МАРТенчето сутрин в леглото се натиска,на училище хич не му се иска!

  • 53 545
  • 95
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 196


--- Мартенска прекрасна новина,Мини има трета дъщеря! ---




15.02 Виктория на мама VJG /Галя/ София,сестрички Самуела и Сарая; Ралица на мама Благовеста
16.02 Алек на мама bilbo bo /Стефка/ (Стара Загора); Калин на мама Felizidad (София),сестричка Ева
18.02 Александър на мама Муцуна, братче Румен                        
22.02 Николай на мама sky angel; Грета на мама mimi4
24.02 Пламен на мама wish                
25.02 Стефания на мама mini_79 /Мария/ (Стара Загора),сестричка Преслава,                    
26.02 Филип на мама fl0 /Флора/ (Варна)                    
27.02 Калоян на мама face off, кака Калина
28.02 Гено на мама Tanya Genova, братче Петър;  Пресиян на мама poohcho /Дора/, батко Михаил



 
01.03 Мартина на мама VAVA /Галя/(София),кака Влади; Атанас на мама vili_ap /Вили/(София);  Джъстин на мама rosito_m_m /Росица/ (Варна/ Калифорния);
03.03 Иван на мама Pepin /Петя/ (Стара Загора)            
05.03 Елица на мама Desem /Десислава/ (София), батко Мити; Ива на мама Amelly /Ирина/, сестричка  Ника  ; Виктория на мама klimkris                  
06.03 Кристиана на мама Tiana/Таня/ (Плевен),братче Радослав ; Полина на мама babble (Бургас)                    
07.03 Димитър на мама mirannda (София); Кристиана на мама Ann-G (Карлово); Мартин на мама Raadinela /Радослава/ (Пловдив); Велин на мама mate; Мартина на мама dodkoDD (Видин)            
08.03 Мартин на мама petygs; Виктория на мама 4о4ka /Любляна/; Ели на мама Люсka (Сливен); Ния на мама Mira_p /Мира/ (София)              
09.03 Весела на мама scruchi (София); Антон на мама krasi_vasi; Мартин на мама chels /Тихомира/ (Дебелец)
10.03 Георги на мама deni_k /Деница/ (Габрово) ,сестричка Анна ; Румен на мама desito_m (Добрич); Виктор на мама иглика333,сестричка Кармен ; Мартин на мама IvelinaKancheva; Ева на мама Norra /Нора/; Мария на мама Паля /Павлина/
12.03 Димитър на мама dakra /Дарина/, батко Петьо
13.03 Елизабет на мама SunshineMery /Мария/ (София); Калоян на мама delena; Яна на мама neleto (Разлог), батковци Спас и Георги (София)                  
14.03 Теодор на мама marchella (Пловдив/Стара Загора), батко Пресиан; Валентин на мама dicheva_79 (Варна); Стела на мама bimba /Милена/ (Карлово), кака Виктория; Киара на мама gertrudka /Гергана/ (София)  ; Калина на мама mila_pa /Лили/ (София), кака Мила; Християн на мама desi 78 (Шумен) има още едно дете; Моника на мама tanya.hr /Татяна/; Моника на мама iva i moni /Ивелина/; Рая на мама PEPANP /Пенка/; Ан Мари на мама bibilota (София); Дилян на мама Le Soleil          
15.03 Димитър на мама Deina (София), кака; Светлин на мама witchie /Десислава/ (Пловдив) ; Александър на мама Teodora Stankova /Теди/ (София)            
16.03 Кристиан на мама Vess33 (Варна) има още едно дете; Виктория на мама zayo (София), кака Дени; Петър на мама katia_vladimirova (София); Ралица на мама ninyo, батко Мони          
17.03 Йоана на мама freia (Пловдив); Алекса на мама honey_81, братче  Борис (София) ; Карина на  мама Winnie /Михаела/ (UK, Cambridge),сестричка Белла                                        
19.03 Ралица на мама lubricant /Мая/ (Пловдив)
22.03 Емма на мама morgause /Юлияна/ (Милано)
23.03 Ния на мама Джу(София) сестричка Моника ; Мишел на мама Наталчето /Наталия/ (София),сестричка  Елена ; Тихомир на мама bambi mama; Виктор на мама daninka /Даниела/ (Варна);Елизабет на мама etty775; Виктория на мама miron77
24.03 Зара на мама Iga /Иглика/                  
25.03 Цветина на мама teddy bear (ala-bala) /Теодора/ (Габрово), батко Ваньо ; Деница на мама Mama Mishi (София), батко Додо
27.03 Андриян на мама ANI ORM /Ани/ (с.Българево общ. Каварна)                  
28.03 Светослав на мама chillysun (Русе); Габриела на мама ДАН /Даниела/ (Варна), братче Теодор   ; Александър на мама Cherry Mam , братче Крис
29.03 Александра на мама Desislava2403 (Варна)              
31.03 Александър на мама Shadows; Никола на мама evanik


              
02.04 Андрея на мама wassilena  /Василена/ (Пловдив),сестричка Никол
03.04 Ивайло на мама mishchitzata (София)                
05.04 Флоранс на мама p4eli4ka /Десислава/ (Монреал, Канада),братче Алекс ; Мартин на мама brian /Радомира/  




Имаме си много момиченца и момченца - прекрасни МАРТенчета,навсякъде по света!
Ако искате и вашето дете да се присъедини към нашата Мартенска група или сте потребител,чието дете е премахнато от списъците,моля пишете в темата!!!


Това сме ние майките
user:
martenki
password:
2007

Това са нашите деца на 1 годинка
user:
martenski
password:
2007

Децата на 2 годинки
user:
1year
password:
2007

Децата на 3 годинки
user:
martenski
password:
2007

Децата на 4 годинки
user:
martenski
password:
2007

Децата на 5 годинки
user:
martenski
password:
2007


Последните 5 теми:

118. Вълшебни празници ни предстоят - МАРТенски очички пак блестят!  
119. МАРТенче сутрин в мама се натиска - на градинка хич не му се иска!
120. МАРТенските майки са благословени - с рожби, тъй прекрасни са дарени!
121. МАРТенчета!
122. МАРТенчетата са водолейчета, сладки рибки и овенчета!


