Зимата полека отминава, Юнчето пълзи и се изправя.

  • 80 765
  • 732
  •   1
Отговори

Анкета

Дами, моля изберете си заглавие за следващата тема :

Опции:

# 15
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Здравейте, момичета и бебета, в този дъждовен ден  Hug

Пилешко, много благодаря за усилията за новата ни темичка! Много ми е кеф, като започваме нова тема - незнам защо  Blush

Гери, Честит рожден ден на патерица! Бъди здрава, не спирай да се усмихваш и да се радваш на живота!  bouquet

При нас каката е болна и от днес до края на седмицата ще е в къщи. Има само хрема и подута сливица, всичко друго и е ок, чуства се добре, но няма как да ходи на училище с тези неразположения. Ще я лекувам тези дни, дано само с това да се размине и най-вече да не го предаде на Магадалена  Praynig

Маги спи в каквато си иска поза. Като заспи я слагам на една страна, но в последствие тя се намества, както си иска. И аз забелязах в нея желание да спи по корем и не съм я възпирала - да спи, както си иска, важното е ДА СПИ!  Mr. Green Mr. Green

Иначе от легнало положение не може да седне, трябва аз да я сложа, нито да се изправя може, нито пък да лази. За сметка на това вече никакви съоражения не вършат работа, дори проходилката не залъгва за дълго - иска да ходи за ръце и абсолютно нищо друго не е интересно. Като я сложа някъде изправена седи доста дълго време, но й идва смелост и се пуска и тръгва, съответно на първата крачка пада, реве, пак тръгва и така. Аз кръст и гръб вече нямам. Направо незнам как я мисли това бебе. За мен това ходене е плашещо рано, утре сме на консултация и да видим и педи какво ще каже. Даже сега, докато пиша този пост, тя е в кошарата за игра, изправена и държейки се за борда, се разхожда сама  Crazy
Риба не съм дала още, защото преди това мисля да е свинското и агнешкото, които още не съм въвела. Според нашият педи, рибата е накрая след всичките меса. Но, определено, ще дам риба от готово пюре.

Абе, исках още нещо да ви кажа, ама нещо изключих  Thinking  Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 309
Ей, че активност, чудно  Hug Дано се задържи. Все пак следващите дни ще са дълги и дъждовни  Wink

Пилешко, много благодаря за темичката  bouquet

От нас новото е, че от 3-4 дни Сияна се е научила  да се плези и сега езичето й непрекъснато е навън. Почва да ме дразни чак и й обяснявам да си го прибира, че не е възпитано. Познайте обаче с какъв ефект  Mr. Green
Иначе вече я пускам по влакчетата катерушки в Борисовата градина да се разтъпква от време на време като издивее в количката, а на мен още не ми се прибира. Гледам, разбира се, да е като няма други дечица наоколо. Малко пълзи през разните тунелчета, но най-много се радва да се изправя и да зяпа. Може доста дълго така да изкара  Laughing

Иначе Сияна пък е от бебетата, които ядат много и всичко, но пък не качват  newsm78 Още сме си под 8 кг. С каката се движехме по същия начин и все се притеснявах. Но пък тя си беше злояда...

Хубав ден на вас, въпреки неприятното време. Ние отиваме след малко да си вземем детската кухня и да купуваме буйки, защото след няколко месечни опити, най-сетне Сиси успя да си загуби едното от меките ботушчета, с които изкара зимата  Crossing Arms

# 17
  • София
  • Мнения: 469
Евето, като ти четох поста ми хрумна да те попитам дали имате бънджи? Ние взехме тези дни едно и малката се побърква от кеф вътре, а после и се спи  Mr. Green Бързо оздравяване на каката Simple Smile
Аз риба дадох два пъти с готово пюре. Първия път нищо не стана, след това предложих на 5-тия ден, но съвпадна с въвеждане на овесена каша и започна да се изхожда рядко. Засега съм оставила рибата на страна, макар че много искам да давам, защото има фосфор и е полезна за зъбите ( ние имаме 6  Crazy ) . Ноо остава да въведа сиренето за заветната попара и след нея потоп, както се  казва Simple Smile
При нас е мрачно и дъждовно и настроението ми е някак... подобно..

# 18
  • Мнения: 528
Здравейте, дами! Не съм писала много отдавна във форума. Искам да споделя с вас, и по-скоро за групата от Фейсбук, че си изтрих профила-Ана Димитрова, и много съжалявам, че не ви писах там. Просто реших, че прекарвам доста време на телефона, вместо да съм с децата си и да се наслаждавам на миговете с тях. Извинете ме.
Може би, ще се влючвам от време на време тук. Ще ми е и по-лесно да ви следя и в същото време да не стоя постоянно онлайн Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 2 633
Здравейте и от мен, момичета! На патерици - честит празник, обичайте и бъдете обичани! Усмихвайте се!

Пилешко, благодаря за новата темичка! Дано да сме по-активни.

Здравей, Дейза (Ани), и аз съм на път да направя същото... опитвам се да се огранича, но не ми се получава - не влизам ден във ФБ и после три дни дочитам... губя много време, два дни нямах телефон - чувствах се прекрасно... та напълно те разрибам.

Днес ми е много уморено, вчера ми беше много емоционален ден - с прекрасни изнедани и подаръци, недоспала от поредното зъбче на Лери - вече има 5 и за капак каката ми спретна ходене до Пирогов... че си навехнала ръката, но се съмнявахме за спукано.

Не съм се включвала и аз отдавна, затова ще пиша по теми.

За хранене - хапва всичко, готвя аз, с кухнята май няма да ни бъде скоро... много претенции, много чудо.

