Aвтошкола iDrive

  • 10 969
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте,  Peace
След 4 провала на практическия изпит пред ДАИ бих искал да споделя опита си с aвтошкола iDrive.
Тази школа мами най-напред с цената. Въпреки че рекламират курсовете си като много достъпни, по време на обучението има толкова скрити такси, че в крайна сметка цената е по-висока от тази в други школи.
По мое мнение часовете по теория бяха преподадени добре, а и аз се подготвих много сериозно за листовките, затова нямах проблем с теоретичния изпит пред ДАИ, въпреки че половината група не мина.
С практическия изпит обаче беше съвсем друга история. Още на втория урок по кормуване инструкторът ме предупреди, че едва ли бих могъл да се справя и ми препоръча да платя 350 лв., за да си „гарантирам“ взимането на изпита. Аз отказах и от този момент нататък той изцяло загуби интерес да ми преподава каквото и да било. Всеки път започвахме с 10-15 минути закъснение, а по време на уроците не даваше никаква препоръка или обратна връзка за това как се справям. Затова реших да сменя инструктора и се записах при друг в същата школа. На пръв поглед всичко се оправи, инструкторът се държеше добре, отбелязваше грешките ми и обясняваше всичко. Нямах проблем с взимането на вътрешните изпити и дойде време за практическия изпит пред ДАИ. След 4 провала разбрах, че първият инструктор е бил прав, че изпитът не може да бъде взет току-така... Определено се усещаше странно отношение у изпитващите – желание на всяка цена да направят така, че да ме скъсат. И четирите пъти поводите да ме скъсат бяха различни, винаги се намираше знак, скрит зад дърво, или някой път с ремонт и огромно задръстване, където да направя грешка. Не ме разбирайте погрешно, аз не съм някое младо момиче, което не различава ляво от дясно. Считам, че съм сравнително добър шофьор, но въпреки това ме късаха отново и отново. Интересното е, че това не се случваше с само на мен. Преглеждайки протоколите от изпитите, забелязах, че на една от датите от 7 човека от школа iDrive са скъсани 5. Тези цифри говорят достатъчно!  #Crazy
Естествено преди всеки следващ изпит трябваше да взема по още 2 допълнителни часа в iDrive за 100 лв. и да платя отново 60 лв. за изпита. Затова смятам, че има някакво специално съглашение между школата и ДАИ... отрицателното отношение към изпитвания беше просто очевидно.
В крайна сметка след 4 провала най-после направих нещо, което трябваше да сторя още в началото – смених школата. На новото място допълнителните часове бяха планирани така, че да са точно преди изпита, а не седмици по-рано, както беше при iDrive. Издържах изпита още от първия път без никакъв проблем. Отношението на изпитващия от ДАИ беше коренно различно. Той беше много взискателен, но учтив и най-важното - този път целта му не беше просто да ме провали. Отново не беше лесен изпит – трябваше да карам над 30 минути по натоварени пътища в София, паркирах 2 пъти, но не ме насочи към места със невидими знаци и не приложи други от триковете на предишните изпитващи.
И така, ако искате да загубите много време и пари за изкарването на шофьорска книжка – iDrive е отлично място за това. В крайна сметка ще успеете, но след като хвърлите  на вятъра огромно количество усилия, нерви и пари.  Twisted Evil Twisted Evil

# 1
  • Мнения: 488
Същата история и при мен!
Едно към едно! Четири пъти късане, искане на пари и отказ от моя страна. Само че аз бях побесняла затова, че ми искаха пари. Ходих да питам в ДАИ къде мога да се оплача и да напиша жалба. Казаха ми: "Ами, да ние си ги знаем. Правили сме им проверки, но нищо не може да се докаже!"  Rolling Eyes
После реших да подавам жалба в НАП, защото не ми даваха касови бележки за плащанията, които правя към тях. Явно са им ходили на проверка, защото след като им казах, че се местя в друга школа, не искаха да ми дадат документите, че съм изкарала изпита по теория  #2gunfire Големи разправии бяха, направо бях пред нервна криза с тези олигофрени. Шефката им е изключително нагла простакеса  и явно има големи връзки в ДАИ, защото не и пука грам!!!

# 2
  • София
  • Мнения: 3 129
Аз след второто късане смених школата, но докато ми дадат документите беше голяма разправия. Абсолютни мошеници, дано пазарът да ги "изплюе" щом няма начин да се защитят правата на клиентите им.

# 3
  • Мнения: 1
iDrive e super zle #Cussing out

# 4
  • Мнения: 436
Мошенници са. Изпита от 350 лв достига до 1000 с късания и допълнителни часове.

# 5
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 88
Ей, темата от 2014г. а тия още съществуват - гледам им колите на ъгъла на Скобелев и Лайош Кошут!

# 6
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 395
Знаех си че не съм само аз потърпевша от тези. Само че при мен случката е от преди 7год. Теорията беше супер мина и замина. На вътрешния по кормуване даже не карахме- ще обясня защо Shocked .Падна първия сняг-киша, хлъзгаво, ужас, та колата която карахме беше трошка- нямаше парно, нямаше гуми, нямаше и читави спирачки. Инструктора който трябваше да ни изпитва, се опита да изчисти изпотените стъкла- не успя.Наложи се да премести колата от спирката точно на Скобелев,там им беше офиса- поднесе му. Ядоса се и ни пусна всички ( свестен човек беше, каза че не иска да рискува да се претрепеме по пътищата). Малко преди да ми свършат часовете, моя инструктор(около 65 годишен, обичаше да си пийва) се опита да ме целува #Cussing out съответно не му позволих и ми беше заявено,че няма да мина пред ДАИ. Та така, скъсаха ме след консултация с инструктора ми и след около 30мин шофиране и около 10 леви завой. Веднага се записах при друг и нямах проблеми, взех си изпита. Когато отидох да си взема документите от тия мошенници,се опитаха да ми се правят на интересни, ама не им мина номера Whistling

# 7
  • Мнения: 488
Не мога да повярвам, че тези мошеници са още на пазара!
Много ми е яд, че когато трябваше не потърсих "Господари на ефира".
Явно държавата спи. Само те щяха да ги оправят  Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 5
И аз се присъединявам към пострадалите от въпросната школа. Пълни мошеници. Записах се на курс в офис Дървеница през 2010. Теорията мина безпроблемно, изпитите - вътрешен и пред ДАИ също. Кормуването обаче беше много зле... първо с оправданието, че съм си избрал супер натоварен (но и същевременно УЖ супер добър) инструктор часовете ми бяха веднъж на седмица максимум... и така тези 31 часа, които се взимат по 2 при мен се проточиха от Октомври почти до Февруари... Преди самия практически изпит не се бях качвал на колата около 20 дни... както и да е скъсаха ме два пъти, аз се отказах да се явявам трети път, защото ми беше писнало...Но е факт, че и на двете ми явявания изпитващите масово късаха...

# 9
  • София
  • Мнения: 268
На някой прилагали ли са му номера с GPS картите, които се ползват при кормуването? Раздават по една на всеки курсист. Подписваш декларация, че ако загубиш или- забележете!-забравиш картата си в автомобила, ще платиш глоба 50 лева. След пореден час кормуване инструкторът забравя да ти върне картата, тя остава в автомобила. Ако не платиш, отказват да ти дадат оставащите часове...

# 10
  • Мнения: 1
Не се записвайте при тях, мошенници и крадци. Заплатих им за 10 часа курмуване. Взех 8 и последните два часа не искат за ми ги дадат. Инструкторът Емил бил с камиоана, с автобуса, на изпит, почнаха да ме премятат. Обадих се на управителката Ирена, тя каза: "Не мога да определям часовете на инструкторите", но ще ти даде двата часа курмуване. Това не стана, изгоряха ми парите за два часа. Мжете да ми се обадите за да потвърдя написаното на
0888245850 Даков

# 11
  • Мнения: 1
То не е нужно да си оставяш телефона. Аз съм им бивш служител от времето когато бяха Авто-лир и е факт, че и тогава беше така. На Ирена като й звъннеш още един два пъти може и да почне да ти обяснява, че ще ти се случи случка. Хората много се плашеха. Ако и сега е като тогава, парите по-добре си ги хвърляйте през прозореца от колкото да ги давате там.

# 12
  • Мнения: 78
Явно в тази школа наистина са много зле. Дали може да препоръчате друга в района, към която сте се насочили и от която сте доволни? Благодаря!

# 13
  • Мнения: 2 478
Мда. Ха-ха. Навсякъде е така. И мен са ме късали, споко. Описвал съм в детайли, сега няма да повтарям.
Важното да не се поддавате на манипулации, да сте подготвени психически, и да не ви пука. Също да имате предвиден бюджет. Без пари не може(не за рушвети и подкупи, а за "късанията и допълнителните часове"), не много, но достатъчно. В такава "среда" живеем, навсякъде е "мамси джейс". Най-подготвените, безкомпромисните и амбицираните успяват. Това да се разбира всякак - или плащайки си, или "тъп, но упорит и подготвен, копащ", недаващ стотинка, накрая ще им писне от теб. Grinning
Има една приказка : "И това ще мине".
И като мине, им се тегли една майна на всички, ама така че да ви забележат и помнят цял живот. Wink
Айде, че ми е време да си подготвя Алфата и да ходя на пистата.  Sunglasses car003

Последна редакция: сб, 11 яну 2020, 10:54 от FragranceFanatic

Общи условия

Активация на акаунт