Препоръчайте добра ветеринарна клиника в София

  • 134 831
  • 331
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 96
Привет Simple Smile
С безкрайно добри впечатления съм от Ита Вет в кв. Лозенец в София, преди години ми лекуваха котката при сериозни бъбречни проблеми две лета подред, които (проблеми) в крайна сметка доведоха до фатален край (въпреки усилията, които се положиха си отиде, но тя все пак беше на 19 г.) Бяха много мили и внимателни, даже, като видяха, че нещата никак не отиват на добре, ни показаха как ние да ѝ слагаме системите вкъщи, за да прекараме повече време с нея, вместо да стои по 4 часа дневно при тях. Въобще с две ръце ги препоръчвам! Не мога да кажа същото за един пишман ветеринар, който има клиника отдясно на 4. РПУ, не помня как се казва, един красавец с черна къдрава коса... Искаше да я приспива безобразникът първото лято, казваше, че няма смисъл да я лекуваме, добре, че намерих другите лекари и живя цяла година още...

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 4
Здравейте, някой знае ли добър ветеринар в кв.Надежда или околията? Моя кучо е със стомашни проблеми, ходихме в Есковет и освен да ни оръсят с 200 лв. друго не направиха... Сега ходим при една ветеринарка, но започнах да чувам лоши отзиви и за нея, пък и кучето не се подобрява особенно. Не мога да си играя повече с животинчето на проба - грешка, затова искам някой положителен пример, съгласна съм и да е по - далече, стига да си струва!

# 32
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 216
Моята ветеринарна  клиника от години е "Вяра Надежда Любов" в "Люлин", не помня коя част 5 или 4 newsm78
Доктор Донкова и доктор Яначкова са ми спечелили доверието.

# 33
  • София
  • Мнения: 13 045
Моята ветеринарна  клиника от години е "Вяра Надежда Любов" в "Люлин", не помня коя част 5 или 4 newsm78
Доктор Донкова и доктор Яначкова са ми спечелили доверието.

Koтьо, точно в момента в котешката тема има "мама" на коте, която е крайно недоволна от клиниката. Първоначалните ѝ впечатления са били много добри, но съставът на ветеринарите бил променлив и не попада на точните лекари. Отделно, че се изложиха при кастрация на мъжко коте. Нито залепиха, нито зашиха разреза и вместо котето на следващия ден да тича, трябваше цяла седмица да е с яка и да се възстановява бавно. А личното ми впечатление е от операцията на Суши. Ужасих се от големината на разреза ѝ (само снимка съм виждала все пак). Хубаво, че поне се възстанови лесно.

# 34
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 216
Танче, много съжалявам да науча това, но аз винаги търся доктор Донкова, защото я познавам като доктор и съм много доволна от нея. Когато лекувах плъхчето й се обаждах предварително по телефона, за да знам кога е на смяна. Има нови докторки, млади, неприятни и груби. Аз с тях не си бъркам капите  Naughty. Д-р Яначкова е лекувала Зайко и от нея съм с отлични впечатления. Заради лошото ми мнение изрично цитирам имената на добрите (поне според мен) доктори.

# 35
  • София
  • Мнения: 13 045
Танче, много съжалявам да науча това, но аз винаги търся доктор Донкова, защото я познавам като доктор и съм много доволна от нея. Когато лекувах плъхчето й се обаждах предварително по телефона, за да знам кога е на смяна. Има нови докторки, млади, неприятни и груби. Аз с тях не си бъркам капите  Naughty. Д-р Яначкова е лекувала Зайко и от нея съм с отлични впечатления. Заради лошото ми мнение изрично цитирам имената на добрите (поне според мен) доктори.

