Помощ за избор на лаптоп

  • 134 719
  • 1 528
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 223
Аз също си търся лаптоп но поне с Interl Core i5 мислех си за леново, това което ме спира е прекалено многото пластмаса - някой може ли да каже дали е качествена B серията им?

Много неясно ти е питането  Rolling Eyes
За какво ще го ползваш и какъв е бюджета? Големина на екрана? На старо ли търсиш или чисто нов?
Ако нямаш претенции да е нов, за 400-600 лв. можеш да вземеш лаптоп професионална серия, от фирма, втора ръка с 6 м. гаранция.

Преди няколко месеца си взех втора ръка, но от човек /което не препоръчвам на начинаещи, ако нямат познат специалист, който да тества/ HP ProBook 6460b , с матов екран , батерия 5-6 часа и с лиценз за Windows 7 Pro, за 400 лв.  Ъпгрейднах го с със 240 SSD HDD и 8 GB RAM и съм предоволна за целите, които го използвам.

Като производителност ми излиза около 3 пъти по евтин от нов със сходни параметри /предвид лицензираната ОС, която мога да ъпгрейдна безплатно до края на година с WIN 10 или 8.1 /.

Имай предвид, че процесорите  "Core i" са различни поколения, моят процесор е от второ поколение - Sandy Bridge, с вградено видео Intel HD 3000.


# 31
  • Мнения: 39
Здравейте,
Аз също Ви пиша с молба за съвет и мнение, какъв лаптоп да взема за синът си, който заминава да учи и ще го използва (надявам се) предимно за учене, но разбира се не е възможно без игри и филми...
В момента сме в БГ и това което се препоръчва тук се различава от това което ни препоръчаха там където живеем и за това Ви моля за помощ.
За последните 6 години използвам два различни модела на Aser , от които съм изключително доволна. Първият сподели с мен горещ шоколад, а след това го бутнах от масата, но е работещ и майка ми, която е на 70 години го използва все още.
Вторият е четири ядрен и го използвам дори за Photoshop CS6.
Парите за които си мисля да отделя за лаптоп са 1000 - 1200 лева.
Намирате ли, че е огромна разликата между HP Pavilion 15-251nv: AMD Quad-Core A10-5745M APU wit Radeon HD 86 10G Grapfics (2.1 Ghz, 4 MB Cash) - 549 € с включен Windous 8.1 с подарък антивирусна програма http://support.hp.com/in-en/document/c04536949 и HP Pavilion 15-P250NU/L3S54EA - INTEL CORE i3-5010U, 2.10 GHz, NVIDIA  EFORCE 830M - 999 лв., или HP Pavilion 15-P053EU/J6Z61EA, INTEL CORE i7-4510U, честота на процесора: 2.00 - 3.10 GHz, графична карта - NVIDIA GEFORCE 840M - 1199 лв.
Основният ми въпрос всъщност е към, какъв тип процесор да се насоча и каква графична карта? Останалите параметри са доста идентични.
За съжаление в Технополис ми казаха, че не предлагат международна гаранция, но  Confused
Още нещо, не държа да е HP. Дори се надявам на мнения и съвети, защото много скоро трябва да вземем решение.

Последна редакция: пн, 27 юли 2015, 10:59 от pavlinkata

# 32
  • Мнения: 11
Павлинка, на въпроса: "Основният ми въпрос всъщност е към, какъв тип процесор да се насоча и каква графична карта? "

Процесор - Интел всеки от серията i3, i5 и i7 те устройва но i3 i i5 са ти в бюджета.
Видео - На интел видео ще върви фотшопа не се притеснявай, на geforce ili ati ще е по-добре но надлаи ще оправдае цената.

Марки: НИКОГА павилион - това е "лукс" версията на HP със същите скапани части и много скапано сервизиране (имам сервиз от опит ти казвам).

Lenovo, Acer - държат основен дял в момента и още не са съсипали качеството. Имат и иновации и супер промоции, менящи се всеки ден ( за да не се рекламирам ето ти вносителя и моделите http://most.bg/laptopi/where/p/2/price/982,1252.html)

Съвета ми е намираш 1 SSD диск догододина 128 гб и компа ще лети Simple Smile

Надявам се да съм бил полезен.

