"Февруарче чака трета зима и подаръци да има" - Тема 17

  • 57 374
  • 736
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 472
Къти има ама то пък другата крайност понякога ми гръмва главата  Laughing а и като ми обяснява нещо все ми върти главата или ме имитира как и се карам с пръст и ми става много смешно  Laughing
И мойто освен вода друго не признава. По никакъв начин ме мога да и дам чай, сок, компот или каквото и да в друго.

# 16
  • NE
  • Мнения: 10 999
Къти  bouquet
Дано Монката е по-добре. Важно е да пие течности. Нас ни приеха лятото в болницата защото се беше дехидратирал за половин денонощие. Термометъра е голямо улеснение.
Аз след оня ужас с 39 градуса 3 дни давам Нурофен или Панадол, но над 38. От опит знам, че ако ще вдига нищо не го спасява. В болницата също не го оставяха да вдига без да сваляме.
Чай не пие, вода и сок много малко пие. После как да го отбия.

# 17
  • Мнения: 2 141
Ходихме на лекар в дежурен кабинет. Останах много доволна от лекарката. Ще търся начин да й намеря телефона и при нужда да се свързвам с нея.
Мони е с ларингит. Пак. За пореден път. Инхалатор ще се купува, днес взех на заем от една приятелка, че 150лв в момента нямам и оставям за края на месеца да я направя тази покупка.
Не се разминаваме и от АБ, ама няма начин. Последните 2-3часа много се влоши. Кашлицата стана направо лаеща и дълбока. Та... започваме лечение с инхалации и АБ Tired

# 18
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Ех Къти,гушки за теб и Мони  Hug
Инхалатора е най-рентабилната инвестиция която може да направи майка с дете! Аз го взех при първото му разболяване и до сега само веднъж се стигна до кашлица и то не сериозна. И сополите много добре се повлияват,абе общо взето правилно ще направиш като го купиш. Аз съм сополива и ходя целодневно с маска,не се издържа вече.
Много момичета спряха да пиша,ама наистина много,в темата дали останахме десетина да пишем  Rolling Eyes
Дали от непишещите има отново бременни,еххх,дано се разпишат.

# 19
  • Мнения: 2 141
Наистина много не пишат вече, то не мога и по имена да ги изброя вече. Малко останахме "верните" на темата  Laughing

# 20
  • NE
  • Мнения: 10 999
Къти Палци оттук нататък само да се подобрява Мони. Добре че сте случили на педиатър. Аз също обмислям инхалатор. Безобидничка е доволна от Omron и има по-бюджетни варианти. Пред варианта за спазъм си е важна инвестиция. Една приятелка се роди с такъв инхалатор и две малки деца. А и явно вас ви удря надълбоко. Нас ни удря все в гърлото.
Аз не съм се оплакала, че последно педи пак отчете нисък хемоглобин и пак тъпча Вилито със желязо. Тъкмо регулирахме акото и айде пак наново. До 7 декември го пие и спирам, че е отврат и половина.

# 21
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Наистина много не пишат вече, то не мога и по имена да ги изброя вече. Малко останахме "верните" на темата  Laughing

Вярно ... много рано се спряхме нещо ... Със средното февфуарче бяхме активни до ... 4-тата им година ... после ... Сега погледнах ... Не сме писали там от 27.07 ...

Ние пак на ясла Simple Smile Не е яла ... Не е спала ... Не е ревала Simple Smile

Злате, да се оправя бързо Мони  Hug

ФейчкаHug дано да се подобри хеноглобина ... Моята е с 148 ... От къде го извади - не знам ...

# 22
  • София
  • Мнения: 2 130
Чай го научих да пие с малко зор, но се налагаше , иначе антибиотици и лекарства трябваше да пие. Та правех чай, подслаждах го и му скривах водата. Та ще не ще пропи. Сега умира за тях и ги предпочита пред водата, а най обича като му ги подсладя с пелтето от дюли дето му направих есента. За което много благодаря на една от вас(извинявам се че не помня коя беше или по точно не съм сигурна дали не беше Марийчето  :oops). Та ако не е подсладен няма шанс да го пие. Слагам или пелтето от дюли или това от черната ряпа, което правя със захар или сироп от бъз.
За компотите от скоро му давам. Сетих се един ден и му дадох от боровинки и той го осмука на екс. После плодовете ги пасирах и му добавих от домашното ми кисело мляко и много го хареса. После пробвах с малини и пак се хареса, но ми казаха за малините че са добри за температура и сега си ги пазя, че имам малко. Та май ще има файда от труда ми това лято Simple Smile, че заради него ги направих. А от купените сокове не давам.
Но пък има едни компоти дето продават, май са био, не съм сигурна, в едни шишета са. Не съм взимала , но една комшийка тук каза че е взимала от тях и е давала от малина и е сваляла температура на малкия с тях и че били хубави много.

Да ви дам една идея за подарък за Коледа Simple Smile.
Скрит текст:
Имам един уред от доста време, но седеше в кашона и не се ползваше, но наскоро го извадих заради малкия, че като види пържени картофи и пищи, умира за тях. Та го отворих и сега си ядем картофи на корем Simple Smile. Стават на една пара и само с 1лъжица мазнина, аз редовно слагам рапично олио. А отделно са къде по вкусни от истинските пържени. Та полезни и моя умира за тях.
https://www.youtube.com/watch?v=irlke3b2J04 - за да не е като реклама слагам тук някакво клипче.
Та реших да споделя, защото са супер удобни, полезно и е голямо улеснение , защото децата умират за пържени картофи, а те са като цяло супер вредни.

