Дефицитите на една журналистика

  • 317 681
  • 3 816
  •   1
Отговори
# 2 175
  • Мнения: 2 882
Ами не е дотам редно да ползва служебно жилище, ако има свое. Но има врътка - трябва да се вземе Акт 16, тогава вече не би трябвало да живее във ведомствено.
А двете неща са еднакво грозни - както нейния анекс, както и развяването му по медиите от Ненчев

Без Акт 16 или разрешение за въвеждане в експлоатация жилището/сградата не могат да бъдат ползвани.
Интересно обаче колко жилища - държавна и общинска собственост се ползват неправомерно с години от "наши" хора. Проверка нещо?
На Радев просто не могат да му простят, че спечели президентските избори.

# 2 176
  • София
  • Мнения: 14 637
Поради обществения интерес някои медии - напр. 24 часа, - любезно обясняват за какво става въпрос и дават тон на общественото мнение - общо взето претоплят се стари манджи - анексът към трудовия договор на Десислава Радева за преминаването й от деловодител към пр и ползването 1 г. на ведомствено жилище, докато си ремонтирал своето.

Това е знаменитото нарушаване на Конституцията и държавната измяна.

Да ме събудят, като започнат да питат за къщата в Барселона. Ама предполагам, че не им стиска.
Боже Господи, мислех си, че ще завъртят нещо около изгонените руски дипломати, а то историята на генерал Шивиков, втора част. Само дето на генерала му съсипаха кариерата.

# 2 177
  • София
  • Мнения: 19 221
Интересно обаче колко жилища - държавна и общинска собственост се ползват неправомерно с години от "наши" хора. Проверка нещо?
На Радев просто не могат да му простят, че спечели президентските избори.
Колкото щеш. Веднага се сещам за Мария Габриел, която си "стокирала" разни неща във ведомствено жилище, когато вече беше евродепутат.

# 2 178
  • Мнения: 2 882
Cuckoo, въпросът ми беше риторичен Simple Smile Но никой няма желание да проверява...

# 2 179
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 725
Прокуратурата е публикувала записи. Става дума за проверка за Деси, а неустановен вероятен глас на Радев каква, че това били простотии. Ще видим журналистите как ще реагират. Имаме и "Ало, Ваньо", което онзи с терасата спря, защото не можело да се определи дали гласът е на Борисов.

# 2 180
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 014
Киловат... мегават... вести са над тези неща...


# 2 181
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
Има и още нещо.
На графиката дават цена в Германия 1.57, а в България - 63.18. В текста пише "токът в Германия ще бъде почти два пъти по-евтин от този за българския бизнес".
Странно, какъв ли им е алгоритъмът за пресмятане? Rolling Eyes

# 2 182
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 014
явно цената е динамична и за утре се очаква да е почти два пъти по-висок, а картинката е за днес.
но това са само разсъждения. Simple Smile

# 2 183
  • Мнения: 9 853
Вий пък, не можете да смятате, щото в училище в часа по математика сте въздишали по гаджета;)

# 2 184
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 014
значи можело да се напише малко по-ясно...

# 2 185
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
И то без да се пише разликата в пъти, за да не вземат да сгрешат пак.

# 2 186
  • Германия
  • Мнения: 1 072
Знам, че Vesti.bg са далеч от стандартите на добрата журналистика. Като си проверявам абв-пощата хвърлям по един поглед на заглавията им, но много много рядко кликвам на някое от тях. Този път успяха да ме хванат на кукичката и съм им бясна.
Гръмкото заглавие:


Не чак толкова гръмкото подзаглавие:


Част от текста:


И една малка, но важна подробност, спомената в предпоследното изречение на статията:


По никакъв начин не искам да омаловажа жестокостта на практиките, използвани от швейцарците. Но заглавието във vesti с нищо не показва, (1)че става дума за административни нарушения, а не мъчения от типа на waterboarding, нито, (2) че става дума за действия, прекратени преди 40 години! Разбирам, че кликовете правят парите, но такъв click-bait ми навявава усещане за пик, блиц и т.н., a не за нещо, което се опитва да минава за новинарски сайт.

# 2 187
  • Мнения: X
Все повече медии използват тези гръмки и подвеждащи заглавия, не знам откъде се научиха, но е ужасно.
И не разбирам и другата тенденция - съвсем обикновена случка да се раздухва като национална трагедия...
Това търсене и създаване на сензации ми идва в повече 🤢

# 2 188
  • Мнения: X
Наистина, по-голяма част от вечерните новини са точно битовизми, които могат спокойно да пропуснат.

# 2 189
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 014
както казва Чудомир "... Само езикът й, дяволски, пустият й български език е един такъв особен - просто кръстословици! Рече нещо, а ти се пулиш, блъскаш си блъските и нищо не можеш да разбереш. Абсолютно нищо...."



Даже и да пропусне човек "на дваж пъти", няма как да не потръпне от "изхвърлянето" от тепиха и последващото "малтретиране" по средата му.

Общи условия

Активация на акаунт