Мартенче будува,радва мама до полуда!

  • 63 112
  • 502
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 161
Тя хапва изцедена кърма,на гърда не иска..така че няма да ни отнема толкова време,като при вас.
Просто я  будя по 20-30 мин,не винаги де...но не се буди самичка. Ако я оставя да спи имам чувството,че ще спи не по 3,а по 5 часа.
Памперса го пълни,а наддаването първия месец 1кг нагоре,и 5 см е дръпнала.
Организацията  и при мен куца още  Laughing заради труднното будене,после нея да наглася,мен...хранене,цедене...и то минало вече час  Mr. Green newsm78

# 31
  • Мнения: 25
Ние сме на почти месец, но нито в болницата, нито вкъщи е бил на режим. В началото ядеше почти денонощно. Като си дойдохме вкъщи, правеше по една 4-5 часова пауза, през другото време ядеше по различно време. Сега има една 4 часова, една 5-6 часова (през нощта) и яде на различни интервали, за да се нахрани, приспи, поглези. И с каката сме се хранили на поискване, просто не мога да въведа режим на моите деца. Тя е имала и 9-часови паузи като новородена, никога не съм я будила за храна, защото като се събуди е наваксвала ( първия месец също беше на изцедена кърма,  след това захапа както трябва). Аз не бих будила, но все пак всеки преценя сам.

# 32
  • Мнения: 45
Ние през деня се будим на 3 ч. през нощта пропускаме едно ядене, освен ако госпожицата не ме събуди.

# 33
  • Мнения: 248
Благородно ви завиждам за дългите паузи между храненията.
При нас - ако може да яде без прекъсване, със сигурност ще го прави.
През нощта е стриктно на 3 часа, а през деня и през час може да яде. А ако не му дам не само реве, ами ме гледа лошо и направо ми крещи  Rolling Eyes
За 1 месец е качил 1 кг и 4 см.
 
Вчера ходихме семейно на мол  Crazy и за да си спестя кърменето му направих АМ. След 30 мл АМ спа като заклан 3 часа  Shocked А за мен тези 3 часа бяха истински подарък  Laughing

Питка за 40-тия ден правихте ли? На нас ни предстои тази седмица, но ще го правя може би чак в неделя. Но едва ли ще каня само жени... май и мъжете ще идват.

# 34
  • Мнения: 9 471
Аз искам да правя питка, но не знам какво се прави. Нямам идея от традициите  Laughing

# 35
  • Мнения: 432
Благородно ви завиждам за дългите паузи между храненията.
При нас - ако може да яде без прекъсване, със сигурност ще го прави.
През нощта е стриктно на 3 часа, а през деня и през час може да яде. А ако не му дам не само реве, ами ме гледа лошо и направо ми крещи  Rolling Eyes
За 1 месец е качил 1 кг и 4 см.
 
Вчера ходихме семейно на мол  Crazy и за да си спестя кърменето му направих АМ. След 30 мл АМ спа като заклан 3 часа  Shocked А за мен тези 3 часа бяха истински подарък  Laughing

Питка за 40-тия ден правихте ли? На нас ни предстои тази седмица, но ще го правя може би чак в неделя. Но едва ли ще каня само жени... май и мъжете ще идват.

Вьзможно е да не изяжда достатьчно при кьрмене или да не е много ”гьста„ кьрмата.Защо не опиташ с дохранване?
А за погачата,имаше и мьже след като приключиха ритуалите.

# 36
  • Мнения: 25
Ако изсуква само предното мляко, може да не го засища.
Моя позната си е кърмила детето само 3 месеца, все гладно е ходило, като се е изцедила, кърмата и е била като чиста вода.
А по принцип знам, че колкото по-често се кърми, толкова по-мастно е млякото, но знам ли каква може да е причината. По колко време яде?

Питка с каката не съм правила, замислям се дали и на него да правя.

