Бременни майки в чужбина - Тема 50

  • 68 181
  • 635
  •   1
Отговори
# 30
  • На остров
  • Мнения: 13 498
СНоуче много е хубаво, че се чувстваш добре в толкова различна държава. Експатсвото си има и плюсове и минуси, важно е да се гледа от веселата страна на нещата.

Савис какво точно представлява този преглед ?

Кала дано се оправите бързо  Hug

# 31
  • Мнения: 550
Калили, много полжителна енергия ви пращам-дано скоро оздравеете. Толкова е гадно да са болни дечицата, а в комбинация с болни родители и бременна в 9ти месец мама, вашето си е направо геройство. Няма ли приятелка, която да извика да помага? Сега е важно и ти да си почиваш, че бебо още няколко седмици да почака на топло в корема.

Савис, сигурно е изнервящо това чакане, но се опитай да се разсейва - разхождате се повече с мъжа ти, отделен време само за вас, бебето като дойде няма да имаш време за такива неща. А то ще излезе, когато е готово.

# 32
  • Мнения: 116
Две в едно Wink, то не е преглед, а нещо като неинванзивен метод за стимулиране на раждането... Една британска мама, която обаче не пише тука, а във форума на февруарски мами и сега още се мъчи с нерегулярни контракции сподели, че са и правили 2 пъти. Тук го предлагат, ако искаш, преди да почнат да ти вливат окситоцин. Като преносиш 40-та и и 41-ва началото. При нея е имало ефект, каза че не я е боляло, дано скоро гушка бебче... Ама са едни тука, има на 3-4 мин контракции, но само 1 см разкритие и са я върнали... Мен ме боля, но по-малко, отколкото като ме преглеждаше гинеколожката в българия "ръчно", докато ми лекуваше от ужасното хронично срастване на десния яйчник и тръба, аднексит му викат. Тя даже гел не си слагаше на ръката, която пъхаше, а с другата притискаше коерма където е яйчника, за да усети срастването... Не мога да ви опиша усещането Grinning Тази акушерка вчера беше доста по-внимателна  Laughing В сравнения с нея гинеколожката ми в БГ, която е добра иначе като спецялист (само тя ми го оправи това хронично възпаление) е доооста по-брутална при прегледи, все едно крава преглежда  Laughing

Ще се опитваме да се разсейваме с мъжо, жалко че вятъра тези дни е покъртителен, май някъде на закрито, че вчера цяла вечер бях главоболие и като настинала само от 10-15 минутната разходка до болницата...

# 33
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Окситоцин са ми вливали, супер гадно беше. Аз навремето като преносих една седмица ударих една хубава разходка шопинг и вечерта ми падна тапата и ме заболя кръста та разбрах, че са контракции.
Приеха ме в 9.30 с 3 см разктрие, пуснаха ми окситоцин, спукаха ми водите, правиха ми епизотомия и в 5.50 родих. Беше гадно преживяване, но на времето в Шейново всички раждаха като мен.

# 34
  • Мнения: 116
Две в едно Wink и аз като тебе на термина си направих една яка разходка в мола 5 часа Grinning
направо се скапах, но ефект особенн няма. Е може и да има, мисля че бебето още се смъкна, може и да разпуснало още шийката, но явно е рано. Както казах, аз съм сигурна че датата ми е по-ранна, която ми сложиха, иначе по техните "сметки" туй бебе излиза непорочното зачатие Grinning Но колко по-късно е не знам, миним 2-3 дена според мен и гинеколжката ми, която ме лекуваше в БГ. Те тука даже ми изместиха с един ден по-рано от сметките, понеже бебето върви голямо.

# 35
  • USA
  • Мнения: 1 323
Благодаря ви момичета! Hug Ще се оправим само и днес да не ходим до спешното,утре сме дружно на лекар.Не ми се мъкне в спешното,че там освен за залепим още нещо и да ни изпишат АБ за да ни отпратят,друго няма да направят.Между другото мм донесе вируса според него от докторския кабинет.Беше тази седмица на профилактичен годишен преглед и след това се тръшна.
Савис за да предизвикаш контракции,не знам дали знаеш,но отвара от малинови листа върши тая работа.Аз я ползвам за да свалям т на децата,но не смея да пия от нея.На мен като ми предизвикваха второто раждане понеже имах само 1 см ,ми сложиха едно като балонче което постепенно се надуваше до 3,5 см и после само пада,като отидеш на тоалетна,но процедурата си е болезнена,все едно ти го правят на ръка и директно си ми предложиха болкоуспокояващи,защото става бавно.Аз обаче имах много контракции ,но не вършеха работа.Дори после ми пуснаха окситоцин,но след малко го спряха,защото само губеха тоновете на бебето от него... Хубаво е,че те следят по-изкъсо и получаваш повече внимание и грижи! Много е важно да им имаш доверие.
 Аз се спасявам с парацетамол,но днес нямам т което много ме радва,макар че още съм като парцал,но това е добър знак.
Не искам да викам никой на помощ,че очевидно сме силно заразни. Дори свекървата не искам да идва да не вземе и тя да легне болна.

# 36
  • Мнения: 49
Здравейте момичета да се запиша отново в темичката. Heart Eyes  При първата ми бременност редовно се включвах,но след като се роди бебо и се отдадох изцяло на него. Вече е на 1г . Сега отново съм бременна с термин 15.09.2016  Белгия!  Ще ми бъде приятно отново да съм групичката сред нови мами! Хубав ден ви желая изпълнен само с полижителни емоции! bouquet

# 37
  • USA
  • Мнения: 1 323
Мелис добре дошла! Hug
Ние оцеляхме! Аз още не съм съвсем добре,но децата и мм се съживиха,та това много ме ощастливи.Ако може и да спра да кашлям като туберкулозно болна,че ме болят ребрата чак ще съм много доволна.
Гледам,че е пълнолуние и чакам новини от Савис и Веджи. Пълнолунието знам,че им действа някак на бебетата.Аз така родих големия.Гледам,че следващото е около моя термин,та се надявам да си ме чака Praynig
Как сте всички? Какви ги вършите?

# 38
  • Мнения: 2 083
Мелис, добре дошла и лека бременност. Ще те добавя на първа страничка  Peace

Две в едно, ужасно звучи  Sick Като касапница! Ама епизиотомията кога ти я направиха? Тя по принцип се прави чак накрая, а оставам с воечатлението, че са те клъцнали веднага след клизмата  Sick Сигурна съм, че ще имаш съвсем различно изживяване в Швеция  Hug

Кала, радвам се, че не се влошавате. Скоро всички във форма! Да те питам твоята възглавничка на коя марка е? Гледам по тукашните сайтове и ми излиза само една с нещо като гумени иглички... Май ще трябва да поръчвам от САЩ или Европа  Crossing Arms

Веджи нещо се изгуби. Дано скоро да дойде с бебешки новини  Party

# 39
  • USA
  • Мнения: 1 323
сноуче на нея не пише марка,а само името на болницата. Дават ги като подарък в една чантичка заедно с други неща от болницата. Иначе сега се порових и изглежда точно като тази http://www.amazon.com/Carex-Inflatable-Ring-Cushion-Rubber/dp/B0000533DY

# 40
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Аз съм болна надявам се да ми мине бързо.

Сноуче накрая беше, имах 10 см разкритие, но не беше достатъчно.

Кали радвам, се че сте по добре  Simple Smile .

# 41
  • Мнения: 1 923
Здравейте момичета, благодаря, че ме мислите Heart Eyes. Днес се роди нашата девойка Магдалена ( 3.1650 кг, ръст не съм погледнала в документите и още). Беше тежичко раждане, започна нормално , но при 9см разкритие беба не беше много отзивчива и се наложи епидурална, форцепс и епизотомия. Утре сутрин ни изписват от болницата  CrazyЧакам новини от Савис, а скоро и от мартенските мами Hug

# 42
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Веджи честито  bouquet ! Да е жива и здрава Магдалена  Hug Hug Hug !

# 43
  • USA
  • Мнения: 1 323
Веджи да ви е жива и здрава Магдалена! На тебе бързо възстановяване, не ти е било лесно.
Две в едно дано бързо се оправиш и ти! Много е кофти да си болна когато си бременна. Половината илачи дето ги знам не са подходящи.

# 44
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Аз нищо не съм пила, само едни детски капки за нос 3 пъти съм ползвала. Иначе пия чай, мед, лимони, а правих си и гаргара със сода.

Общи условия

Активация на акаунт