Слънцето с усмивка ни дари, ФЕВРУАРЧЕ тръпне за нови игри

  • 69 778
  • 662
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Благодаря за тема, Вержи   bouquet

РадостинаДа, прибрахте ли се вече вкъщи?

Наде, как са афтите, минаха ли?

Дорабела, дали този гъдел по колегата не се дължи на повечкото свободно време. Мисълта ми е, не бързай да се чувстваш гузна или нещо подобно - на всеки му е приятно да го ухажват Simple Smile

Ние вече почнахме партито за рождения ден, който е в понеделник, но за уикенда имаме две семейства от София вкъщи и е много весело. А сега като видях и снеа усещам как цял ден ще се карат шейни Simple Smile) А за довечера след вечерята съм поръчала торта без свещички и надпис Честит НЕрожден ден, Дара. Нали Пипи Дългото Чорапче си празнуваше така Simple Smile

Качете малко снимки на децата да им се порадваме какви са големи Simple Smile
Мартеничка, в отделението ще сме до понеделник, поне. За сега се оправяме. Весели игри в снега на останалите! Peace

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Добро утро
 

Днес осъмнахме с малко снежец.Малката закуси,поигра си.Сега ги изпратих с баща й навън да играят.На връщане мъжо трябва да донесе и обяд.А аз ще залягам да учаааааааааааааа   Sick

RadostinaDa,радвам се,че се оправяте

Мартеничка,много ви е напрегната програма.Само така.А това за тортата е много интересно

# 32
  • София
  • Мнения: 1 976
Забравих да кажа,че стискам палци на RadostinaDa!

Че благодаря на Вержи за хубавата темичка!  Hug

# 33
  • Мнения: 140
Добър ден, момичета!
Вержи, мн е хубава темата. Благодарско за труда!  Hug
Първо започна от един кокоши трън, който го горим за 3 или 4 път, но Йоан постоянно чопли мястото и той се появява наново.


Деси, не знам как сте го горили, но да споделя как се справих с един, който имаше моят мъж на ръката. Слагаш парченце чесън в/у разчопленото и затваряш с лепенка. Изгори го и не се е появавял повече. Flutter

Наде и аз си мисля, че Сандрин може да ти помогне. Билков екстракт от смрадлика е. Продават го по аптечната мрежа. В момента го ползвам за стягане на венците, че имам " джобчета"  Rolling Eyes, а не мога да пия АБ заради кърменето.
Приятен   Nature Snowman weekend!

# 34
  • Мнения: 945
Привет!
И аз позабравих да влизам тук и чак днес прочетох за Ивелинка - да е жива и здрава, да има много късмет и хубава съдба, да радва мама и тати!
Честити рожденици на всички горди мами! и нашето наближава, но си е чак февруари.
И двете деца прекараха шарка. Малката много се измъчи и още е шарена. Но така ще е. Нека израстват тези дребни неволи.

# 35
  • Мнения: 242
Ех, ама колко ми е хубаво да отварям форума и да виждам всеки път нов отговор в отчетната ни Simple Smile И да ви кажа вече отварям форума с всяко сядане пред компютъра... нещо, което отдавна не бях правила Simple Smile
iglikalika , по-добре, че я карат докато са малки. Ние я изкарахме на 2 и половина и всичко си мина нормално, без усложнения и драми.

Ние рожден ден на децата няма да имаме възможност да направим, но ми се искаше поне за градината да измисля нещо. В нашата градина не позволяват да се носи никаква храна отвън. В същото време на мен ми се искаше да измисля нещо, което да се хареса на децата. И от друга страна обаче трябва да се съобразявам и бюджета ни. В крайна сметка реших, че ще купя балони, които ще помоля госпожите да надуят (или аз предварително ще надуя, щото на тях ще им стане лошо като им кажа Laughing ), да украсят стаята и после всяко дете да си тръгне с балон (общо 30  Crazy ). Ще занеса и парти шапки и от онези свирки, дето се раздуват като духнеш. Ще направя за всяко дете такава подобна торбичка... ... с мъничко лакомства за почерпка, с уговорката, че ще бъдат дадени на децата преди да си тръгнат от градината.
Може и да звучи тъпо, но това е най-хубавия според мен вариант, за да зарадвам както моите, така и другите деца. По този начин се надявам поне малко моите деца да усетят, че имат празник.

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
foxy81 ,нали щяхте във Феъри да правите РД?Иначе ДГ,за да усети детето празника трябва да има нещо като торта и да се духат свещички.Да им пеят песничката и да им пляскат.Варианта за ДГ,който аз съм измислила е да се наредят сухи пасти и на тях да се сложи свещта.Като торта ще е.Балони и шапки също е супер.Защо искаш почерпката да е на тръгване?Нека да си хапнат и да се порадват докато са цялата група заедно

# 37
  • Мнения: 242
Направихме някои сметки, Ели и се оказа, че не можем да си го позволим, за съжаление. Не е тук мястото да обяснявам подробности... но просто не можем.
На тръгване, защото в нашата градина не е позволено да се носи каквато и да е храна за рождените дни с изключение на плодове и сокчета. А като си тръгнат децата, вече навън, да си ядат каквото искат. Иначе естествено, че щяхме да им купим торта, да си духнат свещичките заедно с другите деца и да си усетят празника. Аз затова мислих за друг вариант.

Иначе вкъщи ще им направя тортичка. Като не можем с друго, то поне с това да ги зарадваме...

Последна редакция: сб, 26 яну 2013, 23:35 от foxy81

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Фокси,торта не може да купиш.Официално е забранено и със сертификат да е не става.Но явно съвсем нищо да не се консумира е решение на вашата директорка.Което ми се струва прекалено.Разрешени са пакетирани храни,в срок на годност.Та компромисно торта от сухи пасти или картонена торта е масовото решение на родителите.
Във вашата ситуация,това което си намислила е най-удачно.Добре,че в нашата ДГ дават консумация.Децата се радват и на храната.За последния РД в градината ми разказваше моята миналата седмица.Тортата била от Барнита.Имало сокче в чашка и солети.Децата пяли и пляскали.


По повод разходите за РД-много са наистина.Почерпка в градината,почерпка на приятелчетата от квартала,почерка на приятелските ни семейства,почерпка на роднините.Това поне са нашите таргет групи.Ще има съкращение щото иначе не се издържа  Laughing

# 39
  • Мнения: 242
В яслата пък нямаше проблем миналата година да занесем торта.
На последната родителска среща точно това говорихме - за рождените дни и почерпката. Не знам защо нашата директорка е решила така, но наистина е трудно да се измисли каквото и да е друго. На мен ми е мъчно за децата, че тази година няма да разберат много от рождения си ден и ... много ми е гадно, не ми се говори за това. Но се надявам да се зарадват и на малкото, което ще се помъча да направя. Пък догодина дай Боже повече...

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
В яслата пък нямаше проблем миналата година да занесем торта.

В яслите и сега носят торти.Ние също носихме торта,истинска в яслата.ДГ и яслите са по различни наредби и под различни шапки.За едното отговаря министерстовто на здравеопазването,а за другото министерството на образованието.
Децата пак ще се радват.Купон в градината,купон вкъщи.Да не им е лошо

# 41
  • Мнения: 1 121
Здравейте и от нас Laughing честита ни нова темичка Simple Smile

Раде, честита принцеска  Heart Eyes да ви е жива и здрава и все така да ви радва  bouquet пожелавам всичко най-хубаво на цялото семейство оттук нататък Heart Eyes

И ние се стягаме за РД след 1 седмица точно. Засега сме в Детски клуб. Малко скъпо излиза--10лв на дете, които включват ползването на клубчето за 2 часа, сокчета и снаксчета за децата. За родителте ще платим отделно каквото си поръчат за пиене, отделно ще донесем и храна, защото в клубчето не предлагат... и торта разбра се.

Интресно ми е колко са големи вашите дечица?
Моята г-ца тежи 16кг точно и е висока 105 см
носи 26 номер обувки

# 42
  • София
  • Мнения: 1 976
Добро утро!
Да са ни честити рожденниците днес: Венци,Александър и Белослава!
Да растат здрави,усмихнати и големи късметлий!!!:)

За размерите,Никола е 16кг. ,за височина не съм сигурна около метър и 2см. носи 28номер обувки  #Crazy

Последна редакция: нд, 27 яну 2013, 15:09 от hetera

# 43
  • Мнения: 647
 Честит рожден ден на днешните ни рожденици. Пожелавам много весели игри!

Вержи, идеята за лакомства е добра. Подкрепям Елфи за идеята за картонена торта. Има цяла тема  затова във форума. Плюсовете са, че децата ще духнат свещички, ще имат торта, която е много различна и идейна като замисъл. Но си е доста разправия направата. Това, което си подготвила като лакомства го слагаш във всяко картонено парче и накрая децата си ги взимат.
Ако решиш в пликчета в Джъмбо има много подходящи. Водят ги пликчета за кръщене. Мисля, че са ог тюл или подобна материя 10-15 плика бяха5 лева. Ползвах ги за Коледните сладки, които правихме с Йоан и раздавахме на роднини и приятели.

Йоан е над 100см. (Не знам точно колко), 17 кг., носи 26 номер.

# 44
  • Мнения: 242
Честит рожден ден на днешните ни рожденици. Пожелавам много весели игри!

Ако решиш в пликчета в Джъмбо има много подходящи. Водят ги пликчета за кръщене. Мисля, че са ог тюл или подобна материя 10-15 плика бяха5 лева. Ползвах ги за Коледните сладки, които правихме с Йоан и раздавахме на роднини и приятели.



Мерси, Деси Simple Smile Тъкмо се чудих къде да търся торбички. Даже мислех да ходя в някой цветарски магазин да купя някакъв хубав целофан и шарени панделки за връзване. За картонена торта и аз си мислех, но не съм разучила още за какво става въпрос. Ще погледна.

Размерите- Наско-102см, 15 кг, 27 номер, Жорето-100см., 14.5кг., 26 номер. Току що ги премерих.
Солети Simple Smile Няма на кого да приличат Simple Smile))

Честит рожден ден на хубавицата Белослава, чаровния Венци и сладкия Алекс! Да са здрави, винаги така усмихнати и много, много щастливи!

Общи условия

Активация на акаунт