Предложения за следващи теми:

1. С лъжичката си най-любима МАРТенчето папка кат' за трима! mila_pa
2. Водолеи, рибки и овни - МАРТенчетата обичат весели игри! mila_pa
3. МАРТенски другарчета с талантливи майчета! ДАН
4. С любими занимания ще се простиш, щом в МАРТенския форум ти се пристрастиш! Mary Jane
7. Бебешката ни компания се увеличава - МАРТенчето кака или батко става! Winnie



Детски сайтове в помощ на мама:

Първи клас – 5 тема  BG-MAMMA
dechica.com - Писане,оцветяване,смятане,приказки,игри,занимания,наука,видео
Игри за учене на български,английски,немски,гръцки и испански език
Букварчета от 1947 до 1990
Полезни линкове за първокласници


Последна редакция: пн, 29 фев 2016, 16:32 от SunshineMery

# 1
  • Мнения: 2 987
Благодаря за темата, Мери! Да я напълним с добри новини!
Моята рибка трескаво рисува и маже картички с брокат и прочие за Коледа, подготвя се.  Grinning

# 2
  • Мнения: 1 196
Дай Боже да напълним новата тема с много и все хубави новини,Mira_p  Hug
Пожелавам ти и ти да влезеш в подзаглавието на темата съвсем скоро Wink

При нас в училище има леко раздвижване.Едно от проблемните деца от днес вече е в друг клас.Оказа се,че детето е диагностицирано като хиперактивно,а майката не е казала от самото начало.
Дано в новата обстановка се почувства по-добре самото дете,а и останалите деца от нашия клас да се укротят,тъй като вече го няма основния им дразнител,заради когото ставаха проблемите. Praynig

# 3
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 027
Здравейте и от мен  Hug
Аз си пиша в темата , обаче май не съм се представила  newsm78 Laughing
Дъщеря ми се казва Елизабет - Бети , родена е на 23.03.
Гледам ,че липсваме и май , май съм пропуснала този момент  Joy

# 4
  • Велико Търново
  • Мнения: 150
Здравейте и от мен.
От доста време ви чета и реших и аз да ви се представя.Моето момиченце е Виктория,родено на 23.03

# 5
  • Мнения: 907
Благодаря, Мери, за новата темичка  bouquet
Дано наистина да има позитивно развитие на ситуацията!

При нас за съжаление също не е много добра ситуацията, от едно, вече са 3 момченцата, които са по-буйни. Класната активно работи, направи им табло за поведение, имат написани правила, дано да има подобрение!

Чудесно е, че имаме нови попълнения Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 196
Добре дошли,мами  Hug
Всички са добре дошли сред нашите Мартенчета.С удовствие ще ви включа в списъка,стига да не изчезнете след 2-3 поста Wink
Чувствайте се свободни да пишете за всичко,което ви вълнува!

# 7
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
И аз искам да изкажа благодарност за новата тема Hug
Само да спомена, че част от предложените заглавия за теми на първа страница не са вече актуални  Wink

# 8
  • Мнения: 1 196
Дени,видях,че доста от нещата са излишни вече и ще се заема да обновя началото. Peace
Ако имате предложения за линкове,полезни сайтове и заглавия,заповядайте  Hug
Гери,какво представлява това табло за поведение?
Ние до вратата имаме шкаф,на който пише разни правила като "Да се уважаваме", "Да си помагаме"...съвети,които незнам до колко ги разбират.Преместеното дете ги беше измачкало  Tired
Вчера и днес (да чукна на дърво Praynig) обстановката е спокойна.
Стискам палци навсякъде да има нормална училищна среда  Hug

# 9
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 027
Привет !

От нашето училище ще ги водят в събота на театър , няма да учат !
Бети е много доволна !

А наистина заглавието за нас е валидно - сутрин доста трудно става , първа заспива вечер , доста се изморява на училище , но й е много интересно и ходи с огромно желание !

# 10
  • Мнения: 1 196
Ети,поздрави от моята за твоята Бети  Hug И моята дъщеря се казва Елизабет,родена на 13 март. Grinning
В събота работен ден ли е? Rolling Eyes

# 11
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 027
Бетита  Grinning

Значи моята е 10 дни по- малка ! Heart Eyes

Да , работен ден е - аз работя всеки ден , и сега почивните дни са ми малко мъгла - кога се почива , кога се работи  Grinning

# 12
  • Мнения: 907
Аз знам, че 13-ти е работен ден, но тъй като се отработва 31 декември, което е част от Ваканцията, не би ли трябвало да не е учебен?

Мери, табла за поведение има в най-различни форми (http://www.pinterest.com/search/pins/?q=behaviour%20management%2 … 5D=boards%7Ctyped). Нашата госпожа е направила кошери и децата събират пчелички. За съжаление май не при всички се постига желаният ефект.

# 13
  • Мнения: 2 478
Добро утро!
и аз се вълнувах от тази работна събота и днес попитах класната - за радост 13.12  ще е неучебен ден!

# 14
  • Мнения: 413
 Мери,Блaгодaрности зa новaтa темa!
 Дa кaжa в нaшето училище ще имa Коледен бaзaр и ще трябвa дa измaйсторя нещо кулинaрно.Смятaм елхички от мaрципaн в зелен цвят с червени и бели топки в мини рaзмер.Освен товa прaвили и кaртички в училище зa бaзaрa.Имaт достa чaсове по рисувaне и предмет изящни изкуствa,в който рaботят с плaстелин,глинa,прaвят скулптури и е много интересно.Госпожaтa им обяснилa вaжносттa нa видовете четки зa видa боя,която се използвa и когaто в къщи хвaнaх квaдрaтнa четкa зa контур,нaпрaво бях обявенa зa невежa Grinning

# 15
  • София
  • Мнения: 8 282
Мери, благодаря за темата.

И аз майсторих разни неща за Коледен базар и сега съм сега съм с превързан пръст Simple Smile
И си имаме една мама дето е като класна на родителите, та в тази връзка сега сме подредени и ще имаме двоен дядо Коледа в класа - за сутринта платихме по 20 лв. за децата и външен организатор, след обед ще има второ тържество с децата и родителите...   
На следващи я ден е базара ... и едно учене другата седмица.... добре, че имах дни и съм отпуск.

# 16
  • Мнения: 1 986
За нашия училищен базар, ние бяхме от пазаруващите. Занесохме почерпка за тържеството същия ден. Как сте момичета? Готвите ли?

