Многодетни мами - тема № 66

  • 113 821
  • 774
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 5 270
За оставянето в кола. Може би има значение, че аз не шофирам, придвижвам се основно пеш/градски транспорт като съм с децата и сме двама като сме с колата + децата. Но достатъчно съм гледала и чела, за да имам голям, ужасен страх от това. А и децата ни са още малки, което забравих изрично да уточня - на друг може да са по-големички и да не е такова положението.
П.С. Прегряването е абсолютна реалност по нашите ширини. Заявявам го най-отговорно, ако някой се чуди. Но то да беше само прегряването...
П.П.С. Мнението ми е лично мое си и не ангажира никого, нито пък го осъжда за неговото мнение. Както се видя, понякога санкциите и последствията може да са наистина чудовищни.

chockolina, а имаше ли разлика от посоката на движение? Някои деца се поуспокояват като вече не са с гръб към движението. На част от моите им се случи период със ставане на лошо дори по магистрала и се замислям вече дали и това не е проблемът при някои бебета с подобно поведение в кола. Съдейки по себе си, дори и без повръщане, дори и на прав път, може да е наистина много гадно преживяване...

Ние в момента сме със столче за НУРС-а, а големите са на бустъри - момата с гръб, батко вече без гръб. На някаква магия се събират, малко зор закопчаването с едно специфично навиране на ръцете под седалките, но все пак става и съм благодарна.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 108
Относно оставянето на децата и аз имам грехове. Когато синът ми беше малък, веднъж го оставихме да си играе на детската площадка пред Била, а ние влязохме да пазаруваме. Бил е на 6 години може би. Вярно, че беше дисциплинирано дете и разчитах, че няма да излезе извън заграденото пространство, но откъдето и да го погледнеш, не беше редно. Наоколо паркинг, коли, случайни хора.....всичко става. Не знам какво ни щукна тогава. Има такива моменти на занижена оценка на риска.

А в колата сме ги оставяли двамата със сестра му, но по-големи, далеч от възрастта, в която биха могли да се задушат. За малко дете рискът е твърде голям. Съжалявам за това, което ви се е наложило да преживеете, faquaHug Считам, че отнемането на децата от родителите е изключително крайна мярка, която може да бъде приложена само в много тежки случаи, когато има доказателства за системно насилие и/или пряка опасност за живота и сигурността на децата. От друга страна, у нас в БГ обществената чувствителност към малтретирането на децата и поставянето им в рискови ситуации все още е много ниска. Та не знам, и двата подхода ми се струват крайни - екстремното задействане на полицейската машина на пълни обороти, и пълното неглижиране на проблемите у нас.

# 17
  • Мнения: 3 322
Да се запиша в темата, Суиткид, благодаря! Цоцоланка къде се помайва? Сигур върти баници и няма време за простосмъртните ...

Не оставям деца сами нито в къщи, нито където и да е, не защото съм най-добра майка, просто им нямам доверие. Когато беше малък и единствен №1 успя да подпали един китеник. Аз бях в кухнята, той си играеше из апартамента и отишъл в спалнята да пали и гаси нощната лампа и нещо станало там с кабелите, хвръкнала искра и китеника на леглото пламна. Такъв ужас изживях и ... край. Сами, без надзор - не! Добре, че скоро след това се преместихме в сегашното ни жилище, където хола и кухнята са едно помещение и общо взето там ги изгледах. Даже пред блока не съм ги пускала сами. То при нас е и малко страшничко, де, квартала е нов, непрекъснато има строежи наблизо и строителни работници, които се напиват, псуват, бият, крадат и пр. Сега вече са големи (без № 3), и си ходят сами напред-назад, но до около 12-13 години са били плътно под надзор.

# 18
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
Хоп и аз при вас  Hug Благодаря за чудесната нова тема  Hug Изтървах обаче срока за записване на 1-ва стр., ще остане за следващата тема.
В колата не сме оставяли дете, но градът ни е малък и аз предпочитам навсякъде да си щъкам пеш .
Напоследък толкова нагорно ми идва всичко, че направо не знам от кои запаси да извадя енергия, а и ако може денонощието да се увеличи с някой час ще е добре  Laughing

# 19
  • Мнения: 1 813
запис и благодарнсоти за новата тема bouquet

# 20
  • София
  • Мнения: 3 108
Хоп и аз при вас  Hug Благодаря за чудесната нова тема  Hug Изтървах обаче срока за записване на 1-ва стр., ще остане за следващата тема.

Пращайте на лични, за да ви имам за следващата тема. Peace

# 21
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
Хоп и аз при вас  Hug Благодаря за чудесната нова тема  Hug Изтървах обаче срока за записване на 1-ва стр., ще остане за следващата тема.

Пращайте на лични, за да ви имам за следващата тема. Peace

И аз така... да се добавят поседните двама.

# 22
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
Мами, с риск да ви е много досадна тази тема - имам нужда от помощ и съвет. Става въпрос за ходенето на гърне. Преди дни синът ми навърши три годинки и до сега вече година и половина се измъчваме с това стоене върху гърнето, на което той никога нищо не е направил (може и час да стои и пак нищо). Нямам спомен как стана при батко му, но със сигурност на тази възраст вече беше без памперс - той и на ясла годеше, така че и това може да е помогнало. Иначе баткото също говореше повече, но това го отдавам на факта, че малкият е изложен на два езика и му  е малко объркано в главата, но мисля, че разбира повечето неща, отговаря на команди, има идея като му е пълен памперса, че трябва да се смени и пр. Оставяла съм го и без памперс, но като се опишка не му прави никакво впечатление, че е мокър. Малко съм се отчаяла, защото тук имат много либерално отношение към този въпрос и когато го обсъждам с педиатъра или друга майка ми казват, да не се тревожа, че само щяло да се случи акто детето е готово. А за мен е недопустимо дете на седем години например да е с памперс и това да се смята за нормално. Момичетата още преди двете годинки бяха схванали това умение. А сега най-малкият е на година и не искам и него да го изпусна като батко му.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 108
faqua, наблюдавай дали синът ти проявява признаци на готовност за приучване към гърнето. Малко наизуст ще ги изброя, че не намирам подходяща публикация да цитирам, но доколкото помня, някои от тях включват да могат да изкачват и слизат по стълби, като се държат за перилата, да проявяват интерес какво правите в тоалетната, да имат думи, с които да назовават пишкането и акането, памперсите им да остават сухи за по-дълъг период от време. Не знам каква е твоята тактика, но аз и с трите ми деца процедирах по един и същи начин - свалях памперса изцяло. Вярно, че няколко седмици лудвах от бърсане, смяна на дрехи, пране и пр., но пък общо взето доста бързо се научаваха. Най-много чистене падна със сина ми, той привикна сравнително по-бавно спрямо момичетата. Искам да кажа, че ако го държиш постоянно с памперса, няма кой знае какъв стимул да се научи да ходи в гърнето. Трябва си постоянство. Говорете му, обяснявайте, особено за тоалетната за възрастни. Най-малката ми дъщеря, например, се научи без гърне, направо на тоалетната с детска седалка, толкова й бе любопитно какво правим там. Laughing

Замалко да забравя да почерпя - голямото ми момче Константин е именник днес. Simple Smile Честит празник и на Косьо на Пролетната фея, да е жив и здрав! Здраве и късмет на всички именници, малки и големи! Hug

Последна редакция: сб, 21 май 2016, 09:53 от sweetkids_mama

# 24
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
sweetkids_mama , честит ти именик, да е жив и здрав - честито и на всички останали малки и големи именици  Hug
За махането на памперса - не знам какво да посъветвам, винаги съм следвала децата (и при двамата големите стана на около 2г. - дневния памперс и малко по-късно - нощния), но наистина 3г. си е време да се махне, sweetkids_mama  ти е дала добри съвети.

# 25
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
sweetkids_mama, Пролетна фея - да са ви здрави момците и да славят имената си!!!

Малката е на 2,3 Simple Smile Тези 4 дни съм решила да махам памперса ... От яслата ми казват, че не могат да ми помогнат и искат да си е с памперс, защото са 30 деца Simple Smile А тя ... тя иска да е без памперс, сяда на гърнето ..., но от сутринта вече 3 пъти сменям дрехи Simple Smile Все се напишква и казва "Оп" и се хваща за дупето Simple Smile Та, така - ще пробваме докато ни стигнат гащите Simple Smile

# 26
  • София
  • Мнения: 3 108
sweetkids_mama, Пролетна фея - да са ви здрави момците и да славят имената си!!!

Малката е на 2,3 Simple Smile Тези 4 дни съм решила да махам памперса ... От яслата ми казват, че не могат да ми помогнат и искат да си е с памперс, защото са 30 деца Simple Smile А тя ... тя иска да е без памперс, сяда на гърнето ..., но от сутринта вече 3 пъти сменям дрехи Simple Smile Все се напишква и казва "Оп" и се хваща за дупето Simple Smile Та, така - ще пробваме докато ни стигнат гащите Simple Smile

Благодаря ви за пожеланията! Heart Eyes

Постоянство и търпение му е майката на приучването към гърне. С най-малката имахме късмет, че периодът на приучване се случи през лятото на вилата на свекърва ми. Направо не го усетихме - Галето беше постоянно навън, всичко съхне бързо. Като се изпишка на плочките и само лисваш една кофа вода и готово. Laughing

# 27
  • Мнения: 1 813
Честити именици, момичета. И моят голям син е Константин! Черпя виртуално cook

Иначе с малката и аз съм в процес на махане на памперса и знам, че трябва да стане отведнъж, ама още не ми стига кураж да започна Sad Все си казвам - лятото, а то ей го вече дойде  newsm08
Може и аз да пробвам на вилата, добра идея суиткидс Hug

# 28
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Честито на всички малки и големи именици!

Днес и у дома има повод за празник - русокосата фея (a.k.a. номер 2) става на 7 Simple Smile Времето провали дълго подготвяното парти на открито, но и в клубчето се забавляваха чудесно децата Simple Smile

fapua, все едно описваш тоалетните драми с номер 1. Нощния памперс го свали къде 4 годишна възраст. От сутрин до вечер тоалетната беше тема на разговор и в един момент мисля, че му писна да му мърморим.

# 29
  • Мнения: 1 813
КейРен, да ти в жива и здрава Hug

Общи условия

Активация на акаунт