Горски дъхави цветя - за Мама ЮЛЧЕТО набра:)

  • 59 455
  • 602
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 369
Уау, браво на Алето, голям крак вади Grinning
Та като сме заговорили за това, да дадем по един отЧет за третата им годишнина.
Маринела е 100см и 14кг в момента, носи 24 номер обувки.

ауу тя е висока нали? Алето е 101 см (води се голям и висок.всеки ахка като го види и разбере на колко години е) и почти 16 кг.

аз да кажа,че нашето парти тази година ще бъде много мини.имам три приятелки с малки деца,от които и трите нямат възможност да дойдат,майката на бебето,което отглеждах до скоро и с която се сприятелихме също няма да може да дойде ми каза вчера.....остана само съседката,но и тя е на работа в събота,но каза,че ще си прати децата сами в нас.те са две и едното е момиченце по класовете.значи сме си ние (аз,мъж,двете ми деца) и комшийските деца,ако и те нещо не размислят:)))) тази година по-скромно:)

# 46
  • Мнения: 1 107
И на мен ми се ще тази година да е в по-тесен кръг, но няма как да стане. Обаче детето се кефи на големи рождени дни, така че тя да е доволна Heart Eyes

Височка е, но от цялото племе единствено свеки е по-нисичка, а мъжете са ни над 185 всички Grinning

# 47
  • Мнения: 361
Честит рожден ден на всички празнували тези дни  bouquetБъдете здрави,обичани и много,много усмихнати  bouquet

Мерки и теглилки-16 700 кг на 102 см PeaceОбувки носи 26-27 номер.

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 467
И нашата Габи е от височките - 100см е, но е фина, около 15кг. е и носи 26 номер обувки.
Нашето парти ще си е на деня - 27.07 събота, ще се съберем с дечица и роднини в едно ресторантче с детски кът  happy bd
А в събота, здраве и живот, ще я водим на море, за пръв път ще й е и ще бъде много интересно  newsm18

# 49
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Леле като ви чета килограмите и направо  ooooh!  Ние сме още 14кг.  Confused висок не знам колко точно е, някъде около метър, защото се опитах да го измеря, ама то мойто шило стои ли мирно за 2 мин.  Crazy
Честно ви казвам все едно има таралеж в дупето, не мога да го накарам да седне и да яде - трябва да ядем и да рисуваме примерно или нещо друго, само така да яде не му е интересно. И ако знаете какви капризи за храната  ooooh!  има лафове от рода на "не обичам домати", "не ям това", и т.н. Понякога по 3 различни неща готвя по негова поръчка и накрая яде препечени филийки с масло  Crazy
Иначе на плодове много налита, което много ми харесва  Party 

Нашият рожден ден ще е в едно детско клубче. Тази година и възрастните и децата са по-малко, около 6-7 дечица и толкова възрастни. Да ви кажа така ми е и по-спокойно + че тази година нищо няма да приготвям, поръчала съм всичко от клубчето - ние само ще отидем на готово  Peace. Сутринта ще сме с приятелчетата му от парка и от групичката в яслата - списъка с гости той си го състави, аз само звъннах на майките да ги поканя  Wink На обяд ще отидем при баба и дядо - те ще са приготвили барбекю на двора под шатрата (аз съм вече официално вегетарианка, след 5 месеца без месо). И аз планирам да останем за следобеден сън при тях, че в къща знаете ли колко хубаво се спи  Laughing  хем е хладно, но не е хладно като от климатик, много приятно  Laughing  та аз повече за спането отивам  Blush

# 50
  • Мнения: 2 005
И ние пораснахме с още една годинка.  Grinning Отпразнувахме го в по-тесен кръг, в Слънчев бряг, отново в комплекс Замъкът. Доволен беше, особено от тортата-влак.
За мерките му не съм много сигурна. Кг - 15, см - не знам, носи 26-27 номер обувки. Едър е, като 4-годишен.

Честито на всички пораснали юлчета! Пожелавам им много здраве и весели игри!

# 51
  • Мнения: 14
Здравейте момичета,
от много отдавна не съм писала, но ви следя почти редовно. Междувременно родих на Сашко една сестричка преди около 2 месеца.  Simple Smile Гледаме се сега с нея вкъщи.  А Сашко го гледа детегледачката. Добре че е тя, че иначе не знам как щях да се справя сама. Малката до скоро беше с ужасни колики, сега я мъчат само предимно вечер и сутрин, а не както преди след всяко хранене. Сашко пък доста ме търси, а и с нейната поява е станал доста по-непослушен, но това е нормално.
Исках да ви питам къде ще или някои от вас вече са празнували рожденните дни на юлчетата ? Ние също няма да имаме за съжаление много деца. На неговата възраст ще са само 2, та общо с него три  Cry. Търся някакъв ресторат на открито с детски кът или площатка примерно и батут ако има, че му е любимо. Имате ли идеи ? Миналата година го празнувахме в един ресторант Fly, до езерото в Дружба 1. Там имаше площатка, вярно не особено нова, но и батут. Не беше лошо. Те правят и торти.
pepina83, в кое ресторантче ще празнувате вие?

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 467
Pepe_Lopez ние сме от Пловдив и ще ви е дълечко /предполагам, че сте от София/, иначе ресторантчето е Гладиатори.

# 53
  • Мнения: 14
Laughing Laughing Laughing   Дааа, pepina83, определено ще ни е далечко, но весело изкарване на вас !!!

# 54
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Добро утро  Hug

Идвам да почерпя, днес си имам рожденик  Heart Eyes



Честито на всички родени на нашата датичка, да са ни здрави, много щастливи и голееееееми да пораснат!  Mr. Green

# 55
  • Мнения: 1 107
Теди, да ти е жив и здрав Борко!

Честито на всички юлчета, които днес навършват 3 годинки! Да са живи и здрави и безгрижно детство!

# 56
  • Stavanger, Norway
  • Мнения: 173
Здравейте, и ние си имаме вече 3-годишник Wink Но като чета мерките много дребничък върви нещо  ooooh! Алекси е 13,5 кг, 90 см. Носи обувки 24-25 номер.

От известно време и Алекси като Борко на Теди е много капризен за храненето, а от седмица е голямо тръшкане за всичко и се опитва да си налага мнението. Без преувеличение - ЗА ВСИЧКО! Напр. ако пия вода, застава до мен с нареждане да не пия  #Crazy Не, че за такива неща му се връзвам, но си е гадно на всяка крачка да го прави това нещо  ooooh! Пробвах с обяснение - не помага. С игнориране на такива заповеди - не помага. Засега комбинирам - обяснявам и ако не разбере, просто игнорирам безумните му заповеди и изисквания  Mr. Green

За рождения ден - снощи се събрахме със свекъра, свекървата и девера ми вкъщи, а в събота ще направим парти в Парти център Корабчето.

Последна редакция: вт, 16 юли 2013, 12:22 от cvetulka

# 57
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 416
сега  измерих Калоян  Blush 96 см и 14,8 кг  Peace

# 58
  • в Кошера
  • Мнения: 2 212
Честито на всички юлчета!   bouquet

Явно сме от едричките - 100 см, 18 кг, 26-27 номер обувки.

# 59
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Честито на всички юлчета   bouquet

Аз идвам да ви се оплача и да си сверя часовника. Първо да питам вашите спят ли на обяд?
Борис се разболя на рождения си ден - при наш'те има басейн и той 2 часа не излезе от водата, казвам аз, че ще настине и цялата рода насреща ми "как ще настине в тая жега" ами ей така с кашлица и сополи. И тъкмо похвалих свекса, че помага, а тя се ..... на метеното. Каза ми да не я търся до септември, защото ще имат много работа в офиса.  #Crazy   Майка ми работи на 2 места, гледа дядо ми, който е на легло, а и брат ми, който още живее в тях. И всеки ден идва за час да ми помогне с каквото може - да ми напазари или да ми простре дрехите, някакви супер елементарни неща, които обаче са си голяма помощ. Или да закара Борис в парка, което аз не мога да направя. Аз още повръщам, прилошава ми, днес се гледаме с Борис на мен ми причерня, седнах на пода, той видя от мен и той седна и вика "мамо и на мен ми е лошо"  Crazy
Отделно Борис е толкова палав, че не мога да ви опиша - днес си изля остатъка от закуска на пода - питам го защо, вдига рамене. Почистих го. След това си изля сока...и него почистих. После отиде в неговата си стая и си изстискал крема за тяло на масичката и маже, като дойде при мен имаше крем и в ушите....  ooooh!  Легнахме на обед - аз заспивам, унасям се вече той ме хвана за косата и ме оскуба, казах му да заспива и пак лягам, добре че бях с гръб - такъв шут отнесох... А навън е още по-зле тръгва на някъде и ме кара да го гоня и ми се хили, а аз изтръпвам, че ще излезе от парка и ще се озове на улицата, пред блока излизаме - има катерушки - покатери се най-на високо и после не може да слезе, трябва да го свалям. А на мен ми казаха нищо да не вдигам...
На всичко отгоре като му се скараш, дори и с най- добрия тон, започва да реве....понякога се случва през 15 мин. рев.... защото прави бели и аз му се карам. Дори шамар не съм му удряла, но започвам да се изкушавам. Вчера говорих с детски психолог, обясни ми, че сега опознавал света и това, че аз му казвам, че нещо е лошо или неправилно, той нямало как да го разбере докато не го опита, е да ама на мен опитите му ми идват в повече....  Rolling Eyes  не мога повече така  Cry
В същото време като го дам на майка ми и на другия ден сама си го търся  Crazy
Направо не знам какво ще го правя, така е от няколко дни, преди това навсякъде разправях колко послушно и добро дете е... Това някакъв период ли е , не знам  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт