Януарчета - 8 тема

  • 62 365
  • 622
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: X
Дидка, големи сладури са.  Hug Hug Сиянка е такава коконка, ще я изям.
За алергиите не мога да дам съвет никакъв. Дано ги израстат децата и да тръгнат успешно и леко на ясла.

Искра също е страхотна.
Аз нямам свежи снимки, но ще поправя грешката.
Поспаланчо, честита втора бременност. Лека и успешна!

Филип е вече четвърта седмица ясленец. Приеха го случаайно, с луд късмет в ОДЗ-то до нас, но с нашия си набор, т.е. с бебетата. Най-високият, най-отвореният и най-гръмогласно ревящият е там. Вече посвикна, де.
Но какво беше в началото.... ooooh!
Иначе човекът е готов за първа група. Говори вече идеално, нямаме памперси никакви от повече от 6 месеца. Лошото е, че е малко побойник. Превъзпитаваме се вкъщи уж..... Embarassed Crossing Arms
Не знам къде се научи да се бие, направо все едно не е мое дете  Sad #Crazy

# 556
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Дидка много са сладки Heart Eyes
Благодаря ви момичета Hug

# 557
  • София
  • Мнения: 204
Видях раздвижване и да взема и аз да мина на отчет!
Йоана ходи на градина с предишния набор-много ѝ харесва.
Както повечето, обаче, колкото ходи, толкова е и вкъщи.
Била е 3 седмици и е за втори път болничка-мисля, че не е сериозно, но ... вкъщи сме отново.
Аз търся работа, засега успехи нямам. Sad
ММ се върна в Кипър, за да работи и да ни помага, но ... сега и той е безработен.
За жалост има проблеми със Съда и не може и да си дойде при нас. Sad
Аз междувременно записах Магистратура (Предучилищна педагогика),
Йо тръгна на градина (в Кипър не е ходила на ДГ, защото аз не харесвам техните условия)
, родителите ми изплатиха жилището в което живеем и го обзаведохме-
все неща, който ме спират да заминем в Кипър и ни е доста тежко. Sad
Аз като силен и позитивен човек, вярвам в добрия край и се надявам скоро всичко да ни се подреди.
  Praynig

# 558
  • София
  • Мнения: 6 079
Венуш, верно Сияна е излезнала като някоя кокона, което е супер нетипично за нея. Тя поли не носи, шноли, диадеми и пр. кифленски работи не търпи по главата си, луда е за три момчета. Тука ги бяхме нагласили да ги снимаме за календари. Е, от 20 снимки едвам намерихме една що-годе да става. Все някой е намръщен или глед в земята. Тази баща и я избра щото тука Сияна приличала на момиченце.  Mr. Green
Иначе ако тръгна напролет и двамата ще са в яслена група, даже ще са заедно. Аз отначало бях против и се борех да я преместят в градинска група, но май ще е по-добре така. Тъкмо като са двамата се надявам да свикнат по-лесно.
И Сияна е страшна побойничка от малка. Брат и доскоро не и отвръщаше, но започна и стана страшно. Понеже той е много по-силен от нея, като я завали на земята, единственото което може да направи Сияна е да вика за помощ.  Embarassed И пак не се спира да го удря. Говоря, обяснявам и на двамата, ама никой не вдява.......
Дани, дано скоро се наредят нещата и се съберете с ММ.   bouquet

# 559
  • София
  • Мнения: 204
Дани, дано скоро се наредят нещата и се съберете с ММ.   bouquet
Дидка, благодаря ти!  Hug

Поспаланчо, да е лека и безпроблемна!
Heart Eyes

# 560
  • Варна
  • Мнения: 117
Здравейте, момичета... Аз отдавна не съм писала тук, но и бях оставила бг мамата на заден план. Сега вече почнах да понаглеждам темата за  Майските бебета Simple Smile и все по-често съм тук Simple Smile
Нашия Мончи ще става бати живот и здраве края на Май, началото на Юни.

