Мнения за Първа детска консултативна клиника?

  • 83 580
  • 604
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 93
Бяхме там.Преместихме се декември 2016.Не стават за нищо.Записах малкият ми син когато се роди при тях и с тази групова практика ни побъркаха. Отиваме на консултация тоя месец един другият месец друг и не знаят кво се случва с това дете.Казвам че трябва са ни се бие ваксина тя докторката казва нали консултация имате записана.Отеваме за ваксина не ни мерят защото кантара бил в другата стая.Детето 8 месеца повръща и аз казвам всеки път за направление че имаме рефлукс според мен те нормално е .накрая отидох на платен и се оказа баш рефлукс та мъжа ми щеше да ги .....Нямам думи.толкова со немърливи в работата си, че нямам думи.Дават ни направление за хоспитализяция и 3 пъти в 1 ден се връщаме да си оправят грешките в направлението. И въпреки това това го правеха всеки месец. За мен там за некадърни, неграмотни и имат прекалено голяма изисквания за възможностите си Вдигнаха парите на 10 лв за преглед и за 1 извинетелна бележка за градината на големият ми Син записвам час, плащам 10 лв и взимам бележка а даже не го преглеждат.Като имам 5 ходени с 2 те ми деца оставям едно 100 лв сямо за това че сме посетили тази клиника.По добре при проблем на частно да отидем, поне ще разбират от нещата.

# 46
  • София
  • Мнения: 335
За пръв път отидохме днес, доволна съм, почакахме 5 минути, прегледаха детето, взеха секрет от нослето. Ще видим после като излезе резултата как ще се свържа с тях за лекарство - дадоха ми уебкредити, дано да е ок това чудо... Та за  обикновени настинки и грипове е ок, бележка за ясла и т.н.

# 47
  • Мнения: 1
За всички, които се колебаят, стойте далеч от тази псевдо клиника!!! Зад лъскавата фасада и големите претенции се крият задушливо, тясно помещение, без място за паркиране, при което да пресечеш улицата и да останеш цял е истинско постижение, нагли, арогантни и некомпетентни лъже-педиатри (без специалност), без елементарни умения за обслужване на клиенти (пациенти). Идеята им за групова практика е абсурдна, защото всеки нов педиатър задава същите въпроси, които вече си обсъдил с предишния, той не те познава и консултацията започва "от нулата" без никакво надграждане! Нервна и напрегната обстановка, която създават самите педиатри, студено и дистанцирано отношение към пациентите. Само си предават направления един на друг с цел да лапат пари от касата, всякакви диагнози се поставят с лека ръка, с цел да се създаде работа на колегата отсреща и да се източат пари от касата и родителите. Отношението им не е като на персонал от елитна частна клиника, която взема не малки такси за услуга, която на други места е абсолютно безплатна, а много повече напомня на киселия поглед на продавачка от кварталния социалистически супер. Направо са ми смешни с претенциите си за модерна клиника, защото са мнооого далеч.

# 48
  • София
  • Мнения: 384
Аз за сега съм много доволна .
Малкят е на почти 3 месеца , посещавали сме я няколко пъти . Отложиха ваксината заради хрема ,но я сложиха в събота . Минахме и на ортопед .
Не съм видяла лошо отношение ,лекарите на които съм попадала са мили и дават добри съвети,относно развитието и здравето на малкия .

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 150
Аз за сега съм много доволна .
Малкят е на почти 3 месеца , посещавали сме я няколко пъти . Отложиха ваксината заради хрема ,но я сложиха в събота . Минахме и на ортопед .
Не съм видяла лошо отношение ,лекарите на които съм попадала са мили и дават добри съвети,относно развитието и здравето на малкия .

malinkii, а те ли ви направиха първото посещение вкъщи след прибирането от болницата? И как се организира, предварително предполагам сте се обадили?

# 50
  • София
  • Мнения: 384
Те го направиха да . ММ се е обадил ,след раждането на малкия и е казал кога е изписването . Дойдоха на другия ден още .
Платил е посещението обаче ...сега като се замисля тогава се бях ядосала на това ,че плащаме при положение ,че ги избираме за Личен лекар и това се полага .
Но пък седяха доста време ,обясниха ми обстойно много неща .

# 51
  • София
  • Мнения: 335
Обирджии са, и за болничен искат 12 лева!

# 52
  • Мнения: X
Аз засега съм доволна. Детето ми има инфекция, за която др Мустакова и взе секрет в Сити, регистрирах се в 1ДКК след това и от там ми разчетоха изследването по телефона, въпреки, че не беше правено при тях, назначиха лечение и ми пуснаха мейл с рецепта. От тогава сме ходили още 2 пъти при др Мустакова там. Прехвърлих се от Масларски в Сити (42 лв за преглед, 60 за първи преглед), когото харесвах, но там просто нямаше време да си задам въпросите и обсъдя антиваксърските си наклонности за дъщеря ми.

# 53
  • Мнения: 6 992
Обирджии са, и за болничен искат 12 лева!

Tова от кога? Миналия месец не ми искаха, само ония прословути 10 лв ми взеха  Rolling Eyes

# 54
  • София
  • Мнения: 335
За болничния-ако детето не се води при тях е 12 лв. Пълен абсурд е вече тази такса...

# 55
  • София
  • Мнения: 384
На мен не са ми взимали пари за издаване на болничен лист .

# 56
  • Мнения: 5
Здравейте, майка съм на близнаци на четири месеца и дете на 5 години. В началото на Декември преместих и тримата във въпросната клиника. Избрахме я поради близостта и до нашия дом, както и затова, че можеш да отидеш на консултация през уикенда. И толкова с предимствата. Ако се наложи да попиташ лекар, имаш два варианта - или да заведеш детето на място, или да пишеш на интернет-платформата и да чакаш да ти се обадят. Само че, когато се наложи да питаш нещо през тази платформа (да речем, че не е спешно), може да установиш, че "безплатните" кредити са изтекли и трябва да си закупиш. Демек - плати си, за да си зададеш въпроса. Въобще, гледат на теб като ходеща касичка. Съмнявам се, че лекарите, при които ходим ежемесечно на консултации са компетентни - един път ни казват едно, друг път различен доктор ни казва съвсем друго. Конкретен пример - едното бебе ака веднъж на 6-7 дни. След няколкодневна борба за връзка с лекар с нас се свърза лекар (добре, че не беше спешен случай!!!) и ни обясни, че е нормално за кърмачета. Добре, но на следващата консултация при д-р Маркова, когато и казахме за този проблем, тя ни се накара и каза, че детето трябва да се изхожда на всеки два дни. Даже искаше да и кажем кой лекар ни е посъветвал друго. Явно четат различни учебници, но аз със сигурност не искам младите им лекари да се учат на моите деца. Поне на консултацията да присъства някой истински педиатър, който да ги наблюдава, ама нейсе.
В крайна сметка написах молба до РЗОК и ми разрешиха да ги преместя извън законоустановените срокове и вече сме при друг лекар. Преди да вземете решение да отидете там, обмислете много добре предимствата и недостатъците, защото може, като нас, горчиво да съжалявате за избора си.
П.С. За да съм напълно коректна, ще отбележа, че при нужда водим голямото дете там на място. Имат лаборатория, изследванията стават веднага и лекуват адекватно - поне досега сме попадали на добри специалисти, които преглеждат детайлно и изглежда, че наистина си разбират от работата. Но това е платеният им преглед, все пак...

# 57
  • Мнения: 27
След 6 месеца тия продължават да ме изумяват с вопиюща некомпетентност. Последната черешка е този умопомрачителен диалог:


Аз: “Има ли медицински проблем с ушите?”
Д-р: “Да, има. И той е повод детето да е нервно, да си дърпа и разкървавява ушичките, да плаче….”
Аз: “Може ли УНГ специалист да направи нещо, за да помогне да облекчим това състояние?”
Д-р: “Не знам. Но вие нищо не може да направите. Трябва да е специалист”
Аз: “Да, затова питам, ако заведем детето на УНГ, той може ли да помогне и евентуална манипулация за този конкретен медицински случай би ли довела до някакъв риск за детето?
Д-р “Не знам. Не им знам процедурите, нямам представа. Детето е много мъничко.

.........
След “прегледа” и след като съм излязла от клиниката, се плесвам по челото, че още с влизането им казах изрично, че ме интересува дали БЦЖ белегът е ОК и те точно белега изобщо НЕ погледнаха, а аз бързах  покрай ревящото бебе, за да им напомням, че кантар и рулетка си имам и вкъщи, че да ми отбиват номера. Качвам отново детето и девойчето се дзвери-аз й показвам какво и къде да гледа, тя продължава да се дзвери, накрая отсича:
-Ами не знам. (сефте!)
-Не ми прилича на белег това. (Какво значи “не ми прилича” !? Или е, или не е. Или знаеш, или викаш някой, който знае!)
-Я по-добре си го набодете. То манту-то се прави с много тънка игла на ръката…Нищо, че детето е стресирано от инжекциите. Мантуто е подкожно. Най-добре си го боцнете.
Д-р Мустакова ги прави всеки вторник.

Значи да дойда да си платя на поредния пишман лъскав курифей, защото на девойчето, което вижда сигурно второ дете в живота си отблизо, нещо не му прилича на нещо, което никога не е виждало?
Не, уважаеми некомпетентни, неквалифицирани, незавършили образование и с нулев опит,  отбивки на номера.
Ако ще плащам за нещо безплатно по закон от тук насетне, то ще е за специалист, който има право да носи табелка “Д-р” пред името си.
6 безполезни месеца с тая клиника ми бяха предостатъчно, следващи 6м няма да има. Още на 1 юни ги сменям с най-искрени благопожелания по адрес на родите им до 50 коляно.


# 58
  • Мнения: 27
1.БЦЖ-то и белегът са ОК. И да, това Е белег от БЦЖ. Дори лекар, който рутинно прегледа бебето, го забеляза без да му споменавам нищо. Да, да, знам, в 1 ДЕТСКА консултативна клиника завършили лекари до бебетата не допускат. Кадрите са им ценни от меркантилна гледна точка и си ги пазят за по-важни пациенти от новородени.

2.Ваксинациите НЕ е трябвало да се правят по предложената от тях схема. Хубаво, направени са, но във възможно най-некомпетентно необоснованите срокове и отстояние на срокове, което причинява различна степен на имунен отговор. Въпреки че ги питах поне два пъти дали не е по-добре да следваме друга схема, щом нарушаваме първоначално-предписаната! Но аз съм питала нагли търговци. Няма как да искам да са и компетентни лекари.

4.Ползвах им направленията за детето извън тяхната клиника и техните ‘доверени’ специалисти. Даааде, ама те са с УИН-а на Радуилов, пък подпечатани с печата на тоя, дето няма лиценз да практикува самостоятелно. Резултатът е, че 30мин  системата и две администраторки  не могат да изровят кой аджеба е лакарят, издал направлението. Става опашка и калабалък на регистратурата, бебето се разревава, изпускам записания час и чакам после още един час. Разкош.

3.За записване за  ясла изискването е детето да  има имунизационен паспорт и лична амбулаторна карта, подписана от личния лекар. Срокът за документи е две седмици. Звъннах им-те имали часове “след вторник идната седмица”
Но крайният срок е в петък, а сряда е почивен ден!
Ами да съм разберяла, всичките им деца искали такива бележки, затова най-ранният свободен час за преглед е след 10дни.

10 некомпетентни студента ‘преглеждат’ бебета + още толкова хрантутници киснат на регистратура и нито един не може да попълни една бланка?! Ако е така, а излиза, че е, то вярно е, че са зверски некомпетентни!

Грабнах телефона на първия дипломиран! педиатър, който ми изскочи в интернет, звъннах и о, чудо. Свърши ми работа още преди да съм затворила слушалката! Дори беше изумен как може да се плаща за подобно бюрократично, не медицинско, задължение на личния лекар!
Да не говорим, че още преди да прегледа детето, позна толкова неща и посочи на кои пропуски в терапията на бебето се дължат, колкото ония подлизурковци дори не загатнаха за половин година теглене на думи с ченгел от устата.

Върхът на наглостта е, че искат и пари, за да се доизяснели онлайн или по телефон след прегледа!, ако съм имала въпроси, свързани с прегледа?! Направо да си сложат тарифа на дума и импулсен телефон и "да продължават да се усмихват", като една бивша министърка на Здравеопазването!


# 59
  • Мнения: 2 719
В момента е някакъв хаос.
Виждам, че лекари, администрация, сестри всички търчат, но организацията им е много зле.
Днес съпругът на моя приятелка вдигна лют скандал на някаква управителка и с право: чакат болни деца, задушно.
Ако нямат капацитет да не приемат или да записват часове на 40 мин интервали.
Доста разочарована съм.

Общи условия

Активация на акаунт