София - кв. Надежда, Толстой, Триъгълника, Свобода (10)

  • 143 653
  • 830
  •   1
Отговори
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Добре дошли!!!


Район "Надежда" е един от най-старите райони на София. На мястото на днешния кв. "Надежда" до 1906 г. е имало само голо поле, пресечено от шосето София-Лом. През 1905-1906 година се появили първите къщички.

С указ 522, обнародван на 18.12.1923 година махала "Надежда"е призната като самостоятелно село. От 1 януари 1924 г. се обособява в самостоятелна административна единица, а от септември 1934 г. става център на съставна община, включваща селата Връбница, Илиянци, Обеля /с махала Модерно предградие/. В началото на 1936 г. посочените села се отделят и "Надежда" продължава да съществува като самостоятелна община.

Името й е дадено от първите заселници в чест на най-малката сестра на цар Борис ІІІ – Нейно Царско Височество княгиня Надежда.

Днес район "Надежда" е разположен на площ от 19 300 дка и има 77 000 души население. Обхваща кварталите „Надежда” І, ІІ, ІІІ, и ІV-та част, жк. "Толстой", жк. "Свобода", кв. "Триъгълника", кв. "Илиянци" и кв. "Требич". Територията му граничи с районите "Нови Искър", "Връбница", "Илинден" и "Сердика".

В район "Надежда" е съсредоточена по голяма част от индустрията на гр. София. Тук се намират големи промишлени предприятия като: "Софарма" АД, Елпром "ЗЕМ" АД, "Лия” АД, завод "Агресия", "Арома" АД, "Зебра " ООД, "Хюндай Хеви Индъстрис ко България" АД, "РВП – Кьоне" АД, "Лейди София" АД, Рекламно издателски полиграфически комплекс "Елиана-2 000" и много други.

Всяка година празникът Свети Дух се празнувал и като събор на Надежда , но по-късно бил прекратен.

През 1989 година старият Надежденски събор е възстановен като празник на общината.

Работното време на район „Надежда”: всеки делничен ден от 08.30 до 17.00. Кметът на района приема в сряда от 10.30 до 12.30 след предварително записване








Община Надежда
Адрес: гр.София, жк.Надежда, ул."Кирил Дрангов" 55
www.so-nadejda.com, e-mail : info@so-nadejda.com
Контакти и приемно време


предишни теми:
София - кв.Надежда, Толстой, Триъгълника, Свобода (2)
София - кв. Надежда, Толстой, Триъгълника, Свобода (3)
София - кв. Надежда, Толстой, Триъгълника, Свобода (4)
София - кв. Надежда, Толстой, Триъгълника, Свобода (5)
София - кв. Надежда, Толстой, Триъгълника, Свобода (6)
София - кв. Надежда, Толстой, Триъгълника, Свобода (7)
София - кв. Надежда, Толстой, Триъгълника, Свобода (
София - кв. Надежда, Толстой, Триъгълника, Свобода (9)

# 1
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Къде точно се намират Чановете? На последната спирка на 85/86 ли са, на входа на парка?
Битова кръчма ли са или са по-луксозни?
Нормално скъпо ли е?
Знае ли някой от вас какви са като работодатели? )това може и на лс)
Естел веднъж съм ходила там. Намира се по линията на рейс 86, но не е на последната спирка, обръщалото, а по-скоро между предпоследната и пред-пред последната. Пак е почти в самия парк, но в частта, която е най-близо до Илиенци. Дано ме разбра.
Не е луксозна кръчма, определено по-битова, с нормални цени.
По последния ти въпрос нищо не мога да кажа.

Аз също не мога да помогна с последния въпрос. Минавала съм само от там и ми изглежда приятно, но не съм влизала.

# 2
  • Мнения: 4 569
Идвам и аз.

Благодаря за мненията за Чановете.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 248
Благодаря за новата тема.

За Чановете не знам нищо, не съм ходила, една приятелка харесва кухнята им.

# 4
  • Мнения: 2 286
Веднъж сме ходили, хем е битово, хем е много хубаво.
На мястото на пицария Тазмания е.

Жалко за пицарията, много си я харесвахме.

# 5
  • Девето поколение софиянка
  • Мнения: 438
Запис. Една приятелка работи в заведението, мога да питам за нещо конкретно.

# 6
  • Мнения: 263
Веднъж сме ходили, хем е битово, хем е много хубаво.
На мястото на пицария Тазмания е.

Жалко за пицарията, много си я харесвахме.

Пицарията и ние също много я харесвахме. В "Чановете" не съм ходила, но изглежда приятно.

# 7
  • Мнения: 15
Здравейте, мами! Детето ми е прието в 38 ОДЗ "Дора Габе" и искам да попитам има ли и други, набор 2013 (2-ра яслена група), които са в групата?

# 8
  • София
  • Мнения: 1 079
До колкото съм чула в Чановете петък и събота вечер има оркестър и ставали страхотни надигравания.Май е време да се посети....

# 9
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Аз да споделя за един детски мюзикъл който предстои....

Цената на билетите е 6 лева за деца и 8 лева за възрастни.  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 54
Здравейте момичета.
Не знаех, че има такава тема, но се записвам при вас да ви следя. Надявам се приемате нови попълнения   bouquet
Ще чета темите назад, тъй като ми предстои избор на педиатър в района.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 535
Аз да споделя за един детски мюзикъл който предстои....

Цената на билетите е 6 лева за деца и 8 лева за възрастни.  Peace



Кога, къде?

# 12
  • Мнения: 263
08 юни 2015 г., 19:00 ч., зала 11 на НДК

# 13
  • Мнения: 2 286
Момичета, днес ми дадоха едно флайърче за салон за красота с кафе - бар и детски кът в Надежда 2. Мериан 2 мисля беше.

Някакви отзиви както за салона, така и за кафето?

# 14
  • София
  • Мнения: 1 535
08 юни 2015 г., 19:00 ч., зала 11 на НДК

Много благодаря, чак сега на поредния компютър виждам че имало плакат  ooooh!

И аз търся читав фризьор - нещо удрям на камък засега в района на Надежда 2... последния път направо си "остави ръцете" върху главата на сина ми...

Общи условия

Активация на акаунт