Есента дойде за ЯНУАРСКОТО дете (50)

  • 64 903
  • 736
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 412
Eми, виж на какво попаднах, ровейки се за инфо, относно направленията по ЗК:

При хоспитализиране по клинична пътека трябва ли пациентът да заплаща част от лечението си?
При хоспитализиране по клинична пътека, пациентът заплаща само т.нар. “потребителска такса”, освен ако не попада в групите, освободени от такса. Не е допустимо пациентът да закупува лекарства, консумативи и др. за своя сметка.


Как е днес Сами?

Буби, как е малката принцеса?
И Вики изкара доста тежко стомашния вирус. То пък за беля се падна точно на годишнината на майка ми, а нямаше на кого да го оставиме и го взехме с нас. Други деца нямаше, така че поне това беше добре. Та аз си изкарах "страхотен" празник, 50 % от времето бяхме в WC-то, другата половина тичах да го озаптявам. Crazy Но факт е, че си го държа 5 дни, макар че беше на пълна диета. Иначе давах Ентерол за разстройството, макар че не съм сигурна много за ефекта...
Пробвала ли си да даваш лечебна Хумана?

Люба,
Вики за три седмици ходене вече два пъти беше с хрема! Crazy Да полудее човек!
Нали вече Вики е в ДГ, мога да споделя че в яслата го обгрижваха мноооого повече. И бяха много по-мили. Сега са си малко на самотек, почти всеки ден го прибирал с понаакани гащи! Sick Не им ли помагат да се бършат? Thinking

# 31
  • Мнения: 295
Еми,как  е Сами?Силно се  надявам вече да  е  по-добре и да сте си вкъщи!Много прегръдки от нас!
Елч,има едни шоколадчета Комфорт-резултатни са.

# 32
  • Мнения: 455
Какче,   Hug  много ти благодаря мила за инфото. ММ какъвто е кибритлия, едвам го удържам да не вдигне луд скандал, че сигурно ще ни изгонят от болницата.
Днес Сами отново започна деня с разстройство, лекарката която мина на визитация накара ММ да отиде и да купи сега пък хидрасек, и само докато се върне, реши пък да го сложат на система с натриев хлорид, и засега да не даваме хидрасека. Навсичкото отгоре от вчера взе да кашля ислед обед ще ни пращат на снимка. Направо откачам!
Били сме закъсняли много, според великите лекари, нали всъщност един ден беше с разстройство, и педи на другия ден прецени, че уж не сме за болница...

Ейприл, не знам кога ще се приберем, но го чакам с нетърпение този момент. Hug

Буби, пиши как сте, че ви мисля много!

# 33
  • Мнения: 58
Болничките да се оправят по-скоро.
Емили, как така вие купувате лекарствата? Аз писах за Суметролина, но ми каза една приятелка за него.сладък е на вкус.  и както писах, трябва да се внимава с него,защото може и да запече.

Малкия е с хрема след 4-дневно ходене на ясла.Майка ми днес го завела на лекар, и после на УНГ,на частно. Има трета сливица, която не е набъбнала, но заради нея е много податлив на всеки вирус. поне така ми го каза майка ми по телефона. та ще проучвам лечение на третата сливица с хомеопатия. И най-вероятно ще ходи на ясла по веднъж в седмицата,колкото да му се пази мястото. Чакам да си дойде баща му,и ще се редуват с майка ми през делничните дни кой да го гледа.
не иска да духне през носа и това е.
Имаме напредък(дали от яслата) - като му се доака казва, и най-вече сяда на гърнето. пу пу, така да бъде

Честито християнче!

Някои от вас си имат и второ детенце- да са ви живи и здрави бебоците!
На бременните- лека бременост!

# 34
  • Мнения: 1 687
люба, не съм пробвала сена, но ще опитам.

бубе, консултирала съм се с лекар, аз не съм така от сега, но в момента изглежда заради диетата се влошиха нещата. последният лекар ми беше казал да ям жито преди и след ядене, но това е бая трудоемко, защото трябва всеки ден да го варя, че много бързо се разваля.
аз пък скоро бях гледала за активията, от някоя телевизия бяха правили репортаж за млеката, бяха ги пратили по лаборатории и активията беше едно от тези с най-високо съдържание на бактерия. имаше и други, но при тях беше много малко. то не знаеш вече на кого да вярваш.