# 33
  • Мнения: 39
aitech-bg, много ти благодаря за съветите. Надявам се скоро да се похваля с нова придобивка  Grinning

# 34
  • Мнения: 99
Моля помагайте искаме да вземем лаптоп на студентката ни-нещо конкретно да ни прадложите като марка и модел на мен ми казаха да избера да има тези характеристики:
- екрани с резолюция 1920 x 1080 пиксела или по-висока
-сензорен екран-за Windows 8.1 и предстоящата версия Windows 10
-Broadwell CPUIntel -Intel 5th Generation Core серия
-SSD+ поне 1TB HDD
-Поне 8 ГБ рам
-2-в-1 PC?
-802.11ac Wi-Fi?
-RealSense 3D камера
-USB 3.0,обаче аз не разбирам нищо от компютри като технически характеристики де.Моля да споделите мнение надали имат и международна гаранция закупените от България?!Какъв модел и марка да изберем?
Да е с цена около 1100-1300 лв.и ни предложете магазин откъде да го закупим.

# 35
  • Мнения: 1 525
И аз тук Simple Smile
Търся нещо по-малко от 15", до 700-800 лв., леко и удобно.
Ще се ползва предимно в къщи, за сърфиране, скайп и фейс, офис, филми.
Т.е. за обикновен потребител.

# 36
  • София
  • Мнения: 1 223
Моля помагайте искаме да вземем лаптоп на студентката ни-нещо конкретно да ни прадложите като марка и модел на мен ми казаха да избера да има тези характеристики:
- екрани с резолюция 1920 x 1080 пиксела или по-висока
-сензорен екран-за Windows 8.1 и предстоящата версия Windows 10
-Broadwell CPUIntel -Intel 5th Generation Core серия
-SSD+ поне 1TB HDD
-Поне 8 ГБ рам
-2-в-1 PC?
-802.11ac Wi-Fi?
-RealSense 3D камера
-USB 3.0,обаче аз не разбирам нищо от компютри като технически характеристики де.Моля да споделите мнение надали имат и международна гаранция закупените от България?!Какъв модел и марка да изберем?
Да е с цена около 1100-1300 лв.и ни предложете магазин откъде да го закупим.

Мисля, че няма лаптоп в бюджета с всички характеристики, но най-добре да попитате за конкретен модел тези, които са ви посъветвали какво да търсите.

Като параметри и в ценовия диапазон, HP ENVY x360-15-u200nu покрива повечето критерии /процесор, памет, сензорен дисплей, резолюция/:
http://mallbg.com/%D0%9B%D0%B0%D0%BF%D1%82%D0%BE%D0%BF-HP-ENVY-x … 3S69EA_52218.html
Няма SSD, но може да си закупите допълнително /ще се оскъпипи минимум 100лв, според размера/, а основният диск от 1000 GB може да остане като външен в кутия /купува се допълнително/, за сторидж. Има вариант и да е вътрешен, но тогава ще трябва да се вземе друга кутия /caddy/, за да се сложи на мястото/ако има такова!/ на оптичното устройство.

Подчертавам, че нямам впечатления от модела /тежикък ми се вижда/, нито от магазина, но там го намерих най-евтин.

Помислете добре, кои екстри могат да отпаднат и сложете отметки само на това, което ви е най-належащо и може да зададете търсене по критеии някои сайтове, примерно тук: http://ardes.bg/laptop#!
Ако държите на процесор 5-то поколение, първо задайте core-I3 /после I5/ и гледайте само тези, който са с четири цифри и започват с 5. После отметнете размера на паметта, твърдия диск, вида дислей /сензорен/ и пр. Накрая изберете резултатите да се подредят по цена и избирайте. Ако харесате някой модел, пуснете го в гугъл и вижте къде е най-евтин, но и задължително проучете магазина, да не се окажат мошеници.
Ако купувате онлайн, задължително трябва да имате минимум 7 дни, през които може да тествате и върнете стоката, ако не ви хареса.

Успех!

При избор на лаптоп, освен ако не сте заклет геймър, не виждам смисъл от засилване на много пари за нов лаптоп. Ето една статия, в която това е обяснено по-добре: Защо да изберем обновен, вместо нов компютър?


И аз съм на същото мнение, както по-горе в темата съм писала.
Лаптопите от сайта са на добри цени, но човек действително трябва да е наясно за какво точно ще се ползва, за да няма драми  Wink


# 37
  • Мнения: X
Аз гледам характеристиките в сайта на PCStore - можеш да зададеш повече от един критерий във всеки филтър. Мисля и от там да купя, ако това което избера не е по-евтино в laptop.bg или Аrdes.
Всъщност само от тези три сайта бих купила онлайн.

# 38
  • Мнения: 99
Благодаря ви за мненията , ще видя и ще прочета !

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 5 010
Предстои ни покупка на компютър или лаптоп за щерката.
Ще се ползва за училище - учи Компютърна графика.
Не съм запозната /а и тя все още не е- сега започват да изучават специалните предмети/, какво точно ще й е нужно...особено за 4г. напред.
Моя позната /в същата специалност-  последна година/ ползва лаптоп със следните характеристики /процерос intel i5 3,8ghz, видео карта amd 7700 2gb, RAM 8gb, хард диск 1tb на 7400 оборота, SSD 120gb/, който й върши работа до края на обучението/ Това го пиша само за ориентир.
Ще се радвам на насоки какво е най -удачно да вземем като марка/модел? А стационарен или лаптоп е по-добре?
Не съм се ориентирала в цените изобщо. Но нещо в добро съотношение цена/качество, не задължително най-евтиното.

Благодаря!

# 40
  • Мнения: 2
За тези пари ти препоръчвам да си вземеш реновиран лаптоп - аз съм с такъв от около година и не съм имала никакви проблеми. За 300лв с i5 процесор, който е един от най-мощните, 4РАМ и тн ... Фирмата от която го закупих ми обясниха, че реновираните им лаптопите са внос от Европа, били са предимно в банки и застрахователни компании и са много запазени - като чисто нови  Laughing newsm10
Пропуснах да спомена марката  - DELL Latitude E6410

# 41
  • Мнения: 8
Здравейте,

искам да си сменя лаптопа, тъй като вече започна да прави проблеми. Ползвам Gateway от 8-9 години, но на скоро му изгоря вентилатора, смениха го, но продължи да си гасне, та за това търся нов.
Ползвам го основно за работа (офис пакет), филми, сърфиране в нета, много рядко леки игри. Бюджетът ми е до към 700лв. От приятели и форуми в нета стигнах до извода, че Леново и ХП са предпочитани марки.
Спряла съм се на тези модели:
http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-HP-15-R255NU-L5Z41EA/p/527840

http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-HP-15-AC117NU-P5P82EA/p/527887

http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-HP-PAVILION-15-P152N … -K6Y19EA/p/527828

http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-LENOVO-G50-30-80G001 … G0023QBM/p/518888

http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-LENOVO-G50-30-80G0023XBM/p/518894

Моля за съвет по-знаещите, кое от тези предложения би ми свършило работа. Може и Вие да предложите нещо различно. Благодаря Ви предварително!

# 42
  • Мнения: 1 292
Скрит текст:
Здравейте,

искам да си сменя лаптопа, тъй като вече започна да прави проблеми. Ползвам Gateway от 8-9 години, но на скоро му изгоря вентилатора, смениха го, но продължи да си гасне, та за това търся нов.
Ползвам го основно за работа (офис пакет), филми, сърфиране в нета, много рядко леки игри. Бюджетът ми е до към 700лв. От приятели и форуми в нета стигнах до извода, че Леново и ХП са предпочитани марки.
Спряла съм се на тези модели:
http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-HP-15-R255NU-L5Z41EA/p/527840

http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-HP-15-AC117NU-P5P82EA/p/527887

http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-HP-PAVILION-15-P152N … -K6Y19EA/p/527828

http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-LENOVO-G50-30-80G001 … G0023QBM/p/518888

http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-LENOVO-G50-30-80G0023XBM/p/518894

Моля за съвет по-знаещите, кое от тези предложения би ми свършило работа. Може и Вие да предложите нещо различно. Благодаря Ви предварително!
Лично аз смятам, че Pavilion-а ще ти отговаря най-добре на това, което описа, а и цената му не е чак толкова по-висока. Имай предвид няколко неща, когато купуваш HP-та. Не обичат да ги прегряват - по-добре му вземи подходяща охлаждаща подложка (подходяща означава, че вентилатора на подложката трябва да съвпада с решетката за охлаждане на дъното на лаптопа). Не обичат да ги слагат на меки, мъхести повърхности (одеала, булани и п.р.) Друго, което трябва да имаш предвид е, че според мен лично, ако спазиш двете неща, които по-горе написах би трябвало да НЕ ти се налага да чистиш лаптопа поне година и половина. Така е предвиден - да му изтече гаранцията преди да го отворят за поддръжка и ремонт.

# 43
  • Мнения: 8
Благодаря за мнението! А Лаптоп HP PAVILION 15-P152NU/K6Y19EA е по-добър от Лаптоп HP 15-R255NU/ L5Z41EA заради вида процесор и графична карта ли? Тъй като само там намирам разликата. И много ли се усеща разликата в двата, тъй като разликата е 200лв. (наистина не е много за такъв тип техника, но ако не е голяма разликата може да ги спестя)? Извинявам се за глупавите въпроси, но не разбирам, за това и съм тук за съвет  Blush

# 44
  • Мнения: 1 292
Скрит текст:
Благодаря за мнението! А Лаптоп HP PAVILION 15-P152NU/K6Y19EA е по-добър от Лаптоп HP 15-R255NU/ L5Z41EA заради вида процесор и графична карта ли? Тъй като само там намирам разликата. И много ли се усеща разликата в двата, тъй като разликата е 200лв. (наистина не е много за такъв тип техника, но ако не е голяма разликата може да ги спестя)? Извинявам се за глупавите въпроси, но не разбирам, за това и съм тук за съвет  Blush
Следва лекция (ако не ви се чете пропуснете до заключението):

Разликата е повече от процесора - има голяма разлика между графичните карти. Можеш да сравняваш средният клас nVidia 840 с Intel HD graphics, като Голф 4-ка срещу Опел кадет горе-долу - не съм сигурен до колко е подходящо сравнението. И двете ще те закарат, но едната има климатроник, ел стъкла и милион дреболии, които правят живота по-приятен и е 15 години по-нов модел... В няколко думи - с 840-ката, когато решиш можеш да подкараш повечето съвременни игри (макар и с доста настройка) и като цяло е доста по-подходяща за резолюцията на екрана (1366х768). Не, че Intel-а не работи добре - просто е по-стар и по-слаб. Разликата в процесора също не е малка. i5 процесорите са чувствително по-добри от Quad Core процесорите. И двата вида са в една пазарна ниша, но I5-цата е по-принцип по-новият процесор и има повече нови инструкции. Конкретно тези два имат почти 30% разлика в производителността. Това всъщност може и да е добро нещо, ако търсиш по-малка консумация на ток и по-малко проблеми с прегряването, но като цяло според мен N3540-ката (15-R255NU) (по-евтиният) ще умре по-бързо, като технология. Според мен N3540-ката (15-R255NU) не е много добра идея да се мъчи с Windows 8.1 и/или 10-ка. За това ти препоръчвам, ако се спреш на него по-скоро да му инсталират 7-ца въпреки, че твърдят, че драйверите били оптимизирани за 8.1

В заключение:
Като цяло 15-P152NU модела е по-добрата инвестиция в дългосрочен план, но ако нямате претенции за скорост и ще ползвате системата предимно за web базирани приложения (разбирай Facebook и подобни), но НЕ за Skype можете да изберете и 15-R255NU.

Общи условия

Активация на акаунт