Отслабване със Сиофор - тема 5

  • 76 547
  • 671
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 686
90 дневната подходяща ли е за хора с ИР?

Не!

# 31
  • София
  • Мнения: 11 535
Не, 90-дневната диета за мен е крайно неподходяща, тъй като имаш 2 от 4-5 дни, които са само на въглехидрати. Това кара тялото да изразходва голямо количество инсулин, за да успее да се справи.

# 32
  • Мнения: X
Прочетох че за ИР е подходяща нисковъглехидратна диета, ако изобщо имам ИР всъщност.

# 33
  • Мнения: 54 315
Прочетох че за ИР е подходяща нисковъглехидратна диета, ако изобщо имам ИР всъщност.

Прочети за НВ ВМХ, това е за теб.

# 34
  • Мнения: 2 817
На нулева минута разбирате сутрин на гладно без обременяване просто кръвна захар и инсулин? Лекарката също твърди, че няма начин да нямам ИР.

90 дневната подходяща ли е за хора с ИР?

Да, точно така. Да видим инсулина на гладно, пък може да се наложи и обременяване да се направи. При някои хора чак при обременяването лъсва ИР. Макар, че пак да си кажа, няма човек с наднормено тегло и характерния "пояс", който да не е с ИР. На 7 човека казах да се проверят, при 7 човека лъсна ИР, даже единия се оказа с диабет.
Подкрепям Дева за ВМ-НВХ, при мен дава много добри резултати, когато съм сериозна  Laughing

# 35
  • София
  • Мнения: 11 535
За мен има два вида подходящи диети - ВМ-НВ или балансиран, но под балансиран имам предвид, не само ограничаване на някои храни, а наистина режим. Аз съм била и на двата вида, в момента съм на втория. В периодите, в които съм имала по-висок инсулин, ограничавах повече въглехидратите.

# 36
  • София
  • Мнения: 2 686
Ох, момичета, аз изобщо не знам как ще се справя! Откакто разбрах, че съм бременна свалих още 2 кг. без нищо. Много се зарадвах! Обаче последната седмица ми се яде неистово тестено. Ама никога не съм била така податлива, не ми се е случвало и с предната бременност. Не знам как ще устоявам, ако продължи този глад за тестено. Сладко не ми се прияжда, но мазна тестена баничка може да ме накара да полудея. От години не ми се е дояждало точно това! Излишно е да казвам, че при цялата ми вътрешна борба, 2-та последни свалени килограма вече са в небитието  Sad Моля ви, дайте съвети! Така бях привикнала да си хапвам режимно, без изобщо да ми прави впечатление... Интересно е също, че пояса на корема се върна в двойни размери  ooooh! Все едно съм бременна над пъпа, ужас!!!

# 37
  • Мнения: 1 780
Гадене, горещи и студени вълни, диария, повръщане...
Аз търпях 6-7м и от всичко накрая едно нищо - нито кръвните ми резултати ок, нито килограми свалих, макар 3-4часа на ден да бях в тоалетната.
Сега го пия само вечер и е ок, но пак ефект няма

След приема хапчетата са се появили горещи и студени вълни  ???, Да не би да не е "твоята" доза, колко са ти изписали по 500,850 или 1000 и по колко на ден?
На мен рязко ми  се намали апетита, имах и болки в корема. в началото отслабнах 10-на кг и ги задържах 7-8 г. Но от 2г. въпреки хапчетата наддавам .... #Cussing out

# 38
  • София
  • Мнения: 7 645
почнах с по 250мг само един път сутрин, след 5 дни почнах 250 сутрин и 250 на обяд, след още 5-7дни почнах 3 пъти по 250 и така супер плавно до 3 пъти по 850, но още от едничката доза сутрин като се понатрупа след 3-4 дни се започнаха всичките симптоми, знаех, от четеното от мен, че с времето се свиква и продължих, но не свикнах 6-8 месеца, когато почнах работа след майчинството ми и намалих дозата на 1 път вечер по 850 и то почти буквално преди лягане с малко храна, заспивах и проспивах лошите реакции.
След още 3-4-5м (не помня) вдигнах на 1000мг тази вечерта и нямам проблем, това е което поемам, а според доктора съм си за 3 пъти по 850.

Провала съм се от тогава (минаха 2г) да включвам по малко и сутрин и на обяд, но ефекта е същия, само дето като съм на работа ми е още по-гадно, че ми се случва Sad

Килограми не свалих, само свикнах на постоянното гадене, защото беше 24 часа в денонощието, сега съм бая издръжлива на гадене Simple Smile

# 39
  • Мнения: 25
Здравейте момичета. Каква диета прилагате със сиофора?

# 40
  • София
  • Мнения: 361
Здравейте момичета. Каква диета прилагате със сиофора?

НВ-ВМХ и палео

# 41
  • Мнения: 2 817
И аз съм на ВМ-НВХ хранене, но не съм супер стриктна.

# 42
  • Мнения: 4
Здравейте. Онзи ден ми излязоха изследванията: Нома индекс-5, инсулин- 21, при норма до 25,ендокринолога каза инсулинова резистентност и ми изписа матфогамма 850 по схема за привикване.Също така диетка и мин по 3км тичане на ден. Малко се притеснявам като прочетох описанието на хапчетата. Пише, че започнат ли се едва ли не се пият вечно. Като съм на границата дали не е по- добре само с диета и упражнения да опитам като пия само най- ниската доза? Четох и много диети за инсулинова резистентност и попаднах на диета South beach. Някой пробвал ли я е?

# 43
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 063
Здравейте. Онзи ден ми излязоха изследванията: Нома индекс-5, инсулин- 21, при норма до 25,ендокринолога каза инсулинова резистентност и ми изписа матфогамма 850 по схема за привикване.Също така диетка и мин по 3км тичане на ден. Малко се притеснявам като прочетох описанието на хапчетата. Пише, че започнат ли се едва ли не се пият вечно. Като съм на границата дали не е по- добре само с диета и упражнения да опитам като пия само най- ниската доза? Четох и много диети за инсулинова резистентност и попаднах на диета South beach. Някой пробвал ли я е?

Няма такова нещо. Аз дълго време бях на максимална доза метфогамма, сега след 2 намалявания съм на път да го спра. Вярно процеса на спиране отнема дълго време, но не е невъзможно.

# 44
  • Мнения: 4
Мерси за инфото. Аз малко се бях притеснила, навсякъде пише различно, а ендото е на мнение, че нямало лошо да се пият, пък до когато тогава. Ама аз хич не искам да ги пия, освен ако не е наложително. Минах и на второ мнение и там ми казаха само на най–ниската доза да задържа засега, ако не ми понасят много да опитам само с диетка.

Общи условия

Активация на акаунт