Работа на пасажерски кораби

  • 140 125
  • 733
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25 675
Нека продължим в нова тема. Hug
Всичко за работа на пасажерски и речни, изобщо туристически кораби.Питайте, споделяйте...
Няма да слагам линкове към посреднически агенции, против правилата на форума е.
 Старата тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=434998.0;topicrefid=20

# 1
  • Мнения: 2 487
А някой наясно ли е как седят нещата с работата на частни яхти?

# 2
  • Мнения: 9 991
А някой наясно ли е как седят нещата с работата на частни яхти?

Повечето са купени и са на някой, който ги отдава под наем. Иначе ако е частна, знам самите собственици си изкарват разрешително да я карат. Аз съм работила на малка яхта, режима за персонала, поне където аз бях беше по-лек. Виждала съм луксозни на пристанището, където персонала строен да обслужва госпоиците и господата, лично не бих се хванала.  Peace

# 3
  • Мнения: 2 487
Мен ме интересува какви сертификати са нужни,  защото ми изглежда по-добре от работата на кораб и като че ли по-спокойно от там,   newsm78

# 4
  • Мнения: 9 991
Мен ме интересува какви сертификати са нужни,  защото ми изглежда по-добре от работата на кораб и като че ли по-спокойно от там,   newsm78

Зависи какво имаш предвид под частна яхта. На някой милионер яхтата, или отдавана под наем? Много зависи, от много неща. Има и такива, където е много гадно. Ако е готин капитана и колектива е в пъти по-спокойно от пасажер. Сприятеляваш се и с самите пасажери, ако не са надути за88888. За документи нямам идея, аз бях с познати и без документи.

# 5
  • Мнения: 25 675
Мисля, че се искат конвенционалните сертификати, карат се във Варна. Противопожарна безопасност, първа помощ,crowd managment (иска се на всякъде, но не на всякъде признават нашия), и евентуално плуване и гребане (аз го имам, но познайте дали мога да греба Laughing)...това са.
Всяка посредническа агенция трябва да уведоми кандидата какви документи му се изискват, и съответно да му съдейства за ваденето им.

# 6
  • Мнения: 940
Братовчед ми преди много години ходи на обучение,и после му обещаха че ще му се обадят и все още чака,вече 10 год. Simple Smile 

# 7
  • Мнения: 25 675
Братовчед ми преди много години ходи на обучение,и после му обещаха че ще му се обадят и все още чака,вече 10 год. Simple Smile 
Laughing Laughing Laughing

# 8
  • Мнения: 1 130
Здравейте, 5 години работих на пасажерски кораб , а сега от 1 година за агенция за подбор на кадри за пасажерски кораби.
Относно документите за яхтите си има изисквания, които са за дадената компания или собственик на яхтата.
Сертификатите не се вадят само във Варна , има ги в Русе,Бургас.
Относно Crowd managment - както и всички други който са признати от ИАМА се признават навсякъде по света.

# 9
  • Мнения: 25 675

Относно Crowd managment - както и всички други който са признати от ИАМА се признават навсякъде по света.
Моят crowd management, който съм карала 2 пъти във Варна за 12 години, не се признава на Carnival.
На първия си Carnival кораб изкарах наново crowd and crisis management.
Много си зависи от компанията. На MSC, ми признаваха всички наши сертификати.

# 10
  • Мнения: 1 130
Хахахахах Carnival  са си индустрия и за това не признават почти нищо освен техните си сертификати, от техни агенти.
Аз работих за Royal Caribbean и никога не съм имала проблем със сертификатите, които изкарах във ВВМУ .
На всички кораби се карат такива курсове , не зависимо от това че ги имаш. Освен дриловете и останалите обучения.   bouquet

# 11
  • Мнения: 25 675
Да,малко по особено е Карнивал, едва сега започнаха да признават нашите конвенционални сертификати, смятат ги вместо техния basic safety training, но освен това има и така наречения SCC class. Този последния е 30 дневен курс кара се на кораба, и те прави chief of life raft...както и дава ужасно много знания за оцеляване на море.

# 12
  • Мнения: 1 130
То и тук си го има , но го изискват само на офицери - важи за 10 години и е около 45 дни и си е цена 500 лева беше последно. Тук го водят "Капитанско Право" точно за life raft, като имат и задължителна практика 5 дни за по 1-2 часа .

# 13
  • Мнения: 25 675
Ами Димитричка,
добре дошла в темата, ще бъдеш от полза на желаещите да заминат на Роял Карибиън.  bouquet

# 14
  • Мнения: 1 130
Ами Димитричка,
добре дошла в темата, ще бъдеш от полза на желаещите да заминат на Роял Карибиън.  bouquet
Благодаря но не работя за Роял вече, но информация от 1 ръка бол, 5 години изкарах с тях.
Сега работя за агенция която качва на други компании.
Ройал нямат представител тук след скандала с "Златна Котва".

Общи условия

Активация на акаунт