# 17
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 027
Привет!

На нашият базар , разбира се ,че ние бяхме пазаруващите , общо са събрани 5000 лв , които са дарени на деца в неравностойно положение !

Аз днес само тиквеник трябва да направя , той е готов  Wink

Весели празници  Hug

# 18
  • Мнения: 907
Честита Коледа на всички! Желая ви здраве, радост в сърцата и усмивки на лицата!
Ние сме във Вършец при нашите и нямам много какво да приготвям Simple Smile
Да си се похваля, тази Коледа за първи път правих коледни сладки (и въобще за първи път сладки Blush) - джинджифилови бисквитки, меденки и кексчета с ябълка и канела. Както се шегува мъжът ми: "Вижте колко съм търпелив, 10 години я чакам Гери да почне да прави сладки!"  Joy

# 19
  • Мнения: 1 986
По-добре късно, отколкото никога. Simple Smile След толкова години сухи тренировки, сигурно са станали прекрасни.
Честита Коледа и от нас! Да сте здрави, щастливи и обичани!

# 20
  • Мнения: 2 987
Честита Нова година! Да ни е спорна, успешна и да сме здрави и с късмет!
Как лети времето, след няма и два месеца ще започнат рожденните дни, вече на 8, а сякаш вчера бяха бебета. Макар да ми се струва, че моето още е бебе, само дето попораснало на ръст и кг.
Много бързо се изниза ваканцията покрай празниците, останаха домашни, тези дни ще трябва да попише, въпреки че не й се ще, все на игра с куклите я тегли.
Вава, Гери, браво за сладките, хич ме няма по приготвянето, но виж всички вкъщи сме фенове на унищожаването им.
Ети, впечатляваща сума за коледен базар, браво! При нас нямаше такава инициатива, а иначе е голямо училище и сигурно би имало добър ефект.  Ако не е тайна в кое училище сте? Миналата година в предучилищната група, в друго училище бяхме и имаше Коледен благотворителен концерт, с билети по 10 лв., залата беше препълнена, но въпреки това едва се събриха около 3000 лв. Средствата бяха за лечение на онкоболно дете от училището.

Последна редакция: пт, 02 яну 2015, 13:02 от Mira_p

# 21
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 027
Честитс Нова Година на всички !

Ние нямаме домашни - нали е ваканция и я иползваме пълноценно - не иска даже и да погледне някой учебник  Laughing

54 СОу сме ние - и аз се радвам , дано са отишли по предназначение !

# 22
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Да ни е честита новата 2015 година! Нека да ни носи положителни емоции, топлота в семейните отношение и много, много късмет!
Да, наистина минава много бързо времето и не веднъж съм го казвала, че тук в тази теми сред вас винаги съм се чувствала разбрана и на място!  Hug Hug  bouquet

И при нас няма домашни за ваканцията, но днес започнах да напомням на Гого да чете и пише по мъничко, че училището наближава!

# 23
  • София
  • Мнения: 8 282
Честита Нова Година.
Много здраве, късмет и любов.


При нас мноого пари се събраха на Коледния базар (почти 9 К лв.), но традицията е от почти 10 г.
Аз изкарах почти един работен ден в у-щето 8:30-15:00 ч. Mr. Green
Беше много мило да видиш как децата продават, след това обикаляха и предлагаха нещата, накрая носеха и жълти стотинки, когато предаваха парите.
Парите са деца в неравностойно положение от училището, за деца от домове и за касата на УН.  
Храната, която бе приготвена и непродадена бе събрана грижливо и дарена на църкава, където има организирана кухня (там с труда си участват и големи деца от училището).

# 24
  • Мнения: 1 196
За много години на всички!
Да сме здрави и късмет във всички начинания на малки и големи през Новата година! Heart Eyes

Да,порастнаха ни децата,въпреки че и ние все още с куклите играем и все това иска и моята госпожица.
При нас благотворителния Коледен концерт премина без да разберем къде отиват парите Sad
Въпреки,че като цяло съм доволна от училището и класа ни,винаги има разни скрити-покрити неща,които ме дразнят.
Вчера Бети проявила желание и отишла следобед на баскетбол  Crazy
Беше зачервила бузите като отидох да я взимам.С тренерката си даваха "Пет" и беше щастлива Laughing
Само че при положение,че ми е висока,само баскетбол й липсва  ooooh! А и с тези тежки топки ме притеснява някое дете да не я цапардоса.На моменти изпадам в някакви страхови неврози,мислейки предварително какво може да й се случи Mr. Green
Да не я ударят по носа,да й счупят...да не тича,че ще се изпоти и после като излезем навън на студа,ще се разболее...Да не е облечена твърде тънко в клас,пак за да не се разболее...Такива ми ти разни  Embarassed

# 25
  • Мнения: 2 987
Как сте момичета? Наближават рожденните дни, още тази неделя са първите в темичката. Как смятате да го организирате, след като вече са ученици? Нашият се пада в неделя тази година, та ще е на клубче с приятелчета, но се чудя за следващия ден дали в училището да носим торта, струва ми се, че ще е неудобно, родители при нас не пускат, как ще притесняваме госпожата, да я качва по стълбите, пък да я реже и прочие. Май ще вземем само бонбони накрая. Иначе при нас все още не са се опознали много добре децата, или поне моята госпожица не е толкова контактна, и няма да каним съученици.

# 26
  • Мнения: 1 986
Ние сме решили да почерпим с шоколадовия яйца на Киндер и една кутия бонбони за учителките. Партито ще е в клубче с деца само от класа. Покрай нашия рожден ден винаги има празници и идват малка част от поканените Sad

# 27
  • Велико Търново
  • Мнения: 150
Здравейте,
Аз съм решила за съучениците освен бонбоните за почерпка да направя и от тортите от картон с подаръчета/не съм решила още какво да сложа/.А иначе вечерта с децата в някой детски кът.

Последна редакция: пт, 13 фев 2015, 09:26 от miron77

# 28
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 027
Моята щерка иска в Макдоналдс - аз изобщо не искам там .
Сега сме в преговори  Crazy

За училище - и аз не знам , наистина вече не върви - торти да се носят , и ние не влизаме .
Ще го мислим и ще плагиатствам идеи от тук  Grinning

# 29
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
В училище мисля да изпратя само кутия с бонбони. Иначе партито ще е в боулинг, а са поканени 7 деца, само момчета от класа.

# 30
  • Мнения: 2 987
Благодаря за отговорите, момичета!
Честит рожден ден на Вики на Галя! Да й е здрава и много щастлива сладката кака и малките принцеси!

# 31
  • Мнения: 2 478
Синът ми сам си избра мястото за празнуване и пожела да бъде само с децата от училище, без приятелски деца.

# 32
  • Мнения: 907
Ех, че хубаво, че почват рождените дни!
Много усмивки на Вики  bouquet

Аз също смятам, че тортата не е подходяща почерпка за училище. Картонените торти ми харесват, но няма да имам търпение и време да направя.
С Киара още не сме обсъждали сериозно къде да си празнува рождения ден. След като по-миналата година покани почти цялата група от градината + няколко други приятелчета, миналата я убедихме, че ще е много яко да отидем на ски за рождения ѝ ден Simple Smile
Между другото, една съученичка на Киара празнува рождения си ден в Природонаучния музей, като заниманията за децата бяха организирани от "Био игри". Много ми хареса тази идея, а и на децата мисля, че им беше забавно.

# 33
  • Мнения: 413
 Ние вероятно ще занасем музика в училище и торта.На обед ще направим кратко парти.Няколко деца празнуваха така до сега и доста забавно става.Управата няма нищо напротив Simple Smile

# 34
  • Мнения: 2 987
Честита Баба Марта! Много здраве и късмет!
Честит рожден и имен ден на Мартина на Вава! Щастие и усмивки й пожелавам.
Гери, миналата година моето дете беше канено на рд в Политехническия музей на Опълченска и също им е било интересно, но живот и здраве се спряхме на клубче за приятелчетата, а в училище на следващия ден ще черпи с бонбони.

# 35
  • Мнения: 1 986
Честита Баба Марта!
Нашето първомартенско парти мина прекрасно. Хубав купон се получи. Правиха мартеници с Баба Марта, една циркова артистка танцува ориенталски танци със свещи, воали и въртя светещи кълба и 30 обръча. Дори и мамите се включихме във въртенето. Преобличаха ги в рокли и рицарски костюми, а накрая рожденичката излезе от голяма розова торта, облечена в рокля с пайети и триметров, пернат, розов шлейф с панделки. Накрая, като бонус, си играха с едно бяло зайче.

# 36
  • Мнения: 413
 Ехеей  VAVA, то направо си е било разкош!Мен тази година ме чакат два рождени дни през март.Вече купихме роклята за кака за РД то една принцешеска естествено  Grinning.


Леле,като си прочетох написаното,Ми то пълно с правописни грешки  Laughing Ей ,то от деца човек не може 2 реда да напише!  Crazy

Последна редакция: вт, 03 мар 2015, 20:17 от ДАН

# 37
  • Мнения: 1 986
Рожденият ден на нашата кака също е другата седмица, но тя вече е голяма и още не е ясно как ще празнува.
Вчера случайно попаднах във форума на mini79, която очаква третото бебе също през март. Simple Smile

# 38
  • Мнения: 2 987
Вава, много хубав купон, гледах снимки във ФБ. Дано и нашия мине така чудесно, в същото клубче ще сме.
Честит празник на днешните рожденнички - Ива на Амели и Ели на Десем! Да са много здрави, щастливи, с късмет! Весело празнуване в днешния снежен ден!
Да поздравя и тук Мини за третото й момиченце - да е здраво, а каките много да помагат!

# 39
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 027
Споделете за клубчето , моля   bouquet

# 40
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Момичета, Мини вече си имат трета дъщеричка и даже от днес са вкъщи! Но нека тя самата се похвали, когато реши или намери време!

# 41
  • Мнения: 1 196
Честит 8-ми Март на всички Мартенски мами!
Бъдете много обичани и уважавани,мили дами!
Не се съмнявам,че днес сте получили най-безценните подаръци от сръчните малки ръчички,които вече 8г. ни правят най-щастливите майки на света Heart Eyes

Честита 8-ма годинка и на всичките ни прекрасни Мартенчета,които пропуснах дотук!
Нека всички са поздравени (ще пропусна някой)...
Да растат здравички,усмихнати и много жизнерадостни деца!
 Hug Hug Hug

# 42
  • Мнения: 1 196
Здравейте,
Много съм развълнувана от днешния петък 13-ти. Crazy
Моята прекрасна слънчева дъщеря става на 8.
Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Черпя всички виртуално с тортата,която току-що поръчах.Дано и на живо да е така красива и с истински фигурки от Леденото кралство...любимците ни тази година.
Ще празнуваме в понеделник живот и здраве,заедно с другата рожденичка майка ми,понеже няма да сме тук тия дни.
Изненадите за Бети започнаха още със събуждането.Един по един подаръците ще й ги показваме,за да не е всичко на куп. Laughing До тук сме с нова кукла Монстър Хай,и детско меню Мак Доналдс също с Монстър Хай кукла  Crazy Татко й вчера я е завел и купил днес за закуска Менюто,без тя да знае,че вътре в кутията има още една Монстърка  Joy Е,вече със сигурност е разбрала...
Вчера имахме родителска среща.Много ми похвалиха детето за всичко,за което съм изключително щастлива  Blush
Успешен петък 13-ти на всички Мартенчета  Hug

# 43
  • Мнения: 2 987
Честито на Бети! Да е все така усмихната, щастлива, много късмет!
И на нас са ни любими Елза и Анна. Сдоби се с Лего със замъка на Елза. Учи песента, включително на пианото, но засега само по слух, оглеждам се за нотите.

