Банята - 26-та тема

  • 122 038
  • 732
  •   1
Отговори
  • Мнения: 435

Добре дошли в двадесет и шеста тема за нашите бани!


   


Тук са предишните теми:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25


Скрит текст:









Източник: maistorplus.com

# 1
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Аз ли съм първа? Благодаря за новата тема bouquet, скоро ще покажа в нея окончателно завършената баня.
Успех на всички, които в момента са в това приключение  Crazy

# 2
  • Burgas
  • Мнения: 503
Благодаря за новата тема  bouquetОт събота сме в ремонт и се опитвам да запазя спокойствие-не ми се отдава особено лавирането между непоисканите идеи на  майсторите и недоволството на съседите , но ще се трябва да се справя  #2gunfire

# 3
  • Мнения: 9 427
Тоалетната ни е почти готова. Ще пусна снимки тези дни. За сега добре се получава Heart Eyes

# 4
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Борка, искрено ти съчувствам Hug. При нас съседите проявиха разбиране, така както и ние при техните ремонти, а майсторът с непоисканите съвети го отсвирих и си намерих други Crossing Arms.

# 5
  • In the shadows of my mind
  • Мнения: 962
Ние сме в чисто нова сграда след Акт 16 и всички ремонтираме, та поне няма сърдити Grinning
Нашите майстори днес фугираха няколкото залепени плочки, за да си представим цялата работа и да решаваме докато е време дали ще сменяме генерално концепция, защото аз все се чудя плочките добре ли са, това добре ли е, онова добре ли е ... Зодия Везни и мъж, който не иска да взима решения Grinning

# 6
  • Мнения: 9 427
Кажете ми за фугите, един и същ цвят ли трябва да е на бежови и кафяви плочки?

# 7
  • Мнения: 6 273
ПО принцип кафява фуга за кафявите, бежова за светлите.

# 8
  • София
  • Мнения: 206
Хайде и аз тук.
Да седмица стартирам ремонт на панелна баня 2.30 на 1.65.
Проблема е че не можем да вземем решение за дизайна вътре, искаме да се ограничи душовата част, но и да не ограничаваме пространството. В този случай най-удачно май е да сложим сгъваем параван. Чуденката ми е има ли как да е с цветно стъкло /да не е прозрачен/ и може ли да се движи върху плочките - без прагове и лайсни по земята. Кераглас ли е мястото?
Имам още един въпрос има ли смисъл да купувам термостат.батерия при условие че живея в панел и съм на 8 етаж - ще има ли ефект от нея? Двоумя се между Грое и Видима, и за обикновени батерии и за термо.
Душ системи /пита, тръба и слушалка/видях че има по-евтини - по около 100 лева - има ли смисъл да се купуват по скъпи?
Харесах и една батерия за мивката /мисля че е от кухненска серия/, но е с изтеглящ се много компактен душ и по този начин ще постигна 2 в 1 - мивка и хигиенен душ. Не искам да ми виси отделно душ. Как ви се струва идеята?


# 9
  • Мнения: 39 195
Ако идеята ти е да направиш нещо бюджетно- давай!
Аз също от доста време си избирам къде да се дадат повече пари и къде да се минем по- тънко.

# 10
  • софия
  • Мнения: 25 371
t_doncheva, Кераглас е мястото за параван. При Нейко изборът и вариантите са силно ограничени. Щом не искаш да ти виси хигиенен душ, можеш да слижиш дъска биде. Има 2 варианта - такива, които са на самия моно блок и дъска. Ние сме с второто вече повече от 10 г. и не я заменям за друг вариант.
Скрит текст:

# 11
  • София
  • Мнения: 1 742
Запис в новата тема.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 3 999
Благодаря и аз за новата тема. Ще правим баня в нов апартамент и са полезни съветите, които давате.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 742
Дончева, това с смесителя с изтеглещия се душ не е много удачен вариант .Самият маркуч трудно ще се движи в шкафа.

# 14
  • Мнения: 95
И ние вече започваме с банята. Имаме визуализация, която ми хареса и тази седмица купуваме плочките. Дано и в действителност да изглежда по този начин. Ще имаме душ кабина и се чудя дали е възможно стъклото да бъде бронзе и по средата да има матирани линии. В интернет търсех, но не намерих такъв вариант.

Общи условия

Активация на акаунт