Февруарските бебоци - малки, сладки жабоци :)

  • 59 504
  • 481
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 858
Здравейте мами, да ви питам за мнение. Имам затруднения с кърмЕнето, но пък кърма имам за две бебета и се цедя и храня бебка с шише. Всички обаче (роднини) ми казват, че така щяла дя ми спре кърматА. Като бяхме при педиатъра му обясних ситуациятя и той нищо подобно не спомена. Та въпроса ми вие е чували ли сте за такова нещо?

С първата ми дъщеря се цедях 9 месеца и кърмата ми не намаля, сега отново само цедя - вече сме на 2 месеца и отново кърма имам като за цял футболен отбор. Ако си упорита и постоянна няма да намалее, успех  Peace

# 31
  • Мнения: 87
Запис в новата тема. Моят шошко се роди на 22 февруари ,нормално раждане,3410 гр,53 см. Кърмя със силиконови зърна ,но и дохранвам с аптамил. Как сте с коликите ? Нас ни мъчат доста и има дни в които изобщо не спи.

# 32
  • Мнения: 67
Благодаря за отговорите момичета. Проблема ми с кърменето е, че не мога да сложа добре бебка на гърда. Тя си отваря устата съвсем малко и захапва предимно зърното и от това ми станаха зверски рани. Пробвах и силиконови зърна и за момент имаше напредък, но зърната ми бяхя мнг разранени, че и с накрайника започнах да изпитвам болка. Мазах с лансинох и мазилото на медела не помогнаха. Накрая започнах да се цедя и да давам отт шише за да не й давам АМ. От помпата най-малко ме боли и така вече повече от седмица. Гледам да се цедя в часовете в които тя яде.

Колики и ние имаме педиатъра ни изписа Инфакол, но няма голям ефект. Сега чакам да ми пристигнат семенцата от копър да й направя чай с надеждата да я облекчи.

# 33
  • Мнения: 743
Разбирам те напълно за раните, nel402! Съчувствам ти искрено, аз имах също рани по зърната и ми отне цял месец да ги излекувам. При мен бяхя по-скоро нацепвания. При всяко случайно сгъване на кожата по зърната се слепваше гънката и при разлепване направо ставаше сцепване на кожата и рана, която трудно зараства. Кърмя за трети път, но не ми се е случвало това предните два пъти. Все пак устоях на болката и не спрях да я кърмя малката. Страх ме беше, че ако я науча на биберона после ще я домързонти да дърпа от гърдата. Та, в моя случай ми помогнаха едни компресчета Мулти-Мам. Скъпички са, но ми свършиха работа, та ако искаш, ги пробвай и ти.

# 34
  • Мнения: 366
Честита ни нова темичка и браво за труда на администраторките Simple Smile Simple Smile Ако може да коригирате, че на дата  мисля, че беше 26.02 една мама е вписана два пъти Simple Smile
От доста време се каня да влезна и да се запиша в новата темичка, но покрай бебо не ми остава време за лаптопа, а от телефона ми дава някаква грешка с паролата и не мога да се логна Simple Smile
tsveti_djukelovaбебо е на смесено хранене, но вече замествам някое хранене само с АМ  Confused На мен педиатърката ми каза, че трябва този месец да яде 110-120 мл. т.е трябва да дохранвам с толкова АМ, за да се получат тези милилитри  Wink
За коликите давам инфакол, но от тях се запече. Започнах да давам сироп Лактулоза и с него си акаше всеки ден. Като ходих на консултация сега за 2 м. педиатърката ми каза, да сменя АМ от НАН1 на Фризовом. Забелязах, че с него ака вече на 2 дена Simple Smile

# 35
  • Мнения: 67
 Толкова ме болеше, че сега направо ме е страх да я сложа нна гърда. Евала на майките, които са са го изтърпели това и още повече ние се храним на режим, а ако беше на поискване незнам... На мен ми е много удобно с цеденото така и така след като я хранех пак се изцеждах понеже имам доста кърма. Единствено ме притеснява от цеденето да не спре кърмата, но вашите отговори ме окуражиха. Мисля така да опитам. Благодаря още веднъж за бързите отговори Simple Smile

# 36
  • София
  • Мнения: 6 242
И аз също имам проблеми с кърменето още от самото начало и се цедя по 3-4 пъти на ден, като цяло нямам много кърма общо около 300-350 мл на ден. Затова и дохранвам с АМ. Проблема дойде от това че зърната ми са плоски и въпреки че ползвах силиконови зърна бебчо не можеше да се насуче ефектевно и беше гладен, също така имам и запушен канал който не можах да отпуша и си карам така надявам се да се оправи след време. Да попитам тези който дохранват по колко мл АМ давате? И по колко пъти се изхождат бебоците ви. Ние пълним папито почти на всяко хранене. В момента изяжда 120-130 мл АМ или кърма.
Аз също съм с плоски зърна, опитай да притиснеш гърдата м/у пръстите си и да дадеш да засуче колкото се може повече, като гърдите не трябва да са много препълнени, а бебето да не е прегладняло и нервно. Първия си син го кърмих 3 месеца със силиконови зърна, които ме разраняваха много, после успяхме от раз да ги махнем и сука почти 2г. С втория, и сега с най-малкия, от родилния им дадох директно от гърдата. За запушения канал масажирай гърдата, докато суче/цедиш, под душа и си вземи лецитин, до 4*1 таблетка на ден, аз съм пила и повече.

nel402, няма ли край теб кърмачка с опит или консултант по кърмене да ти покаже как да сложиш бебето на гърда?

# 37
  • Мнения: 67
Аня, няма никой толкова опитен. В болницата ми показаха горе долу и в началото даже си мислех, че добре се развиват нещата, но като се разраниха зърната започнах да чета статии и блогове за кърменето и разбрах, че не съм я слагала правилно и за това се е получило така. Аз съм с едър бюст по принцип и това ме затруднява. Сега позараснаха малко зърната(от както се цедя), но спомена за болката и идеята че не мога правилно да я сложа ме възпират.

Цвети, За запушения канал - на мен беше започнал да ми се запушва и педатъра ми каза преди всяко изцеждане с душа за по 3-4 мин да масажирам от началото на гардата към зърното с 36-38 градуса на водата. За няколко дни се оправиха нещата. Ако искаш пробвай, ако не помогне надали ще навреди.

# 38
  • Мнения: 158
Благодаря за съветите Simple Smile Аз се опитвах в продължение на 2-3 седмици да си отпуша канала с масажи , топли компреси, напълнено шише от минерална вода с гореща вода от гърдата към зърното и също се цедих много често но не ми се получи за това се отказах. Бях чела за това лекарство и попитах гинеколога и педиатъра за него казаха че не са го чували и аз не посмях да си го взема. Мисля че вече той съвсем няма да иска да суче, защото свикна с лесното. Надявам се поне да имам кърма по-дълго време, въпреки че е малко. За коликите на нас ни помогнаха капките Абоколикен също така давам и био гайа, напоследък е спокоен и си мисля да ги спра или да ги сменя с някакви хомеопатични, също пие чай от копър и анасон мисля че му действа добре.

# 39
  • София
  • Мнения: 6 242
nel402, от къде си?

tsveti_djukelova, лецитинът е хранителна добавка, използва се масово в сладкарството, във всички вафли, шоколади, разбива мазнините и сместта, за да е гладка.
Ето инфо http://saveti.framar.bg/%D0%BF%D0%B8%D0%B9%D1%82%D0%B5-%D0%BB%D0 … D0%B5%D0%BD%D0%B5

# 40
  • Мнения: 67
Аня от София съм.

# 41
  • София
  • Мнения: 6 242
Ако искаш да се видим, къде в София си?

Или можеш да се свържеш с консултант по кърмене. http://lllbg.org/kontakti/

За много разранени зърна при мен ефект има домашен мехлем от зехтин и восък (пробвала съм мазилата на Мустела, Авент, Мулти мам, Лансинох, ДМ-ския).

# 42
  • Мнения: 67
Аня, благодаря за инфото ще се радвам да се видим Simple Smile в централната част на София съм. За зърната сега са по -добре (откакто се цедя), пробвах мазилото на медела и лансинох нямаше голям ефект поне при мен. За кърменето не съм много убедена, че ще се справя, а и с цеденето ми удобно. Цедя се на всяко нейно хапване за да стимулирам лактацията да не намалява кърмата. Засега сме ок надявам се и за напред така да е.
Просто "доброжелателните съветници" около мен ме стреснаха, но като чета в този форум има и други мами, които се цедят и нещата си вървят добре. Сега съм доста по-спокойна Simple Smile

# 43
  • Мнения: 10
Здравейте мамчета! Имаше въпрос за количеството АМ,  на повечето кутии има ориентировачна таблица, 3-4 седмици 90/120 мл 6 хранения. 1-2 месец 120/150 мл 5 хранения (таблиците са ориентир,  но както при повечето неща и количеството храна е индивидуално). Относно коликите...  Няма такъв ужас. Пробвахме инфакол, борина,  зехтин,  анасон, копър,  джоджен,  саб-симплекс,  еспумизан,  колиеф, и 2 вида хомеопатични таблетки..  Ефект никакъв,  а от тези които имаше подобрение, не траеше повече от 3 дни. За щастие започнаха да отшумяват.  Сега поспиваме и сме щедри на усмивки 😄 Исках да кажа и за Био гая понеже една мама беше писала, че ги дава за колики.  Био гая е про биотик който спомага на стомашно чревния тракт , понеже бебчовците нямат изградена стомашна флора,  дава се до 6тия месец, 1 път дневно по 5 капки. Аз дори мисля да ги давам докато бебо не премине изцяло на разнообразно хранене.

Последна редакция: сб, 28 мар 2015, 00:48 от ren4et0o0

# 44
  • Мнения: 10
  Vivi_88 ние бяхме на фризовом но действаше доста разхлабващо на малкия,  а всички останали млека за които се сетите го запичаха,  сега сме на 50/50 фризовом/фризолак по съвет на педи и сме доволни. Може ли да ме добавите във фб групата,  блягодаря предварително 😄

Последна редакция: сб, 28 мар 2015, 00:50 от ren4et0o0

Общи условия

Активация на акаунт