# 44
  • Мнения: 2 478
Честит рожден ден на Бети!
Здрава, щастлива и много красиво детство!

# 45
  • Мнения: 1 196
Благодаря,момичета  Hug
Мира,поздрав за вас и всички фенове на Frozen Hug
https://www.youtube.com/watch?v=45AIj4-_RBw
Има много ноти на песента от филмчето.
Ето нещо по-лесно за дясна ръка:
http://www.letsplaymusic.com/musicpdfs/frozen-let-it-go-free-she … t-music-piano.pdf
Ако напишеш в Гугъл Frozen notes for piano излизат много клипчета и снимки,можеш да провериш кое е подходящо като за Ния  Wink

# 46
  • Мнения: 1 196
Ехоооо,има ли завършили първолаци?  Hug
Честито на всички успешно преминали във втори клас Мартенчета!
--- ВЕСЕЛО ЛЯТО И МНОГО ИГРИ ---

За лятната ваканция от училище ни препоръчаха това:
http://www.book.store.bg/p98692/goliamata-vakancia-s-umnite-dreb … a-toromanova.html
Книжката е много интересна и занимателна  Peace
Плюс тази:
http://www.danielaubenova.com/bravo-purvi-klas-3
Предишните части за първи клас от същото издание ги работиха през цялата година паралелно с останалите учебници. Peace

Дадоха ни и списък с книжки,които да четем през лятото.Доста четене ще трябва да падне  Crazy
Чудя се дали това ще изучават във втори клас,или просто се препоръчват за четене...
Може би ще изучават подчертаните заглавия  Rolling Eyes

1. „Приключениата на Незнайко” – Н. Носов
2.”Ние,врабчетата” – Н. Радичков
3. Приказки от Ран Босилек
4. Приказки от Ангел Каралийчев
5. „Приказки за теб” – К.Константинов
6. Хитър Петър – Сава Попов
7. „Патиланско царство” – Ран Босилек
8. Приказки от братя Грим
9. Приказки от Х.К.Андерсен
10. „Пипи Дългото чорапче”  - Астрид Линдгрен

Последна редакция: ср, 27 май 2015, 17:58 от SunshineMery

# 47
  • Велико Търново
  • Мнения: 150
И ние успешно завършихме първи клас.Аз също съм й взела книжката Голямата ваканция.Нашите книги за лятото на 50 % се покриват с вашите и затова си мисля,че не всичко ще учат във втори клас,защото тогава би трябвало списъците да са еднакви.Вече сме ваканция,но още си говори за училище и иска да ходи и да е с децата и госпожата.Скучно й е вкъщи...

# 48
  • Мнения: 1 196
miron77 ,днес говорих с класната ни и тя ми каза,че подчертаните заглавия от нашия списък са по-важни.Те ще се изучават във втори клас,затова да наблягаме на тях  Peace
И съвет: да научим таблицата за умножение,защото още в началото на втори клас след преговора на материала ще започнат да умножават  Peace

# 49
  • Велико Търново
  • Мнения: 150
О,да.Таблицата за умножение ни е също поставена като задача през лятото.

# 50
  • Мнения: 2 987
На нас не са дали таблицата за умножение за лятото.
Списъкът е с 10 книги - препоръчителен и се покрива до известна степен с този на Бети, но включва и Пинокио, и Приказки на Джани родари, Карлсон и Емил от Льонеберя. Част от нещата сме й ги чели, дали ще може да ги мине сама не знам.
За моята щерка първи клас мина неусетно, но и беше болна доста време - изкара варицела и пневмония, та си поседя вкъщи и не й се видя нагорно, ще видим догодина. Май ще имат последно оценки и бележници от 2 клас, нали?
Весела ваканция на всички мартенчета!

# 51
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
При нас книгите са около 5-6 - Патиланци, Хитър Петър, Ангел Каралийчев, Джани Родари- Приказки по телефона, Пипи и Пинокио. Стегнала съм го яко да ги чете.

При нас в Габрово общината организира в повечето училища летни занимания- това си е чиста забавачка за деца, които няма кой да ги гледа. Много е удобно, но не се учи, а само се играе. Два месеца е - юни и юли. Плаща се само храната. Аз понеже съм вкъщи съм записала Гого само за 2-3 седмици.  Hug

# 52
  • Мнения: 1 986
Мартина ще бъде на училище до 15 или по-точно до 13-ти. Играят си по цял ден и учат немски. Ще има тържество по немски на 10-ти.
Денят на детето беше отпразнуван подобаващо. Вчера ходихме а балет в зала "България". а днес получи някакво куче с розова коса VIP Pets. Maй вече не се радва много дълго на играчки, въпреки, че толкова го искаше.
Честит празник на всички дечица!

# 53
  • Мнения: 1 172
На Ива списъка с книги за лятото се покрива само с 2-3 от Бетините. Странна работа. Повечето книги въобще не съм ги чувала,съответно ги нямам от моето детство и поръчах онлайн. Комбинирахме се с една майка,че те и скъпи,беее, 10 лв книгата!!!! ,но до сега нито моето,нито нейното са прочели нещо Simple Smile
Ива юни месец ходи на безплатна занималня в училище- режат,лепят,рисуват разни неща, юли ще ходи на спортен лагер в НСА, август на занималня в художествената академия.
Аз се върнах на работа преди 1 месец и няма да имам право на летен отпуск, съответно и тази година няма да има море. Затова й уплътняваме графика с други занимавки,за да не се сеща и да не страда Simple Smile
За учене през лятото нищо не са й дали,но и да бяха, не бих я карала да учи,защото голямо тегло теглихме в първи клас като отиде научена и половината година си умря от скука,докато чакаше другите деца да я "настигнат". Амбицията ми е да я накарам да ходи по-редовно на плуване,ама милата толкова я мързи......Sad

# 54
  • Мнения: 413
 Оле нашите книги за 15 парчета.В списъка влизат книгите,които споменавате,но има и още.Това според мен е невъзможно да бъде прочетено от едно дете първи за втори клас,ама айде.Започна детето ми ,то нали е съвестно да чете,ама то много книги много нещо.Книгите си ги поръчах накуп онлайн от една книжарница и това беше.

