Мнения за 107 ОУ

  • 52 363
  • 90
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 278

На сайта на 107 ОУ е качен регламентът за ПРИЕМ НА УЧЕНИЦИ ВЪВ 2., 3., 4., 5., 6. и 7. КЛАС http://www.107ou.com//prijem/prijem-vv-2-7-klas/

"➢ Ученици от други училища, завършващи 1., 2., 3., 4., 5. и 6. клас, могат да кандидатстват за следващата учебна година в 107. ОУ и да бъдат включени в Математическата школа, ако участват в състезание „Еврика“, бъдат класирани с резултат, определен по формулата R и подадат заявление за участието си в Школата."


Някъде четох, че преди години са приемали първо само по рейтинг, а след това свободните места са се запълвали след Еврика. Явно няма да му се размине състезанието, не че е проблем де, но би било хубаво да имаме някаква предварителна сигурност Simple Smile

В цитираната формула са изброени състезания, които не са за 1 клас. Казва се единствено, че "За учениците, завършващи 1., 2. и 3. клас, вместо Олимпиада - І кръг се зачитат резултатите от участието на Коледното или Великденското математическо състезание". Не се споменава МТ “Черноризец Храбър” и МТ “Иван Салабашев” заменят ли се с други във формулата или не участват. Имате ли представа как всъщност се прави рейтингът за 1 клас. Sisilia, как изчислихте вашите проценти?
И тъй като се казва, че прием има АКО има свободни места, имате ли представа дали се прави реално прием между първи и четвърти клас. Как се освобождават места?
Първокласниците могат да се явяват на СМТ, КМС, Кенгуруто и ВМС. Така че, предполагам те влизат в рейтинга. Като явно се избира по-добрия резултат от КМС и ВМС, заради думата "или" в текста.

Нашия рейтинг го изчислих по тяхната формула, от трите посочени състезания. Делиш резултата на твоето дете на максималния за дадената възрастова група, събираш трите стойности и делиш на 3 в случая, защото състезанията са 3. Ако влиза и великденското - добавяш и там получената стойност и делиш на 4 накрая.

Относно свободните места, доколкото аз разбрах от техния регламент, всяка година добавят по няколко деца в клас до 4 вкл. с висок рейтинг (в който явно влиза и Евриката) и увеличават класовете. Тази и миналата година са приемали по 84 първокласници в 4 класа - което прави по 21 деца в клас. Могат да увеличат до 26, предполагам, но коя година колко приемат, не знам.
За приема на общо основание, май не остават места.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 154

Някъде четох, че преди години са приемали първо само по рейтинг, а след това свободните места са се запълвали след Еврика. Явно няма да му се размине състезанието, не че е проблем де, но би било хубаво да имаме някаква предварителна сигурност Simple Smile

Когато синът ми кандидатства след 1-ви клас в далечната 2009 г. приемаха само на база Еврика, като официално приетите външни деца бяха само 2.
През 2013 г. след 1-ви клас на първо класиране са приели 3 външни деца от Еврика, а през 2014 г. - 4 деца.

# 32
  • София
  • Мнения: 278

Някъде четох, че преди години са приемали първо само по рейтинг, а след това свободните места са се запълвали след Еврика. Явно няма да му се размине състезанието, не че е проблем де, но би било хубаво да имаме някаква предварителна сигурност Simple Smile

Когато синът ми кандидатства след 1-ви клас в далечната 2009 г. приемаха само на база Еврика, като официално приетите външни деца бяха само 2.

Добре де, толкова ли много деца искат да се местят там след 1 клас още? Знам че масово се кандидатства след 4 клас и междувременно приемат деца с изявени мат. възможности.  При нас просто времето съвпада с желанието ни да се преместим по принцип от сегашното училище, синът ми се представя доста прилично на състезанията  и реших че училището е много добър избор към момента.

# 33
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 В класа на дъщеря ми след първи клас приеха 2 нови деца, след втори и трети по 1. След четвърти не знам (ние тази година се преместихме). Общо от класа си тръгнаха 4 деца, предполагам и толкова нови са приели  Peace  Нямам представа.  newsm78

# 34
  • София
  • Мнения: 1 154
Ако детето не може да бъде прието в 1 клас по обявените критерии за прием, първият му шанс е да се яви още след 1-ви клас.

# 35
  • София
  • Мнения: 278
Ако детето не може да бъде прието в 1 клас по обявените критерии за прием, първият му шанс е да се яви още след 1-ви клас.

С уговорката че след първи клас ситото е друго.
В първи клас определящо е местоживеенето, след това критериите са в посока на възможностите.

# 36
  • София
  • Мнения: 1 154

С уговорката че след първи клас ситото е друго.
В първи клас определящо е местоживеенето, след това критериите са в посока на възможностите.
Peace Именно - това е начинът да те приемат, ако си малък математик, но не отговаряш на критериите за прием.

# 37
  • Мнения: 10
Здравейте,

Търся мнения за начални учители в 107 ОУ, които поемат първолаците догодина. Моля ви, родителите на четвъртокласници да споделят впечатления Simple Smile
Благодаря предварително...

# 38
  • Мнения: 19
Може и на осмокласници, предполагам Simple Smile
Кирязова - претупва проблемите. Децата и родителите сами да се оправят с тях (родителите често научават със закъснение и става тъпа работа). Набляга на задължителното ходене на екскурзии. Иначе стриктна и последоватена в преподаването, много добра с изобразителните изкуства и успява да научи децата. Не изостава с материала за преподаване, казвам го понеже има такива които намират за приемливо да свършат учебната година с 10-15 урока невзети.
Повечето начални учители в училището са много последователни във взимането на пари за щяло и нещяло и това си върви открай време - нали е за децата  #Crazy
Като цяло, намирам училището за надценено и освен ако не мислите да правите детето добър математик НЕ препоръчвам 107-мо. Всъщност за добър математик пак трябва сами да се занимавате, единственият плюс е че се обръща внимание на математическите състезания, подготовката е ваше дело.

# 39
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Като родител, чийто две деца са учили там (едното до седми, другото до четвърти клас) абсолютно подкрепям последното мнение.  Peace

# 40
  • Мнения: 10
Може и на осмокласници, предполагам Simple Smile
Кирязова - претупва проблемите. Децата и родителите сами да се оправят с тях (родителите често научават със закъснение и става тъпа работа). Набляга на задължителното ходене на екскурзии. Иначе стриктна и последоватена в преподаването, много добра с изобразителните изкуства и успява да научи децата. Не изостава с материала за преподаване, казвам го понеже има такива които намират за приемливо да свършат учебната година с 10-15 урока невзети.
Повечето начални учители в училището са много последователни във взимането на пари за щяло и нещяло и това си върви открай време - нали е за децата  #Crazy
Като цяло, намирам училището за надценено и освен ако не мислите да правите детето добър математик НЕ препоръчвам 107-мо. Всъщност за добър математик пак трябва сами да се занимавате, единственият плюс е че се обръща внимание на математическите състезания, подготовката е ваше дело.

Благодаря за обратната връзка. А може ли повече информация, защо не го препоръчвате?

# 41
  • Мнения: 256
Здравейте, аз също се интересувам от мнение за преподавателите на първокласниците през тази учебна година, и по-конкретно г-жа Маринова и г-жа Боиклиева.
Първите ми впечатления от г-жа Маринова са много добри, но имам притеснения относно подхода на г-жа Боиклиева. Искам да знам какво да очаквам и как да подхождам Simple Smile

# 42
  • София по рождение
  • Мнения: 322
Здравейте,
присъединявам се към търсещите всякакви мнения за училището, предвид, че ни е най-близкото и зная за наплива от години, а и по обявените критерии до момента май тук шанса ни е най-голям /ако не въведат промени за другата учебна година/.

Моля Ви, обяснете ми кои са преподавателите, които поемат другата година 1 клас и коя от тях води руската паралелка /или не е гаранция, че руския клас го взима винаги една и съща госпожа/?
Например тази г-жа Кирязова на кого е класна?

Благодаря Ви за споделените мнения, всички ще са ми от полза!

# 43
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Здравейте, аз също се интересувам от мнение за преподавателите на първокласниците през тази учебна година, и по-конкретно г-жа Маринова и г-жа Боиклиева.
Първите ми впечатления от г-жа Маринова са много добри, но имам притеснения относно подхода на г-жа Боиклиева. Искам да знам какво да очаквам и как да подхождам Simple Smile

 Голямата ми дъщеря беше при Маринова, за нея мога да кажа само хубави неща. Тинейджърът все още говори с любов за госпожата си.  Peace

# 44
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Здравейте отново,

Въпрос към родители на деца и към самите деца учащи в 107 училище.
Учителката по Технологии и предприемачество, Домашна техника и икономика, Технологии - Нели Гочева. Що за учител е, как преподава и.....позволявала ли си е грубости?
Ако не Ви е удобно да пишете видимо, то моля, пишете ми на ЛС. Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт