Януарско бебче,слънце го напече ,зъбче има вече .

  • 62 408
  • 525
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 779
apolonia ,запозната ли си какъв е срока на годност? Имам предвид, че захранването започва със зеленчуково пюре, после каша (ако не бъркам), и след това плодово пюре...Ако ги купя през юни/юли  ще ги ползвам вероятно септември или октомври...

Grim Reaper ,
Аз захраних по друга схема, първо плодово пюре и след това зеленчуково пюре и каша, но разбира се всеки сам решава как, кога и с какво Wink
Винаги като ги купувам гледам срока на годност, повечето са до 2016 г., попадала съм и до 2017 г.
Разбира се, че няма проблем да купиш и да стоят във вас  Simple Smile
Според мен няма никакво значение къде стоят, дали във вас или на рафта в магазина или аптеката Wink
Малките пюрета на Хип вървят между 2.15-2.30 лв., а в ДМ са по 1.89 лв.
Чакам да пуснат на промоция и зеленчукови и месни, въпреки че месни не съм давала, но са голям разход.
Днес или утре ще отида да се заредя с плодови за около месец, защото на ден ми трябва по 1 и 1/2 плодово пюре Wink, а със сигурнос с напредване на времето и по повече ще ми трябват.
От около седмица съм с твърд режим на хранене, дано не го промени.
6.30 ч.- 150 мл.АМ
9.30 ч.- 1 малко плодово пюре Хип
12.30 ч.- 1/2 зеленчуково малко пюре Хип + около 60-90 мл.АМ
15.30 ч.- оризова каша смесена с 1/2 малко плодово пюре Хип + около 60-90 мл.АМ
19.30 ч. - 150 мл.АМ
Не винаги изяжда АМ и само един път изяде цяло малко зеленчуково пюре, но лека полека ще започне да яде и по цяло Wink

# 46
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 6 951
Попитах, защото досега не съм ги поглеждала, ще започна от средата на другия месец захранването, ако всичко е наред. Мислех, че са с по-кратки срокове на годност, но ако са с поне година срок, естествено, няма проблем да ги купими да седят у дома.

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
Здравейте!
Ние се завърнахме от кратка почивка в Бургас. Много съм доволна! Simple Smile Надявам се, че август ще отскочим пак за поне седмица. Simple Smile Имунизацията се отложи поради отсъстваща сестра и заминахме по-рано от предвиденото. Не топнахме Дребосъчка в морето, но поне се порадва на пясъка. Доста си и похапна. Захрани се детето!  Mr. Green
Сега по същество - не съм я захранила още. Чакам да пристигне столчето за хранене. Ще започна тези дни и ще пиша как върви.
Пюретата са с доста дълъг срок на годност, спокойно можете да се запасите. Знам, че "Хип" са най-препоръчвани от педиатрите, може би има защо. Аз лично няма да се възползвам, тъй като силно се надявам да не прибягваме до готови пюрета. Но си зависи само от Карина как ще я караме. Simple Smile
Споделяте мерки, които Дребосъчка ще достигне сигурно на година.  Mr. Green Ще видим колко ще е висока и колко ще тежи на следващата консултация. Simple Smile

# 48
  • София
  • Мнения: 28
Благодаря за информацията за промоцията на пюрета, ще се възползвам. Боян още не е захранен, ама малко по малко се запасявам с бурканчета.Остава стол да му купя и го започвам  Grinning
Моето човече върви дългичко - 71см. на 5м., ама ми се струва малко лекичко - 7,2кг. Иначе си хапва добре - 5 пъти по 180-200мл. кърма.
Благородно завиждам на тези, които са ходили или ще ходят на почивка. Аз с моето хитрушче, дето яде само легнало в кошарката си, чак септември мисля да се пробвам.

# 49
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 277
ооо благодаря за инфото за пюретата,ще се запася и аз  Wink
 newsm78 ама вие слагате ли ги вече да седят,че споменахте столчета за хранене?Аз го храня моя в шезлонга,леко полегнал


# 50
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 6 951
Поне моя малък гигант няма шанс да седи, като желирано мече трепери, като го изправя да поседне, и го държа с ръце под мишниците,рано му е още!

# 51
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604
в ЛИДЛ, преди 2-3 седмици имаха промоция на вс. пюрета на 1 лв, тогава купих доста,не съм пробвала още, иначе има и доста евтини пюрета и под 1.50 лв, пример за плодови и месни и каши http://bebemoe.bg/categories/%D0%A5%D0%A0%D0%90%D0%9D%D0%98/%D0% … 1%87%D0%B5%D0%B2/
Иначе в ДМ, не знам знаете ли имат отстъпка за рожденик 30%, (всеки член от семейството може да се възползва в седмицата на ЧРД), както и програма babybonus с отстъпка за бебета до 2 год, само трябва да попълните 1 талон на място. А сега имат поне в нашия град талони за 20 % отстъпка за всичко през месеци юни-юли-август

# 52
  • София
  • Мнения: 28
newsm78 ама вие слагате ли ги вече да седят,че споменахте столчета за хранене?




Още не. Чакам го сам да се научи. Само понякога, ако го изкарам с летния кош, го слагам на около 45 градуса, да си зяпа. Поръчала съм му столче с функция шезлонг и мисля на първо време да е полегнал.
Иначе педиатърката каза да правим упражнения за баланс, но аз май няма да я послушам...

# 53
  • Мнения: 72
Здравейте мамчета  Sunglasses
За тези които са захранили, а и за другите може да се запасите, защото вървят като тапъл хляб в периода 18.06-01.07 в ДМ плодовите пюрета на Хип са на промоция по 1.89 лв.  Grinning
Въпреки, че моето мишленце яде по-малко пюретата много се харчат Wink
Да попитам препоръчаха ми много памперсите на Бочко, някой ползвал ли ги е ?
Досега всичко което съм ползвала на Бочко съм супер доволна  Simple Smile

Аз ползвам памперсите на "Лили дрогерии" и съм много доволна, като на памперс (малко и от тях съм ползвала) са, че и по ми харесват дори. По дълбочки са от другите и много попиват. Моята мома пие много вода, на ден изпива минимум 2 големи шишета вода (600 мл.) и памперсите се пълнят доста, досега с тези памперси нямам протичане и дупето е сухо и при голяямоо напълване, гела съм го мачкала за проба не пропуска.  Grinning Сега имат намаление на всички техни памперси на 15 лв и нещо беше.  Wink

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
Венче Стоянова, 600 милилитра си е доста добро количество вода. Карина има нов рекорд - 30 милилитра. Не съм се притеснила, разбира се. Тепърва ще се захранваме и ще пропие вода. Явно кърмата ѝ е достатъчна. Simple Smile
За памперсите - аз напоследък купувам "Либеро". Много съм доволна. Попиват добре и не остават влажни. Няма го и неприятния аромат на "Памперс". Взимам ги и на доста прилична цена - 19 лева и някакви стотинки за пакет.
desita6063, Дребосъчка прави опити да се повдига до седнало положение, но все още не е много добра. Не я слагам да сяда, смятам, че сама ще се научи и не е правилно да я карам да прави неща, за които не е готова. Столчето, което взехме, може да се ползва и като шезлонг. Пристигна в събота и оттогава я слагам в него. Вярно, полегнала е, но поне да свиква. Давам ѝ играчки и я слагам при нас на масата. Изглежда доволна. Занимава се известно време с играчките, после започва звучно да примлясква.  Mr. Green Струва ми се съвсем готова за захранване, но ще изчакам до следващата седмица. В сряда ще я имунизират, а и в събота ще е вече официално на 6 месеца.  Heart Eyes
никид, кажи повече за талончетата.  Crazy Обичам да пазарувам, обичам и отстъпки!  Mr. Green

Днес половинката купи стъклена "кошница" за готвене на пара. Ще пробвам тези дни как се получават нещата, за да съм готова за приготвянето на тиквата, с която смятам да започна. Simple Smile

# 55
  • Мнения: 111
Здравейте мами!  Тео си хапва зеленчуковото пюре и на обяд спряхме млякото. От два дена му давам плодово и му харесва. С кашата ще поизчакам. Правя му тренировка за обръщане, но той си мързелува и щом се обърна -  и той се обръща. Номерца ми прави.  Joy Това е от нас. Весела и спокойна вечер.

# 56
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604
adoration_ ами аз писах в поста вече, а в сайта им и на място могат да ти направят и обяснят.
http://www.dm-drogeriemarkt.bg/bg_homepage/baby/dm_babybonus/149 … ybonus_regel.html
от сайта, може да се абонираш за промоциите им.

# 57
  • Мнения: 2 653
Момичета, има ли такова чудо като бебешки невролог ? Напоследък е доста превъзбуден вечер, много трудно се успокоява да заспи и скимти със затворени очи, а снощи, след като не успяхме да го приспим и успокоим, така се разрева, че тръгнахме да търсим лекар и вече докато стигнем до колата и заспа. Сега ме е страх да дойде вечерта и да трябва да се приспиваме, защото час и половина истеричен рев няма да издържа отново. Пробвах и двете гърди, люшкане, гушкане, биберони, нищо не помага Sad това нормално ли е ? Толкова неспокойно бебе не съм виждала, така да се тресе целия ..

# 58
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 6 951
За "бебешки невролог" говори с педиатъра ви! И нашето бебе не е много кротко напоследък, не е плакъл по час ,но заспива с голям зор вечер, снощи баща му го приспива поне 30 минути в неговото креватче, след час пищи, събудил се и се обърнал по корем, втори опит за спане, аз го приспивам в нашето легло, където спа още час и малко...
След това от 23,30 спа до 3,30, прецени, че повече сън не ни трябва, дадох му да суче, пища и се мята в креватчето до 4,30...
За ваше успокоение направете консултация с педиатъра ви, може нещо да му причинява дискомфорт на мъника  Hug

# 59
  • София
  • Мнения: 429
Здравейте ! Simple Smile
От доста време Ви чета , и реших да се включим и ние с моето бебе Радина.Трябваше да се роди на 30 януари , но се инатеше и се роди на 01 февруари 3490кг , към края на раждането се наложи да ми направят спешно секцио.
Моето бебе като цяло винаги е било спокойно дори нямахме колики, което си беше късмет.До преди една седмица спеше от 21:30 до 07:30 непробудно.От няколко дни нещата се промениха, започна да се буди около 05:00 сутринта с рев.При консултация с педиатъра , се оказа ,че ни мъчат зъбки (препоръча ни едно прахче "Camilia" за през нощта) , та това е една от причините за неспокойствието на моето бебе, другото което ме посъветва педиатъра е да увелича дозата на АМ (храним се от средата на третия месец изцяло на АМ за мое съжаление) , без да увеличавам водата а да слагам по 1/2 лъжичка допълнително, т.е млякото да става по гъсто и калорично.Започнахме захранването преди около седмица.Детето доста добре приема храната.Захраних я с пащърнак на HIPP , вмомента е пробвала морков и тиква.Не съм спазвала правилото за даване всеки ден по 1л до достигане на 50гр , започнахме с 2л. , после 6 и така. Не бързам да замествам  цяло хранене.Следващия месец мисля да започна да и давам следобяд оризова каша , заради желязото в нея . Това е от мен Simple Smile. Извинявам се за дългия пост.

Общи условия

Активация на акаунт