# 55
  • Мнения: 1 196
Аз мисля да взимаме книги от местна библиотека и ще видим колко ще прочете  Confused
Наистина книгите са доста и все големички и не мисля,че бихме ги изчели всички.
Хитър Петър и басните на Езоп (това четиво е трудно смилаемо дори за възрастен,пък ха-моли за дете)
ги свалих на апликейшън в таблета и там й е доста забавно да си ги чете  Peace

# 56
  • Мнения: 413
 Ооо Мери ,ние имаме  и поезия на Дора Габе  Mr. Green

# 57
  • Мнения: 907
Здравейте и от нас!
Четенето ми е малко болна тема Simple Smile Киара все още чете с нежелание, трудно ѝ е и го прави само след мое настояване. Твърди, че като започне и ѝ става интересно, но почти не се е случвало да започне сама.
Нейният списък е от 9 книги, няколко книги с приказки (Братя Грим, Андерсен, Ран Босилек, Български народни), "Пет приказки" на Валери Петров, "Ние врабчетата" на Йордан Радичков, "Приказки по телефона" на Джани Родари, "Писмата на един дакел" на Станка Пенчева и "Пипи Дългото чорапче". Не виждам никакъв шанс да ги прочете всичките. Реших да започне с "Писма на един дакел", оказа се доста интересна книжка. Остава ѝ още малко, след това съм ѝ приготвила "Приказки по телефона". Не мисля да купувам всички книги - някои ги имаме, други ще вземем от приятели, трети мисля да вземем от близката библиотека.
Направихме на всички деца от класа по един "книжен червей" (http://www.dltk-kids.com/crafts/miscellaneous/mbookworm.html) - за всяка книга, която прочетат, попълват едно кръгче и го лепят. Колкото по-дълъг е червея, толкова по-добре Simple Smile

Какви са плановете ви за лятото? Киара ще прекара известно време с моите родители - на море и при тях на Вършец. Ще ходи на дневен лагер в конната база, където язди, на езиков лагер от Френския институт и 3 седмици на Лятната академия. Може би и преди съм писала, че организацията, в която работя - Заедно в час, всяка година организира безплатна Лятна академия - част от обучението на учителите ни. Тази година ще бъде от 27.07. до 13.08, всеки работен ден от 8:30 до 12:30, в 90 СОУ в Люлин 2. Тази година за първи път ще има и следобедна занималня, която обаче ще бъде платена - 120 лв. за трите седмици. Ако някой има интерес, може да научи повече тук: http://zaednovchas.bg/summer-academy-2015/. Записването е удължено до 30 юни.
На море семейно ще ходим началото на септември, струва ми се ужасно далеч Simple Smile

Усмихнато лято на всички Simple Smile

# 58
  • Мнения: 2 987
Пак сме в затишие май, но как са вече второкласниците / и някои третокласници/.
Моята не се ентусиазира и чете през лятото с подбутване и подканяне, като прочете пет книги от списъка - Пинокио, Хитър Петър, Патиланци,Ние врабчетата и Небивалиците на Д. Бисет. Сега чете Джани Родари, но няма да го довърши до 15-ти.
Иначе почва втора смяна първия срок, ще видим как ще е. Имат и нови униформи, разбира се, защо да не ги сменят всяка година от училището, тези са по-зле и от предишните жълто-зелени суитчъри.
Записахме я на баскетбол, харесаха я треньорите, нали ми е височка, е има доста да учи, но засега е ентусиазирана.
Лятото мина неусетно сякаш и пожелавам така леко да измине и новата учебна година на мартенчетата ни!

# 59
  • Мнения: 1 196
Привет на всички! Hug
Ние също много трудно четохме книжки през лятото. Sad
Таблицата не сме научили,книжките които ни дадоха от училище за писане,смятане и четене са недописани.Изобщо,беше си пъъъълна вакания.
Сега ще има зор,ама да видим...
Направо честно си казвам,мързеливо ми е детето и незнам как да го стимулирам.Само като се скарам и я навикам има някакъв моментен ефект.Но ако я оставя сама,няма никога да седне да отвори книжка,или да напише нещо.Единствено й дай да тича по парковете,да гледа ТВ,а таблета още преди месец се ядосах и го скрих,защото можеше денонощно да се пули и в него  Mr. Green
Mira_p,вие много книжки сте изчели,бъди спокойна  Heart Eyes А и Ния е творец,занимава се с изкуства,има таланти - това ми се струва важно и трябва да се отчете като огромен плюс  Hug

# 60
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 027
Ние прочетохме всичко - имаха уговорка с баща си  Flutter
Сега няма търпение да отиде на у-ще .
току що се връщаме от последни покупки за ежедневието .
Да видим и тази година как ще е .
Мен ме притеснява , че ще са само втора смяна и ще има повече време за моткане .

# 61
  • Мнения: 2 987
Ети, браво на вас за четенето! И вие втора смяна, ама цялата година, не само първия срок, така ли? Мислех, че е задължително да се сменят смените първи/ втори срок, освен ако не са само сутрин.
Мери, много благодаря за милите думи за Ния, но напоследък и аз имам чувството, че все я домързява. Дори и желанието да рисува и свири е на моменти, но аз за това никога не натискам, за да й е удоволствие, а не задължение.

Последна редакция: пн, 14 сеп 2015, 09:52 от Mira_p

# 62
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 027
При нас самото у-ще е такова - няма място и втори клас е винаги втора смяна.
Нямам обаче никаква идея за тетрадки , учебници .
Днес мисля да купя някакви тетрадки .

# 63
  • Мнения: 1 196
Ние до 4-ти клас все ще сме си само първа смяна,за което аз пък хич не съм доволна.
Ранното ставане ми е проблем  Embarassed
Тетрадки съм купила още от преди с купища,та ще имаме сигурно до гимназията  Laughing
А учебниците купуват ли се от тази година,или са безплатни все още  Rolling Eyes

# 64
  • Мнения: 413
 Аз пък да попитам:Има ли дете,което да не ходи на занималня и да си пише домашните в къщи,освен моето? Thinking
 Книгите ги прочетохме,читателски дневник попълнихме,всичко направихме криво ляво,но то пък на тази възраст и как да бъде перфектно  Grinning При писане грешки,ама слагаме в скоби и смело напред,при четене е по-добре,таблицата се научи ,ама по ред,разбъркано като попитам и започва едно умуване  Wink

# 65
  • Мнения: 1 196
ДАН ,миналата година много пъти съм я взимала на обед и сме писали заедно вкъщи домашните.
Причините бяха,че в клас имаше много проблеми с дисциплината и стоенето на занималя не се отразяваше добре.Всеки ден само разправии кой-кого ударил,за какво се скарали...
Вкъщи до някъде съм помагала и съм обяснявала така,че да разбере нещата.Но не винаги и аз мога да се справя с материала и си трябва учителка да каже кое как ще стане. Peace

# 66
  • Мнения: 2 987
Дан, и ние като при Мери, доста често първи клас я взимахме да си пише вкъщи.
А сега не е и приета на занималня и мисля да опитаме вкъщи, поне първия срок, когато е втора смяна.
Ама вие щом и таблицата сте научили, сте много напред с материала.

