ЮЛСКА ТЕМА 36

  • 54 496
  • 741
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 318
Захарче, благодаря за темата! bouquet
Какви лекарства за децата взимате, когато тръгвате на почивка?
Аз все забравям и за щастие не е имало изненади. Но помня, когато Бранка беше 3г. как мм обиколи Златни пясци да търси аптека в 12 вечерта. За това тази година искам да съм подготвена, но се сещам само за Нурфен  и Фенистил . Друго?

# 16
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 662
О,Джине мъкна една торба. Tired За щастие не се налага да ги ползваме.Нося Ериус и Фенистил от противоалергичните.Капки за нос,физиологичен разтвор дозички,Стеримар,Панадол,Нурофен,Ефералган свещички,сироп за кашлица,нещо за разстройство и за повръщане плюс витамини. Crazy
Ние сме си тук  Whistling

# 17
  • София
  • Мнения: 1 318
Захарче, а защо Панадол, Ефералган и Нурофен? В смисъл, само едното си е напълно достатъчно….А за повръщане и за разстройство какво? Вие няма ли да хващате към морето?

# 18
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 662
Да има  hahaha За повръщане Вомитосхил капки и за разстройство смекта май беше.Аааа и пробиотик. Peace Аз съм куку моля ти се  Laughing Септември ще се изнасяме натам.Повече в сезона съм казала,че няма да ходим.Прекалено населено и мнооого топло.

# 19
  • Мнения: 4 706
Първите два дни имаше температура на третия вдигна само следобед и това беше.Ще и мине до тогава споко. Peace Какво измислихте за РД?
Praynig Оказа се мисия невъзможна да събереш деца по това време на годината. Или са на почивка или на село, а за капак се пада в петък и ако някое е останало, то заминават в петък вечер нанякъде.
Та само 2 деца сме поканили с родителите им в едно заведение с детски кът, а каката ще си дойде по някое време вечерта и тя с гаджето. Та от нищото се събираме 10 човека с децата, мисля че е достатъчно. Днес поръчахме тортата, като се е замечтала от няколко дни да е с пеперуди, намерихме една с картинка на някакво филмче, което не знам кое е, но пък има пеперуди. Каквото дойде ще  е.
Благодаря за списъка ,ще ми е от полза.

# 20
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 662
Много е трудно да събереш деца да. Sad Кирил всеки ден иска торта и свещички. Mr. Green Колко време мина от РД а аз все още събирам подаръци.....Ето и сега ще ходя,че на мм сестра му е пратила от Германия.

# 21
  • Мнения: 4 706
Така е по-добре, тъкмо ще се радва на нови играчки всеки ден, а не за един ден всички накуп. Това със свещичките е голяма мода, купихме я и искаше да спи с нея. Едва сме я взели да я скрием, че трудно я намерихме, нали пък трябва да е с Мини, то пък почти навсякъде свършили №3.

# 22
  • varna
  • Мнения: 871
Скарлет, и Ема за РД в събота ще има торта с Мини - голяма любов с нея Simple Smile Иначе при нас пък обратното, повечето родители са на работа в съботата и не могат да си доведат дечицата Sad
Джине, и аз съм като Захарчето, на Арапя бях с цяла торба, защото й мъкнах и антибиотика, пробиотика и сиропа за кашлица. Иначе имахме Фенистил, ако изгори/алергия, Нурофен за температура, Ентерол прахчета и Еспумизан за разстройство/повръщане, Спасател три вида за всякакви други рани случаи, че и за нас стават всички изброени. Отделно за нас носех също аспирин, въглен, много лепенки и не помня още какво.

# 23
  • Мнения: 4 706
Скарлет, и Ема за РД в събота ще има торта с Мини - голяма любов с нея Simple Smile Иначе при нас пък обратното, повечето родители са на работа в съботата и не могат да си доведат дечицата Sad
Затова вечерен, иначе и при нас сутрин са на работа. А тортата ни не е с мини, но свещичката е с мини.

# 24
  • Мнения: 11 747
При нас от 11 деца всички бяха на линия, само дето 3 се разболяха в последния момент и затова не дойдоха, иначе си бяха тук всички.

# 25
  • Мнения: 481
Рожденият ден на Еми ми е болна тема. Трябваше да бъде на една вила, с много деца(всички си бяха тук), с много музика, песни, танци и игри... но тя беше болна и в крайна сметка бяхме вкъщи само с баба и дядо.

# 26
  • София
  • Мнения: 377
Джине, нещо против ухапване от комари, да мажеш.Термометър и Хексалгин, ей така за всеки случай. Дано нищо не ти се налага да ползваш.

# 27
  • varna
  • Мнения: 871
А, верно, Весито ме подсети - термометър и задължително Аутан против комари и Бочко за след ухапване от комари и други гадини. Много са ефикасни и двете, особено първото и за вечерите са си незаменими.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 831
Ясен също беше болен за рождения си ден /05.07./. Събота сутринта 02.07 когато се събуди се изходи рядко, през деня беше добре, вечерта в събота започна да повръща, в неделя пак беше добре докато не се прибрахме от вилата. У нас вечерта се изходи пак веднъж рядко и може би час след като си легна повърна пак. В понеделника имаше и Т 37,8, която до следващия ден спадна сама. Водих го до ЛЛ и казах, че съм му давала само "лекарството от белите кухненски подправки" - по 1 ч.л сол, захар, сода за хляб, и лимотузу се разтварят в половин литър вода и се дава по чаена лъжичка на 5-10 минути/, шуслерови соли. Каза, че е видимо добре, както си и беше и не ходи на градина до сряда. Четвъртък и петък беше и в петък вечерта се започна отново - рева и се мята поне час, час и половина, че го боли гърба, а явно е било стомаха, защото цяла нощ след това повръща. И след това нищо. Толкова се бях ядосала, че ако беше работен ден следващия сигурно щях да го отпиша от градина. Снощи пак каза, че му се повръща и повърна веднъж. Общо взето от 4 седмици, 3 от тях повръща, а през другата имаше сополи, които и сега има и кашляше в началото най-вероятно от тях.
РД му ден исках да е в парка, но мм отказа, защото не искал "хората които минавали да ни гледат" За мен това е най-удачния вариант. На самия ден, който беше вторник бяхме на пицария с едни приятели и в събота след РД го празнувахме на село с леля му и чичо му на мм и съседите ни. Тортата беше с "маша и мечока" с фондан. Захарното покритие не ми хареса, много, много сладко, но тортата беше хубава на вид.
Лекарства нося и аз много - шуслерови соли, нурофен и нещо с парацетамол, след като вдигна преди време 39,7/8 купих и хексалгин, който не ми се наложи да дам. Аптекарката ми каза, че можело да има алергина реакция щом не съм му давала до сега, линекс бебе, Бочко спрей против ухапване от комари и за след, с изненада установих, че са много добри продуктите на бочко. До преди това сме използвали аутан /за нас/, проспан, стеримар, имам и останал още един сироп за кашлица /не си спомням какъв беше/, капки за нос също останали "грип стоп", термометър. Ще купя и финистил, май имам и един противоалергичен сироп, който не съм отваряла. Преди да тръгнем ще погледна и срока на лекарствата. При повръщане ми казаха, че може да се дава и спрайт, защото съдържал натриев цитрат.

Последна редакция: чт, 28 юли 2016, 09:05 от verabel

# 29
  • Мнения: 11 747
Верче, диета стриктна пази ли? Толкова поредни повръщания..., вероятно не се е бил възстановил и нещо му е подразнило стомаха. Може и 4-5 дни да се наложи, до първото (или дори второ) твърдо изхождане.
Шуслеровите соли са въздух под налягане, според мен, както и цялата хомеопатия, аз не давам.
На мен така ми е писнало да треперя за болести, че и аз мислех да я отписвам от ясла, да се нервирам вкъщи с нея, но поне да не ѝ треперя, че ще се разболее и като се разболее точно колко ще загрубее положението. Обаче нали за градината сме в безтегловност и не се знае ще се намери ли място за нас, та си рекох да ходи на ясла, докато има къде. Тя вече не иска да ходи. Добре си прекарва там, весела е, спокойна, ходи без притеснение, но защо си е навила на пръста, че не иска да ходи - не знам. И актьорското майсторство започна. След като ме изманипулира и излъга за уроинфекцията и ме принуди да правим излседвания, това само я окуражи, че номерът минава. В понеделник кашляла насила, казала, че е болна и че пие сиропче. Лелките се вързали и да съм я водела на лекар. Та пак два дена пауза, лекарката даде бележка и днес отново е на ясла. В тия два дена много ме ядосва и като ѝ се скарам веднага се хваща за корема и иззхленчва, че я боли корема. Като стане на нейната внезапно корема минава и забравя да е имало такова нещо. А оня ден нещо не ѝ давах, не помня какво. Това дете като свъси вежди, зае бойна стойка, наклони се напред и силно се изкашля. Гледа ме в очите изпод вежди ипак кашля. Сиреч - опичай си ума, щото ще кашлям, да знаеш! Тя ме наказва разболявайки се или поне прави каквото може, заплашва да се разболее.

Общи условия

Активация на акаунт