Вече на година и половина е нашата ЮЛСКА дружина

  • 50 516
  • 487
  •   1
Отговори
# 45
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
Николаева, и Ивка е като Коси - не и пречат солетките и бисквитките на храненето, но и аз гледам да налагам контрол над тези гризкащи удоволствия. Все забравям да те питам Коси взе ли да спи вечер, че помня, че преди ви беше проблем спането.
Вчера ходихме семейно на Карандила (местност в нашия Балкан) - ядохме питки от фурната и се разходихме, Ивка искаше да върви без да я държим, много уверено се катереше по баирите. Това ни беше единственото семейно събитие по празниците (с тези смени на границата - Николаева щ ме разбере  Wink  )
Хубав ден  Hug

# 46
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 724
Добрютро  Simple Smile
Вече утрото мина но с бебоците у нас( понякога каката се държи по бебешки) сега сядам с кафе и сладки пред компютъра( и направо не ми се качва на кантара). А ето и за вас почерпка:

За НГ няма да се приготвям специално, тати след като го няма ще хапваме нещо обикновено, а когато си дойде ще му спретна нещо по така. И сладки няма да правя, още имам малко от щолена и малко мъфини, които правих на таткото за из път. Аз ще съм утре у кумовете и се разбрахме да направя питка, за у нас също ще направя и май това ще са ми приготовленията. Децата ще са у нас с мама и свекървата.
Рокси, Коси започна да спи откакто доближихме леглото му до нашето, а понякога и на спалнята спи. Не ми се искаше така да става, но това е единствения вариянт за малко сън. Пак се буди естетсвено, но се гушкаме или си хващаме ръцете и заспива бързо, спи и по до късно 7.30-8.30, а преди към 6.30 беше на линия.

# 47
  • Мнения: 12 885
Здравейте,момичета,Жаки се разболя и не знам какво дя я правя ими Т 38 градуса,възможно ли е да са зъби?Вади два кътника.Досега не е боледувала.ЛЛ е в отпуск,от спешното изписаха Стодал и Панцеф антибиотик,да го почвам ли или да изчакам да видя,дали организма и ще се пребори?Кашля от седмица ,но малко по един два пъти на ден,преди 3 дни личната я преслуша и каза,че гърдите са чисти,а кашицата е от храчки,вследствие на задна хрема.Дали пък сега не е слязло надолу?Ще полудея,баш сега се случи,когато един читав лекар не мога да намеря.

# 48
  • Мнения: 2 731
Jacklin,в спешното не я ли преслушаха ?Ако са и чисти гърдите и кашлицата е от сополите аз лично бих изчакала с АБ .

# 49
  • Мнения: 12 885
Jacklin,в спешното не я ли преслушаха ?Ако са и чисти гърдите и кашлицата е от сополите аз лично бих изчакала с АБ .
[/quot

Преди 3 дни я преслуша ЛЛ,тогава кза,че гърдите са чисти.Този днес в спешното каза,че не е сигурен,но за всеки случай даде АБ.Кашлицата е по различна,тя ме тревожи.Ще видя до осем как ще е.

# 50
  • Мнения: 2 731
Жаклин,не знам какво да ти кажа ,но аз когато търся помощ в дежурните кабинети винаги ми изписват АБ за добър ден .Каква е кашлицата -отхрачва ли ?Няма ли някой частен лекар в града да я прегледа ?То иначе е ясно, че ти е свито сърцето ама...

# 51
  • Мнения: 12 885
Жаклин,не знам какво да ти кажа ,но аз когато търся помощ в дежурните кабинети винаги ми изписват АБ за добър ден .Каква е кашлицата -отхрачва ли ?Няма ли някой частен лекар в града да я прегледа ?То иначе е ясно, че ти е свито сърцето ама...
Ел,дадох и АБ в осем,кащлицата се засили,не ми се искаше,но се свързах с нашата лекарка ,наплаши ме,детско отделение било пълно с дечица с пневмония Sad

# 52
  • Мнения: 2 731
Жаклин,не знам какво да ти кажа ,но аз когато търся помощ в дежурните кабинети винаги ми изписват АБ за добър ден .Каква е кашлицата -отхрачва ли ?Няма ли някой частен лекар в града да я прегледа ?То иначе е ясно, че ти е свито сърцето ама...
Ел,дадох и АБ в осем,кащлицата се засили,не ми се искаше,но се свързах с нашата лекарка ,наплаши ме,детско отделение било пълно с дечица с пневмония Sad
Бързо оздравяване !Те отделенията са винаги пълни ,но това е друга тема .Щом си го почнала вече давай го и дано бързо да и подейства  Hug

# 53
  • Мнения: 12 885
Жаклин,не знам какво да ти кажа ,но аз когато търся помощ в дежурните кабинети винаги ми изписват АБ за добър ден .Каква е кашлицата -отхрачва ли ?Няма ли някой частен лекар в града да я прегледа ?То иначе е ясно, че ти е свито сърцето ама...
Ел,дадох и АБ в осем,кащлицата се засили,не ми се искаше,но се свързах с нашата лекарка ,наплаши ме,детско отделение било пълно с дечица с пневмония Sad
Бързо оздравяване !Те отделенията са винаги пълни ,но това е друга тема .Щом си го почнала вече давай го и дано бързо да и подейства  Hug

Благодаря много за вниманието Hug
Т е 38.7 това е първото и боледуване и сърцето ми е в гърлото.Сега заспа,диша чисто не чувам хрипове,няма сополи,кашля малко.Какво е това чудо,не знам.Дано мине бързо.
Желая на всички здрави и палави дечица!

# 54
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
Бързо оздравяване на Жаки  Hug
Съгласна съм с ell7 за спешните кабинети - пролетта баткото беше с алергичен пристъп (иначе е здрав и не е пил АБ от бебе) и в спешния кабинет му изписаха два вида помпи, АБ, не знам си какви сиропи, орбазон, а бе до половината на обратната страна на рецептата - понеже съм запозната с астмата и знам, че пристъпи се получават целогодишно реших да не им се доверя и сложихме само веднъж орбазона и се оправи. Просто се застраховат. Искаха и в болницата да влиза, писахме отказ - направо нямам думи, не гледат да лекуват и да разберат какво е  #Cussing out.  Ако беше някоя мама, която бързо се шашка щеше да натъче детето с всичко. Но в случая на Жаки мисля, че е добре, че сте почнали с АБ с тази кашлица и температура.
Лека нощ  Hug

# 55
  • Варна
  • Мнения: 241
Добро утро, момичета! Влизам да ви пожелая весело посрещане на новата година довечера!!!

Бързо оздравяване на всички болни дечица и дано Новата година не ни носи болести!

JACKLIN*, дано Жаки бързо се оправи. За съжаление ние не сме доктори и няма как да сме напълно сигурни дали ни предписват правилните лекарства или ни слагат правилната диагноза. Може би както е казала Рокси с времето като опознаем децата си в такива ситуации можем да реагираме по-адекватно.
Никола също беше болен, започнахме с хомеопатия и Изопринозин, но виждах как с всеки изминал ден се влошава Sad Четири дни поддържаше температура около 39,6 и като го заведох отново при педи ни изписа АБ. И на мен не ми се искаше да го пие, но виждах че няма как да мине без него.

Важното е Жаки да се оправя! Hug

# 56
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 724
JACKLIN* бързо да оздравява малката Жаки  Simple Smile Наистина няма как да сме сигурни дали АБ е правилно изписан или не. Тук нашите лекари си изписват едни и същи лекарства, всеки лекар е вързан към някой дистрибутор(дори оня ден по новините даваха че е незаконно) и от време на време нашата педиатърка се връща с тен от Дубай, но то цялатат ни система е скапана.
Голямото ми детенце почти 2г не беше вземало АБ, но ето че сега се наложи да пие 2 дори. Благодаря на Господ че засега малчугана е здрав, но рано или късно ще се наложи и той да приеме АБ, особено след като тръгне на ясла не ми се мисли какво ще е.
Хайде сега малко по позитивно  Simple Smile Желая ви весело посрещане на 2014-та година, дано тя е по-успешна за вас във всяко едно отношение.

# 57
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
Николаева, не е задължително да се разболяват в началото - и аз така се бях настроила за Ивка, защото помня първите месеци на Алекс на яслата - меко казано кошмарни. Но Ивайла ме изненада приятно - вече повече от три месеца е на ясла, само с две отсъствия за по два-три дни, едното заради гурлясалите очички и второто заради температура от 37,5 от кучешки зъб, не е пила досега АБ. Може би влияние оказва това, че още я кърмя, че не я пазя по принцип от болни и че пие имунобор кидс с бета глюкани, или просто е по-здрава. Иначе и баткото не ми се е разболявал от яслата, дано да са ми така здравички винаги  Praynig
И аз да ви пожелая весело посрещане на 2014г., нека тя да донесе на всички ни много здраве, щастие и успехи  Hug

# 58
  • Мнения: 12 885
Здравейте,момичета,за съжаление новините не са добри,Жаки е с пневмония.През ноща беше  с висока Т,сутринта я заведохме на лекар,на слушалка не чу нищо,но аз настоях за снимка,някакво вътрешно чувство ме накара.На снимката се видя веднага.Стана ми чудно,че лекарят ме попита какво предпочитам да продължим с Панцеф-а или да сложат абокат и венозни антибиотици,как мога аз да реша?!Каза че е в много начална фаза и мисли,че има пероралния АБ ще се оправи.Дано е така.Каза също,че децата бързо се повлияват от лечението.Дали не трябваше все пак да е венозен?
Тревожа се,че на 12 заминаваме за Тайланд,дано дотогава да се е оправила.Дали ще правят втора снимка след курса лечение?
Пневмония та е вирусна,бе дете внимателни,развива се буквално за 24 часа.Симптомите бяха висока температура и лека кашлица,която днес се усилили,вероятно от сиропите,които и изписаха.
Пожелавам на всички весело посрещане на Новата Година.

# 59
  • Мнения: 2 731
Жаклин ,бързо да оздравявате .Ще се оправи малката не се тревожи само трябва да си пие АБ -ка .Втора снимка едва ли ще ви правят освен ,ако ти пак не искаш ,но защо да я облъчват отново .
Весело посрещане на новата година -дано на всички донесе здраве и само положителни емоции!

Общи условия

Активация на акаунт