# 67
  • Мнения: 907
Здравейте!
Най-напред - весела, ползотворна и успешна учебна година на всички прекрасни дечица Simple Smile

Киара е прочела само почти две книги (втората не успя да я довърши) от списъка, хич не ѝ се чете. Вече се чудя какви стратегии да прилагам Simple Smile Последно реших да се стремя възможно най-често да ме вижда мен да чета, както и да четем заедно,  защото по-силно от примера - няма.
Относно занималнята - в нашето училище тя е задължителна за децата до 4 клас, защото и следобед имат часове по френски. Така че в целия начален етап учебните часове са сутрин, а самоподготовката - следобед.

Таблицата не я учила, не са ни и карали. За мен първоначално е важно да разбере същността на действието умножение, ученето наизуст ми се струва лесно.

Хубав ден на всички Hug

# 68
  • Мнения: 413
 Доколкото ми е известно,целодневното обучение е задължително до 4 клас вече и мен този варинат ме устройва чудесно,защото догодина като се завърна на работа ще се чудя къде да си пращам и двете деца и кой да ми ги гледа.Нашият директор,обаче твърди,че базата на училището е малка и не може да побере целодневно децата до 4 клас.Дори сме основно училище до 7 клас.Каква е тая работа не мога да разбера?Ами,ако не ги приемат при кандидатстването след 7 клас?Нямало вариант да не ги приемат все някъде щели да бъдат newsm78

# 69
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 027
Бети не желае да ходи на занималня , не й харесва.
За моя радост има кой да я гледа половин ден и в момента всички сме доволни  Grinning.
Малко по- разсеяна е от мин. година , но предполагам , че скоро ще влезе в час .
Ето сега си търси тетрадката по Бел на нашето легло  Grinning

# 70
  • Мнения: 2 987
Дан, задължително или не, и при нас е факт, че само за първи клас се подсигурява занималня от училището. Нашето е огромно, много ученици / и все повече стават/, и няма възможност. От шест втори класа, правят две групи занималня по 30 и кусур деца, като сме на две смени - едните сутрин, другите - следобед и се носи слух, че занималнята била в нещо като мазе/ сутеренно помещение - не съм я виждала. Все пак си мисля, че догодина вече 3 клас ще могат и сами да се оправят, ама знам ли...
Дан, честито за шестиците в бележника. При нас го дават доста лежерно, събраха ги за печат и още не са им ги върнали, да не говорим как се учи - вчера нямали български, а имат по програма, защото се забавили с часа по английски и нямало време  Rolling Eyes

Последна редакция: пт, 25 сеп 2015, 08:24 от Mira_p

# 71
  • Мнения: 1 986
Изпитвам див ужас от първите оценки в бележник.Моята първа оценка в бележник,беше в четвърти клас. Още си я спомням  и още ме е яд.
Нашите бележници са надпсани и подпечатани.Чакаме класната да изпрати имената на учителите по другите предмети и окончателната учебна програма.
В събота сме за първи път на курс по математика в СМГ.Мога и сама да й обяснявам задачите, но се надявам да я приуча на организираност с този курс. Много е мързелива. До болка чак.

# 72
  • Мнения: 1 196
Ние днес имахме родителска среща.
Събирахме по 45лв. за още една купчина допълнителни помагала,сборници,тетрадки и учебници  Crazy Като гледам всички учебници,които ни дадоха се чудя защо са им още толкова допълнителни,но госпожата казва,че трябва.
И нашия бележник е готов за подпечатване и първи оценки.И на мен ми е странно още от сега с оценки,но какво да се прави.Вундеркини ще са ни децата  Blush

# 73
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 027
Аз пък се радвам  за бележниците - по - отговорни ще бъдат , поне така си мисля.

# 74
  • Мнения: 1 196
Здравейте,Мартенчета  Hug
Включвам се с една игра,която се появи във ФБ.
Ако някой иска да участва,нека ми пише  Hug

Играта е свързана с размяна на книжки за децата.
Чудесна инициатива,с която да зарадваме децата си и да ги стимулираме да четат!
Търся 6 майки/бащи/баби/дядовци/лели или други, които биха искали да зарадват дете с подаръци книжки,и които са сериозни за участието си.

Ето как става: необходимо е да купите и изпратите по поща/куриер само ЕДНА единствена детска книжка и след това вашето дете ще получи 36 книги (получава се, ако всички спазят лесните правила).
Представете си само каква радост ще доставите на детето си, като изведнъж започне да получава подаръци книги по пощата! Ако искате да участвате, пишете ми и ще ви изпратя пълните правила.

# 75
  • Мнения: 1 986
Здравейте, започнаха рождените дни на нашите деца, а още никой не пише да се похвали как е минал празника.
У нас вече сме почти подготвени. Поканили сме класа в кино Г8, а после пица и торта. Без аниматори ще бъде партито. За съжаление,пак има дълги празници и няма да дойдат много деца.

# 76
  • Мнения: 2 987
Здравей, Вава - радвам се, че подбутна темата. Тъкмо си мислех утре да ви поздравим.
Иначе честито на патерица на прекрасната Стефания и на Вики на Галя, както и на Ал и всички, отпразнували вече 9-ия РД.
Ние ще го празнуваме в неделята след самия РД, но само 4 момиченца от класа е поканила, другите са приятелки, спрях се тази година на Арт къща куклите, където ще майсторят неща. Дано се хареса.

# 77
  • Мнения: 1 196
Побут отново на темата,ако някой още я помни  Blush
Дами,имам питане което ме вълнува.Аз ли нещо не съм в час или навсякъде е така?
Утре имаме тържество на класа.Събират такса вход - 5лв. на човек,без значение родител,баба,дядо  Rolling Eyes
В събота понеже ще се отучва - екскурзия,на която трябва да се отиде,защото е учебен ден - 21лв.
От сега искат да ни събират пари за учебни помагала за 3-ти клас,защото на есен ставало обърквация!?
Вече купихме нови тениски по физическо за догодина - жабешко зелени,еднакви за всички деца. Tired
Уж събирахме пари в началото на годината за помагала,обаче мине се не мине,пак някоя нова книжка ни задължават да закупим...Родителската ни среща беше единствено с финансова насока и нищо по-съществено  за учебния процес.Само в нашето училище ли е така или навсякъде  Tired
И за да не завършвам само с оплаквания,ето я моята мома как сама си прави памук Simple Smile



# 78
  • Мнения: 2 987
Сладурка е Бети, колко е пораснала.
При нас нищо не се чува за помагала за догодина отсега, както и за родителска среща. Най-вероятно няма и да имаме, евентуално след 15-ти септември. Иначе се обмисля да има тържество за края на годината с куверт 10 лв. на дете. Допълнително не са събирали през годината, освен за зеленото училище, даже касиерката на класа каза, че имало останали средства и няма да се налага за букет и прочие за класната да се събират.

# 79
  • Мнения: 1 986
Ние събираме доста пари в началото на годината. Те служат за тоалетна хартия, сапун и дезинфектанти, вода и разни дребни неща, които се купуват за целия клас. Навсякъде се събират пари, но екскурзиите, дори и в учебни дни, не са задължителни. Затова пък винаги са по около 30 лева. Много е порастнала Бети, но аз шпионирах и във фотографската тема.

# 80
  • Мнения: 1 196
ВАВА,шпионирай...чакам ви и вас там скоро  Hug
Успокоявате ме,че навсякъде е така общо взето май  Tired Но ме дразни настоятелното просене на пари за какво ли не,уж за доброто на децата.Много мога да разказвам,но да не ви досаждам Simple Smile
Пишете как са децата,справят ли се в училище,отличници ли са?Нека за по-приятни неща да си пишем,ако има някой желание да сподели. Hug Научихте ли таблицата за умножение?Ние почти да,но текстовите задачи ни куцат малко.Чете добре,но не иска да чете книжки,което хич не ми харесва и само мърморя за което.Антимузикална ми е дъщерята,пее мнооого зле.Но има голямо желание,което води до завиден смях от наша страна с баща й,защото наистина пее фалшиво Laughing Незнам дали и към каква професия изобщо да я насочвам.Аз помня,че като бях в първи клас ни накараха да напишем на един лист три професии "Какъв искам да стана като порасна"? Моите желания почти са покрити от тогава до ден днешен Simple Smile

# 81
  • Мнения: 1 986
Здравейте, момичета! Не мога да повярвам, че толкова време никой не е писал в темата.
Честит първи юбилей на нашите прекрасни дечица!

# 82
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Благодарна съм, че някоя от нас се сети за децата!
Да са ни живи и здрави и много да ни слушат!  Joy
При нас 10-тия рожден ден мина.
Правихме парти с приятели, а по- късно имаше и семейно такова.
Радвам се, че Гого получи страхотни подаръци и то много смислени!
Прегръдки за всички!

# 83
  • Мнения: 2 987
И нашето парти за РД мина вчера. Иначе имаше и празненство с роднините, а на самия РД черпи в училище. Както казва госпожицата: "Не мога да повярвам, че вече съм на 10". Аз също. Как лети времето.

# 84
  • Мнения: 413
 Нашия рожден ден все още не е минал,първо е малкия младеж на19,после кака на 28.Честито на всички порастнали деца!!!Да ви кажа съвсем малко е времето,което остава да са до нас децата ни.Като гледам как децата искат да учат дори и средно образование в чужбина и страх ме обзема.Дано поне още 8 години да сме заедно и после да отлети кака Wink

# 85
  • Пловдив
  • Мнения: 349
Леле, не съм влизала тук 3 години! Как сте, момичета? Как са децата?
С този фейсбук форума позамря Simple Smile

# 86
  • Мнения: 2 987
Да, не се пише тук вече, ами пораснаха си децата.
Вие как сте с Рали?
Моята щерка не й се ходи на училище, дойде ли неделя и почва едно мрънкане, искала да има 12 месеца ваканция всяка година.

# 87
  • Мнения: 1 986
Здравейте, скоро наближават рождените дни. Пораснаха децата и вече не планираме два месеца предварително. Simple Smile

# 88
  • София
  • Мнения: 515
Здравейте, как сте момичета, как са порасналите ни дечица, с умиление се връщам в дните, когато споделяхме как растат дечицата ни Sparkling Heart
Ето я моята пораснала принцеса към нешна дата Yum

# 89
  • Мнения: 2 987
Прекрасна е Наталче.
При нас нищо ново - училище и работа, в очакване на грипна ваканция е девойката.
Беше тази година за първи път на олимпиада / по руски език/, вчера ни казаха, че е класирала за областния кръг. Хич не си пада и сега обяснява как не искала да ходи.

# 90
  • София
  • Мнения: 515
И Мишето учи руски ама нещо не й се отдава много Close

# 91
  • Мнения: 1 196
От много време не бях влизала тук,но напоследък чета разни теми и случайно виждам последните постове.
Прекрасните ни деца вече са малки девойки Simple Smile
Поздрави на всички ви :*

# 92
  • Мнения: 413
Smirk Привет на всички!Не съм влизала тук от има няма 4 години,обаче ми липсвате.Спомних си как пишехме кой колко изяжда ,кой гука,кой пълзи,а после училището.Сега ни тресе темата за кандидатстването в седми клас.С тези онлайн обучения,а и онлайн е и школата по математика... аз се виждам в чудо. По БЕЛ 6 се очертава , а математиката 5 за годината..да видим изпитите как ще са.  Изпращам ви виртуални поздрави и добри пожелания!;)

# 93
  • София
  • Мнения: 8 282
Дан, сега сме се посъбрали 5-6 стари муцуни в седмокласната тема Hug

# 94
  • Мнения: 2 987
Така е, вълнуваме се седмокласно. Има по спомен, обаче, деца, които вече са 8 клас, нали тръгнаха на 6г.
Иначе сега като гледам заглавието на темата пак е полуактуално, поне за моята тийнка, която ако я оставим и цял ден може да спи и да се излежава в леглото. С тази разлика, че вече иска присъствено училище

# 95
  • Мнения: 1 986
Здравейте, влизах и аз тук преди няколко дни, но не очаквах, че някой ще пише. Както Десемчето каза, пишем в темата за седмокласниците, но би ми било приятно да си говорим и тук Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт