Химически пилинг

  • 34 819
  • 126
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 18 542
Точно на Неострата не съм ползвала, но от това което пише като инструкции, няма кой знае каква философия. Тези кърпички са сухи и трябва да се напоят с разтвора от шишето, след това да се избърсва лицето всяка вечер с по една, докато свършат.

# 106
  • Мнения: 71
Миоки, здравей !
Е, какво ще кажеш, има ли файда от това ? В смисъл свива ли порите, избистря ли тена на лицето ?  Болка, излющване има ли ? Абсолютно съм на нула знания за тези пилинги !

# 107
  • Мнения: 18 542
Не вярвам да има някакво сериозно лющене от ежедневен пилинг. Въпреки това, зависи от кожата ти де, но е малко вероятно.
Иначе да, има ефект от пилингите. Избистрят тена и се отразяват добре на порите, но не очаквай чудеса. 

# 108
  • Мнения: 71
имам много бръчици около устата /на горната устна/. Дали ще ги понамали ?

# 109
  • Мнения: 18 542
Не мисля, че ще повлияе на бръчици. По-скоро подобряват текстурата на кожата, но не заличават бръчки и фини линии. Доста са слаби за тази цел. За заличаване на бръчки трябва дълбок пилинг, често повече от един или лазер.

# 110
  • Мнения: 71
Тази , която ми продава продукта ми каза, че се равнява на дълбок хим пилинг , даже доста по добре било... Ама така си е - никой не казва "млякото ми е кисело" нали знаете..  Каза , че на Неострата били най добрите. Като ги направя всичките, ще пиша - обещавам ! Тя самата е козметичка и ги препоръчва.

# 111
  • Мнения: 18 542
Че марката прови добри продукти - прави, обаче чак пък да се равнява на дълбок пилинг... корабчета плуват...

# 112
  • Мнения: 8 757
А имате ли отзиви за  PQAge, козметиката на MAry Kor и Dermaceutic  отнасяща се до пилинг?

# 113
  • Мнения: 279
Здравейте, четох, че има три вида химически пилинг - повърхностен, средно дълбок и дълбок . Интересуваме какъв в препоръчително да се направи при пигментация на кожата?

# 114
  • Мнения: 283
Здравейте, и аз съм се насочила към химически пилинг понеже гледам доста от вас са доволни. Искам да попитам дали може да препоръчате дерматолози, козметици или студия от които сте доволни. Видях че има няколко теми за дерматолози на повечето от тях са доста стари не съм сигурна колко тези мнения са актуални вече. Ще се радвам ако споделите от опита ви къде сте ходили. Видяш в момента тези "нашумелите" студия като DermaAct и Incanto, но пак не смея преди някой да е препоръчал нещо.

# 115
  • Мнения: 166
Вече свърши слънчевото време и аз подновявам темата с молба за препоръки за места в София, където сте останали доволни от процедурата.

Също така имам една неотворена опаковка на Неострата с проретинол и глюконолактон и се чудя дали да не я започна или да се доверя само на процедурата.

# 116
  • София
  • Мнения: 1 434
Да попитам правилите пилинги, увеличава ли се рискът от пигментация от слънце? Не месец след това, а по принцип? Аз съм с леко матова кожа, която зимата става доста светла, но и в мазе да живея цяло лято види ли ме слънце и веднага потъмнявам. Вчера отидох за PQ age пилинг, но докторката прецени, че не съм за него и ми направиха Jessner с най-ниска концентрация и само за 1 мин. Много ми пареше, а съм издържлива! Нищо не казах, но явно са видяли нещо и питаха по скала от 0 до 10 колко ми пари. Засуетиха се и чух коментар "явно е по-чувствителна кожата". Побеляла ли съм, почервеняла ли съм не знам. Гореше ми лицето яко! Нанесоха маска, която веднага успокои. Седях с нея към 40 мин. След 10 дни имам час за още един и ще се прецени какъв да е. Чакам да видя дали ще се обеля до 3 дни (така ми казаха). Опъната, раздразнена и леко зачервена съм. По челото ми се появиха тъмни петънца, а там нямах нищичко! Казаха ми, че мога да си ползвам стандартната рутина и нищо за слънцезащита не споменаха. Днес се намацах яко с 50 фактор и цял ден подновявах. Каквото и да стане, а и не съм решила дали ще повторя или направя повече повърхностни пилинги, основно ме притеснява дали ще се увеличи чувствителност/склонност към пигментация...Всяко лято се мажа като луда и пак имам "добавки". Та.. пилингите увеличават ли тази склонност?

Последна редакция: ср, 22 яну 2020, 22:27 от Franie

# 117
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 468
Определено влияят и това е причината да се правят през студените месеци. Слънцезащитата е повече задължителна.

Не го казвам от опит, защото на мен 4 процедури не ми повлияха изобщо - правих ги напразно, но всички, с които съм говорила, са го казвали. Козметичката ме беше изструктирала за слънцезащита през февруари, а аз дори през лятото не слагам.

# 118
  • София
  • Мнения: 1 434
Балгодаря! Това за слънцезащитата след пилингите напълно го разбирам. Притеснява ме дали после кожата става по-податлива на пигментация. Аз се мажа от пролетта до късна есен с 50 фактор и пак ми излизат нови "лунички".
След всеки повърхностен пилинг ли има сериозно обелване или само след първият? Както писах, имам назначен след 10 дни. Днес виждам къде ще се обеля и ми се струва, че няма да е равномерно... Не знам дали ще отида на втори и на какво ще приличам след обелването Confused

# 119
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 468
Дано някой друг ти отговори. Аз помня, че се обелих няколко пъти, но промяна нямаше никаква.

Общи условия

Активация на акаунт