НОЕМВРИйската дружинка става на годинка!

  • 50 584
  • 684
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 445
Изпуснала съм го това по bTV за съжаление, но със сигурност ще поискам направление от педиатърката, когато отидем на 1-ви декември на консултация и след това ще споделя.

# 16
  • Мнения: 837
 newsm38 на празнуващите днес -Честит рожден ден !
Камсита специални поздрави на Борис по случаи първият му рожден ден-здрав и много усмихнат да расте  newsm59
Днес изписват майка и ако е добре довечера ще говорим на Скаипа.
Днес и сестра ми е рожденичка  Simple Smile,получи най-добрият подарък майка е добре .Вчера са я оперирали първа по СПЕШНОСТ ударите са били 25 -което е било възможно най-долната граница.

# 17
  • Мнения: 1 034
Здравейте, момичета!
Честит рожден ден на Борис! Да е много здрав и усмихнат.
Аз да се похваля как съвсем случайно Дени започна да се буди нощем, за да сяда на гърне. Той от край време се буди нощем с рев и си будува 1-2 часа. Той пишка по доста голямо количество и често памперса пропуска. Та реших вместо да го преобличам и да сменям чаршафи, да го сложа на гърнето. И голяма изненада - пишка в гърнето и после ляга и заспива. От няколко вечери вече се буди без рев, изправя се, слагам го на гърнето и после си заспива. Голямо постижение, имайки предвид че сам се научи.

Последна редакция: чт, 20 ное 2014, 10:28 от Biskvitka87

# 18
  • Мнения: 837
Моето мнение го знаете за проходилките ,аз не ползвам и съм доволна Никол ходи бавно и при нужда пада на дупе  Simple SmileТова направи впечетление на една жена даже се учуди и аз казах ,че не сме ползвали паяк  Simple Smile,и тя вика аааа ,значи може да е от това ,че нейното момче стъпвало на пръсти и все падало по лице .

# 19
  • Мнения: 371
Има голяма логика проходилката и това страхливо ходене да имат голяма връзка помежу си... Ева е на килима някъде от 5 месечна... не можеше да седи естествено, само да лежи и да се претъркулва от корем по гръб доколкото си спомням..... но "нуждата" я принуди (тафтология ха-ха) сама да се научи и да седи, и да пълзи, и да балансира правичка, и сега да ходи.... и наистина когато загуби равновесие пада по дупе, просто сяда.... точно като Никол, на Стефи....

А този период сега с Ева с храненето е.... пфуууу....не разрешава аз да я храня, върти глава, понякога циква.... иска тя сама... маже се много, ама то да беше само по нея.... иска да е "голяма" ха-ха-ха

Последна редакция: чт, 20 ное 2014, 10:53 от Bunnyslava

# 20
  • Мнения: 134
Стефи, Бисквитке благодаря за пожеланията Simple Smile

За прододилката да кажа, аз също не съм им фен и не слагам Боби. Той още не ходи, но ми прави впечатление, че като се изправя и обикаля около масата или покрай дивана все е на пръсти. Въпреки това се надявам, че като проходи ще е по-стабилен, защото също внимава като пада да е по дупе и много рядко се е удрял като цяло. Simple Smile

# 21
  • София
  • Мнения: 295
 newsm59 newsm38 ЧЕСТИТ ПЪРВИ РОЖДЕН ДЕН на БОРИС! много здраво и щастливо детенце да радте! Камсита,  весело да си изкарате!    ura Tada
калина е слагана в проходилката преди доста време, май началото на септември, когато отидохме на море без нея за 3 дни и аз се разболях, та остана при майка ми 5дни. Тогава я купиха баба и дядо че мн ги боляха кръстовете. След това си играе с нея, но отвън Simple Smile но иска да ходи и съответно аз я държа за ръка отдавна, та аз съм проходилката и ефекта е същия. Лази, но предпочита да ходи за ръка и тича ли тича, на остава нестабилна.  Като се заиграе сама да си лази и става, се пази и знае как да пада. Днес е още по-уверена, стана и интересно и внимава, не бърза толкова. Чак сега се учи. Моя грешка е воденето за ръка от рано, но... лошото е, че пода вкъщи е мн.студен и затова не я оставах мн да лази. Сложих килими и тя си има килим за игра, но естествено изобщо не стои там. Все е извън топлото. Днес ще ходя да купя малки килимчета за голите пространства... поне ще ми е лесно да ги пера често Simple Smile

# 22
  • Мнения: 371
Happy birthday, Борис!!!  newsm38 happy bd baloni Весело изкарване на празника  family

# 23
  • Мнения: 210
Здравейте.Вашите мъници колко зъбчета имат.Ние сме само с два.


 

# 24
  • На десетия....
  • Мнения: 371
Честит Рожден ден на Борис! Да е жив и здрав! Kamsita Честит празник!   bouquet
И Димана не е слагана в проходилка, понякога ходи на пръсти, когато се държи за нещо, но падането е тренирано, не че не удряше главата в началото.  Сега се е научила да се хване за мен и да ходи така, но ме е страх защото реално аз съм пред нея, ако залитне не мога да я хвана. От два дена иска да се катери, композицията за Тв в дневната е от един много нисък модул и един по висок и тя се катери постоянно. Въобще ги измисля едни, като проходи хич не си представям как ще се справям. За хапването и Димана иска сама, давам и една лъжица на нея, но понякога я хваща с дясната, понякога с лявата ръка.
За прегледа при офталмолог, ако педиатъра прецени, че има проблем давал направление, по здравна програма пише, че има оценка на зрението и слуха.
Зъбчета имаме 4 две от долу и две от горе.

# 25
  • Мнения: 197
Честит Рожден Ден на Борис!  bdbaloni

Много благодаря за отговорите за проходилката  Hug Аз съм си против по принцип, сега още повече Simple Smile По-скоро искахме да видим дали пък няма да й се отрази добре, ама май ще приключим с ползването. С триколката ще се борим да я ползваме, че ми е съвестно като ни е подарък  Blush

Стефи, Александра е с 6 зъба (4 горе и 2 долу). Подозирам още един долу, но не е избил още. Стискам палци с майка ти всичко да е наред и бързо да се възстанови!  Praynig

За храненето - понякога иска да пипа лъжицата, върти си главата, ръкомаха...но дойдат ли рекламите, толкова се заглежда, че отваря устата и си изяжда всичко  Grinning

# 26
  • Мнения: 837
И Никол иска сама да се храни даже ползваме 2бр лъжици и така пълня и нейната по малко да си хапва ,пък моята повече и ги редуваме .Даже мисля да я уча скоро сама ,но сега сутрин излизаме ,а ми се иска да е за обяд обучението ,че сме сами с нея ,а следобеда къщата е пълна и стават много учителите  Grinning.И понеже ходим на площадка там се катери и пързаля на пързалката ,люлем се на люлките и се прибира уморена ,а и там доста ходи след децата и още пътьом заспива и пропуска обедното пюре ,прехвърлям я на леглото и давам мляко пие го и заспива пак.И пюрето си го хапва в 15ч .
pep.si има 5 зъба -2 горни и 3 долу ,чакаме уж 6 ама още го няма.Не се тревожи тук имам приятелка с Ноемврийче което все още няма зъбче  Simple Smile.

# 27
  • Истанбул
  • Мнения: 329
Боряна има един зъб. Проходилка не сме ползвали. Тя си ползва уолкъра, но като си бяхме в БГ там вървеше да ръка и като се върнахме в къщи вече уокъра не го харесваше и само за пръст вървеше. Сега вече се пуска и ходи сама. Навън на разходки от вчера се престраши и там също се пуска. И тя се катери навсякъде. Научи се как да слиза с дупето на зад и съм по спокойна, но все пак ме притеснява това катерене.
И тя иска да яде сама, дава ми първите няколко хапки но после иска сама. Не умее да загребва и е голямо мазане, но я оставям, как иначе ще се научи.
Искам да попитам кога се прави прощъпулник, как трябва да ходи детето.
И как да я науча да пие със сламка. Тя пие от чаша, но когато аз и давам. Ако и дам сама вдига чашата и я излива на главата си.

# 28
  • София
  • Мнения: 10 692
Аз слагам Лили в проходилка, обикаля с удоволствие цялата къща, със същия успех обикаля и като я държа за ръчички. Като се държи някъде и се придвижва и като тупне си пада на дупето. Има 8 зъба.
Започна да спи веднъж на ден и да заспива след 21 :-/

# 29
  • Мнения: 94
Нито в проходилката, нито в бънджито стоеше моята дъщеря, не искаше и това е.
Засега не е искала сама да се храни.
Има само 2 зъба отдолу, но са тръгнали няколко отгоре. Много я боли милата ми, така плаче, не мога да я успокоявам... Cry Суче и изведнъж пуска и ревва истерично. Ще се измъчи горката докато излязат, а и ние покрай нея.
Спи по 2 пъти, скоро не виждам да откаже сутрешното.
Честит рожден ден на Борис и Мартин, да са здрави и много много щастливи дечица!  newsm38 newsm59 Tada
Стефи, синът ми така пропускаше обяда и като станеше след сън не спираше да мели до вечерното лягане Grinning
Biskvitka87, браво, че си се сетила, то детето искало да му е сухо на дупето.

Общи условия

Активация на акаунт