Житният режим на Учителя Петър Дънов - 12 тема

  • 96 832
  • 743
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 9 468
използва се пшеница за покълване, не грухана. като по-лесен вариант може и с лимец, но там чистенето е по-малко. като най-краен вариант - грухана пшеница /ако имате проблеми със зъбите или стомаха/.

# 646
  • Мнения: 2 560
Нещо не съм разбрала правилно май🙊🙉🙈, за пшеницата.
Лимец имам, ама и пшеница ще потърся.
Благодаря😊

# 647
  • Sofia
  • Мнения: 580
Въпрос на избор е. Лично аз го правя с покълнал лимец ,по-вкусно ми е. Опитайте и ще прецените кое ви понася по-добре.

# 648
  • Мнения: 9 468
Да, разбира се. Но с лимец чистенето не е толкова интензивно, защото е по-мек. Също така с него постът е по-лек и се постигат малко по-различни резултати. Ако решите с лимец, може да заявите от дарлимец. Страхотни хора са.

Последна редакция: чт, 30 яну 2020, 09:52 от zenata

# 649
  • Мнения: 206
Честит празник на Житния режим!  На този ден, преди повече от 10 г.,  в този форум започна мисията ''Житен режим''.Искахме той да се популяризира и да се прави по-безопасно и по-полезно.Днес това е факт, благодарение на много труд и споделен опит.Пожелавам много успешни Житни режими на всички!

# 650
  • Мнения: 206
Радвам се,че във форума има знаещи по темата,които не се вляят от модерните тенденции за правене на режима.Учителят го е дал  с накиснато във вода жито/за да поомекне/. Имало е лимец,но той не го е споменал.По-късно неговите ученици започват да правят режима и с покълнало жито /1-3 мм/ заради по-тежките съвременни условия.То има /според научни изследвания/ повече полезни вещества.Житото чисти по-добре.Можете да разберете и сами,ако излеете малко мазнина върху ръцете си ,сдъвчете малко лимец и жито и пробвате да се ''измиете''.През последните години лимец е модерен, защото е по-сладък и по-бързо се приготвя.А и се ползва от ''защитата'',че е чист и не е ГМО.Според някои производители, първото не е точно така,но е важна рекламата...Лимец има и по-малко ''агресивен'' глутен.Последният не е толкова вреден,колкото някои си мислят.Дори в по-ограничени количества ни е нужен.Доказано е в реномирани университети с изследвания.Но нали страхът....продава...И се създаде индустрия за милиарди за продукти без глутен.Надявам се някой да направи и следващата тема.Можете да ползвате всички мои текстове от фейсбук и сайта за режима.Успех!

# 651
  • Мнения: 9 468
Накиснахте ли боба Sunglasses

# 652
  • Мнения: 4 275
Да се запиша тук и аз.Тази година ще пробвам,да видя до къде ще стигна.
Но аз имам лимец,донесох си 1 пак от БГ.Нямам идея къде да намеря жито тук,а и сигурно няма да е такова,че да покълва.Ще опитам с лимец,нищо че сега орочетох,че не чисти така добре

# 653
  • Мнения: 206
За тези,които са в чужбина-в аназон има и жито, и мед....

# 654
  • Мнения: 2 184
Аз утре ще поръчвам жито,сега ще прочета от къде,благодаря за темата и на всички,които помагат с инфо.Също от утре започва и подготвителния ми период на плодове,зеленчуци и др.позволени!

# 655
  • Мнения: 206
http://jitenrejim.bratstvoto.net/docs/jr12022020.htm -това са подробните указания за  всеки ден

# 656
  • Мнения: 59
Житният режим по Учителя Петър Дънов
https://istina.bg/petar-danov-za-jitoto-i-jitniya-rejim/

# 657
  • Мнения: 56
Здравейте, решила съм да направя и аз режима, за първи път ще ми е, с Хашимото съм, така че ще го направя с лимец, но питането ми е може ли да се заместят орехите, които не са препоръчителни за Хаши с бразилски орехи, които са задължителни вместо селен на хапчета Simple Smile

# 658
  • Мнения: 9 468
нищо не може да се замества.

# 659
  • Мнения: 973
Здравейте,

Аз също планирам да направя режима тази година. Понеже имам проблеми със стомаха ще варя житото. Вчера обаче в магазина намерих само парено жито. Не успявам да намеря информация какво точно е това и дали ще е добре за режима. Някой дали знае? Ако не - ще купя грухано жито по-късно днес.

Поздрави!

Общи условия

Активация на акаунт