Развитие - не пълзи, днес почти седна сама, придвижва се с избутване и търкаляне, заиграва се една идея повече от хич. Много плаче, ако не ме вижда до нея. Много бърбори - всякакви срички и подражава.

Разходки - много е нетърпелива и не иска да стои в количка -или в движение по задачки или не става... за първи път имам дете, което мрънка непрекъснато в количката... В дни като днешния излизаме с раницата и с чадър. Не пропускам, защото в къщи ще лудна, а и все има задачки.

Сън - спи два пъти през деня за по 1,5-2 часа, вечер от 20 до 7 сутринта. Нощем си суче между 2 и 4 пъти.

Ами май това е от нас засега! Ще се старая да пиша поне веднъж седмично.

п.п. Пропуснах - на баба Марта сложихме обеци на Лери...


# 20
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Евето, като ти четох поста ми хрумна да те попитам дали имате бънджи? Ние взехме тези дни едно и малката се побърква от кеф вътре, а после и се спи  Mr. Green Бързо оздравяване на каката Simple Smile
Аз риба дадох два пъти с готово пюре. Първия път нищо не стана, след това предложих на 5-тия ден, но съвпадна с въвеждане на овесена каша и започна да се изхожда рядко. Засега съм оставила рибата на страна, макар че много искам да давам, защото има фосфор и е полезна за зъбите ( ние имаме 6  Crazy ) . Ноо остава да въведа сиренето за заветната попара и след нея потоп, както се  казва Simple Smile
При нас е мрачно и дъждовно и настроението ми е някак... подобно..

Цветка, имаме бънджи от както навърши 6 месеца  Crazy Crazy Crazy Имаме кошара за игра, имаме люлка, проходилка, имаме една активна гимнастика, която се наглася според възрастта на детето и сега я позлва в седнало положение, плюс две постелки за пода - една музикална и една тип "пъзел" и разбира се стол за хранене. Незнам какъв е тоя зор да ходи. Принудихме се през празничните дни да купиме истински обувки, защото извън вкъщи иска да ходи и разходка с количката е невъзможно, ако е будна. Абе, лудница... Mr. Green

# 21
  • София
  • Мнения: 672
Здравейте момичета! Честит празник и от мен, макар и с ден закъснение! Бъдете здрави, обичани и обичащи и много горди майки и съпруги  bouquet

# 22
  • Мнения: 1 849
Благодаря за новата тема!
И аз не съм писала отдавна, но нямам никакво време. Освен това моят хубавец реши, че вече не иска да спи нощем и се буди по 4-5 пъти, което прави спането за повече от 2 часа без пауза невъзможно. Не знам изобщо колко още мога да издържа така.

# 23
  • в матрицата
  • Мнения: 952
Jana Ina , спопкойно, свиква се с всичко, включително и Неспането  Mr. Green Тук сме поне 4, които не спим повече от 2 часа на цяло и сме живи. Черен хумор ме е налегнал ей!
Днес сме на консултация, надявам се дяа сме достигнали до 7 кг, макар, че не виждам как, като не яде.....

# 24
  • Мнения: 269
 Да и аз съм една от тези мами, Суза...ако се съберат два часа без събуждане и цокане си е чудо направо:)Ама и това ще мине все някой ден;)


# 25
  • Мнения: 43
Момичета, тези които сте ги захранили със сирене и жълтък, как ги захранихти.. мисля са я започвам вече без дачакам лл че ще си дахраним за първи клас.😅

# 26
  • Мнения: 410
Здравейте дами,

Отчет от днешния преглед- 9кг (+900гр) и 70см (+2см) Simple Smile

Пак го прегледа заради кашлянето от време на време-от зъбките било. Иначе чисто гърло, гърди...изписа ни все пак инфлуцид 3×1, защото щом почнели зъбите имуниета пада

В голяма чуденка съм  Thinking каза, че може би не му стига вече вечер преди лягане само кърма и че може да започна по мъничко постно пюре-50гр. Аз му додавам от изцедената от обяд или от замразената-общо 210-220мл ,защото вече цедя по 100-120мл и знам,че му е малко като количество. От моя приятелка обаче знам,че нейния док и беше казал да дава разредено кисело мляко. Някои от вас дава ли нещо допълнително освен мляко вечер и какво?

mi6lenceto88 аз започнах с 1/4 жълтък след 2 седмици сиренце-краве. Сега давам домашно козе,майка ми го прави прясно и не го осолва.

# 27
  • Мнения: 43
Да и аз пак, направо с това хранене ще се побъркям... Как ви е хранителният режим. Ние се храним в 7ч. с АМ 210 гр като от скоро слагав него и бисквитки че ми се струва че не й стига
в 12 часа един ден зеленчуково на следващият месно (като съм въвела пуешко, пилешко и заешко) едно пюренце от 190гр.
В 17 часа единият ден плодово на следващият каша (като съм въвела глутенови) едно пюренце от 190 гр.
И в 22 часа АМ 210мл пак с бисквитка
Вие по колко пъти и какво количество им давате?

# 28
  • Мнения: 410
В 5-6:30 (когато стане) кърма колкото си цокне
9:00-попара/царевичен грис/бейби макарони-редувам ги- +сирене и масло- 200гр
13:00-зеленчуково пюре с жълтък или месно пюре-200гр
17:00-120гр плодово пюре+каша с кърма-общо 200гр
21:00-200-220мл кърма

# 29
  • София
  • Мнения: 2 633
И аз съм от бодуващите. От 22 до 3.30 обикновено се буди за сукане през 70-80 минути, после спи до 6.30...

Общи условия

Активация на акаунт