Къти дано ви мине бързо. Лошо е че се повтаря, значи му е слабо място това . Като се оправи ако искаш вземи се поинтересувай как да му засилиш имунитета в тази област. Отиди ако трябва да специалист. Аз като ми за повтаря така и търся проблема после за да знам как да се боря.

Нашия днес каза ЛЕЛЯ Simple Smile. Показвах му снимки и му обеснявах кой кой, бяха мои бебешки и като му показах леля му и каза ЛЕЛЯ. Но все още не иска и не иска да каже ТАТИ. Половината рода назвовава вече, но ТАТЕ не иска и не иска  Rolling Eyes
Много странно думи с Ч и Ш ги казва, а къде по лесни не иска  newsm78

Лека вечер от мен  Hug

# 23
  • София
  • Мнения: 2 130
забравих да кажа за инхалатора . И аз съм с OMRON. Казват че са най добрите. Моя е от сестра ми, купила го едно време за племенницата ми, която е на 16г, та е на поне 15г  и работи безупречно. Та май вярно са добри. Четах и доста коментари, че се чудех дали не е много стар, но стигнах до извода че са най добрите на тази марка и реших да не си давам парите за нов.

# 24
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
И нашият е на Omron,ето такъв е
http://apteka.framar.bg/30047120/%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%B0% … E%D0%BD-ne-c801kd
Много съм доволна и аз от марката!
Хаха,Гери и Вики казва "леля",първи викаше "льольо",после "ела",ама сега нали постояхме доста при нашите,та всеки ден се налагаше да я чува и използва и сега вика "ея". Говори доста,като трябва да свърже две думи го прави бавно и накъсано,но например много лесно и бързо казва"тати сок там"и сочи сокоизтисквачката на баща си да му прави сок. Или "бабо бонбонти дай" и разни такива. Много обича да ходи на фризьор и да си суши косата със сешоара. Обича и много да "готви"и като го водя на клубче,освен къщичката,това е другото място на което игра един час,засичах. Но баща му е категоричен,че кухня нямало да му купи. Аааа,май не ви казах,че му взехме това пиано което ви показах,2мин и след това не го и погледна  ooooh!

# 25
  • Мнения: 642
Къти, силни  Hug, дано вече сте по-добре. И благодаря за прекрасната тема.

Фрауст, остави го детето да яде. Вместимостта им според мен е ая, след като моето.може да.яде и след това и 200 мл да.изпие. В най-лошият случай ако й стане тежко - ще върне поръчката.  Joy

Цветенце, какво желязо даваш? Аз последно.давах.капки.Малтофер и нямаше.проблем с акото.

И моето е хремаво и слагането на капки и промивките са.ужас.
Другото ново 20 е, че вече трети ден не иска да спи обедно, което хич не ми харесва.

Хубава и спокойна вечер

# 26
  • Мнения: 315
Къти, благодаря за хубавата тема - личи си, че си вложила сърце! Изобщо недей да се извиняваш, това е все пак предложение, а и май е нелепо за сега при това топло време! Вярвам, че Мони бързо ще се оправи, но ми се свива душицата като си представя как се чувстваш ти, но горе главата! За мен лекарствата са по - малкото зло - да попречат да не се получи усложнение. Аз си признавам, че щом се наложи (Педиатърката ни щом е преценила) давам АБ - със себе си бих експериментирала,  но с децата не мога да си го позволя! Компоти и аз давам, но ги разреждам с вода. Да ми е жива и здрава мама, тя се грижи за приготвянето им. Аз няколко пъти правя компот от дюли в тенджера - сварявам нарязани дюли с малко захар. А често плодовете от компотите ги слагам в следобедната  закуска - в кремчето,  в киселото мляко с бисквити и т.н. Лека нощ от нас!

# 27
  • Мнения: 2 141
Момичета, забравих да кажа, че Мони е със страхотни лиги. Лекарката ме пита от кога е така, казах 10надни и... Забравих да попитам защо. Сега докато спи, цялата възглавница е плувнала в лиги. Мислите ли, че може да са тея последните кътници?  Shocked преди малко се пробуди и нямаше глас и сули да се изкашля милото Cry сърцето ми е свито, няма да се спи тази нощ

# 28
  • NE
  • Мнения: 10 999
Копче Малтофер също давам. Акото ни е проблем и явно малко му трябва. Аз същата бях като пих желязо през бременността.
Ниското желязо го откриха още с ангината и още го борим, но неговото злоядство си носи последствията.
Гери Вилито също не споменава баща си.
Къти Определено са кътниците. Някакъв ужас е с тях.

# 29
  • Мнения: 642
Къти, кураж и давай течности:hug: то, горкият, ако го боли гърлото, няма да му се пие, но настоявай.

Цветенце, а някакъв шанс за АМ? Диването почти не яде месо и жълтък, от време на време сок от цвекло, но пък в дозата АМ дето я пие й се събират 6 мг желязо. И последно беше 125.

Общи условия

Активация на акаунт