Добре дошли в света на настолните игри!

  • 199 863
  • 724
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 497
Влязох, още сред първите бях, които писаха, но ... хихи, смешното е, че от няколко седмици съм си подготвила драфт на такава тема и назря момента да я пусна.... Simple Smile

Мислех да редактирам тук, но като не съм създател на темата не става.
Всичко съм пейстнала, аз от доста време го "сътворявам".

# 31
  • Мнения: 696
мисля си че ако искаме всичко да си е както трябва, можем да видим кои фирми какво внасят и разпространяват и да опишем аз намерих една стара игра у нас на MBG Toys, последната ни придобивка Доминион пак е тяхна, но доколкото успях да изнамеря, те главно с игри за малки деца се занимават имат страница във фейсбук Simple Smile нямат магазин разпространяват почти навсякъде Simple Smile

# 32
  • София
  • Мнения: 3 285
В Ориндж има такива игри.

# 33
  • Мнения: 6 888
Записвам се тук, много обичам настолни игри, въпреки че от изброените май почти нищо не съм играла. Почнах да разглеждам някои от тях да видя дали няма да си харесам нещо, спрях се на Dixit, че много я хвалехте. Изтеглих си я на телефона да видя как се играе. Там имаше tutorial, изиграх го него и много ми хареса, много интересно ми се стори. Но за жалост след това се оказа, че не мога да играя повече, а мога само да си направя игра с мои познати или случайни хора, но колкото цъках на случайни все нямаше никого. Та приложението е почти неизползваемо, въпреки че може да пробвам да навия две приятелки да си го сложат. Чудя се дали да си купя настолната версия, но за жалост се оказа, че се играе с минимум 3 човека  Tired А по-добре ако са поне 4 или 5. А аз живея сама с детето и в общи линии рядко ще се събираме достатъчно  хора, че да играем. И не знам дали има смисъл да седи и да събира прах вкъщи като ще я играем доста рядко.
Но сега мисля да прегледам и някои от другите предложения, сигурно ще си харесам и нещо друго Simple Smile

# 34
  • Мнения: 1 220
Ще погледам малко клипчета и ще взема да купя някоя, че много ми се играе на нещо

# 35
  • София
  • Мнения: 2 497
Има много готини игри, които са за двама души - към края на списъка съм ги посочила.

Но ДИКСИТ определено е за минимум 4 човека.
Аз в началото малко се дърпах, но понеже мои приятели я хвалеха и се навих да играя - няма такава забава. И много развива въображението.
На един турнир по настолни игри в Южния парк едно хлапе на 8 направо ни разказа играта.


Ако се съберем повече хора тук мисля да направя един БГ МАМА турнир =)

# 36
  • Мнения: 417
Здравейте на всички! Аз също съм голяма фенка на настолните игри и се радвам, че набират все по-голяма популярност. Засега имам Каркасон (базова + 1во разширение) и картовата Игра на тронове. Както е написанои по-горе, Каркасон става и за двама души. С приятеля ми в началото много я играехме.
Скоро обмислям покупката на нещо ново и темичката ще ми бъде много полезна. Благодаря!   bouquet

# 37
  • Мнения: 455
Включвам се в групата на феновете на настолни игри. За сега играем само семейно с децата. Те са големи фенове на DIXIT, Каркасон. От миналата седмица играем РИСК ,но все не успяваме да я довършим, защото не ни стига времето.

За Dixit - дъщеря ми е на 6г. и половина и и трябваха една-две игри за да почне да справя страшно успешно.

# 38
  • Мнения: 5 591
Интересна тема,ще следя за игри за 6 г. дечица  Simple Smile

# 39
  • Мнения: 6 888
Ох, ще я взема тази Диксит най-вероятно, но по-нататък, че в момента спестявам.
Иначе си изтеглих на телефона Ticket to ride, стори ми се интересна, но точно днес я видях в един магазин и цената беше 80 лв. Crazy В момента не ми се дават толкова, така че и тя ще остане за по-нататък може би.

# 40
  • Мнения: 696
Ще погледам малко клипчета и ще взема да купя някоя, че много ми се играе на нещо
Добре дошла при феновете   bouquet  Hug
ако искаш сподели какъв тип предпочиташ: / европейски или американски/, семейна, за парти, по геймърска, с карти ....
а ние ще се пробваме с останалите да те насочим, за да не гледаш 1000 филма, че то има много  newsm78 и още много игри 

# 41
  • Мнения: 349
Еха,че готина тема

# 42
  • София
  • Мнения: 2 497
Знаете ли коя игра също много ми хареса? - 7 wonders
Уникална е и е изключително увлекателна.

Трябва да видим кога пак ще има турнир в София. Миналата година имаше в Южния парк и там успях да се запозная с голяма част от игрите.

Иначе най-много ми харесва как от време на време с приятели сядаме "за малко" и откарваме 7-8 часа!

# 43
  • София
  • Мнения: 13 204
И ние сме фенове на настолните игри. Играем много с голямото дете. За Коледа й подарихме Пандемия. Голяма мания е  Wink Но сега виждам много нови и ми стана интересно, ще прочета за тях  Sunglasses

# 44
  • София
  • Мнения: 13 204
Предпочитам в дъжда навън, отколкото да седна да играя такива игри. Много са ми досадни.

Големите синове играят, но абсурд и аз да седна да местя фигурки. Пробвах се с Монополи, ми то едно 3 часа трябва да стоиш на едно място и да опазваш от най-малкия пионките и парите.


Хахаха и нашия случай е такъв с опазването  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Затова играем по нощите, като легне малкото. Аз не съм фен на Монополи. Мнооого трудно ме навиват  Rolling Eyes Виж Пандемията е друга работа. Направо не можехме да повярваме, че една игра може да ни бие 3-4 пъти  Shocked докато не си изградихме стратегия.

Добре, но я ми кажете кои от изброените от вас игри са на български?

Общи условия

Активация на акаунт