ДА СЕ ЗАПОЗНАЕМ! Какво сме направили до сега?

  • 588 257
  • 2 270
  •   1
Отговори
# 1 935
  • Мнения: 3 029
Във вашия случай имате нужда от консултация с добър специалист  по репродуктивни проблеми, а не просто от гениколог. Бих ти препоръчала да си запишеш час към клиниката на доц. Конова. Доколкото ми е известно, те имат филиал в Бургас, макар седалището да се намира в Плевен.
Аз правих своите опити при тях и се получи. Ако те интересува нещо конкретно, може да ми пишеш на лични съобщения.
Ето адреса им в Бургас:

    МЦ КИРМ Бургас
    Адрес:
    гр. Бургас, ул. Хан Крум, 28, ет. 3 „Медицински Център I – Бургас“ ЕООД, каб. №319 и №320
    Тел./факс:
    064/ 804 790 – регистратура

# 1 936
  • Мнения: 94
Здравейте,

1. На колко години сте, а партньора?
 Аз съм на 33г (за още няколко дни), мм е на 38г
2. от колко врме опитвате за дете?
 От приблизително 5-6 години
3. Имате ли поставена диагноза?
 Диагнозата е поставена на мм ( с мф сме)
 Олигоастенозооспермия с Хиповолемия беше първата, втората е Астенотератозооспермия
4.  Кой лекар посещавате?
 Аз съм при д-р Александров в Щерев ( за Инвитрото още не съм решила кой ще го прави), а мм е при Бъчваров пак там.
5. Какви изследвания сте направили?
 Хормони, спермограми, микробиологии, чпв, последното е днк тест (който тепърва ще правим)
6. Приемате ли някакви лекарства? Ако да какви?
 Аз не, мм пие една торба скъпи хапчета: Профертил, Глутатион, Потенциатор, Агапурин, Л-карнетин, чай бабини зъби и магарешки бодил
7. Имате ли неуспешни бременности? Ако да колко и знаете ли причината?
 Имала съм един положителен тест, но ми дойде в същия ден ... и да имало нещо, не се знае какво се е случило...

Доста дълго време отлагахме ходенето по доктори ( което е абсолютна ГРЕШКА), не правете като нас. И сега си давам сметка, че просто не съм искала да не се сблъсквам с тази ужасна бюрокрация, но пак казвам въоръжете се с търпение и ако след 6м активни опити не ви се получава, отивайте на лекар! Винаги ДВАМАТА! Защото и тук сбърках ... повече от две години ходих по изследвания сама, като си мислех че проблема е в мен, но ... накрая се оказа, че е в мм и сме загубили това време! Както и да е, сега сме с подадени документи и чакаме отговор от ЦАР, дано се получат нещата! Успех и на вас!

# 1 937
  • Мнения: 258
При мен резултатът е бременна в седмия месец, благодарение на д-р Лачев.

# 1 938
  • Мнения: 42
Здравейте, момичета. Пиша за кураж! Както са ви съветвали след 6 месеца опити си направете изследвания с мъжа до вас. И така, след 2,5 год. неуспешни опити си гушкам прекрасен син, видях две чертички месец преди запазен час при репродуктивен специалист. През тези години съм изследвала хормони, цитонамазки, овулации и тестове за овулация, спермограми и всичко е ок. Поради това, че живеем в чужбина бяхме някак с вързани ръце и аз винаги като се прибирам в Бг ходя при гинеколога, който посещавам от няколко години. Забравих да спомена, че в момента аз съм на 28 и мм на 29год. Въпосния Доктор винаги ми казваше дай си шанс, за момента няма никакво отклонение, ще направиш цветна снимка на по-късен етап.. а е много лесно да ме прехвърли към клиниката в която работи (аз ходих в частния му кабинет) да ми вземе паричките и съм не осигурена. И така, бях се запознала с всички възможни изследвания и процедури, но се случи и на мен да бъда с голям корем и часът в репродуктивната клиника беше да чуем сърчицето на бебо! За всички без установен проблем, вярвайте и за мен си е Божа работа колкото и клиширано да звучи! Ще продължавам да ви чета и да ви стискам палци!

