АВГУСТОВСКИТЕ ДЕЦА радват се на пролетта -Тема 33

  • 73 530
  • 738
  •   1
Отговори
# 735
  • На плажа
  • Мнения: 1 104
И аз да се включа в анкетата..
1. Нико се храни сам доста отдавна,макар да го прави супер бавно и да се налага да го подсещам да дъвчи Simple Smile
2. И до тоалетната ходи сам,слага си подвижната детска седалка и сяда,сам се бърше,ако няма кой...макар да държа аз да го избърша и даже да измия дупето.Лошо е,че забравя да си измие ръцете след това.
2. легло не оправя сам,но и аз никога не съм го карала...а прибирането на играчки ни е голяма мъка,винаги започва да прибира и след две прибрани играчки се отказва.Много настоявам да прибира сам и той затова не играе с играчки вече  Laughing
3. Забележките са неизбежни...и аз се улавям,че непрекъснато забранявам нещо.Като станат малко по големи ще се променят нещата  Peace
4.Заспива всякак,може и сам или при кака си,даже и на дивана докато ние вечеряме.Преди имаше драми и аз да съм при него,но това отшумя.
На обяд никога не спи,аз си лягам винаги -той не
napetia и на нас ни е трудно да стоим на едно място-отдавам го на това,че е момче.Кака му беше по спокойна-пишехме буквички и цифри,с Нико не става  Peace

# 736
  • Немция
  • Мнения: 6 813
Здравейте! Да побутна темата и аз.

Дани, не е само до пола- големият ми син е спокойно дете като цяло, умее дълго да се концентрира, като седне да рисува(любимо занимание) може да изкара така 20 минути. Ако детето е енерги4но, ще му е трудно да седи продължително време, може би трябва да се прави под формата на игра, песни4ки, за да се задържи вниманието.

От доста време не съм се разписвала, така 4е кратко резюме как е положението. Децата изкараха една вирусна инфекция, която на български не знам как й е името, при нас се нари4а "ръка-крак-уста", по4ва с висока Т, след това избива обрив, който е предимно по крайниците и около/в устата. Дупето също е обринато. Пъпките до дни стават на мини-мехур4ета. Заболяването не проти4а тежко, оба4е е много заразно, държах и двете деца 2 седмици у дома, докато се из4исти кожата. Малкото доста пъп4аса, големият съвсем слабо, обривът при него беше концентриран в устната кухина. Татко им също прихвана Crazy, пъп4аса като по у4ебник(ръце-крака-уста) Mr. Green, аз явно съм карала нещо подобно, щом не се заразих.

Бибит4ето го записахме на курс по рисуване за деца на преду4илищна възраст, в момента за спортни дейности е абсурд да го навия. В курса експериментират с материали и форми, мисля, 4е ще му е интересно в бъдеще. Това, което го разо4арова, 4е в групата са само моми4енца, има едно записано мом4енце, но ве4е 2 пъти отсъства. Нашият хубавец с мом4ета си играе, моми4етата не го вълнуват. Засега. Wink

Сега анкетата:
1. Яденето ми е болна тема, яде само няколко неща, злояд е, откакто е проял. Опитвам се да не настоявам, да не го притискам, храни се обикновено сам, но когато храната е по-те4на се глези и тогава аз го храня, 4е не хапва пове4е от лъжица.

2. До тоалетната ходи сам, но невинаги- понякога го е страх(той си е доста страхлив по принцип) и 4есто ни вика да присъстваме и ние. Тоалетната я ползва, но най си оби4а гърнето, там му е най-удобно, аз нямам против, важното е работата да се свърши. Дупе сам не бърше, а и знам , 4е ще го забърше криво-ляво, така 4е гледам аз да я свърша тази работа.

3.С къпането няма самостоятелност, той мрази да се къпе под душа, обикновено пълня коритото и заради малкото Бибит4е, къпят се вътре и си играят с гумени животни, спринцовки, водни пистолети. Коси да се мият мразят и двамата-когато ги мием са писъци до небето. Rolling Eyes
Зъбите ги мия от4асти той, от4асти аз, за да съм сигурна, 4е са измити добре. Пастата я гълта-ако може цялата ще я изяде.

4.Легло не оправя сутрин, бързаме с обли4ане, закуска, така 4е до този етап не сме стигали. Игра4ки 4ат-пат прибираме заедно ве4ерта, обикновено у4аства, но не винаги.

5.Забележки правя най-ве4е заради поведението спрямо по-малкото брат4е. Редовно му реве като лъв, динозавър , малкият се плаши и това ме дразни. Дърпат се за игра4ки, по-големият редовно се опитва да надделее и там 4есто се налага да играя рефер.
Другото,което 4есто ме кара да изкара от равновесие е бавното обуване и обли4ане. За едни 4орапи, обувки и яке са му нужни 10-15 минути, то4но тогава се по4ват игри, криеници, обуват се обувките на малкия или моите, но не и неговите, тази дълга процедура се повтаря всеки ден по няколко пъти в зависимост колко излизания имаме. Rolling Eyes

6. Ве4ер заспива сам(през деня не спи), но 4есто моли татко си да полегне при него на съседното легло в детската му стая. Заспива на слаба нощна лампа, както и от коридора се процежда светлина. Аз обикновено не лягам в стаята му, тъй като по това време оправям и другото дете за сън.

А как се справят децата ви с коп4етата-откоп4аване и закоп4аване- като се замисля, само и единствено ризките му са с коп4ета(а ризи доскоро не оби4аше да носи), тоест не е имал възможност да се упражнява с коп4ета и забелязвам, 4е му е трудно с тях. Има ли някое дете тук, което ве4е може да връзва и обувки?

Засега толкова от мен, 4е времето напредна, а има още какво да разкаже....

# 737
  • Мнения: 105
Здравейте момичета!
Ехее,стигнахме заветната 50 страница:),а сега кой ще ни направи нова темичка,та да изпишем и нея Laughing
Аз анкетата няма да я попълвам защото трябва да пиша абсолютно същото като Бибитка,просто нещата са 1:1.В последно време моя юнак е много ревлив,често плаче.Ставало му мъчно за мен,за Стоянчо за колелото му,абе за всичко и плаче толкова тъжно,че и на мен ми се  Cry.Разбирам го до някъде,в нова групичка е с нови госпожи и деца.Удома също имам промени,дори и хубави за него е новост и така,често и ми се вдетенява и аз "полудявам".Успокоявам се,че всичко е период и трябва да мине Praynig.Митко често сяда да си пише или драска нещо на едно тефтерче,лошо е че аз нямам време да му показвам.
Бибитка сега като се замисля Митко май няма нищо с копчета,всичко му е с ципове,но тях ги закопчава без проблем.
Хайде малкото се събуди,ставам
ПС Паничка как сте?Анди оправили се,а ти?

# 738
  • Немция
  • Мнения: 6 813
Хайде на НОВАТА ТЕМА !!!

Общи условия

Активация на акаунт