Разязвен тумор на млечната жлеза при котка

  • 13 092
  • 58
  •   1
Отговори
# 45
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 237
Monika6,  Не трябва да го ближе. Почистваш раната със сребърна вода и кислородна вода слагаш марля с прахче за рани на раната и превързваш с боди -


Нашия ветеринар беше предписал кортикостероиди които се пият по схема. Превързването трябва да става през ден. Ако ти изпишат Предивет имам останал и защото моята котка почина го подарявам - пишете ми на лична ако желаете да го получите Simple Smile
Успех Simple Smile

# 46
  • Мнения: 3
Скрит текст:
Monika6,  Не трябва да го ближе. Почистваш раната със сребърна вода и кислородна вода слагаш марля с прахче за рани на раната и превързваш с боди -


Нашия ветеринар беше предписал кортикостероиди които се пият по схема. Превързването трябва да става през ден. Ако ти изпишат Предивет имам останал и защото моята котка почина го подарявам - пишете ми на лична ако желаете да го получите Simple Smile
Успех Simple Smile
Ще го промия днес значи.. проблемът е, че не дава много да се пипа, явно я боли, а се притеснявах от някакво боди да не я дере..

И още нещо да попитам.. след като се почисти, самата марля или бинт не се ли залепва върху раната и после трудно да се отдели.. че не ми се ще да предизвиквам болка

Последна редакция: чт, 09 яну 2020, 16:57 от AnMary

# 47
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 237
Слагаш прахче за рани http://medical.kupro.bg/bg/norsulfazol-kupro.html
https://apteka.framar.bg/30040689/%D0%B2%D0%B8%D0%B3%D0%BE%D1%81 … -10-%D0%B3%D1%80-
По-лошо е да остане така
На моята котка благодарение на превръзките и антибиотиците раната заздравя първия път но когато отново се появи преживя две години и почина на почти 17 години

# 48
  • Мнения: 3
Опитах да я промия с кислородна вода, но започва да ръмжи и тръгва да хапе.. няма начин за жалост, явно много я боли..

# 49
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 237
Еми лекарства си трябва кортикостероидите обезболяват. На нас ветеринарите ни дадоха схема с антибиотик и кортикостероиди и ММ я държеше а аз превързвах - доста грижи си има
Сега имам две здрави котета и пак имам повече грижи дори от болната котка

# 50
  • Мнения: 110
Tired FaceTired FaceТумор е който е голям и обхваща и другата гъ:tired_face:рда ... но малко я обхваща. взеха и кръв днес и искат да я оперират .. направо незнам как ще я дам . Дано мине всичко наред  Cry
Ако я бяхте кастрирали това нямаше да се случи много съжалявам 😢

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 585
С мъка ще се включа в темата, моята маца е на 13 г., преди три години я оперирахме от тумор на млечните жлези и я кастрирахме (махнахме и двата реда млечни жлези) Вече три години котката е здрава, но за съжаление има метастази и се увеличават. Ходим често на ветеринар, посъветва ме да не прибягвам до трета операция, но мисля да поставя въпроса какво ще правим нататък, тъй като много се опасявам, че туморът да не се спука и да не кърви. Приемам съвети, въпреки че както казах ще отидем и на ветеринар. Много се притеснявам, въпреки че преди 3 години изчетох всичко, което намерих и осъзнавам, че с тази диагноза е тежко.

# 52
  • Мнения: 60
Tired FaceTired FaceТумор е който е голям и обхваща и другата гъ:tired_face:рда ... но малко я обхваща. взеха и кръв днес и искат да я оперират .. направо незнам как ще я дам . Дано мине всичко наред  Cry
Ако я бяхте кастрирали това нямаше да се случи много съжалявам 😢

Не се зная, моята котка е кастрирана и ето вчера открихме тумор. На 14 г. е!:disappointed:

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 585
А кога е кастрирана - преди първото разгонване или по-късно? Давани ли са хапчета против разгонване? И това мисля има значение.

# 54
  • Мнения: 60
А кога е кастрирана - преди първото разгонване или по-късно? Давани ли са хапчета против разгонване? И това мисля има значение.

Имаше само едно разгонване преди да я кастрираме, хапчета никакви не съм давала. И ето отново се случва. Казвам отново,защото първата ми котка не беше кастрирана и понякога и давах хапчета. Тя на 14 г. се разболя от този рак. За тази бях толкова сигурна,че всичко сме направили и като открихме бучката, направо се почувствах съсипана. Не зная как отново ще го преживея...

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 585
Много съжалявам, и моята почина от същото, сега си осинових нова котка, кастрирана рано и аз като вас се надявам да не се случи. Бях чела, че кастрацията трябва да е преди първо разгонване, но при вас е било също доста бързо - котката е имала само 1 разгонване. Но все пак 14 г. е по-добре от 9 или 10, защото на ненавременно кастрираните се случва в тази възраст. Надявам се, че поради това че хапчета не са давани да е по- леко, пък и може да се направи нещо поне да се подобри качеството и продължителността на живота, моята след откриването и първа операция на тумора живя 4 години и едва последния месец бе тежко, през останалото време беше добре. Но това едва ли ви звучи успокоително, знам колко е тежко...

# 56
  • Мнения: 13
Добър вечер на всички !
Извинявам се предварително ,че въхросът ми няма общо с темата , но
моята животинка има пателарна луксация . Къде ли не писах ,но не мога да намеря мнения за ветеринар Светозар Кръстев от Стара Загора.
Много ви моля ,който е чувал нещо за него или има някакви впечатления нека ми пише ,тъй като ни казаха, че трябва да му се направи операция и  много се притеснявам .
Блягодаря предварително на отзовалите се !

# 57
  • Мнения: 233
Добър вечер на всички !
Извинявам се предварително ,че въхросът ми няма общо с темата , но
моята животинка има пателарна луксация . Къде ли не писах ,но не мога да намеря мнения за ветеринар Светозар Кръстев от Стара Загора.
Много ви моля ,който е чувал нещо за него или има някакви впечатления нека ми пише ,тъй като ни казаха, че трябва да му се направи операция и  много се притеснявам .
Блягодаря предварително на отзовалите се !
Във фейсбук има група "Ветеринарномедицинска помощ". Пратете искане за присъединяване и попитайте там. Желая късмет и скорошно оздравяване на любимеца Ви Simple Smile

# 58
  • Мнения: 13
Добър вечер на всички !
Извинявам се предварително ,че въхросът ми няма общо с темата , но
моята животинка има пателарна луксация . Къде ли не писах ,но не мога да намеря мнения за ветеринар Светозар Кръстев от Стара Загора.
Много ви моля ,който е чувал нещо за него или има някакви впечатления нека ми пише ,тъй като ни казаха, че трябва да му се направи операция и  много се притеснявам .
Блягодаря предварително на отзовалите се !
Във фейсбук има група "Ветеринарномедицинска помощ". Пратете искане за присъединяване и попитайте там. Желая късмет и скорошно оздравяване на любимеца Ви Simple Smile
Благодаря за отговора!
Аз и там писах ,но за съжаление никой не ми отговори и много ще се радвам ,който има мнения за Светозар Кръстев от Стара Загора да ми пише.
Благодаря предвалително !

Общи условия

Активация на акаунт