Августовски бебета 2013 - тема 3

  • 63 781
  • 752
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 485
И аз попарата я пасирам,иначе не иска да я яде.Но пасирана си изяжда с апетит цяла купичка.Жълтък още не съм дала,но смятам тези дни вече да включа.

# 46
  • СОФИЯ
  • Мнения: 531
като сте на тема попари да питам с какви сухари я правите,а с чай или с вода???

# 47
  • Мнения: 54
Моята бебка яде всички зеленчуци, плодови пюрета, каша, кисел и попара. Въведох жълтъка на 6 и половина месеца, а от месото пилешко, пуешко и от вчера заешкото. Обича да си гризе сама банан, пуканки и бебешки бисквитки. Сяда съвсем самичка без помощ, а с паяка е фурия Simple Smile Относно попарата аз не я пасирам- ползвам сухари на голдиес труша ги на парченца колкото кубети, слагам сиренце колкото кибритена кутийка и масълце колкото бобено зърно. Кипвам вода и заливам и слагам капаче за 15 мин.

# 48
  • велико търново
  • Мнения: 190
и аз ползвам сухари на Голдиес,заливам един или 2 сухара с гореща вода 4акам да омекне слагам сиренето и пасирам,ама днес ще и взема масълце да видя дали ще и е по вкусно,а какво масло на елена или някво др вземата

# 49
  • Мнения: 2 485
А слагате ли малко захар в попарата?

# 50
  • Мнения: 20
И ние много харесваме попара,аз слагам 2 сухара,сиренце,чай от липа и вместо захар 1 бисквита обикновенна заливам и захлупвам,всичко омеква и намачквам с вилица само и става супер вкусно Simple Smile

# 51
  • СОФИЯ
  • Мнения: 531
всеки ден ли давате попара?? Thinkingчудя се с какво друго мога да я разнообразя?иначе мисля вече да не и я правя много гладка консистенцията,те вече са големи,дори съм взела вече пюрета за 6+ и 8+

# 52
  • Мнения: 20
Аз давам 1 ден попара,1 ден кус кус на Плазмон,1 ден неговото си мляко с натрошени обикновенни бисквити и ето разнообразие

# 53
  • Мнения: 32
Честит Празник на всички, честити ви лазарки, честита ви и  Цветницата утре! Simple Smile Да сте живи и здрави всички и много любов! cheers

# 54
  • Мнения: 52
Здравейте момичета
аз не съм писала пак от доста време,но то това свободното време  се оказа дефицит и ФБ набързо ме информира от телефона отгоре-отгоре.
   Дамян,яде попарата,но в началото беше на приливи и отливи имахме сутрини в които въобще не искаше да яде и аз реших че сигурно не му харесва,защото аз толкова не обичам попара,че чак не мога да я опитам и реших че детето се е метнало на майка си.Но след няколко сутрини си я прояде добре и от тогава не се е втрисал повече.
   Нашата рецепта за попарата е :
2 обикновени сухара
50 гр. козе сирене (но от една седмица почти хе намирам и мина и на краве)
1 ч. л. чай на гранули
и 1к.л. зехтин
   От две седмици му давам и грис и съм много доволна,че не ми се налага аз да правя попара (като го гледат бабите те му правят),а гриса го правя като го сварявам за около 10 мин и пак добавям сирене и малко зехтин или масло,на два пъти му слагах и половин ч. л. кафява захар-много му се услади Grinning.Обикновено не мога да си преценя точното количество грис и ми остава и за след обяд с намачкан банан лапа та не мога да смогна  Mr. Green 

# 55
  • Мнения: 76
Аз още не съм въвела глутена и млечните, затова ще изчакаме с попарата.

# 56
# 57
  • Мнения: 0
Здравейте, мили мамчета, на най-сладките августинчета! Аз съм нова тук, но много се радвам да се запозная с Вас и да следя тази тема. Моята бебка е родена на 28.08 и се казва Даная. Ние вече ядем всичко - глутен, каши, пюрета, месо, жълтък, сирене и т.н. Дори мисля началото на май месец да я записвам на кухня. Вие какво смятате по въпроса? Има ли майчета, които вече взимат храна от кухня? Държавна или частна предпочитате? Иии имам още едно въпросче. Какъв Ви е режимът на сън през деня. Моето слънчице се буди около 7-7:30 пие АМ и заспива към 8:30-9 и спи час-час и нещо и после от 14:00 до 16:00 горе-долу. Вечер заспива около 20:00. Вие по колко пъти спите? Поздрави на всички! Много се радвам, че се включвам, макар и малко позакъсняла  хихи Grinning Grinning Grinning Heart Eyes Embarassed

# 58
  • Мнения: 54
Моето бебе сутрин се буди в 7.30, после заспива около 9 за 30 минутки, към 14 заспива най- много до 16 часа и вечерта в 21 е в легълцето си, Аз имам един друг въпрос- колко пъти на ден храните бебетата си. Педиатърката ми каза да я храня 4 пъти на ден- в 8, 12, 16, 20.  

# 59
  • СОФИЯ
  • Мнения: 531
храня 5 пъти на ден,води си се по детето,а ако е гладно как ще спазваш часовете?за спането ,през деня спи три пъти за по един час ,
нощно време си спи за радост на мама и тати Wink.добре дошла на новата мама  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт