Слънчева АВГУСТОВСКА тема - сладки приказки за празници, море и бебета!!!

  • 51 053
  • 321
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 125
Честито на Деската  и целувки от нас на всички.  Hug

# 31
  • София
  • Мнения: 111
Майола Бени, мерси за новата темичка  Hug Последната седмица и аз се чудя за подарък. Колелото изглежда добре. Любимата кола на Мишо е http://www.amazon.co.uk/Little-Tikes-Classic-Coupe-Ride/dp/B001N … pd_sim_k_h_b_cs_5 , но ако я вземем ще трябва ние да се изнесем Simple Smile Той има едно баланс колело и една кола от тип бутало. Аз гледах в mothercare и харесах тези неща
http://www.mothercare.com/Under-the-Sea-in-3D-Puzzle/133675,default,pd.html
http://www.mothercare.com/Melissa-and-Doug-Number-Maze/132128,default,pd.html
http://www.mothercare.com/ELC-Who-Knows-Whose-Nose-Game/125725,default,pd.html
http://www.mothercare.com/ELC-Young-Dominoes/132632,default,pd.html
но все още събирам идеи, защото има толкова много играчки, че не мога да избера Simple Smile

Золка, честито за градината! Simple Smile
Честито и на новите "стари" мами! Hug С толкова бебета напоследък се замислям и аз за второ.
Агнес, ти как си?

# 32
  • Мнения: 4 841
Аз съм добре, благодаря. Броя часовете до понеделник, когато Зар ще е пак на ясла. Толкова време заедно в нас малко си втръснахме. Пък и постоянно иска да отгоре ми, което не е много желателно в момента.

Иначе да се похваля, приети сме на градина по първо желание.

За подаръци изобщо не съм мислила, понеже в момента всяка свободна стотинка заминава за ремонта в нас и общо взето я караме на прах и изпарения  Mr. Green Дори за раждането нищо не съм гласила, а то време не остана.
Майка ми спомена, че искат да му купят колело, но аз дори не съм мислила по въпроса какво точно да е. Има време ще му мисля.

# 33
  • София
  • Мнения: 533
Привет и от мен, Майола Бени прекрасна тема както винаги   bouquet

Благодаря на всички за милите пожелания  Hug
Малко позачезнах но имах много грижи последните 2 дни, направо бях изпаднала в голяма депресия. На 6 ден от раждането на Дани, както уж всичко беше идеално и кърмата ми почти спря - ей така без видима причина, не съм имала стрес, имам най-спокойното бебе на света, което никога не плаче, само спинка, яде и ака. Баткото е супер любвеобвилен и много ми помага, гали бебето съвсем нежно и го целува само когато му разреша, носи ми памперси и кремче когато преобувам бебето. Абе всичко беше супер. Обаче кърмата почти спря, ей така изведнъж. Изпаднах в паника и после в депресия - как може да се случи на мен, дето съм толкова опитна кърмачка. И като се почна едно яко тъпчене с лактогонни храни, пиене по 3л вода и чай на ден, контакт кожа до кожа с бебето, масажи и какво ли не. Само АМ не дадох нито веднъж. Слагах го на гърда през 30мин, незнам какво сучеше, но странното беше че си акаше редовно, с помпата нищо не можех да изцедя, като стисна зърното нищо не излизаше, малкия смучеше нещо, но по скоро се лигавеше защото не го чувах да гълта. Абе ужас беше, но тази нощ ми се върна кърмата и пак съм като дойна крава, а той си суче вече активно, преглъща лакомо лакомо и аз съм супер щастлива и най-после си отдъхнах. Сега като се замисля отдавам го на безсънието. Този път раждах в св.Лазар по настояване на моя лекар и понеже там е значително по-скъпо си избрах двойна стая, която е на цената на Вита, пък и си викам по-добре да си имам компания. Леле голяма грешка - жената дето беше в моята стая дойде 1 ден след мен, водеше си и дула, слава богу поне не ползваха нашата стая за предродилна, ами съседната, ама 12 часа я чувах как вие от болка, защото дулата и забраняваше обезболяване. Това направо ме побърка, после искаше бебето да е денонощно с нея, макар в повечето болници да е практика нощем да прибират бебетата в бокса. Но тя не пожела и викам ами щом нейното ще е в стаята ще взема и Дани. Да ама на Дани гласчето не му се чува наистина, дори когато е гладен или наакан само сумти като мишчица докато не го смениш. Ама нейното.....ей това бебе рева 3 дни без прекъсване, откачих ви казвам, за целия ми престой в болницата съм спала има няма 3-4ч. И като се прибрахме в нас не можех да спя през деня, а нощем хранех Дани на 2ч и се разсънвах и пак не можех да спя, нищо че той е толкова спокоен. И просто стана някакъв ад, и според мен заради това ми спря кърмата.
Вчера успях през деня да поспя на няколко пъти, но все още гледам като зомби.
Както и да е де, това едва ли много ви вълнува.

