Детска стоматология-клиика ЕО Дент Дианабад

  • 41 164
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 81
На нас също ни предстои на 6ти юли. Твърдят, че през здравна каса можело само ако детето е с ТЕЛК. Много се притеснявам, но засега поне в София няма друг вариант за толкова малко дете. Ще пиша като мине.

# 16
  • Мнения: 710
По здравна каса може, но само за 2 зъбчета. За полимерна пломба се доплаща 27 лв. Зъболекарката ме шашна, че има общо 8 зъбчета за правене. Аз знам за още 4. Даже не успя да завърши последната пломба, защото малката много плака. Директно искаше да и сложи упойка и да ги прави всички, но само упойката е 300 лв. Безумно скъпо ми се струва и ще търся на друго място.

# 17
  • Мнения: 81
През здравна каса доскоро е можело с бележка от психиатър, че детето го е страх, да се поеме анестезията. Иначе сина ми е много малък - на 2,8 години. За нас вариант без анестезия няма. Още повече, че явно е от децата, при които зъбите правят и проблеми освен, че се разрушават /има такива, които си карат с развалени зъби без болка до края/. Не съм очарована, но нямаме друг вариант. Ще взимаме назаем и ще плащаме. Дано всичко мине без проблеми.

# 18
  • Мнения: 46
На детето ми му направиха 6 зъба, 4 кариеса и 2 пулпита под пълна анестезия в ЕоДент. Всичко беше по ЗК, платих такса 2-3 лв., преди това кръвни изсл., които не са по ЗК и консултация с психолог (задължителна е). Всичко трая към 1.30 часа и като се събуди останахме още 40 мин. да лежи. През цялото време можех да гледам какво правят през един прозорец. Много съм доволна. Детето ми има страх от машинката и си спестихме доста стрес и неприатни преживявания.

# 19
  • Мнения: 81
При нас всичко мина. Не беше хич приятно, но малкия беше с много развалени зъби. Самото лечение продължи 2 часа и нещо. Детето се интубира, слагат му абокат и работят. Има прозорче, през което да се гледа. Аз не гледах и без друго ми се ревеше от притеснение. Имахме избор керамични пломби или амалгама. За предните избрахме керамични, за предкътниците амалгама. Като се върнахме вкъщи повръщаше след упойката. Зъбите определено го наболяват, въпреки че още не си казва /само ги пипа и мрънка/, има лека температура. Това всичко било нормално ни каза анестезиолога. Преди нас и след нас майките с деца с анестезия специално ги питах - не бяха по ЗК.  Vital кога са ви правили на вас зъбите, бихте ли казали как е процедурата - при техен психолог ли бяхте, дали знаете номер на здравна пътека.

# 20
  • Мнения: 1 722
Здравейте, да споделя, на 4 юли оправихме зъбките на малкия - общо 8, всички с пулпит, 4 от които разрушени до ниво венец. Пълна анестезия, 2 часа работа, оправяне на развалените зъбки плюс изграждане на разрушените. Всичко по здравна каса. Изключително съм доволна, като разбира се след излизане от упойката плака много, имаше невероятен отток на горната устна, където бяха разрушените зъбки. Не е повръщал, но явно си го болеше и главичка, и зъбки. Давах панадол в същия ден. При нас не са изисквали консултация с психиатър или нещо подобно, искаха ни пълна кръвна и попълвахме документи относно предходни заболявания, алергии и т.н. В деня на манипулацията направиха и панорамна снимка.

# 21
  • Мнения: 81
Anita_79 дали може да погледнете в здравната книжка на детето и да напишете, кои здравни кодове са изброени - пише "код дейност" под тях? При нас са 101, 332, 301, което са 1 преглед и 2 зъба, което се полагало по ЗК. Трябва да има някаква причина за едни деца да искат пари, а за други не.

# 22
  • Мнения: 539
Здравейте!

Бихте ли препоръчали конкретен стоматолог от който сте доволни? На сайта им няма посочени имена, а ми се иска да имам някаква предварителна представа преди да запиша час.

Благодаря!

# 23
  • София
  • Мнения: 673
Здравейте!

Бихте ли препоръчали конкретен стоматолог от който сте доволни? На сайта им няма посочени имена, а ми се иска да имам някаква предварителна представа преди да запиша час.

Благодаря!

Аз лично съм доволна от доктор Цекова, много добър подход има към дъщеря ми

# 24
  • София
  • Мнения: 2 082
Аз пепоръчвам д-р Григорова. Децата ми я обожават  Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 1
Здравейте,

Възможно ли е някоя от майките, които са минали по ЗК за сподели малко повече подробности относно необходимите документи за това. Ние имаме час на 25 Август и от клиниката ми казаха ,че по ЗК можем да оправим само 2 зъбчета... всичко друго следва да се плати.

Благодаря предварително!

# 26
  • Мнения: 19 289
По-добре избирайте фотополимери. Амалгамите са с живак и въпреки че траят по-дълго, са кофти.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 082
По ЗК наистина се покриват само две пломби и то амалгама. Peace И едно вадене, но дано не ви се налага. А вредата от амалгамата е голяма и всеизвестна, учудвам се че все още има хора, които я предпочитат. Може би защото е безплатна...

# 28
  • Мнения: 1
ео дент са доста по скъпи от останилите,да не говорим за клона в люлин ,там попаднахме на др.михайлова която на всяко ходене по 25лв та за една пломба около 100лв поради некадърността и да поставя лекарство в зъбчето на малкия.не ходете там.

# 29
  • София
  • Мнения: 153
Моля, дайте мнение за д-р Петрова. Добра ли е? Детенце е на 7г. и има 4 кариеса и един пулпит. Сега си търсим зъболекар

Общи условия

Активация на акаунт