"Златна есен се задава, февруарче все по-диво става" - Тема 16

  • 59 404
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 141
И аз въ убичъм. И аз съм на хомюпатия тая вечер  Crazy Laughing

# 31
  • София
  • Мнения: 2 130
Добро утро,
за яслите не знам какво да се изкажа. Аз честно казано се бях подготвила с връзки, защото не мислех да продължава на частна. Едно че е скъпа, друго че е по добре на държавната, а и най-вече защото ме е яд с какво моето дете да е вън. Малко расистко е сигурно, но ме е яд че аз като Софиянка да не мога да си дам детето в ясла, а други с какви ли не измислени документи да са вътре.
Но реших да си изчакам класиранията и тогава ако не го приемат да мисля нещо, но имахме късмет и си влезе по чист късмет. Но при нас и яслите обявиха много свободни места и почти не останаха деца от квартала без ясла. С причина заболяване абсолютно бях против да се уреждам, но виж да платя нещо за яслата ми се струва абсолютно удачно и дори честно за да влезе детето там.
Бизи ако има възможност найстина да платите нещо за яслата, но не на директорката за нейния джоб, защо не видите така. Така или иначе каквото и да вземеш това ще се ползва от децата, а лошо в това не намирам.
Другото е че е хубаво да минете да поговорите с директорките. Понякога остават места за такива не приети деца и по някакъв начин ги приемат децата. Не съм се задълбочавала да питам как, но има деца тук дето ги взеха така в нашата ясла и знам че не са плащали рушвети на директорката.

И аз си взех днес една хомеопатия , че много ме друса нервата, но моята не е течна  Joy, макар че вечерта пийнахме по една бира в градинката с децата  Laughing. Та пълна програма и ми помина.

Ох ние пропуснахме ваксината, проточихме сопола. Според мен е от зъба, почти му е избил последния кучешки. Но тръгне ли сопол веднага е последвано от кашлица, за това днес си го оставям че да мога да го пресека.

Тези дни се побърках да обикалям за пантофи и се видях в  чудо. Може ли да не мога да намеря едни читави пантофи. Или са някви супер дебели, дето ще запарват, или супер тежки и груби  ooooh!. Днес така и така ще е с мен и ще ходим до болницата ми, направо ще мина през Зизу и ще си реша проблема, че ми писна да обикалям. Много му бяха хубави и удобни старите, но ни умаляват и ни трябват нови.
Вие какви пантофи взимахте?

Хубав ден от мен  Hug

Къти кажи как изкарахте снощи.

# 32
  • Мнения: 368
Добро утро,мами
Къти,благодарности и браво за новата тема newsm51
Гери,споделям мнението за пантофите.Аз взех последно от кварталната бебе борса от тези с коженита подметка и нагоре като чорап. Уж много ги купували и били удобни. Голям боклук излязоха-още на първото пране взеха да се разшиват-нали са шити с конец на стъпалото,а отгоре на всичко чорапчето вътре се измести и не пасва с кожената част,която е като цвичка.В резултат на това малката ги настъпва като чехли отзад и изобщо не и са удобни-очевидно е #Cussing outДобре,че бяха 8-9лв та не се минах откъм пари поне. Сега ще продължавам да търся,защото вкъщи щъка по чорапи с гумени топчета против пързаляне отдолу или с едни силиконови сандалки-подарък,които и бяха малки за навън лятото. Мисля да отида в магазина ,от където и взех атипаските-верно,че продават само скъпи стоки,но по-добре скъпо веднъж отколкото евтино безброй пъти Crossing Arms
Иначе да успокоя мамите за тръшкането- и моето диване надава ужасни писъци като трябва да се преоблича и най-вече като му сменям памперса. Чудя се вече с какво да я занимавам през това време,изчерпаха се всички налични интересни предмети #Crazy И най-лошото е,че все още не ще и не ще да свърши нещо на проклетото гърне #Cussing out #Cussing outВчера за незнам кой път се мъчихме в банята,сядам на тоалетната чиния уж за компания,пускам водата,викам "пиш" докато ми излезе пришка на езика-еми няма и няма!!! Хили си се детето и става от гърнето,подава ми тоалетна хартия и хуква да бяга по гол гъз #2gunfireЯвно ще се мъчим още дълго...
Копче,пак ще предложа-твоето и моето свеки заедно за ръчичка и на Великденските острови. Да си почиват от тежкия живот и ужасните си снахи навеки Twisted Evil Twisted Evil
Ние на ясла ще ходим догодина,на държавна,щото тук цените на частните не ни устройват към този момент.Още повече ,че не е само такса за яслата,ами има и транспорт,дрехи и други неща дето са все разходи.Като добавим и сметките за тока ,които зимния сезон са ни над 300лв-не ни излиза сметката ...
Хубав ден на всички  bouquet

# 33
  • Мнения: 3 846
Гери, на драго сърце бих инвестирала за дечицата - ремонт, играчки, гърненца, чаршафчета, посуда - каквото кажат. Нооооо...не са за яслата и децата, а ги взима директорката и си ги делка с някой от "работната група", която приема "на случаен принцип" некласирани деца #Cussing out не че ги нямам парите, но корупцията няма да я поддържам! Детето ни с нищо не е по-долу от приетите, защо трябва да го вкарвам така. Аййй, много се яс.досах, не мога да си събера речника Confused
Следя текущите класирания, надежди нямам, не спирам да мисля къде и кога да го дам, защото все пак ще трябва да се върна на работа. Не е оферта да седя и третата година вкъщи, колкото и да ми е хубаво с детето.

Феичка беше писала , че е взела пантофки от Дайхман, ако не се лъжа. Техните ги уважавам много, ако искаш провери и там Peace

# 34
  • Мнения: 2 141

Здравейте, момичета Hug
Аз за яслата реших, ако го пусна въобще, то да е догодина септември месец и после на детска градина.
Ако имаме 2ро бебе обаче по него време, мисля да пропуснем яслата и да иде директно на детска градина.
Тук частна детска ясла няма, нито пък частна детска градина, но и да имаше не бих давала по 400-500лв на месец за да ми гледат детето. То ако ще е за толкова, по-добре аз да си седя в нас да си го гледам, но това си е моето виждане Peace
Я кажете вие с какви четки за зъби миете зъбките на децата? Аз купих една от DM-а, но нещо не ми харесва и се чудя към каква да се насоча.

# 35
  • Мнения: 3 846
Къти, то така де, ама да казвам ли , че частните ясли биват и още по-скъпи, нямам ги и аз в излишък, то ако стане за частна ясла, мойта заплата ще хвръкне направо в това направление #Crazy...от друга страна, в столицата ни София, ако не е посещавало ясла, трудно влиза и в градина, после пък пречки в някои елитни начални училища за първи клас.... и ....., ми то по-лесно в университет влизат днес, отколкото в детската ясла ooooh! а пък от трета страна, ако го погледнем, в яслите, освен неизбежните вируси, научават и полезни неща, социализират се, мисля, че им е добре на децата, повечето...предполагам. То и аз искам да си гледам, ама има дни, в които му е мнооого скучно с мен вече, в други дни...по-малко скучно Mr. Green и вечер като види ММ, блясък в очичките, денят му започва отново Simple Smile

# 36
  • София
  • Мнения: 2 130
Аз съм за яслите, особено сега когато идва лошото време и ще висят все затворени. Там поне ще си играе, пеят , рисуват и тн.
А със спонсорирането само в натура, никакви пари кеш разбира се. Макар че е сложно.
Скрит текст:
Аз говорих с майка дали ще може да навие шефа им да финансира да се оправи басейна на детската, но тя ми обесни колко е сложно. Трябва да дадеш парите на общината, не става да идеш и направо да направиш даден ремонт или друго. Та даваш на общината и от там нататъка кое къде отива не е ясно, но почти никога не стига до детската. Та каза че не е навита, защото само ще увеличим джобните на кмета, а басейна няма да се оправи  ooooh!

Къти хубаво е че можеш да си позволиш да си го гледаш, но повечето от нас няма как да си седим у дома толкова време. За съжаление на повечето ни се налага да работим, че иначе пари няма от къде да дойдат.
А Бизи ти не се отказвай и от мен съвет - иди все пак се разходи и поговори с директорките на яслите около вас. Може някоя да е коректна и да намерите начин. Или поне може да те посъветват кое и как да направиш за следващи класирания.

# 37
  • Мнения: 2 141


Къти хубаво е че можеш да си позволиш да си го гледаш, но повечето от нас няма как да си седим у дома толкова време. За съжаление на повечето ни се налага да работим, че иначе пари няма от къде да дойдат.

Напълно разбирам, за това казвам, че това е според мен - моето решение за моето дете Peace

# 38
  • Мнения: 3 846
Ще проведа аз един профилактичен разузнавателен разговор, мислех да е преди началото на учебната година, но ..не се случи. Така или иначе като не е класиран, няма и голямо значение, та ще ида да говоря лично Peace

Има температура дребното от снощи, и сега заспа с доза Панадол, подозирам зъбки, но ще се ходи и на дофтур Confused

# 39
  • Мнения: 224
Бизи хубаво те е посъветвала Гери,значи ние тук у Перник Simple Smile също не бяхме класирани,но аз отидох и говорих с директорката и тя ни добави без нищо да съм давала.Каза ми щом съм ви обещала,защото 2 пъти ходих първият път беше забравила за нас и на второто ходене уж вече ни записа(е аз пак ще проверя сега де,ние сме от ноември).
За обувките май някой беше писал,аз взех на Зизу за яслата и за вкъщи,мноооо съм доволна ,сега мисля да поръчам и за навън.
 
Весели празници на всички,ние утре заминаваме за Банско,ако има някой да пътува натам да казва Simple Smile

# 40
  • NE
  • Мнения: 10 999
Леле едвам ви изчетох.
Пантофки взех от Дайкман за 15 лв. Не са лоши и дори си ги търси. Next също имат при пижамките, но по нататък ще ги пробвам.
Много ми е странно как си позволяват рушвети директорките на яслите. Една желба и им изтива мястото. При нас е забранено взимането на каквито и да е било пари. Често осигуряваме еднократна помощ на социално слаби дечица гласувано на педагогически съвет. Досега имахме много съвестна директорка, която успяваше да икономиса пари и успя да осъвремени на 90% училището.
И аз не бих дала детето на ясла само защото боледуването ни е в кърпа вързано. От друга страна много малко работодатели, които ще пазят място 3 години защото след това никой не може да ги спре да съкратят щата.
От друга страна е хубаво детето да се разнообразява. От както Вилито е с баба си мина на един дневен сън, яде повече и доста почна да говори. Но пак няма по-безценно от времето с детенцето. Все си го мисля и споменавам на работа.
Сега 4 дни ще си почина поне умствено.

# 41
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Бизи как сте? Овладяхте ли Т, разбра ли от какво е?
Аз да си кажа, не съм чула за директорка дето да си взима парите за нея,сигурно има де. На нас ни предложиха,да направим ремонт на две тераси + закупуване на плазмен тв(това да го разделим между 5 семейства). По приемливо ми се вижда, макър да не е никак честно,все пак другите деца чийто родители не могат да направят такова "дарение" не са по малко от тези,на които могат. Но ние тогава,по скоро мм реши,че още бил малък, неможел да си казва и бля бля бля... Сега ме е яд, ще мисля вариант някакъв.
Имаме гости, едни мн добри наши приятели! Толкова ме заредиха и разнообразиха, сега ги оставих да си починат и утре ще ги разведем из столицата Simple Smile Друго си е да удариш едно винце на вечеря Wink

# 42
  • Мнения: 3 846
Да, взимат рушвети кат стой та гледай.

Подихме на лекар, песнаха ПКК - вирусна инфекция. Няма зачервено гърло, ни сополи за сега. Само температура, която варира и от време на време кихне. А и носа му е от време на време запушен, нещо гъгне, но слабо се чува, като че ли е от неуместната жега по никое време. Утре ще даваме урина и ако за изследване, за видим каква ще е терапията. Дано да са ок Peace Засега имаме изписан ре-комфорт, щото следобед имаше еднократно вондисто ако и вит. Ц ампулки от утре.
И тъй...

Мария, приятно изкарване. Столицата се опразни, така че разглеждането на забележителности ще е приятно и спокойно  bouquet

Феичка, презареди и ти батерийките, имаш нужда. Как е Вили след болудеването? Браво за режима  bouquet

# 43
  • NE
  • Мнения: 10 999
Бизи Пак има вируси, не се спряха. Дано леко изкарате и бързо се закрепите. Последно много доволна останах от Биогаята. Peace Ние си имаме винаги проблеми със стомахчето и дори се изумих, че му помогна някакъв пробиотик.
Иначе след боледуването е напълно различен. Бяхме почнали да ядем всичко, но мина пак само на плодови без протести. Лекарство нямам шанс да дам и се моля да не го мъчат много зъбките. Пак го записах на детска кухня ... да видим.
Преди да тръгна на работа ме търсише постоянно за всичко и яко бях се притеснила, но се оказа че не е толкова зорна работата. С майка е супер спокоен, но ако баща му почива се почват едни велики приспивания по 3 часа с много рев и сополи. Confused Честно казано това много се притеснява, а при майка го няма това. Явно комбинацията мама-татко е нарушена и ме търси щом е с него.
Кърмя си още. През деня гърдите ми са спокойни, а като се видим ме изсмуква до дупка. Снощи заспа в 18 и в 4 сме будни вече. Tired

# 44
  • Мнения: 932
При майка ми сме. ММ зачезна на язовир и палатки с все дядовците...
Замислям се, че за 1г и 7м нямам нощ отделно от детето. Най-много да не я виждам 4-5 часа и това е. Не знам... Приемам съвети... Струва ми се, че детето няма да го преживява особено и ще й е все тая дали аз съм там... Но пък аз...

Общи условия

Активация на акаунт