Маринка, най-добрият начин да се справиш с храчките е инхалатора с физ.разтвор (но не от този на капсулки за носа, ами на банка). Няма нищо опасно в него, дори е полезен, помага и за сополи. При нас тази зима се наложи доста да го ползваме и малкия вече свикна с него, пускаме го, гледаме 2 серии на Маша и е готов. А и със "сополивката" се сприятелихме (така казваме на Бейби Вака), даже Алекс иска сам да я тика в прахосмукачката и сам да си ги дърпа. То не е много за хвалене ама вече и хапчета се научи да гълта с вода - даваме му витЦ от време навреме, но вече не иска да ги смуче ами да ги гълта с вода. Иначе всички други витамини му ги даваме със спринцовка и той иска сам да си я тика в устата, голям му е кеф.
Аз есента открих едно много готино сиропче с коластра, не зная дали сте го обсъждали - Биозин бебе се казва, в него има коластра, цинк и витД. Това беше единствения начин да му пробутам коластра, преди това съм пробвала как ли не и все я усещаше.

РедШу дуфастон и аз съм пила за нередовен цикъл, много е гаден и много се подух от него. Ама май само това изписват. Другия начин да се регулира цикъла е с противозачатъчни.

НоНейм много е сладък малкия. Да ти е жив и здрав и много да се обичат с батко си.

Агнес ти кога ще раждаш? Малко остана като гледам, а?

Zolka честита градина, видя ли че всичко се нареди както трябва

# 34
  • София
  • Мнения: 533
Slavy зет ми понеже внася дървени играчки и продава същото домино като това последното, което си показала, ние имаме такова и малчо преди доста си играеше с него, пък и излиза малко по-евтино отколкото от Мадъра.
http://toys-bg.com/product/86/pino-domino-dzhungla-28-chasti.html
http://toys-bg.com/product/85/pino-domino-ferma-28-chasti.html

# 35
  • Мнения: 397
А, Деси, напротив, на мен лично ми беше много интересно. Хриси беше като бебето, което описваш-все плачеше първите дни, единствена в цялото отделение пищеше като за световно. До ден днешен си е такава, ревлива. А и доста силен глас вади де.Но пък мацката в моята стая спа три дни и денем, и нощем. А аз бях пълна с енергия и все ми се искаше да си говоря с някого, а тя спи, та се къса. И бебето и спеше. Луда работа.
Разхождах се по коридорите, вратите отворени,бебетата спят, някои майки книги четяха. Моето
 Laughing" Аааааааааааа".
А жената, която ражда с дула никакви обезболяващи и изцяло естествено раждане ли беше? Шевове, такива неща имаше ли? Наистина ми е интересно.
Аз имах контракции от 17ти вечерта и изкарах да 19 сутринта без обезболяващи. Накрая вече час преди да родя вече в предродилна имах венозни. Но до около 5-6см. разкритие не беше болка изобщо за викане.
Радвам се, че сте се оправили с кърмата, имало си е стрес, нищо че не го отчиташ. Важното е, че нещата са се оправили. Мислиш ли, че са помогнали чайовете или спокойствието си е казало думата?

# 36
  • Мнения: 125
Деска, дано да са ти така кротки дечицата и занапред.  Peace
Ние взехме колело на Дени 14 цола, но съм го оставила да го брандирам с разни принцеси, уинкс и камбанка, че всички подобни колелета дето ги харесах бяха 12 цола, а 14-ките вече ми идваха скъпи, та решихме с ММ да направим такава комбинация - по-обикновено 14 цолово и допълнително брандиране с екстри Peace Чудя се обаче дали да не й го дадем по-рано. Ако го оставим за РД ще "изгуби" цял месец каране. А ако й го дадем сега нямам идея за РД какво да й подарим.  newsm78

# 37
  • София
  • Мнения: 111
Деси, много се радвам, че сте в къщи и сте добре! Пожелавам ти Дани да е все така кротък, а Алекс щастлив! Simple Smile Сега наминах и през фейса и видях как сладко се гушкате на дивана! Ох, добре че ме подсети за магазина на зет ти. Последните години все поръчвам от Англия и забравям да преглеждам нашите сайтове. А трябва да се подкрепяме, Българи сме я! Пиши като имаш време. Аз не съм от най-редовните, но все още ме вълнува какво се случва с всички дечица и мами от нашата тема Simple Smile

# 38
  • Мнения: 202
а какво означава "жената , която ражда с дула"?? какво е "дула"?
сори за невежеството ама ми стана интересно.

Ние вече сме във Варна, отпуската свърши и от утре сме на работа , ясла и в целият затворен кръг отново. Дано не е за дълго пак  Whistling

# 39
  • София
  • Мнения: 1 755
Деси, честито за малкия Дани! Да ти е жив и здрав и баткото да е все така мил Heart Eyes Имало си е стрес, важното е, че всичко е наред. И моята Мишана беше от ревливите, по цяла нощ я разнасях из коридорите в родилното на ръце, че иначе ревеше. Накрая една акушерка ме съжали и я взе за няколко часа да поспя. Аз бях на 12ет. в Майчин дом и там бебетата си бяха при майките.
Честито и на No name, много станахте майчетата, които повторихте, и аз съм се засилила като минат летните отпуски да почвам опити пак.
Честито на приелите ги в детски ясли.
За подаръци и аз само гледам, мисля и вече разногледа ставам. Баща й иска да й вземе колело, ама нали е височка /102см. вече/, 12-ката е малко, трябва май 14-ка, а нещо не ми харесват по-евтините модели, за скъпо колело си мисля, че няма смисъл на тази възраст. Незнам, много се чудя. Харесала съм и и и една каравана и допълнително животинки от Imaginarium. Има там и едни комплект ролери с каска и наколенки. Конструктор с Ариел.... Абе голям списък, ама пък избирам и за от бабите и дядовците.
Къде ще почивате? Ние сме с резервация за Аркутино от 20 юли, нямам търпение вече Simple Smile

# 40
  • Мнения: 4 202
Марина, ето  Wink
Иначе в гугъл изизат много материали.

И аз съм в размисли за подаръка. Миналата година голям фурор предизвиахме с пистата на ФП, позлва се нон-стоп, едни от най-смислено похарчените пари  Laughing
Сега обаче изобщо не знам. Той е луднал по колите на Макуин. Естествено трябва да са малки, за да вървят по пистата. Даже поръчах от Китай един сет с 10ина коли, но още не са дошли, за да видя дали са хубави или съм е прекарала с долнопробни колички, че то иначе не се издържа на цените тук.

Последна редакция: пн, 17 юни 2013, 22:48 от red shoe

# 41
  • Мнения: 202
разбрах идеята , мерси Simple Smile)

Аз отивам на плаж ( малко да ви подразня )  Twisted Evil

Иначе- хубав ден на всички  Hug

# 42
  • София
  • Мнения: 1 419
И аз започвам да си мисля за подаръка вече, хич с нищо не иска да се заиграе сам, единствено с пластелина малко, багери и камиони малко и това е. Иначе колата, която е показала Slavy е наистина страхотна, в едно детско клубче имаше такива и едва го отделихме:) 

Red Shoe, каква е пистата на ФП?

# 43
  • Мнения: 4 202
Илит, на Фишер прайс, знаеш я сигурно, ама аз съм го написала с краката  Embarassed

# 44
  • София
  • Мнения: 1 419
Схванах аз, че ФП е Фишър праис, но не знаех кой модел точно. Много добре изглежда, миналата година му купих подобна, но по - ниска и повече като гараж от Джъмбо. Обаче явно понеже беше 10 лв се разпадна на 3 ден, много тънка и калпава пластмаса беше - това стабилно и здраво ли е?  Голямо хвърляне е напоследък, направо не знам какво ще го правя и затова се притеснявам дали ще оцелее, принципно на ФП са добре изработени и нямаме тяхна счупена играчка newsm78 , но и малкият е в безобразен период - вчера е обърнал диспенсъра с мин. вода заедно с бутилката вкъщи, думи нямам като си помисля, че е можел да го събори върху себе си... 

Общи условия

Активация на акаунт