В интерес на истината и ние си имаме "нашата" лекарка в "Добро хрумване". Не мога да кажа нищо за останалите, но си предпочитаме изпитаното. Simple Smile

# 36
  • Мнения: 2
Доволна съм от ветеринарна клиника "Какаду" но нямам линк да ви пратя

# 37
  • Мнения: 1
За съжаление не ви пиша за да препоръчам, а да ви предупреди да не поверявате живота на домашният си любимец в ръцете на докторите от Ветеринарна клиника Дойран (зоовет) на ул. Дойран 12А!!! 
Аз направих тази грешка и те убиха чинчилата ми! Заведох я жива и жизнена, а за 2 дни я убиха... Имаше куп разностранна информация след многократни обаждания от моя страна бях повикана да си я взема... Почти умряла, уж за да си пренощуват в къщи. Цяла нощ се опитвах да я стопля и нахрани, накрая сутринта отидох с нея (все още жива) и след час ми се обадиха, че е умряла...а обяснението беше,  че била много възрастна за да преживее такава операция - нещо, което ми беше спестено като информация преду това. Но тяхната алчност не спира с това да убиват с невъзможна за преживяване операция животинчето! Последва и обаждане,  че ми били взети по малко пари,  и да съм дала обяснение защо!!! Това е клиника в която са готови да убият любимец ви, за да изкарат пари!!!

# 38
  • Мнения: 1
Здравейте,
Пиша за първи път във форума и се включвам по темата, понеже съм безкрайно разочарована от Ветеринарна клиника НОВА в Младост 4. Там освен да се грижат за породисти животни с храносмилателни проблеми и да слагат ваксини за друго не стават.
Заведох котето си, което е с постоянни рани по крайниците и има нужда от специални "обувки", за да се наранява, когато се движи. Новият им лекар "Специалист" ортопед д-р Георгиев ме посъветва да му направя тези "обувки", които струват  приличната сума  само от 300лв. + 50лв. взимане на гипсови отливки. Парите са бяха платени, "обувките" направени, а раните по крачетата на котето станаха още по-зле и благодарение на тях се показа костта! Единственото решение, което ми предложиха да "оправят положението" бе да го оставя поне две седмици на стационар при тях за скромните 17лв. на ден. Никой от тях не пое отговорност за допълнителното осакатяване на животното. В така наречената Ветеринарна клиника НОВА освен да взимат пари нищо друго не ги интересува.
Преди слагането на новите "обувки" се наложи да се смени временната шина на едното краче. Шината е смени млада "докторица" повече приличаща на некадърен стажант и сложи шината, така че раната да се разранява още повече и се наложи да си коригира работа по превръзката. Дакато бях помолена да чакам в чакалнята от операционният им блок мн ясно и хубаво се чуваха писъците на животното, което видно го тормозеха, дори не го седираха и не му сложиха обезболяващо.
Там са пълни некадърници и кракът ми повече няма да стъпи там! Не бих препоръчала тази клиника никога повече!!!! 

# 39
  • София
  • Мнения: 12 374
В "Добро хрумване" едва не ми убиха малката котка преди около година. Беше спряла да се храни и повръщаше черно, не можеше да стои права и приличаше на жив скелет. Мъжът ми я заведе там, те са й взели само кръв и са казали, че, цитирам, не знаят какво точно й е, да сме си я приберяли за още няколко дни  Shocked  ooooh!
Той се върна бесен, а котето видимо береше душа. В крайна сметка го заведохме във Вет. клиника "Симеоново", където буквално го извадиха от гроба. Претърпя тежка операция, стоя в клиниката на системи - общо цялото лечение продължи седмица и отгоре. Грижиха се за него всеотдайно, по 3 пъти на ден ми казваха по телефона най-подробно как е животинчето, отделно през вечер ходехме до там, за да го видим. Щях да се гътна от притеснение тогава, толкова ме изплаши това коте.

Там сме кастрирали и големия котарак, всичко мина безпроблемно. Сега взехме куче и смятам пак там да го лекуваме при нужда. Наистина съм доволна от екипа.

# 40
  • Мнения: 19 360
В "Добро хрумване" едва не ми убиха малката котка преди около година. Беше спряла да се храни и повръщаше черно, не можеше да стои права и приличаше на жив скелет. Мъжът ми я заведе там, те са й взели само кръв и са казали, че, цитирам, не знаят какво точно й е, да сме си я приберяли за още няколко дни  Shocked  ooooh!
Той се върна бесен, а котето видимо береше душа. В крайна сметка го заведохме във Вет. клиника "Симеоново", където буквално го извадиха от гроба. Претърпя тежка операция, стоя в клиниката на системи - общо цялото лечение продължи седмица и отгоре. Грижиха се за него всеотдайно, по 3 пъти на ден ми казваха по телефона най-подробно как е животинчето, отделно през вечер ходехме до там, за да го видим. Щях да се гътна от притеснение тогава, толкова ме изплаши това коте.

Там сме кастрирали и големия котарак, всичко мина безпроблемно. Сега взехме куче и смятам пак там да го лекуваме при нужда. Наистина съм доволна от екипа.
Таис, приятно ми е да чуя добър отзив за клиниката в Симеоново, наблизо ми е и се чудех дали е добра. И малко оф- честито за новия домашен любимец, от една предишна тема бях останала с впечатлението, че не си любител на кучета.

# 41
  • София
  • Мнения: 12 374
Напротив. Не съм любител на свободно препускащи навсякъде песове. Тогава и в темата спорехме (ти беше с Бернското пастирско куче, нали  Simple Smile ). Иначе обичам кучета, израснала съм с куче, гледала съм куче и като възрастна. Но все още смятам, че там където играят деца, кучетата нямат работа - една немска овчарка ми бутна детето преди време, стопанката я беше пуснала да вилнее в градинката близо до блока ни. Побеснях тогава..и сега бих.

# 42
  • Мнения: 368
Привет и от мен! Не съм писала до сега в тази секция, но реших днес да го направя.
Първо да изразя дълбокото си разочарование от клиника City Jungle в София, Дружба.
От над месец ми лекуват котката Лаура от лезия на кожата. До момента няма ефект. Но казвам си, ОК. Може би трябва време. Обаче преди 3 седмици взех ново коте от приемно семейство и го заведох там. Казах им, че е доста вяло и не яде. Казаха, че е ок. Предписаха по-хубава храна. Не знам какво му даваха за обезпаразитяване.  След няколко дни котето спря да яде съвсем. Беше събота. Реших в неделя да го водя на ветеринар. Но неделя още ранна сутрин беше почти безжизнено. Взехме колата и го закарахме в клиника НОВА (работеше от по-рано). Там му правиха изследвания. Някакъв проблем с черния дроб. Вероятно от медикаменти за обезпаразитяване. Уж го стабилизираха малко, но по-късно се обадиха, че е умряло.  Weary
Явно му е имало нещо и преди това. Но в City Jungle нищо не откриха. Не знам дали това, което са му дали е допринесло. Дали в НОВА са действали адекватно - може би да. Не знам. Но много, много го преживях.  Cry
Реших да взема друго коте, намерено на пазара. На около 45 дни е. Кръстих го Трикси. И сега съм в голямо чудене къде да го водя. Не искам да му се случи нещо. Искам просто свестни лекари  Tired
За почти всяка клиника чета противоречиви мнения. И сега съм много наплашена.
Дали някой би могъл да сподели някакви скорошни впечатления? Мерси много  Heart

# 43
  • Мнения: 19 360
Аз препоръчвам Син кръст, може би по-напред в темата съм писала за тях

# 44
  • София
  • Мнения: 12 374
Аз препоръчвам Син кръст, може би по-напред в темата съм писала за тях
За тях чух от различни стопани, че вече не са това, което бяха. Из нета също има негативни мнения. Не знам доколко всичко е вярно..но на някои от кучкарите определено им вярвам.

Ние кастрирахме визлата в Симеоново, преди 3 седмици. Операцията мина перфектно, белегът е супер, но си я взехме с кашлица. От тогава два пъти я водихме да я погледнат, пие антибиотико-подобно лекарство, но още кашля. Онзи ден вдигна температура посреднощ и по спешност я карахме в Централна вет. клиника. Биха й инжекция да свали температурата, но иначе казаха, че лечението, което са назначили колегите им в Симеоново е адекватно и няма нужда от промяна. Казаха и че, за съжаление, понякога животните се заразяват с разни гадости докато са в самите клиники  Tired

Та ето, че пълно щастие няма. От Симеоново сме супер доволни по отношение на двете ни котки, Лора също я кастрираха качествено, но съм бясна защото или са я простудили, или е лепнала нещо там.

Общи условия

Активация на акаунт