Времето минава, МАЙчето расте, пролет наближава, ставаме на ДВЕ!- 22

  • 62 623
  • 731
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 130
Десинце, подсет за мерилки и теглилки Hug
Изкара го 89 см /+1/ и 12 700 г /+500/. Иначе вече е добре. Той пи една седмица Клацид, заради упорита кашлица, като преди това сменихме 3 вида сироп за кашлица и накрая антибиотик. Но важното е че мина.
Да се оплача от 3 месеца насам Павел пищи нощем, не плаче, а пищи. Не може да ни разпознае и не иска нищо. Питах педи тя каза "нощни страхове", появявало се при деца между 1 г и 12 г., дано скоро да го израсте, че ако пищи през нощ, докато навърши 12 години трябва да се побъркам.
И сега да го похваля от 1 месец официално сме без биба Party
Друго не се сещам.

# 16
  • София
  • Мнения: 291
Нели, страхотно Ели на аватара, благодаря за темата  bouquet Hug

Мерсиии  Wink

 За целувките - и Ели раздава много целувки, особено на мен. Понякога сама решава да ме нацелува друг път чака покана, но в общи линии се целуваме доста често  Mr. Green

Skart за АМ  да ти кажа след като не го иска не го бутай насила, явно вече няма нужда от него. Ние се кърмихме до 11 месеца, след това не съм давала адаптирано да пие. Правихме каши и попара  с него до 1 годинка и после спрях  да го предлагам.
За спането - Ели си спи при нас от самото начало, имаше един  период в който си спеше в нейното , но това беше за кратко. Мисля като стане на две да я местя при Алекс в тяхната стая. Дано стане Praynig

# 17
  • Мнения: 1 130
И Павел спи при нас, имаше период, когато имаше затишие в избиването на зъби и си заспиваше сам в леглото и си караше там до сутринта. Но след това започна пак да спи при нас. Махнала съм му дори решетката на леглото, защото я прескочи и си удари главата на ръба на спалнята. Сега вечер като заспи при нас го местя в неговото легло, има нощи я които си спи там до сутринта, но в повечето случаи пристига сам и ме бута да легне. Като се намества по определен начин - ляга с гръб към мен, като се е лепнал за мен, трябва да си сложа едната ръка под главата му, а с другата да го прегърна. А понякога просто мрънка и аз ставам да го взема и пак спи при нас, защото повече не ми се става да го местя и после да го взимам.

# 18
  • Мнения: 660
Ох, Али и Фифо ме разнежиха тази сутрин, макар че от събуждането на Нико съм в приповдигнато настроение. Laughing
Рая се събудила преди него и идва в хола..а след малко отивам да ѝ взема дрехи и го заварвам тихичко да си рови под възглавницата, за да си търси чорапките - вечер след банята му обувам едни чорапки докато легне да не му мръзнат крачетата и ги оставям под възглавницата, че сутрин да му ги обуя.... и той понеже знае, че не е хубаво да ходи бос по плочките си ги търси. Намерил си човека едния чорап, обул го при това правилно и обръща възглавницата да търси другия, ама тихичко да не събуди тати, който си легнал късно и още спи.  Heart Eyes И като ме видя тихичко ми вика: Мамо и дава целувки...та му намирих чопарчето, обу си го и дойде да го гушкам. Heart Eyes

dessince, това с нощните страхове ми се струва неприятно..дано бързо го израсте Павел. Hug

Да ѝ изям опашките на Ели. Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 30
Здравейте, момичета!!!
Влязох да споделя нещо, но видях, че си имаме нова пролетна темичка и някак си ми стана криво, че влизам точно за това...
Затова няма да се обидя, ако не го прочетете (просто имах нужда да споделя...)

Скрит текст:
Във вторник почина моя свекър... Единствения човек в тази къща, освен Сергей, който истински ме обичаше и ме хареса още от самото начало... който ме приемаше като дъщеря и ме наричаше "Моето момиче"! Казваше, че винаги е искал да си има момиченце и ето, вече си има. А когато родих Мариса и казваше "Двете мои момичета". Ако не пиеше толкова, щеше да е много добър дядо...
А сега няма кой да ми казва тези неща! Свекърва ми никога не е и никога няма да ги каже...
Последните месеци от живота му беше някакъв кошмар - разкъсваше се от болки, всичките му органи се бяха скапали, всичко го болеше... Умря като куче направо... Дори точно когато е починал е бил съвсем сам - станало е в малките часове на нощта и ние спяхме...
Толкава ми е мъчно - не можах да се грижа достатъчно за него; в неделя ми поиска кола, а аз не му купих (имах малко пари, но не му казах това, а че се глези и ще пие и яде каквото има и дори му се развиках, че крещи толкова много  cry). Чувствам се толкова лоша!!! Беше ни трудно - който от нас двамата беше в къщи гледаше едновременно детето и дядото, и като се добави към това и ученето и направо ми дойде в повече, много бях изнервена. В неделя се подготвях едновременно за изпит и презентация в един ден, а той викаше цял ден и... му се развиках и то много... А в понеделник, след като се върнах от училище дори не отидох да го видя - Сергей ходи. А във вторник вече беше късно!!! И сега последното, което получи от мен бяха крясъци  cry cry cry   

# 20
  • Мнения: 299
Добро утроооо!
Ако вече не съм изключена от "класа"  Laughing

Ох,тези малчовци са толкова сладки,че могат буквално да те разтопят! Heart Eyes
Целувки Марти раздава,но предимно по покана.Обаче няма такова сладко нещо като целувката от мъниче!
Марти спеше при мен но от 1 месец точно си спи в леглото.Не е особено лесно,защото почти всяка вечер има лека драма,но в края на крайщата заспива спокоен в леглото си и спи много по-спокойно.Но аз нямам избор,сега леглото ни е по-тясно,а и много ме рита,все корема нацелва.
АМ не пие отдавна.Почти на годинка го отбих и тогава отказа всякакво мляко.Ядеше поне кисло с бисквити или с плодове,но сега и това не яде.Кисло мляко яде само на таратор и то трябва да е с чесън Grinning Та,така...не иска!Какво да направя?!
Десинце завиждам за махането на бибата!Марти е много пристрастен,а напоследък доста му се събра и май не е момента сега да го мъча...
Мариети... Hug Съжалявам,мила!Бъди силна,каквато винаги си била.За съжаление тези неща са неизбежни и все един ден се случват!

Ние пък ходихме почивните дни при баба ми в Плевен.И в неделя като получи едни кръвоизливи ooooh! та бърза помощ викахме два пъти за деня,на другия ден на доктор,от там направо в спешното и сърчицето ми се беше свило.Докторите все правеха физиономии,че нещата не са на добре.Приеха я в болница,още я стабилизират,но най-лошото е,че сигурно ще се наложи операция,а тя едва ли ще я издържи,просто има купища проблеми...та така,и мен ми беше много тъпо,че понякога не се държа добре с нея,тя е меко казано досадна,все едни и същи теми отваря,по които знае,че не желая да говоря,ама си я обичам!Силно се надявам положението да не е толкова зле,колкото изглежда.А за дядо как ми е мъчно...те са заедно повече от 50 г.,направо са като едно!Не знам какво би правил без нея.... Sad

Извинявам се за лиричното отклонение...обаче олеква като споделиш....
 Hug на всички!

# 21
  • Мнения: 30
Благодаря за новата тема.
Подкрепям мнението на Нанди по повод АМ. И аз така разсъждавам.
А колкото до позата за заспиване, положението е идентично с Павелчо на Деси. Wink
Иначе ние си спим и тримата на едно легло, на мен малко ми пречи, че ми се доспива преди на малкия, както и като се събуди около 5-6ч. много често не мога да заспя, но това е положението.
Целувки не ми раздава, но много се гушка.  Simple Smile

# 22
  • на североизток
  • Мнения: 285
Здравейте, момичета!

И честита БАБА МАРТА!

Много отдавна не съм писала, но покрай мен е такъв вихър.
Около Нова Година баткото донесе шарка и докато се изредят всички - Ния, каката, таткото - повече от месец...Все се каня да седна и да напиша някой ред и все нещо се случва.

За спането - Ния си спи при нас  и засега няма изгледи да се промени Simple Smile
За биберона - още е с него и е доста привързана, ще видим как ще се откаже. Същото и за слагането на гърне - никакъв успех, Ния е такъв инат, започва реване, тръшкане, а много ми се иска да започне да се учи и да махнем поне дневните памперси тази пролет или най-късно лятото.

Мариети, съжалявам много, силно те прегръщам Hug
Нели, Ели е прекрасна Heart Eyes Ния не иска да търпи опашки, почти веднага ги маха като ги направя Twisted Evil

# 23
  • Мнения: 451
Не съм редовна във вашата тема,но редовно ви чета,ако може да задам въпрос (ако класната даде  Laughing дано не ми се разсърдиш страшно много ме забавляваш със постовете си Peace)

споко,тя класната шЪ почва да приема нови ученици,при липса на старите,че иначе шЪ ѝ съкратят щата  Mr. Green Wink

тъъъъъъъъй,явно много от нас са изпаднали в дупки по един или друг повод Whistling къде е сЯ ония специалиста по всичко с култовата реплика "запълваме дупки всякакви" Crossing Arms

Мариетке,моите съболезнования Hug предполагам как се чувстваш в момента...но знаеш,че не можеш да върнеш времето назад,така че не се тормози излишно,имаш достатъчно дертове на главата си Peace очаквам скоро да се чуем Naughty

Теди,като каза кръвоизливи,в първия момент си помислих, че говориш за теб и се втресох ooooh! надявам се нещата с баба ти да се стабилизират и да отдъхнеш Hug
иначе още не си изключена от класа,но на три липси при проверка от класната,ще има строго мъмрене и следва изключване Mr. Green Laughing

Моята принцеса заспиваше сама в кошарата от 10м сега не иска пищи реве казва иска маме(тоест иска при мен на леглото да спи)период ли е или?
В същото време отказва вече да пие АМ вечер аз не настоявам,но това според вас някакво израстване ли е?

ооо,тва не е период,тва е КРАЯТ Mr. Green В. винаги е заспивал сам в кошарата(от новороден),колко се чудих тогава на тия,които се бутаха с малките по спалните си,но от година насам като каза,че ще спи при мен(забележете само при мен и само с мен Mr. Green),не моА го изгоня посмъртно Crossing Arms всъщност аз не знам изобщо как ще стане така наречената ни "раздяла" Mr. Green

леле,кво АМ Crazy таквоЗ чудо не пием от година и в момента,в който го отказа не съм го насилвала изобщо Naughty кат не ще - не ще!!! исках да компенсирам с кисело мляко,но не ми се получи и затова яко пера сирене и кашкавал Mr. Green според мен си е чисто отказване във вашия случай,а пА си му е и време Naughty

Лусиндова, що си толкоз кратка , не мож така, къФ пример даваш Naughty Crossing Arms

оооо то щото на дългите ми постове някой така се засили да взема пример Mr. Green Crossing Arms
ще се санкционираме скоро,то е ясно Naughty

сЯ да ви разкажа малко за моята одисея и да се вчесвам Whistling

последните ми изследвания се оказаха кофти и съответно следва лечение и ЯМР(както си и мислех главоболието ми не беше току-така)
но това е бял дерт в сравнение с това,което ми се случи последните 3-4 дни Mr. Green
от вторник вечерта съм със симптоми на апендицит,отивам в частния спешен кабинет - попадам на някакъв тип,който беше очеизваждащо,че не му се работи тая вечер,но стисна зъби и реши да ме прегледа,при което отхвърли моята диагноза Mr. Green и каза,че е по-скоро нещо гастро.
реших аз да не му се предоверявам и газ към спешния кабинет на Хирургиите.след изследвания и преглед от гинеколог(който твърдеше,че нещата при него са абсолютно ок),ми казаха,че трябва да ме приемат в болницата за наблюдение,при което аз със скоростта на светлината отказах Naughty
от този момент нататък ми дойде кошмарът Twisted Evil като се притесних,че съм направила грешка,че съм отказала,че може да ми се спука апендикса и да умрЪ и куп други неща,ако щете вярвайте не съм мигнала цяла нощ,а същата вечер В. реши,че до 12.00ч. няма да заспива Twisted Evil идваше ми да се гръмна,това беше първият път,в който съжалих,че не съм влезнала в болницата,поне да се спомина на спокойствие Crazy
така,казахме,че нощта беше адска,но някак си я избутах - междувременно да вметна,че тъй като имах възможност да наблюдавам детето си цяла нощ,установих,че има сънна апнея,което беше още по-голям шок за мен ooooh!(това сега няма да го доразвивам,защото темата е друга Peace)
на следващият ден решавам аз да отида на уролог да не би да ми идва болката от някакъв възпален бъбрек или изкарване на песъчинки и пр. - да ама не,оказа се,че там всичко е чисто.за пореден път започнах да се замислям,че съм направила грешка,че не съм влезнала в болницата Whistling
вечерта отново бях на изследвания,които може да се каже,че са идеални Naughty
днес сутринта имах уговорена среща с хирург - викам си тоя ако не каже това апендицит ли е или не,нЕма кой друг да го направи Mr. Green човекът беше категоричен,че не е и ми направиха основна ехография на коремни органи и там вече се установи по-скоро някакъв гинекологичен проблем Whistling
естествено веднага бях изпратена при гинеколог,който след щателен преглед и пребъркване на цялото тазово дъно,отсече че това е възпаление на яйчник Tired от днес започвам АБ Crossing Arms
отварям една скоба - другият вариант беше извънматочна бременност,която аз отхвърлих на секундата,но някак си тоЗ човек успя да ме убеди,че може да съм забременяла от въздуха(тва в кръга на шегата,просто ме гледаше много подозрително през цялото време и чак аз се замислих дали не съм прихванала от чаршафите Mr. Green),та сЯ ще пращам ММ за едно тестче(спомени,спомени... Heart Eyes)
силно се надявам,че няма да е положителен тоЗ път,защото извънматочната си е опасна работа Praynig
казаха ми и още нещо,което досега никой не ми беше казвал,но за поставяне на такава диагноза апарата трябва да е последно поколение,който е с кръвотоци и пр. други екстри - разширени вени в малкия таз,което също не е много готино,но поне не се мре от него Mr. Green

всичко това ви го разказвам,за да ви се оплача колко съм потресена от спешните кабинети в страната ни - как те бяха хората,които ми докараха всички тия притеснения и главоболия,ходене от лекар на лекар,защото не могат да си свършат работата като хората и нямат качествени специалисти и като нищо можеха да ме клъцнат само и само да си източат парите по ЗК Twisted Evil
и второ да ви кажа,че нямаш ли връзки(всички тези прегледи при мен бяха с връзки) - жална ти майка  Naughty

та,такива интересни и по-малко интересни събития покрай мен от последните 72 часа  Mr. Green

сега освен да ви пожелая ЧЕСТИТА БАБА МАРТА! бъдете живи и здрави - това е най-важното!

п.п.ако не се вясна скоро,значи съм обезглавила ММ и са ме прибрали на топло(тва в случай,че теста покаже нещо различно от ОТРИЦАТЕЛЕН) Mr. Green

# 24
  • Мнения: 111
ЧЕСТИТА БАБА МАРТА!!! БЕЛИ И ЧЕРВЕНИ,РУМЕНИ ЗАСМЕНИ!!

Луси  Hug черен гологан се не губи...няма така лесно да се се отървеш да знаеш.Дано се оправи болежката с АБ,а за главоболието, бързо да минава.Чак ме накара да се замисля,това моето адско главоболие от какво е...и дали не се нуждая и аз от лекар.

Мариети,моите съболезнования! Не се обвинявай за нищо,всичко е вече минало.

Теди,дано стабилизирате бабето,много е неприятно така,а лекарите не им се занимава,защото хората са много стари,което е най-неприятното.

То на тоя в спешното и с Луската не му се е занимавало,а другия решил да я приеме,че така му е по-лесно.

Спането-Мариела като цяло спи в леглото си.Имала е седмици ,в които посред нощ се местеше при нас,но това  е било предимно по никнене на зъби.Предпочитам да си спи където и е мястото,че иначе само ни рита,побутва и побийва,добре,че рядко се случва.

АМ-спрях го преди близо година,като захраних с кисело мляко,имаше период ,в който вечер ядеше кисело мляко,защото отказваше да го пие,но в последствие започна да вечеря с нас.Сега яде кисело мляко или пие прясно,когато си вземе сама от хладилника.

Биберона го ползва за заспиване вечер,денем в яслата заспива без него.Трябва да го махам,но мисълта за безсънни нощи ме убива,защото Мариела беше 2 седмици без биберон и се будеше през нощта и като не го намираше се разсънваше и тогава беше големия купон.

За нас,Мариела и ММ изкараха още една семдица вкъщи и уж аха да се оправи и от вчера носа и пак тече,кво е това чудо незнам.

# 25
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Брей, брей, брей, какво виждат очите ми, нова тема. Адашче, страхотна е темата, а заглавието предвидливо е да свършим чак за рождените дни! Joy

За спането - Елена вече заспива сама в нейното легло и си спи там. Ходи, ляга, завива се и заспива.

За целуването - целува само мене и децата. Прави го след подканване. Иначе самичка идва да ме гушка, милва и казва ЧИ, което си го превеждам като Обичам те!

Мариети, съжалявам за загубата ви, дано скоро се отърсите. Не се самообвинявай. Сега вече нищо не го боли човека и е на едно по-добро място! Прегръдки!

Теди, дано баба ти се стабилизира. Не мисли най-лошото, случват се чудеса!

Гале, радвам се, че всичко е наред вече при вас и оздравяхте най-накрая.

Зази, аз с едно нямам време, не знам какво ще е с 2, а за три не ми се мисли. Поне я изкарахте шарката и няма да ви притеснява вече.

Деси, как до 12 години ще пищят? И аз искам да живея. Лошото при нас е, че след пищенето има 2 часа игра.

Класната, ако намериш човек за запълване на дупки всякакви - прати ми го, моля! Моята е огромна. Пу, голяма депресия. Може да е от времето или защото всички колежки завършиха магистратура, аз още бакалавъра влача.
Иначе не бой се, ще живееш. Толкова лесно се може да се отървеш. Дано да е от яйчника. Гуш!

За нас - Ели от вчера нещо й хърка носа, цяла зима държахме фронта, сега баш се разболя. Дано я секна болестта на време.

Последна редакция: сб, 02 мар 2013, 08:59 от Лече-Буболече

# 26
  • Мнения: 1 130
При мен болката в главата идваше от високо кръвно (170/120). Ходих и аз по доктори и се оказа, че сърце, бъбреци и други органи функционират нормално и ми предписаха малки розови хапчета за нерви. От около 3 седмици ги пия и главата не ме боли и кръвното е 6. Така че може и да е на нервна почва.
За целуването - Павел ме целува и прегръща рядко, по-често ме хапе по носа. Но пък иначе дава да го целувам, особено по вратлето.
Мариетка, съжалявам за загубата ви, не се обвинявай. Човъкът е знаел, че го уважаваш и поведението ти към него тогава е било моментно  Hug Hug Hug
Ако сте ни забравили, една снимка от вчера

Последна редакция: сб, 02 мар 2013, 10:42 от dessince

# 27
  • До морето :)
  • Мнения: 328
ДЕСИ, много е хубав Павел, както винаги.

Гледам днес, на Елена й е започнал да излиза втория кътник, леко драска вече, определено на него отдавам среднощните ревове, пищене и истерии.

Лека нощ, че снощи пак не ме остави да спя Simple Smile

# 28
  • Мнения: 3
Благодаря за отговорите момичета!Опитвам пак да я върна в нейното легло,но е просто ужас пищи,реве чак хълца,абе пълна истерия. ShockedТа сега си спим заедно и всяка сутрин ставам схваната. LaughingЗа АМ не се оплаквам явно и е дошло времето.Аз всъщност се чудех как ще го спра ама ето.Абе що ли въобще си мисля аз разни неща като тя командва парада Joy
За целувките:Моята ме целува много,особено ако е направила поредната бела и се скараме,тогава най-вече държи да ме целува,да се сдобрим  Wink
А някой от вас да има опит с обрив по бузките?Появява се ей така от нищото и също така изчезва.Представлява сухи червени петна.А също съм забелязала,че като яде домати бузките и около устата и се зачервява и след 1 час изчезва.
Стискам палци на класната да се оправя и да няма повече одисеи с лекари. Hug Peace
Лече-Буболече:Завидях благородно за такова заспиване като на Ели Peace
marietta_g:Съжалявам за загубата ви! Hug
dessince:Много сладък Павел!

# 29
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Скарт, и аз вчера забелязах същото нещо около устата на Елена. До сега не се беше случвало. Помислих, че се е оцапала, бърсах, но не помогна. После реших, че е защото сега се прибираме от вън и сигурно от вятъра нещо се е зачервила. И друг път е яла домати, но не се е случвало. Вчера за първи път обаче ги яде самичка. Вечерта със салатата нямаше такова нещо...

Общи условия

Активация на акаунт