Мобилните приложения, без които не можем – Android/iOS/Windows Mobile

  • 321 952
  • 2 284
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 6 843
Тъй като вече обсъдихме кой не може без таблет и на кой мобилния телефон му е като естествено продължение на ръката  Laughing реших да пусна тази тема да споделим от кои мобилни приложения сме доволни, без кои не можем, кои са ни полезни и т.н. Най-малкото можем да обменим идеи за полезни приложения за подпомагане и организиране на ежедневието.

Моля темата да не се превръща в такава за и против смартфони и таблети.

И така започвам аз.

Google Calendar - Почти не мога без нея. Откакто родих съм доста разсеяна и малко забравям (казват, че било нормално  Grinning ) Направила съм си няколко календара - с рождени дни и годишнини, кога е боледувало детето и какви лекарства е пило, кога и къде сме ходили, ежедневни напомняния какво трябва да свърша и т.н.
Feedly - Това е RSS рийдър за новини от различи сайтове и блогове, които следя.
WomanLog - Женски календар+календар за следене на теглото
IMDb - Приложение на популярния сайт. Така де, нали съм кино маниак.
Cool Reader - За четене на книги.
Radio 1 Rock - За да си слушам любимото радио

Приложенията от рода на Facebook, Skype, YouTube, VBox7 и това от банката, в която имам сметки предполагам няма смисъл да ги споменавам.

Последна редакция: ср, 25 юни 2014, 09:07 от Редактор*

# 1
  • Мнения: 1 992
Cool Reader и Flipboard от "незадължителните" са използвани от мен ежедневно. От време на време и Shazam.

Последна редакция: нд, 18 май 2014, 20:47 от Криста

# 2
  • Мнения: 1 983
Женски календар, Синоптик, Личен хороскоп и играя Pou.
Изключвам браузъри, скайпове и т.н

# 3
  • Мнения: 4 120
 Viber, WhatsApp, Instagram, Facebook от месинджърите.
 Foursquare- отбелязвам къде ходя, чета мнения на други потребители, като съм на ново място разглеждам препоръки там. Tripadvisor- със същата цел.
 "Моят календар"- за следене на цикъла, не съм му разглеждала другите опции.
  FBreader- за четене на книги.
 Qr баркод скенер- да не се затормозявам да помня координати на места и продукти- сканирам им кода.

# 4
  • Мнения: 2 341
За сега само  FBreader и Nail polish.

# 5
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 843
Instagram,Pinterest, Twitter, Facebook,Viber,Skype от социалните приложения.
Cool Reader - перфектния четец
Lady Pill Reminder -името говори само, звънни на всеки час, ако не си отбелязал ,че си си взел хапчето  Wink
Clean Master за разчистване на разни temp files
Lookout -антивирусна
Polaris Office -за Excel и Word
Zedge за теглене на мелодии и wallpaper като се присетя  Laughing
Drawsomething беше единствената игра,която съм се хващала да играя, интересна е ..

# 6
  • Уистерия Лейн
  • Мнения: 214
За мен най-полезни са skype,evernote и tunein radio.
Понякога ползвам и shazam.
Оп , да не забравя clean master. Peace

# 7
  • Italia
  • Мнения: 1 059
Да се запиша и аз Simple Smile
Тъй като съм много трудна със събуждането една от любимите ми аларми е Gentle Alarm - събуждане според фазите на съня + решаване на лека алгебрична задачка за изключване на алармата. Подобна програма е и Sleep as droid. Тя може и да записва дали и какви звуци издавате през нощта - хъркане, думи...
Пиша много - чатове, мейли, бележки и поради тези причина клавиатурата ми е бърза, удобна и умна - Touchpal. Има функция да изписва дума само чрез приплъзване на пръста по буквите, запаметява думи, които сте писали и ги няма в речника, учи се от вашите съобщения  имената в телефонния указател. Понякога прави глупости - един Даниел беше разпознат като "сюрприз", но иначе съм доволна Simple Smile
Cerberus - от както на единия малчуган съученичка му скри телефона, реших, че е хубаво да има подобна програма. На един акаунт можете да регистрирате до 5 устройства и във всеки един момент се вижда къде е телефона, можете от компютъра да го накарате да звъни, снима снимка със камерата, ако е въведен грешен код при отключване и др

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 6 843
Последната програма много ми допадна. Тъкмо такава исках да си сложа и аз. Ще я пробвам.

# 9
  • София, България
  • Мнения: 3 550
Най-полезните ми приложения:
Менструация календар (почти съм сигурна, че преди се казваше "Моят календар")
Dropbox
Yahoo Mail

Най-често използваните:
Viber
Facebook
Next Browser
Smart Keyboard Pro

Имам и няколко други, които използвам от време на време като се присетя - Instagram(Преди го ползвах доста, след време взе да ми омръзва), Battery Doctor(Изкарвам си процентите и ужким си оптимизирам батерията, ама май върши работа само за процентите  Laughing), ES File Explorer(телефонът ми няма вграден експлорър)....

# 10
  • Мнения: 1 525
Много хубава тема.
Ще се радвам да споделите още приложения.

# 11
  • София, България
  • Мнения: 3 550
Така и така темата е за приложения, можете ли да ми каже някой дали ползва календар-органайзер и кой? Примерно онзи ден тръгнах на фитнес и ми се иска да си записвам кой ден съм ходила и всяка седмица килограмите. На обикновения календар е много гадно, защото не се вижда нищо, трябва да отварям всеки ден по отделно, за да видя какво съм си записвала.
Прегледах ги, ама ако тръгна да свалям и да ги инсталирам само, за да видя дали стават за нещо, ще се измъча бая  Tired

# 12
  • Italia
  • Мнения: 1 059
Има доста fitness tracker приложения. Те са комплексни, следят хранителен режим, тегло, спорт. В момента ползвам Noom Coach(безплатната версия, платената включва достъп до форуми), хубавото при него е, че има вграден педометър и освен спортът, който практикуваш брои и крачките през деня.

# 13
  • София, България
  • Мнения: 3 550
Благодряз! Като се свържа с Wi-Fi ще я сваля да я видя.   bouquet

# 14
  • Мнения: 623
Instagram, Facebook, Linkedin, Viber, Whatsup, Waze и във форума прочетох за едно приложение, което е адски сладко за учене/припомняне на чужд език: Duolingo (с едно зелено пиленце е иконката).

Общи условия

Активация на акаунт