емили, ужас! край нямат вашите тегоби! дано поне кашлицата не е сериозна!

аз да ви се оплача. вчера се бях пораздвижила. почти се бях оправила, ужасната остра болка беше изчезнала и днес с умната си глава реших да пусна една прахосмукачка и да поизмия и познайте дали после успях да си вдигна главата. сега съм пак в изходно положение - не се мърда наникъде и болката е такава, че при всяко движение ме избива студена пот. на всичкото отгоре се оказа, че волтарена, с който се мажа е с изтекъл срок на годност Laughing

# 35
  • Мнения: 58
Елч, аз често се схващам, на различни места- врат, рамене, в повечето случаи от резки движения. Първия път ЛЛ ми беше изписал едни таблетки, смучат се, и ми действаха много бързо. Сега, когато се 'сецна' някъде, просто си смучам едно хапче, 1-2 дена, докато ме отпусне. и дори не звъна на ЛЛ. Казват се Тросикам( Trosicam),15мг. Мисля че около 8лв струват. Слагат се под езика до разтварянето на хапчето,и после се пие вода. В листовката му пише май по половин таблетка, но аз лично съм взимала цяла. По една таблетка на ден. Ако можеш,звънни на личния ти лекар и питай. Това с мазането с гелове  Stop дано да мине скоро

# 36
  • София
  • Мнения: 175
Елч, преди няколко седмици бях със схванат врат и чаках като теб да ми мине, ама не. Мазилото е само допълнение към основното лечение, така че или иди до лл, или в най-близката аптека и те ще знаят какво да ти дадат. На мен ми изписаха афламил сутрин и вечер, и милгама, което вит. Б комплекс и действа много добре при разни прищипвания. Знам какви болки са, затова ти казвам да не чакаш повече, а да започнеш да пиеш нещо!  Hug

Емили, много ми стана мъчно за Сами, дано да спре това разтройство и да овладеете кашлицата!

Дано и Зори на Буби да е добре вече!

# 37
  • Пазарджик
  • Мнения: 169
Привет и от мен
Днес не мога да си вдигна главата,много работа,все така да е  Grinning

Благодаря ви за хубавите пожелания  Hug
Елч благодаря ти мила  Hug ,аз хич не обичам да се снимам,много зле изглеждам на снимките ,от кръщенето 500снимки имам,а се одобрих с много забележки само на една  Mr. Green

на мен много добре ми действа лененото семе,ям го два-три пъти седмично,разтварям си го в кисело мляко с малко мед ,като сладолед ми е. Mr. Green

Буби,Емили надявам се малчовците да са по добре  Praynig Hug

# 38
  • Мнения: 183
Привет.

Емили и нас са ни карали да си купуваме лекарства докато сме лежали в болница , моя приятелка - също. Не знам защо - защото сме в БГ. Thinking  Hug Бързо възстановяване и да си ходите.

Елч да се оправяш бързо и ти.

Ние снощи си легнахме - искаха тате да легне при тях. Нагласихме телевизора и легнаха, но Нати се прехвърлил на леглото на сестра му , тя на неговото и при слизането му (приплъзвайки се със спуснати ръце надолу и напред с главата  Crazy) от леглото , му се изпързалят крачетата и не разбрах в ъгъла на леглото ли или на душемето, но се удари , ревна и си поплака 15тина мин. Поогледахме го - няма синьо , нито подуто , движи си крачето , но се поуспокои. Заспа към 22ч.

А при опипването го болеше на стъпалото отгоре на костта по средата дето е. Събуди се в 23ч плачейки и сочейки че го боли крачето. Съответно се облякох и до Пирогов - пукната костица , не ми стана много ясно коя , но сме с гипс.  ooooh! А днес си взехме изследванията и мислехме да тръгваме на ясла , ама нейсе.

Започнал е да си "яде" пръстите - дайте идея как да го откажа. Като го видя му казвам , маха ги , но щом се обърна да не го гледам - на секундата са пак в устата. А искам да ви кажа , че вече доста добре се движи с гипса. Казаха днес и утре да не ходи , но това означава да го вържа  Mr. Green

Болничките да оздравяват всички. Хубава и спокойна вечер на всички и здраве  Hug



Последна редакция: пн, 23 сеп 2013, 20:54 от фея зловеща графиня

# 39
  • Мнения: 455
Фея Hug много неприятна случка, милото дете...

Сами си смучеше пръстите от бебе, отказахме го скоро като слагахме левкопласт на пръстчетата.

Сами е и с пневмония, баща му също. Cry Супер гадно. Майка ми я е прихванал вируса на Сами - въобще- пълна гадост. В работата ми ще правят фасони, не ми се мисли.

Елч, обърни си внимание за тези схващания и болки,, много неприятно е. Hug

Последна редакция: пн, 23 сеп 2013, 21:26 от Emilly1212

# 40
  • Мнения: 180
Елч, от мазилата пробвай Дийп-Рилийф....диклак 150.....но май наистина е добре да посетиш доктора. Rolling Eyes
Еми,  Hug всичко ще мине!
Днес бе първият ни учебен ден в градината и влизам да дам отчет.Вики се държа добре,не плака, бил е изпълнителен....почти Mr. GreenГоспожите са доволни.А той се държи така, сякаш цял живот е бил там./явно добре сме го подготвили/Казва,че утре пак искал да ходи- ще го видим. Grinning
Хайде махам се че иска да гледа емотиконите на форума  smile3521
 motor motor motor

# 41
  • Мнения: 192
Емили Прегръщам те и ви пращам много позитивна енергия Hug Ще мине всичко,ама ... горкичкия Сами Tired Бързо да се оправят и ТМ, и майка ти Praynig Praynig Най-важно ти е детето, да си мислят каквото искат в работата, нали си в болнични в крайна сметка,нищо не могат да ти кажат Peace Пък и да си говорят каквото искат - "данък обществено мнение" не плащам отдавна Peace Оправяйте се fingerscrossed fingerscrossed

Еления - Браво на Вики,дано все така да е и занапред Peace Hug

Фея - гледай каква беля е станала,от нищо дето се вика ooooh! Ама,че работа Tired За пръстите - чувала съм че продават някакви горчиви мазила, специално за деца,ако искаш питай в някоя аптека и пробвай.

Буби - стискам палчета и за Зори бързо да оздравява Praynig Пиши как сте!

Ще ставам,че в другата стая двете ще се изтрепат ooooh! ooooh! ooooh!



# 42
  • Мнения: 58
Фея, аз с едно такова мазило за ноктите отказах малкия да суче(звучи грубо). незнам дали е подходящо за малки деца, вкуса му е Ужасен,опитала съм го преди да си мажа зърната на гърдите. вкъщи е, не мога да ти кажа сега как се казва,но в аптеките ще ти кажат.

# 43
  • Мнения: 485
Емили дано вече да се оправяте.  Hug А пък за колегите на работа - те не са ли били болни някога ? Спомням си стария ми работодател -  имах чувството, че си мислеше, че ще отида да родя в обедната почивка и после пак ще се върна на работа.  ooooh! Не че е лош като човек (и сега сме си в добри отношения), ама хич не си даваше сметка за някои неща.

Буби нещо не е писала и тя.

Аз вчера бях да си взимам болничния и се оказа и че съм на консултация, та пак гледахме бебето. За мое щастие вече се е обърнало  Simple Smile Явно двуседмичната ми шоколадова терапия, която му приложих е подействала  Mr. Green Въпреки това кантарът показа, че не съм качила нищо и сестрата каза, че кантарът не мерил вярно, понеже вече втори месец си седя на същите килограми  Mr. Green

Калоян го изпратихме за една седмица в Пловдив при баба му и дядо му. И за мое голямо учудване и щастие прие раздялата много добре, имайки предвид, че сме като залепени и всеки път реве жално като трябва да излезна някъде без него.  Дано и занапред да е така. Много ми е по-леко като няма сърцераздирателни раздели.

# 44
  • Мнения: 295
Емичко,милото дете!Дано вече няма  разстройство и ви изпишат!Целувки и за двама ви!
Буби,дано Зори е добре....
Елч,и аз съм смукала Тросикам,добър е.Мен ме отпуска и отДиклак и Дийпрелиф.
Амнезмия,браво на бебока и на Калоян!

Общи условия

Активация на акаунт