Иначе той беше цяло лято болен - пневмония, бронхити и в крайна сметка му откриха алергична астма и откаккто е на инхалации с кортизон за щастие от 2 месеца не се е разболявал /да чукна на дърво/. В яслата и той е бати, новия набор са само бебета - на годинка и малко фърфалаци и на него още повече не му харесва. Лошото е, че ние сме ясла и градината е чак от септември, та ще почака заедно с бебетата...

# 561
  • София
  • Мнения: 364
Здравейте,

Дидееее, страхотни сладурчета са, чак не мога да повярвам, че ти е такъв черен облак на главата от болести и разправии. Дано да го израстат по- бързо и всичко да си тръгне в ритъм.
Аз от цялата тази работа с ясла - градина, виждам един положителен ефект от това,че сме при бебетата - всички много боледуват, с изключение на Емо и са 5-6 деца от два месеца насам. Почти нямат дечица. Иначе моите дечица много си играят заедно , намериха своя синхрон и почти не се карат. Анди получи таблет за именния си ден и аз се опасявах, че ще настане война за него, но  - о чудо - Анди отстъпва на Емо и му обяснява коя игра как се играе... Общо взето доволна съм засега- ходим на работа, децата на градина и всичко си е в ритъм.
Дани, имаш си премеждия и ти! Дано бързичко всичко да си дойде на мястото, много е сладка Йоанка, гледам я из Фейсбук.

На бременните мами - честито!
Чак и на мен ми се приисква, много са хубави тези трепети !
От мен  - весели празници на всички!

# 562
  • София
  • Мнения: 204
Краси, благодаря ти, твоите сладури по нищо не ѝ отстъпват!  Hug
И аз се радвам на снимките на мъниците във Фейсбук!

Ако не се разпиша идните дни-
на всички ви желая спокойни семейни празници, много подаръци, много усмивки
и най-вече здраве през цялата предстояща година!
  Heart Eyes

# 563
  • Китна Тракия
  • Мнения: 180
eхе, момичета - как я карате по празниците? Слушкаха ли децата, подаръци донесе ли Добрият старец? Simple Smile Искра пита повече за това защо не е видяла Дядо Коледа  (у дома), отколкото за подаръците  Mr. Green Иначе в началото на декември имаше парти от работата на татко й и там се срещна с Дядото, но туй не се брои  Laughing Качвам ви малко снимчици, включително и от получаването на така желаната "китаа" - то си е цяла история, иска да е като Маша (от епизода, в който Машенка е рок звезда  Mr. Green) Всичко добре - китарата пристигна, но последва въпроса - "а лента за главата няма ли?" (защото Маша има и "диско лента"  Mr. Green и куфее яко докато свири рок  Mr. Green)

Скрит текст:






Видях по-горе, че се очакват нови попълнения през идващата година - леко бременеене на мамите и послушни, здрави и усмихнати каки/батковци януарчета пожелавам Simple Smile

# 564
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Много чаровна и забавна е тази Искра  Heart Eyes.

Иглика много си хареса подаръците и всички вече са включени в игрите.
Много се радва на снега, но нямаме достатъчно за пързалка.

И тя като Искра е фен на Маша, а и на всички пълнометражни анимации. Току изтърси някоя реплика, запомнена след 100-то им гледане.
Стихията й са песни, танци и пъзели.


Весело посрещане на Новата година.

# 565
  • Китна Тракия
  • Мнения: 180
понеже от сто години не сме се "виждали", ето ви поздрав от мен и Исето Simple Smile

тези са от преди месец два, ама все пак са скорошни де Simple Smile Искра е един дървен философ, копира всичко от батко си и покрай братовчетка си, която сега бе абитюриента и тя реши,че "ишкам да съм абитУентка" Grinning

# 566
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 748
  Ей, Невва, прекрасна ти е русокоската, сигурно е уникално да си около това говорещо чудо. Нагушкай я от мен  Hug Hug Hug.
   Изпреварена съм, от три-четири дни се каня и аз да пиша в темата. Искам съвет/помощ  Laughing. В момента сме си тук - в Бг., остават още няма и две седмици. Иван направи някаква алергична реакция още с идването ни, после изкара някакъв вирус с висока Т, кашлица и сополи  ooooh!. И всичко това в компанията на много емоции, нови хора и места, смяна на часовото време и куп глезотии. Промени се изцяло режима му, начина на хранене (тук вижда чипсове, солети, "натурални сокове"  #Crazy по кафетата) и иска, иначе реве (аз почти не давам такива екстри, затова тук мноооого му се усладиха), постоянно е кисел и мрънкащ, в центъра на вниманието е и се възползва от това. Но имам чувството, че е постоянно уморен, по-летаргичен и не така жизнен. Искам да го подсиля с нещо (заради алергията и вируса дни наред давах капки, сиропи и мажех с кремове и др. мазила), вече като ме види да се приближавам и ме гледа в ръцете - дали не нося още нещо за пиене или мазане  ooooh!. Препоръчайте ми някакви пробиотици или нещо друго, което вие сте изпробвали с малките и сте усетили положителен ефект от даването им. По принцип не съм привърженик на химиите, но не съм запозната и с хомеопатията.
   Бъдете здрави и  Hug Hug Hug.

# 567
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
ir74 пробиотик аз съм давала това и съм доволна, но при нас винаги е било при и след прием на АБ. Доволна съм и от пробиотика на Лактофлор-сашета за бебета, но е без витамините вътре. Капсули Лактофлор също може да се дават-отварят се и се разтваря съдържанието на капсулата. Зимата му давах един имунистимулиращ сироп , но не знам как би ви подействал прополиса вътре. От него специално също съм доволна. Може и комбинирани витамини някакви да му вземеш, но Слав от тях понякога става доста превъзбуден и ги избягвам Peace
Нева голяма сладурана е  Laughing
Ние сме в очакване. Ще вадим третата сливица след 10-тина дни и междувременно се надявам бебка да не реши да избърза, че ще стане голяма веселба Whistling
Бъдещия батко все още понякога решава, че е бебе и трябва да се тръшка и търкаля по земята, но се надявам като започне наесен градината да спре да го прави. Сега в яслата си имат в групата доста по-малки деца и подражава и на тях за съжаление Confused

# 568
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 748
    Благодаря, Поспаланчо, лека до края и една усешна бременност, завършваща с леко раждане и здраво бебе!  Hug
   И на Иван онзи ден тук му потвърдиха трета сливица, аз имах съмнения, независимо, че неговият педиатър в САЩ всячески се опитваше да ме убеди, че си внушавам. Докторът тука ми каза, че ако има степени от 1 до 5, той е с уголемена сливицца 2-ра степен. Препоръчва оперативно отстраняване. Изписа някакви капки за очи (2х5 капки ж нослето на ден), след две седмици, преди да си заминем, ще отидем на проверка, за да видим има ли някаква редукция. Дано!  Praynig
   Леко и бързо да минава на Слав, стискаме палци!  fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed

# 569
  • Китна Тракия
  • Мнения: 180
Ир - какво да ти кажа.... Ние завършихме/започнахме годината с болести, в началото на януари лежахме в болница, от където лепнахме и Ротавирус, а две седмици след изписването изкарахме и Варицела (пак армаган от болницата) ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! Това, което ние пихме за възстановяване е пробиотик и мултивитамини След варицелата и имуностимулатор  пихме (то още от ротавируса имунитетът ни беше минус безкрайност Sad)
Но при вас не е толкова сериозно - може би малко вит. С да дадаш и повече плодове/зеленчуци? Или ако пък не иска да яде - фрешове (ама без цитруси заради алергията) - моите пият от моркови (вече има пресни), пробутвала съм вътре и от магданоз Wink От ябълки и каквото се сетиш още Simple Smile
Мен лично фрешът много ме "вдига" Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт