сигурна, че имам ИР, започнах ВМ - НВХ, но за около месец - месец и половина резултатът беше 2 килограма, което ме обезкуражи. Пробвах и монодиета (на Червенкова), около 1/5 кг. свалих за около 5 дни и не доизкарах 12-те дни. При мен положението се усложнява и от хипофункция на ЩЖ и Хашимото.
Сега отново съм се хванала сериозно с идеята да се приведа в нормален вид и бих искала да питам какво правите, за да "съживите" метаболизма? Целта ми е да сваля едни 15 кг., но и 10 да са, пак ще е добре.

Тренировки редовно.  2 години не близнах захар и тесто, без газирано и боклуци   Simple Smile

# 47
  • София
  • Мнения: 7 980
Какви тренировки, кардио? Днес ходих на пилатес, в петьк се каня на степ аеробика, дано да издьржа. С тия килограми отгоре дишам като кит на сухо. Sad

# 48
  • Мнения: 2 816
Колко пък да са толкова  килограмите Simple Smile Аз започнах  от 110  #Crazy Сега съм 66 кг.  bowuu

Започнах с домашни тренировки - загрявка леко-бавно, след това по малко коремни преси, клякания, разтягане. Жалка работа  Laughing После тръгнах на йога. След това си подкарах с Джилиян и от Фитнес блендър. Още съм си с тях, тренирам си в домашни условия. Има и за начинаещи. Според мен степ-аеробиката си е доста натоварващо, няма нужда в началото толкова хард, но Вие си знаете. Ако искате мога да пусна клипчета от блендъра като за начинаещи.

# 49
  • София
  • Мнения: 7 980
Ева, впечатляващ резултат!  bouquet
Тръгвам от по-малко килограми, надявам се, ако сръчкам метаболизма по някакъв начин, да започне да има и резултати.
Видях клипчетата за начинаещи във Фитнес Блендър. Не знаех за този сайт, много благодаря за него!
Последен въпрос: използваше ли метформинов препарат, докато сваляше тези килограми?

# 50
  • Мнения: 2 816
милинка,

да, със сигурност, ако си оправиш метаболизма ще оправиш и килограмите. Това се опитвам да обясня на моите приятелки, които са с доста наднормени килограми - проблемът не е в килограмите, а в нарушения метаболизъм. Трябва да се лекува метаболизма.

Пиех Сиофор - 3х1000, но от половин година го спрях на своя глава  Laughing Вече се приемам за здрава  Laughing Инсулинът в началото /когато бях 110 кг./ ми беше 19 на нулева минута, след 2 години хранителен режим, тренировки и Сиофор стигнах до 4. Тогава се обявих за здрава  Laughing

Успех  Hug

# 51
  • София
  • Мнения: 7 980
Ева, много благодаря за отговора!
Инсулинът в 0-ва минута ми е 11, а глюкозата - 5.6 на гладно, което според ендокринолога е високо при спазено изискване за 12-часа глад преди това. Пия по 1500/ден, надявам се диетата, упражненията и препаратът да помогнат.
Не е като да нямам опит с диети и отслабване, но за пръв път липсва резултат. Факт е, че досега напълняването е било общо и не концентрирано в поясната област.
Успех в задържането на постигнатото пожелавам и на теб!  Hug

# 52
  • София
  • Мнения: 293
Някой взима ли Форсига заедно с Метформина?

# 53
  • Мнения: 1 740
Здравейте, от един месец и аз пия Глюкофаж заради ИР. За 7-8 месеца през 2016г. качих 10 кг.,  като в поясната област положението е трагично. Като килограми стигнах "висотите" от 7-8 месец бременна.
През август, когато още не бях сигурна, че имам ИР, започнах ВМ - НВХ, но за около месец - месец и половина резултатът беше 2 килограма, което ме обезкуражи. Пробвах и монодиета (на Червенкова), около 1/5 кг. свалих за около 5 дни и не доизкарах 12-те дни. При мен положението се усложнява и от хипофункция на ЩЖ и Хашимото.
Сега отново съм се хванала сериозно с идеята да се приведа в нормален вид и бих искала да питам какво правите, за да "съживите" метаболизма? Целта ми е да сваля едни 15 кг., но и 10 да са, пак ще е добре.

Мини отново на ВМ-НВХ. Как може да те обезкуражат 2 кг за месец?! Ако си свалила вода и малко мазнини, резултатът ти е бил перфектен. Не се води по диетите, които обещават бързи резултати, само си вредиш още повече на метаболизма и задълбочаваш възникналите здравословни проблеми.

# 54
  • София
  • Мнения: 13 200
Момичета, абе имам проблем.. Пия глюкофаж вече повече от година 1500 мг дневно. Миналото лято се наложи да посетя хематолог и да лекувам желязонедоимъчна анемия. Периодично ми пускат изследвания. Вит Б ми беше в норма. Сега, обаче е под нормата. Случи се така, че в момента в клиниката, която посещавам няма хематолог и ще се наложи да отложа консултацията малко във времето. Но прочетох, че глюкофажа възпрепятства усвояването на вит. B12. Някоя от вас имала ли е подобен проблем. Мисля си, че при толкова дълъг прием на глюкофажа може би от там иде проблема  Rolling Eyes

# 55
  • Мнения: 54 041
От там е, да.

# 56
  • София
  • Мнения: 13 200
Мерси!!!
Аз после като влязох да чета за самото изследване пише, че някои медикаменти изкривяват резултата. Метформин е един от тях. Аман!!! Що не го взе предвид лекарката.. то е безмислено това

# 57
  • Мнения: 1 849
Заедно с метформина задължително се приема и силно дозиран б комплекс, но не на един прием. Особено ако се цели забременяване е опасно самп метформин без б комплекс и то силно дозиран...

# 58
  • София
  • Мнения: 13 200
Заедно с метформина задължително се приема и силно дозиран б комплекс, но не на един прием. Особено ако се цели забременяване е опасно самп метформин без б комплекс и то силно дозиран...
Не, не се цели забременяване, но ендокриноложката сама ме прати на хематолог като ми видя хемоглобина и желязото (които са ниски от преди лечението с метформин). После пих ферофолгама и изследванята ми бяха ОК. Но това след 3 месецчен прием на желязо и Б12. Сега вече Б12 е ниско... За мен това беше грешка на хематолога, че не ме предупреди за тоя ефект на глюкофажа и изобщо това, че изследването е компрометирано. По стечение на обстоятелствата тя няма да приема повече и ще сменя лекаря. Да видим.. Аз на своя глава не бих искала да пия разни работи, че то всичко явно е като скачени съдове. Само вит. Б ще намали пак желязото..

# 59
  • някъде там......
  • Мнения: 477
Момичета, насочиха ме към вашата тема, какво мислите за долните резултати?
След обременяване с глюкоза на 0, 60 и 120 минута се получиха следните резултати:
глюкоза
0 мин -  5 mmol/l при реф. стойности 2,8-6,1
60 мин - 8, 40 mmol/l
120 мин - 2, 79 mmol/l при реф. стойност 3,5 - 7, 8
 Инсулин
0 мин - 6, 33  ulU/ml при реф. стойност 2,6 - 24,9
60 мин - 389, 2 ulU/ml
120 мин - 22, 97 ulU/ml при реф. стойност 2,6 - 24,9
Никъде не прочетох за нива на захарта под нормата, както и не намерих инфо за толкова високо ниво на инсулина на 60-та минута. И нормално ли е нивото на захарта на 60-та минута? Час за консултация имам чак след две седмици, та, ако има някой идея, да коментира.... Предварително благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт