МНОГОДЕТНИ МАМИ

  • 92 001
  • 738
  •   2
Отговори
# 30
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
И моите са поспаливи като мен Simple Smile Даже най-дребната е с градински режим  Joy През деня задремва за 15-тина минути между храненията, но след обяд от 14 до 16 спим дълбоко на спалнята двете (или трите със средната, ако не съм я завела на ДГ), а вечер заспива в 21 и спи до 6-6,30 Simple Smile Доволна съм  Wink И каката спи като се прибере от училище след обяд ... И средната си поспива по 2-3 чАса събота и неделя ... Изобщо поспалани сме сите  Joy

 welcome на новите попълнения  Wink

# 31
  • Варна
  • Мнения: 939
Благодяра за посрещането на всички нас  Hug Wink

Ей, ама като говорите за спане - то човек направо да ви завиди  Simple Smile
Аз с каката и баткото бях горе-долу добре, имаха си някакъв режим, спяха си сами по леглата, събуждаха се само за кърмене в някой си час и пак си заспиваха. Ама сега с тези малки зверчета нямам този късмет - пак всеки си спи ама грабнал своята си гърда от своята си страна на мама и така  Grinning Готиното е, че почти изцяло спя - ако може да се нарече въобще така - по гръб, а всеки си се върти на където си иска, ама без да се пуска зърното от уста, че ще вземат да ме изгубят иначе. Къде ли мога да избягам само се чудя... Mr. Green

# 32
  • София
  • Мнения: 6 109
Почти безобидна, откровено ти завидях.  Mr. Green Вече не се спомням кога за последен път дребните са спали следобед.  Laughing

Радина,  радвам се да те "видя".  Hug

# 33
  • София
  • Мнения: 5 270
Не, наистина, как издържате на постоянното "Ама всичките ли са ваши?", непременно последвано от "Майка-героиня!"... на мен ми е само от няколко месеца, а вече ми се изчерпаха репликите  Tired

# 34
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Не, наистина, как издържате на постоянното "Ама всичките ли са ваши?", непременно последвано от "Майка-героиня!"... на мен ми е само от няколко месеца, а вече ми се изчерпаха репликите  Tired

 Joy Joy Joy
Обикновено с хумор Simple Smile "Не, взех ги на заем!"; "Ама три ли са? Аз мислех, че са повече!"; "К'во да направя като ми ги пробутаха в родилното? То на посещение на приятелка да не отидеш!!!" и подобни  Joy Странното е, че на някой реплики се връзват  Hug

# 35
  • Мнения: 30
Даа, най-редовно чувам "майка-героиня" или "сама ли ги гледате". Вече съм свикнала случайно минаващите покрай нас непременно да обръщат глава и да викат "гледай, гледай" като, че ли цял цирк минава, а не просто три деца. Бабичките в квартала подминавайки ни редовно подвикват "браво, браво, точно така трябва, те младите сега не разбират".

Та, на въпроса - свиква се. Хич нищо не им отговарям, усмихвам се и толкова. Simple Smile

Снощи пак не спахме, явно поредния грип минава. Неспокойни, кашлящи и въртящи се бебета съм завивала през половин - един час цяла нощ. За капак и мен гърло ме боли...

А пък в офиса има работа, бол. И да дремя не става! Оплаках се.

Някой беше питал за тинейджърката. Слава богу, много е добричка и мноого самостоятелна. Справи се блестящо (18 място от областта по бал) на изпитите и сега заслужено почива. Почти не се занимаваме с нея, парички да има тя сама се оправя. Сама си ходеше по уроци, и сама си учи. Не съм отваряла неин учебник. От първи клас си е така. И за извънкласните също сама се оправя (на танци ходи). Прави си график кое кога, следи си ги и като и дам пари за автобус/такси си ходи сама. Вечер след като малките заспят е нейното време - да разкаже, да се похвали, да се оплаче... Не спира да говори, само да има кой да слуша. Simple Smile

# 36
  • Мнения: 2 022
Не, наистина, как издържате на постоянното "Ама всичките ли са ваши?", непременно последвано от "Майка-героиня!"... на мен ми е само от няколко месеца, а вече ми се изчерпаха репликите  Tired

Аз обикновено казвам, че съм ги откраднала: от всичките зверове само един прилича на мен и то единствено по цвета на косата.  Mr. Green

През последните 20 години никога не съм била без поне едно дете.  Laughing Не разполагам с баби или дядовци. Преди време баща ми водеше големия син на екскурзии и почивки, но вече годините взеха да си казват думата и не го ангажирам с внуците. Иначе много обича да се занимава с децата, все им измисля забавления и веселби.  Heart Eyes Свекърва ми е много болна, по-скоро тя има нужда някой да се грижи за нея, отколкото тя да гледа дете, дори и за малко. Преди години се занимаваше с голямата щерка, но след два инсулта вече не може ....
Та - който има деца, да си ги гледа.  Joy
Само всички да сме живи и здрави.
Praynig

# 37
  • Варна
  • Мнения: 939
Слонбалон как се свиква бе мила  Hug с това всеки да се чувства длъжен да те заговаря само защото си с повечко деца около себе си, някои даже не се усещат как обиждат дори  Wink
Близнаците ми направиха 9 месеца, е още не мога да свикна. На всичкото отгоре моите са разнояйчни, момиче и момче, нямат никаква външна прилика. Колкото момиченцето ми е тъмничко и финничко, толкова момченцето ми е бяло и едричко, почки 1кг е по-тежък от нея. Последните реплики даже бяха от две много вещи по въпроса лели-баби -
- едната - Ама те не са близнаци!
- Аз - Че защо да не са ?
- Тя - Ама едното спи - голям аргумент изкара, няма що  ooooh!
И докато бяхме на последната консултация -
- другата - Е, за първи път виждам такъв майсторлък - едното бебе да прилича толкова на майката, а другото - на бащата.  Whistling
И всички коментатори обикновено много вещи по всички въпроси, без значение - нищо че те даже дори с едно детенце едвам се справяли всички, тоест освен майката и бащата, бабата и дядото също включени в отглеждането на въпросното детенце  Wink

Е, ние си се гледаме самички - живот и здраве, смятам ще се справим все някак си  Wink

# 38
  • Мнения: 9 590
Докторът коментираше, че нашите сме ги размножавали на ксерокс Simple Smile. Приличали си много. КОето си е истина, ако не гледаш датата на файла не можеш да разбереш кое е бебето.

Една позната (очакват трето) се разкарва с количка за породени, ама едното дете при бабата, та в количката само едно.
И хората:
- А, ама Вие в количка за две едно возите!
Тя:
- О, едно! О, не! Детето го няма!
Simple Smile))))))))))))))))

# 39
  • Варна
  • Мнения: 932
Докторът коментираше, че нашите сме ги размножавали на ксерокс Simple Smile. Приличали си много. КОето си е истина, ако не гледаш датата на файла не можеш да разбереш кое е бебето.

Една позната (очакват трето) се разкарва с количка за породени, ама едното дете при бабата, та в количката само едно.
И хората:
- А, ама Вие в количка за две едно возите!
Тя:
- О, едно! О, не! Детето го няма!
Simple Smile))))))))))))))))


И аз това мисля да казвам - само 3? Че къде изгубих четвъртото  newsm78 Ние сме от твърде скоро с 3, така че не мога да се оплача особено много от коментари. Сещам се за милата ми леля, аз много си я обичам. Преди да се роди Стеф звънеше на майка ми и питаше: " Какво става, Виктория Бекъм роди ли?" Докарахме я почти като нея с 3-мата младежи, само дето девойка няма да има. А относно затова кой на кого прилича - моите и тримата като бебета си мязат много. Аз си казвам - имам Дежавю - това бебе съм го гушкала вече.
Аз се канех да питам - как става връщането на работа след 3-тото дете? Още ми е раничко, разбира се, с бебе на 45 дни, но от една страна ми се ходи на работа, от друга изобщо не мога да си представя как ще се случат нещата с големите. как бебе при вас?

# 40
  • Мнения: 9 590
Ами ние с бебето два пъти вече ходим на работа. То не, че голямото работене, но трябваше да свърша нещо.
На постоянна работа и на мен не ми е много ясно как ще се върна. То и баби нямаме. Като му дойде времето ще го измислим.  newsm78

# 41
  • Мнения: 30
Докторът коментираше, че нашите сме ги размножавали на ксерокс Simple Smile. Приличали си много. КОето си е истина, ако не гледаш датата на файла не можеш да разбереш кое е бебето.

Една позната (очакват трето) се разкарва с количка за породени, ама едното дете при бабата, та в количката само едно.
И хората:
- А, ама Вие в количка за две едно возите!
Тя:
- О, едно! О, не! Детето го няма!
Simple Smile))))))))))))))))


Хахахаха Simple Smile  Това и на мен се случва най-редовно! Отивайки да взема малката кака от ясла, в двойната количка естествено има само едно бебе. Поне на няколко пъти ме спират да ме питат, къде е другото. Да не се било загубило - и сега да обикалям да го търся? Или пък дали съм разбрала, че го няма - да не било избягало? Включително имаше въпрос - да не е умряло другото???!!!! Как може някой да зададе такъв тъп въпрос, още се чудя!! Ама и с това се свиква...
И нашите си приличат много, въпреки че, първото и третото са тъмни и кестеняви, а средното е русо и синеоко. На бебешки снимки и аз понякога се чудя кое кое е. Simple Smile

За работата - то дали след първо, или след пето се връщаш е все едно, според мен. Големите са по ясли, градини, училища.. Ако имах избор не бих работила, кеф ми е да си седя вкъщи и да си гледам децата. Ама пусти пари, все не стигат.


# 42
  • Мнения: 3 322
Я, да взема да се запиша ...

Цоц, благодаря! Heart Eyes

# 43
  • Мнения: 11 607
От днес.....

Срещам позната, която не съм виждала от поне 1 година....И ме пита как съм? Не дочаква моя отговор и сама си отговаря - Сигурно си изморена, недоспала, кисела, изнервена.....И аз ей така гледам и отговарям - Е, не е точно така......И тя продължава - Ами защото дъщеря ми все се оплаква от умора, недоспиване и все е изнервена като се чуваме(дъщерята е в Германия и е с 1 дете). Отговорих и, че е най-трудно с 1 дете. Рецептата за умората, недоспиването и пр. е да си направят второ........

Мда.....който иска да влезе в групата на фейса - нека ми пише.......Извинявам се за пропуснатите майчета, не е умишлено, извинявайте Hug! Който видях - вписах го!

# 44
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
Аз се канех да питам - как става връщането на работа след 3-тото дете? Още ми е раничко, разбира се, с бебе на 45 дни, но от една страна ми се ходи на работа, от друга изобщо не мога да си представя как ще се случат нещата с големите. как бебе при вас?
Любопитка, става, зависи и колко голями са другите и как се връщаш. След третото дете аз се върнах на 3 дни на работа, като един от тях е работя от вкъщи. Най-малкото (на 1г) беше заедно със средното (на 3г) на детегледачка, а най-голямото (на 6г) на училище. Трудно беше със взимане/прибиране, добре че беше само 2 дни от седмицата. Ако имаш помощ е по-лесно сигурно.

Сега е лесно, двамата голями могат сами да ходят/прибират от учлище, само "бебето" още неходи там. След година като и той тръгне ще съм съвсем лежерно. Аз още работя на 3 дни Wink

Общи условия

Активация на акаунт