# 1 939
  • София
  • Мнения: 1 095
Супер!!!! KissKissKiss   Heart

# 1 940
  • Мнения: 258
Здравейте, момичета. Пиша за кураж! Както са ви съветвали след 6 месеца опити си направете изследвания с мъжа до вас. И така, след 2,5 год. неуспешни опити си гушкам прекрасен син, видях две чертички месец преди запазен час при репродуктивен специалист. През тези години съм изследвала хормони, цитонамазки, овулации и тестове за овулация, спермограми и всичко е ок. Поради това, че живеем в чужбина бяхме някак с вързани ръце и аз винаги като се прибирам в Бг ходя при гинеколога, който посещавам от няколко години. Забравих да спомена, че в момента аз съм на 28 и мм на 29год. Въпосния Доктор винаги ми казваше дай си шанс, за момента няма никакво отклонение, ще направиш цветна снимка на по-късен етап.. а е много лесно да ме прехвърли към клиниката в която работи (аз ходих в частния му кабинет) да ми вземе паричките и съм не осигурена. И така, бях се запознала с всички възможни изследвания и процедури, но се случи и на мен да бъда с голям корем и часът в репродуктивната клиника беше да чуем сърчицето на бебо! За всички без установен проблем, вярвайте и за мен си е Божа работа колкото и клиширано да звучи! Ще продължавам да ви чета и да ви стискам палци!

Прекрасна история! Но знаеш ли понякога медицината трябва да се намеси. Не всичко в този живот може да бъде чудо! При теб нещата се се развили благополучно, защото сте имали този шанс. Но знаеш ли наистина при колко семействата е налице мъжки фактор? Това е болезнена тема за мъжете, но това е самата истина. И, за да се случат нещата, наистина е необходима намесата на лекар.

# 1 941
  • Мнения: 42
Разбира се, че е така! Аз все това повтарях, като не става до една година срещу медицински проблеми не можем да се борим, правили сме спермограми и всичко е наред, но не става и не става. Всички ни казваха трябва спокойствие и да си сменя работата, е да смених работата и седнах на стол на 04.02 като на 16.02 видях 2 чертички, не мисля че това оказа влияние.. както и да е, беше най-стресовия ми момент може би в живота ми, отговарях за пари, защита на лични данни, тонове информация за отрицателно време и всяка дума може да бъде използвана срещу мен от клиенти.. Преживях огромен стрес тогава, та и това не беше от значение поне при нас.

# 1 942
  • Мнения: 3 505
Когато Господ е против теб, все тая колко зор си даваш! На път съм да се откажа след проваления ми трансфер вчера. То и самите процедури са си стрес, а струпат ли се поредица неуспехи, човек трябва да започне да щади себе си.

# 1 943
  • Мнения: 258
Когато Господ е против теб, все тая колко зор си даваш! На път съм да се откажа след проваления ми трансфер вчера. То и самите процедури са си стрес, а струпат ли се поредица неуспехи, човек трябва да започне да щади себе си.

Как така ще се откажеш? Извинявай, може би е неуместно да те питам, но не трябва да се отказваш. Трябва да се бориш, за да имаш дете.

# 1 944
  • Мнения: 3 505
Благодаря ти, много си мила! От доста време се боря, но ми станаха много провалите. Уморих се и физически, и емоционално, и финансово. Имам чувството, че самият Господ е против. Ще обмисля и огледам вариантите с донорска яйцеклетка, но преди това трябва да си поема въздух.
Леки бременеене, раждане и здраво бебче ти желая!

# 1 945
  • Мнения: 258
Благодаря ти, много си мила! От доста време се боря, но ми станаха много провалите. Уморих се и физически, и емоционално, и финансово. Имам чувството, че самият Господ е против. Ще обмисля и огледам вариантите с донорска яйцеклетка, но преди това трябва да си поема въздух.
Леки бременеене, раждане и здраво бебче ти желая!

Благодаря ти и аз. Ако не ти е удобно тук да споделиш нещо повече, пиши ми на лични. Къде ти бяха опитите досега? В кой е причината, какво лечение е проведено на този етап? Винаги можеш да потърсиш второ мнение по този въпрос. Има немалко случаи на двойки, които като сменят специалиста, нещата им се получават. Може би е на психологическа основа, но може и да е на чисто професионално ниво.

# 1 946
  • Мнения: 3 505
Не, не е проблем да коментираме и тук. Проблемът е в качеството на яйцеклетките ми, като никой не казва къде е бил преди да се влоши товв качество.  Писала съм доста в темата за ин витро с ИЯР. То в това състояние работата е мътна и кървава. Имам десет пункции и само един трансфер. В останалите случаи ембрионите забавяха развитието си и спираха на 4-5 ден. При трансфера ембриончето се закрепи за малко - видях положителен тест на десети ден, на тринадесети утроено ЧХГ и няколко дни по-късно не се видя сак. После ми правиха и PRP и имах желание да опитаме да върнем на трети ден, но уви - ембрионът беше само на три клетки и не ставаше за трансфер. Изчакаха го, за да видят дали няма да навакса и поне да го замразят, но и това не се получи. Сега съм си дала почивка, за да се събера и емоционално, и финасово. То от самото начало беше ясно, че шансовете са някъде между минимални и някакви, а  времето качеството на яйцеклетките не се подобрява, а се влошава. Аз вече станах на 43 г.

Последна редакция: вт, 18 фев 2020, 18:51 от +-123

# 1 947
  • Мнения: 757
+-123, Вариантът с донорска яйцеклетка не е за подценяване.  В момента, в който се гушне бебето, забравяш как е заченато. Успех и се извинявам, че се намесих в разговора!

# 1 948
  • Мнения: 3 505
+-123, Вариантът с донорска яйцеклетка не е за подценяване.  В момента, в който се гушне бебето, забравяш как е заченато. Успех и се извинявам, че се намесих в разговора!
Благодаря! Не е проблем, че се намесваш, форумът е публичен, а всяко мнение е ценно. Нямам предрасъдъци към донорската яйцеклетка, гепила съм добър ген - здрава съм като бик, но не всички в родата са така, та няма гаранции, че и генетично мое дете би било в перфектно здраве. Мислех, че нервите няма да ми стигнат за продължителни процедури, а то се оказа, че първи попривършиха парите и трябва да реша дали да продължавам да експериментирам с мои или да заложа на по-сигурното.

# 1 949
  • Мнения: 7
Здравейте на всички! Ще споделя моята история с вас и се надявам някой да се е сблъсквал със същото и да сподели какво е направи, за да стигне до щастлив край.
И така аз и мъжът до мен сме на по 30 години, без брак, но сме заедно вече 10 години. Никога през живота си не съм стигала до бременност или аборт и резултатите от спермограма на мъжа ми са добри. За бебче се мъчим от 4 години някъде, като в началото уж всичко беше наред, според тогаващният ми лекар. След около 2 години неуспешни опити решихме да потърсим и друго мнение, след което се оказа, че тръбите ми са запушени и трябва оперативна намеса. След отпушването почнахме инсеминации, 3 броя неуспешни, като след тях подадохме документи за фонта за инвитро процедури. Стимулацията мина добре. 27 яйцеклетки, от които оплодихме към 12 и накрая останаха перфектно развити 6. С тези шест имах 3 трансфера, за съжаление не успешни. Имам правени редица изследвания като тромбофилии, имплатационен прозорец, нк клетки. Сега чакам документи, за да започна 2ра стимулация. Незнам какво да предприемем вече, а след всеки неуспех става все по тежко и тежко. Благодаря за времето ви и дано някой успее да помогне със съвети или насоки!

Общи условия

Активация на акаунт