Раждане в АГ Пълмед - гр, Пловдив

  • 60 581
  • 490
  •   2
Отговори
# 165
  • Мнения: 47
Последните 4 седмици по веднъж седмично бях на контролен преглед при Патишанов.Правеше ми прегледи и ехограф.Слуша сърдечния ритъм на бебето,а като постъпих в болницата ден преди термин започват да записват тоновете на една машинка няколко пъти на ден.

# 166
  • Мнения: 68
Последните 4 седмици по веднъж седмично бях на контролен преглед при Патишанов.Правеше ми прегледи и ехограф.Слуша сърдечния ритъм на бебето,а като постъпих в болницата ден преди термин започват да записват тоновете на една машинка няколко пъти на ден.

В неговия кабинет на ехографа ли слушаше тоновете или в отделението за по дълго време? И също правят ли се тестове от по-рано за видовете упойки?

Някой знае ли каква е цената да присъства таткото на раждането и това дали включва самл родилна зала или може да стои в стаята, докато настъпи самото раждане?
Благодаря предварително Hug

# 167
  • Мнения: 47
В кабинета по време на прегледа се слуша сърдечния ритъм на ехографа,а в отделението ги записват на специална машинка,която вади разпечатка подобна на ЕКГ.
Тестовете за упойки се правят също след постъпване.
При мен таткото не присъстваше и нямам идея колко струва това,но да не забравяме ,че те са психически слабия пол!Неслучайно на нас е дадено раждането.В родилна зала обикновено припадат и пречат.

# 168
  • Мнения: 68
Благодаря.
За татковците в родилната зала съм “ за “ , но определено още дълги години ще минат преди манталитета тук да се промени. На запад е нещо съвсем нормално и обичайно. При нас таткото изяви сам желание и се радвам, защото искам да споделим момента.
В кабинета по време на прегледа се слуша сърдечния ритъм на ехографа,а в отделението ги записват на специална машинка,която вади разпечатка подобна на ЕКГ.
Тестовете за упойки се правят също след постъпване.
При мен таткото не присъстваше и нямам идея колко струва това,но да не забравяме ,че те са психически слабия пол!Неслучайно на нас е дадено раждането.В родилна зала обикновено припадат и пречат.

# 169
  • Мнения: 47
То и моя мъж имаше желание,но правилно прецених да не влиза в залата.Голямо шашкане падна отвън,а ако беше вътре не знам.Много малко са татковците,които участват адекватно в процеса.А цената за присъствието им е точно,защото почни винаги пречат на екипа.
На всички ,които не са родили желая от все сърце леко раждане и бързо възстановяване!

# 170
  • Мнения: 51
Момичета здравейте.На 20 ми е секциото,утре влизам. Има ли някой около тези дати за раждане там.Притеснено ми е.

# 171
  • Мнения: 68
Ако някой се интересува - 200лв струва присъствието на бащата в родилната зала Hug

# 172
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 636
Осигуряват ли всичко необходимо за престоя? Нощници, дрехи за детето, памперси, кърпи?

# 173
  • Мнения: 68
Всичко за детето е осигурено + нощници за вас. Други неща нужни за родилката , като хавлии и козметика са си от вас.
Осигуряват ли всичко необходимо за престоя? Нощници, дрехи за детето, памперси, кърпи?

# 174
  • Мнения: 22
Осигуряват ли всичко необходимо за престоя? Нощници, дрехи за детето, памперси, кърпи?


Да

# 175
  • Мнения: 870
Вземете си 1 нощница  за всеки случай. На мен ми дадоха 1 при приемането, и после ми я смениха след раждането, но повече не ми дадоха. Исках си но дежурния отговор беше "нямаме в момента". А се налагаше да се преобличам вечер тъй като ставяше адски топло и се изпотявах

# 176
  • Мнения: 21
Здравейте, има ли скоро раждали мами в Пълмед или проследявали по ЗК там?  Впечатления?
Мнения за д-р Карагеоргиев, и д-р Иванова , ако някой може да сподели , благодаря.

# 177
  • Мнения: 21
Здравейте , и аз се водя в Селена по ЗК , но всеки път си плащам по 40 лв. Не знам за безплатни прегледи, само за кръвните платих минимум от 10 лв потребителска такса. Смятам да се пренасоча в Пълмед, може ли някой да каже как точно стоят нещата. Ясно е ,че
ще се плаща раждането, феталната морфология и скрининг,но и там ли така постоянно таксуват за всичко? В Селена дори не обясняват на регистратурата , вдигат рамене държат се  надменно и препращат към други, които пък те пращат при трети.

# 178
  • Мнения: 153
Аз също следя темата.
Бих искала да разпитам някоя мама раждала там  Simple Smile

# 179
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 636
Здравейте , и аз се водя в Селена по ЗК , но всеки път си плащам по 40 лв. Не знам за безплатни прегледи, само за кръвните платих минимум от 10 лв потребителска такса. Смятам да се пренасоча в Пълмед, може ли някой да каже как точно стоят нещата. Ясно е ,че
ще се плаща раждането, феталната морфология и скрининг,но и там ли така постоянно таксуват за всичко? В Селена дори не обясняват на регистратурата , вдигат рамене държат се  надменно и препращат към други, които пък те пращат при трети.

Аз съм на ЖК по ЗК там, за сега съм плащала едни 120лв (които ще се приспаднат от цената за раждането) за ехограф всеки месец. И за болничен си платих, но това си е по мое желание. За друго не са ми взимали пари.
За ФМ и скрининг съм ходила при други лекари така и така. Иначе приятелка прави измерванията за БХС при лекаря от ЖК и е платила 40лв.

Общи условия

Активация на акаунт