# 37
  • Мнения: 113
Ние сме на поискване.Днес правим 40 дена,денем сучи на около 2,5-3 часа,нощем има 2-3 хранения,снощи само едно.за месец е наддала1,2кг.Едно кърмене при мен отива от 20 до 40 мин,след хранене се изцеждам,но  не всеки път,на ден цедя около 50 мл,които замразявам-незнам защо,ама ми е жал да хвърлям кърмата  Grinning Пита вчера правихме-само най-близките бяха-майка ми,сестра ми(баща ми и мъжа й също),една приятелка,една прабаба,абе 10 човека бяхме Simple Smile

# 38
  • Мнения: 408
Налага ми се да излизам често с колата и малко ми е притеснено,все отлагам,но вече няма накъде-возили ли сте сами бебетата в колата?Знам,че трябва да е отзад в посока обратна на движението,но така като не я виждам...

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 440
Аз искам да правя питка, но не знам какво се прави. Нямам идея от традициите  Laughing

За питката аз знам следното : събират се само жени. Трябва да дойдат по светло и да си тръгнат по светло. Не трябва да се изнася нищо от къщата и не трябва да се изпращат гостите на вратата. Добре е питката да се направи от теб или твоята майка, но и готова да се вземе няма проблем. Питката трябва да е сладка. На масата също се нареждат само сладки неща. След като се съберат всички, майката и бебето сядат и над главата им се разпъва кърпа, която се държи от две момичета с живи родители. Трето момиче разчупва питката над кърпата. Първото парче мисля, че се наричаше за Богородица. Второто се топва в мед и се дава на майката и останалата част се раздава. Едно парченце се оставя в кърпата която се завързва, нито много стегнато, нито много хлабаво - да не е стиснато или пък прахосник детето. Кърпата с парченцето от питата се поставя на най-високото място в къщата - за да порастне голямо детето и да постигне всичките си мечти. След 40 дни парченцето от питата се натрошава и се дава на животинчета да го изядат /за последното не съм много сигурна/. Също така в самата кърпа, докато е над главата на майката и бебето, гостите е добре да оставят парички - монети. Останалото е хапване и сладки приказки по женски.

# 40
  • Мнения: 9 471
Хареса ми! Ще правя питка  Laughing

# 41
  • Мнения: 1 359
ludetina85 законът има изключение. При сам възрастен в колата , столчето може да се постави и на предната пътническа седалка, стига еърбек-а да е деактивиран. Като шофирам сама, предпочитам да сложа детето на предната седалка, спирам въздушната възглавница и готово Wink

# 42
  • Мнения: 2 122
ludetina85 законът има изключение. При сам възрастен в колата , столчето може да се постави и на предната пътническа седалка, стига еърбек-а да е деактивиран. Като шофирам сама, предпочитам да сложа детето на предната седалка, спирам въздушната възглавница и готово Wink

и аз така  Simple Smile

е как ще съветвате жена, чието дете е качило 1 кг за месец на кърма да дохранва с АМ
просто по-неадекватен съвет не съм чувала
суче често, защото бързо успява да усвои поетата кърма, или се изморява и заспива ... много може да са причините ... но да дохранваш, за да спи ... чисто безумие си е

# 43
  • Мнения: 248
А не, не ми е хрумвало да дохранвам с АМ. Той за 25 дни качи 1 кг, та не е недохранен.
Само веднъж дадох 30 мл АМ и то за мое удобство  Embarassed (от което маааалко ме е срам  Embarassed )

# 44
  • Мнения: 432
ludetina85 законът има изключение. При сам възрастен в колата , столчето може да се постави и на предната пътническа седалка, стига еърбек-а да е деактивиран. Като шофирам сама, предпочитам да сложа детето на предната седалка, спирам въздушната възглавница и готово Wink

и аз така  Simple Smile

е как ще съветвате жена, чието дете е качило 1 кг за месец на кърма да дохранва с АМ
просто по-неадекватен съвет не съм чувала
суче често, защото бързо успява да усвои поетата кърма, или се изморява и заспива ... много може да са причините ... но да дохранваш, за да спи ... чисто безумие си е

Предполагам,че критиката ти е отправена кьм мен!?
Мразя да се "поставят" думи в устата на човек,които не са изречени,а в случая написани.Да,посьветвах да дохранва,но никьде не сьм написала с АМ,тьй като не сьм имала впредвид да дохранва с АМ.

Общи условия

Активация на акаунт