Женската консултация през 8-мият и 9-тият месец от бременността?

  • 6 825
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 200
Здравейте мами. Моля да ми кажете какви изследвания Ви правиха през 8 и 9 месец на бременността? Запис на тонове, кръв урина ...? Аз съм в средата на 8-мият месец и ми записват само тонове на последната консултация???? Не трябва ли да видят бебка на ехограф, колко е пораснала, как са ми водите, плацентата коя степен на зрялост е?

И още нещо - коя гестационна седмица се влиза в 9-тия месец ..... много е объркано ....

Последна редакция: пн, 20 май 2013, 16:43 от Botten Mary

# 1
  • Някъде там край морето
  • Мнения: 512
Ако искаш да те видят на ехограф, трябва да платиш, защото ЗК поема 2 прегледа. Обикновено ги правят при записване на ЖК и после в 5-ти месец. В 9-ти месец пускат изследвания, мисля, че бяха кръв и урина, ама не помня вече много добре. За всичко, което те интересува, питай лекарят, следящ бременността ти. Предполагам за толкова време трябва да му имаш пълно доверие.

# 2
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
На мен тонове не са ми записвали. Едва като влязох да раждам ме пуснаха. И с двете бременности всеки месец гледаме бебо на ехографа, не плащам и не съм плащала нищо - явно си зависи от докито. Изследвания - с първата бременност правихме при записване на ЖК, след това в 5м. и в 9ти...с тази също.

# 3
  • Мнения: 1 350
след 35 годишна възраст се полагат още 2 допълнителни ехографа безплатно, дори док ако прецени всеки преглед прави безплатно.
8ми месец - направление за изследвания за кръв и урина.
9ти месец - направление за кръв и урина, микробиология, допълнителни изследвания, например КАП при алерголог за анестетици важи 25 дни.
запис на тонове - по преценка на следящия АГ, обикновено от 34-35 г.с.
може и по-късно.
мен лично всеки път док ме гледа на ехограф, един или два пъти не ме е гледал на ехограф, само мерки около средата на бременността някъде и май към 3ти месец. иначе ако не е подробно, то на ехограф гледа тонове, води, плацента задължително, което е за няколко минути и не съм плащала нищо.
зависи от следящия док, от възрастта ти и от това дали бременността е рискова и тн.

успех и леко раждане!
а ако нещо те притеснява - иди на частно и си плати да ти е по-спокойно или помоли твоя док да те прегледа по-обстойно. също ако имаш оплаквания би трябвало да му споделиш и той да те прегледа или назначи изследвания или да те прати при специалист. така дистанционно ще получиш различни отговори тук.

# 4
  • Мнения: 5 173
На мен следящата ме д-рка не ми е правила запис на тоновете, така че не е задължително.

# 5
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
В ЖК запис на тоновете не ми е правен, от 7-ми месец нататък само за около минута пускаха да чуят тоновете ( за 1 минута и на двете последователно с една пилота). Кръв и урина през месец ми пускаха, така ме гледаше и на ехограф моята лекарка между 4-ти и 8-ми месец. После в 9-ти месец консултациите са всяка седмица с тонове и два пъти ме гледа още с ехограф.

# 6
  • Мнения: 410
Мен ме гледаха на ехограф още на първата консултация и после в 18-19г.с, сега ако искам ехографски преглед трябва да плащам, защото ЗК поема само 2 прегледа. Иначе всеки път ме теглят, мерят кръвно и пускат да чуем тоновете на бебето

# 7
  • Мнения: 69
За ехографа си зависи от доктора дали ще те гледа на ЖК повече пъти. Някой си гледат безплатно нищо, че са минали 2та полагащи се ехографа. Ако твоя АГ не е сред тях, а се притесняваш, можеш да си го заплатиш - разбира се, ако имаш възможност. Успех  Hug
П.С. Някъде накрая на жк май се пускаше и микробиология

# 8
  • Мнения: 27
 Здравей , мен докторката ми ме гледа всеки път като отида без да заплащам абсолютно нищо . Аз съм в 35  гестационна седница и преди седмица ми правиха изследвания - кръв и урина . Незнам дали пак ще ми правят до края на бременноста Simple Smile но със сигурност знам , че урината я изследват често последния месец

# 9
  • Мнения: 47
Здравейте мами. Моля да ми кажете какви изследвания Ви правиха през 8 и 9 месец на бременността? Запис на тонове, кръв урина ...? Аз съм в средата на 8-мият месец и ми записват само тонове на последната консултация???? Не трябва ли да видят бебка на ехограф, колко е пораснала, как са ми водите, плацентата коя степен на зрялост е?

И още нещо - коя гестационна седмица се влиза в 9-тия месец ..... много е объркано ....
[/quote36г.с е първата на 9 месец

Общи условия

Активация на акаунт