Болничен по време на бременност – 6

  • 124 262
  • 834
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 12
Здравейте....  в неплатен съм 01.03.19г., за една година до 10.03.20г....през този период забременях.., но не се чувствам добре.... И нз как да постъпя....мога ли от неплатен да изляза в болничен... Или е по-добре да поработя. Моля, ако някой може да ми помогне как да постъпя за да взимам по-високо майчинство. Пропуснах да кажа че от март до сега имам 4 месеца и работа в чужбина... Дали това ще повлияе на майчинството? Благодаря!

# 676
  • София
  • Мнения: 92
Аз съвсем се обърках... :Х Понеже работодателите ни ни осигуряват на минималната и повишават осигуряването едва когато кажеш, че си бременна... и се замислих, че ако искам да изляза в непрекъснат болничен от 3-я месец на бременността до 45-дневния и осигуряването ми е повишено на 1500 брутно... то дефакто няма да има значение това повишение за майчинството, тъй като ще се вземе в предвид осигуряването преди първия ми болничен и ще се смята само минималната заплата така ли?

# 677
  • София
  • Мнения: 318
Аз съвсем се обърках... :Х Понеже работодателите ни ни осигуряват на минималната и повишават осигуряването едва когато кажеш, че си бременна... и се замислих, че ако искам да изляза в непрекъснат болничен от 3-я месец на бременността до 45-дневния и осигуряването ми е повишено на 1500 брутно... то дефакто няма да има значение това повишение за майчинството, тъй като ще се вземе в предвид осигуряването преди първия ми болничен и ще се смята само минималната заплата така ли?
До колкото аз зная - да. Нещо, за което се сещам е, че, ако прекъснеш болничният, ще смятат и него вече. Демек можеш към 8-9 месец да го прекъснеш за ден, два с платен отпуск.
Все пак още някой да каже.

# 678
  • Мнения: 1 469
За болничните се вземат доходи от предходен месец назад. Дори и 2 дни да прекратите, базите ще са от предходен назад. Така или иначе няма да окажат влияние кой знае колко осигуряване за 2 дни на 1500 лв. За 45дневния ще имате ново преизчисление на обезщетението, тъй като то е 24м назад. Може да се окаже че по време на болничния да вземате по-високо обезщетение, отколкото след това-в предвид увеличенията на мин.заплата през годините

# 679
  • Мнения: 191
Здравейте! Въпроса ми е мога ли от гинеколога, който ми води ЖК да искам направление за ЛКК и болничните да ми ги издава ЛЛ тъй като там имат лекарска комисия, защото при гинеколога ще ми вземат 35лв. за всеки болничен? А при джипи-то ще е безплатно...

# 680
  • Мнения: 16 868
Е как ще ходиш на ЛКк пък ЛЛ ще ти издава болничния?!
ЛКК  издава болничните.

# 681
  • Мнения: 191
Въпроса ми е дали може да е от ЛКК, където ми е личната, а не хри АГ-то, защото там се плаща.. частно е.

# 682
  • Мнения: 16 868
Той аг ти дава направление за Лкк, мисля може навсякъде с него. Аз ходех в Майчин дом и беше удачно да е там Лкк.
Агто не знае ли или не ти е удобно да питаш? Защо не звъннеш там където искаш да минаваш на лкк, ще ти дадат най-точна информация.

# 683
  • Мнения: 191
Аз досега съм ходила само два пъти на вагинален ехограф и на 21 ще ми правят картон и още не сме говорили по въпроса с болничните. Просто днес личната ми каза да взема направление от АГ за ЛКК и ми се стори невероятно да мога да си взимам така болничните при комисията, където е личната, защото много познати са ходили при тази гинеколожка и винаги са плащали за болничен от нея.

# 684
  • Мнения: 16 868
Сметни си дните за болничен, така че да не се наложи да минаваш телк.

# 685
  • Мнения: 464
Можеш да се запишеш паралелно на ЖК по здравна каса някъде и оттам да ти издават болничен.

# 686
  • Мнения: 128
Здравейте, искам да попитам дали някой знае какви документи са ми нужни  за пред ЛКК комисия за болничен при смяна на постоянен адрес, в болнични съм от 4я месец. Трябва ли някакъв документ от новия личен лекар? Благодаря

# 687
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
здравейте, чух, че правителството разисква някои промени в издаването на болнични. Първо ЛЛ няма да има право да издава повече от 7 дни непрекъснат, второ ЛКК ще имат право да издават по 20 дни, вместо по 30 и общо 120, вместо 180. Разискването по темата ще трае около 1 месец. Въпросът е какво става след това? Подлежи на гласуване?.. От кога биха влезнали промените ще касаят ли тези, които вече са излезнали да кажем в първия, втория 30 дневен болничен или това се води заварено положение? Отделно чета за заплахите как ще се провеждат проверки по домовете и само да те хванат да не лежиш, а да си вееш д-то на някое спа и ти е спукана работата Grinning

# 688
  • Мнения: 62
Здравейте!
Аз съм в 14 ГС и на работа сме доста хора на едно място. Много ме притеснява положението в момента с тази грипна епидемия и ми се иска малко да си постоя в къщи около седмица, колкот всичко да отмине.
Питането ми е ако ЛЛ ми издаде болничен поради грип, то той влиза ли в общия болничен при бременност?

# 689
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 025
Зависи какво имаш предвид.Такова нещо като общ болничен преди майчинство няма...

Общи условия

Активация на акаунт