Мака на прах

  • 104 711
  • 132
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте, мили мами Simple Smile Нова съм във форума и може темата ми да не е на правилното място или вече този въпрос да е разискван, но не намирам нищо по тази тема и за това я създавам. Не ми се сърдете ако вече съществува Simple Smile))) Наскоро попаднах на това растение МАКА и характеристиките му леко казано ме впечатлиха. Имам поликистозни яйчници и проблем с нивата на хормоните може би...преди пролактина ми беше висок. Сега пия едни билкови таблетки на д-р Тошков, защото не искам противозачатъчни....Та.. тази билка перфектно. Въпроса ми е някой пил ли я е? Забелязал ли е подобрения, въобще споделете някакъв опит относно нея. За какво я пиете, в какъв  вид и т.н . Благодаря Ви предварително

# 1
  • Мнения: X
Мен ме вълнува особено темата и се записвам да следя! Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 17
Днес в предаването на Иван Звездев правиха един енергиен коктейл с мака, чия, мед , годжи бери и портокалов сок.Оказа се, че маката е една от супер-храните(т.е. не само, че ни храни, но и спомага на организма ни да се чувства по-добре).И тъй като одавна се чудех реших да си взема от тази на Форевър Ливинг.Ето какво открих за нея:

Форевър "мулти мака“ съчетава легендарния перуански корен мака с други полезни билки и внимателно подбрани съставки, за да ви предложи една от най-добрите хранителни добавки.
Маката, известна също като Lepidium Meyenii, е едногодишно растение, отглеждано в Перу. Ядливият корен, който прилича на репичка, е основна храна за местното население.
Хранителната стойност на изсушения корен от мака е висока, тъй като той съдържа съставки, подобни на тези в зърнени култури като ориза и пшеницата. В състава му влизат 60% въглехидрати, 10% протеини, 8,5% влакна и 2,2% липиди. Легендарното въздействие на маката върху сексуалната потентност вероятно се дължи на високата концентрация на протеини и други жизненоважни хранителни вещества. Голяма част от протеиновото съдържание на перуанския корен е под формата на аминокиселини, необходими за много процеси в човешкия организъм, сред които и сексуалните функции и плодовитостта. Те също са нужни за производството на съединения, предаващи импулси в нервната система, и играят ключова роля в процесите на сексуална възбуда и физическа издръжливост по време на секс. Основните аминокиселини, влизащи в състава на тези съединения, са фенилаланин, тирозин и хистидин. И трите се откриват в значителни количества в състава на маката. Тя също така съдържа още една аминокиселина – аргинин, за която се смята, че играе роля в поддържането на мъжката плодовитост и жизненост.
„Форевър мулти мака“ комбинира легендарния перуанска корен с други билки и внимателно подбрани съставки с мощно действие, като бабини зъби, муира пуама, катуаба, L-Аргинин, палма-джудже, пигеум и коензим-Q10.
Бабини зъби е билка, традиционно използвана като общо тонизираща организма и даваща енергия или като лек за импотентност. Муира пуама, катуаба и палма-джудже са билки, които традиционната медицина отдавна познава като афродизиаци. L-Аргининът е основна аминокиселина, срещаща се в природата, която участва в много и важни биохимични реакции в тялото. Тя повишава притока на кръв към долната част на тялото и затова често се препоръчва от природните лечители като добавка, подобряваща сексуалните функции. Пигеумът е голямо, вечнозелено дърво, което расте в Азия и Южна Африка. Стритата кора на това дърво се използва от много години в Африка за поддържане на дейността на бъбреците и простатата. Антиоксидантът коензим-Q10 присъства във всяка жива клетка и е незаменим за снабдяването на организма с достатъчно енергия за осъществяване на телесните функции. Той има свойства подобни на антиоксиданта витамин Е, повишава енергията и поддържа правилна сърдечносъдова и имунна дейност.
Комбинацията от всички тези съставки създава уникална и ефикасна хранителна добавка за повишаване на либидото, енергията и издръжливостта.
 
СЪСТАВКИ
Мака Lepidium Meyenii (корен), бабини зъби Tribulus terrestris (плод), муира пуама Ptychopetalum Olacoides (кора), катуаба Erythroxylum catuaba (кора), L-Аргинин, палма-джудже Serenoa repens (плод), пигеум Pygeum africanum (кора), Коензим Q-10, Соев екстракт, микрокристална целулоза, калциев цитрат, стеаринова киселина, кроскармелозен натрий, гуар, магнезиев стеарат, силициев диоксид, декстрин, декстроза, лецитин, натриева карбоксиметилова целулоза, натриев цитрат.
 
ПРЕПОРЪЧИТЕЛНА УПОТРЕБА
Две таблетки дневно с вода.
 
ОСНОВНИ ХАРАКТЕРИСТИКИ

    Подсилва либидото, издръжливостта и енергията.
    Маката е известна като “сексуалната билка на инките”.

# 3
  • Мнения: 2 677
Това е съставът на AquaSource Мака Енергия (MACA POWER) - синергично съчетание на суперхраната от Андите мака или корен на мака (Lepidium meyenii), индианската билка дамяна (Turnea diffusa), готу кола (Hydrocotyle asiatica), Жен-шен (Panax ginseng) от Изтока и мед от манука. Няма излишна химия.
За поликистозни яйчници виж и това: http://www.anhira.com/aquasource/Продукти-АкваСорс/Натурална-козметика/Крем-Мунрайз

# 4
  • Мнения: X
Взех си мака на прах и в момента едва я преглъщам с кисело мляко и банан.Отвратителна е на вкус,но ще я пробвам и по друг начин.Ако имате идеи за рецепти ,моля споделете Hug

# 5
  • Мнения: 2 677
Тази на АкваСорс е в течна форма и сладка на вкус, може да се прибавя към студени и топли напитки, много добре се получава с какао, някои я слагат и в кафе, също в плодови сокове.
Освен да подслаждаш с мед в твоя случай  Peace

# 6
  • Мнения: 0
Взех си мака на прах и в момента едва я преглъщам с кисело мляко и банан.Отвратителна е на вкус,но ще я пробвам и по друг начин.Ако имате идеи за рецепти ,моля споделете Hug
Явно вкусът не е хубав, слагай го в някакви шейкове и после пиши дали има ефект от приема Simple Smile То това е най-важното Wink

# 7
  • Мнения: 3 540
Мулти маката на Форевър е под формата на таблетки и няма проблем със вкусовите качества.


Бибаa, ако те интересуват продукти, специално насочени за справянето на кистите, може да ми пишеш и ще ти споделя на лични, с кои наши продукти, лични мои познати са се справили!

Последна редакция: чт, 10 яну 2013, 16:09 от Vanq 66

# 8
  • Мнения: X
Взех си мака на прах и в момента едва я преглъщам с кисело мляко и банан.Отвратителна е на вкус,но ще я пробвам и по друг начин.Ако имате идеи за рецепти ,моля споделете Hug
Явно вкусът не е хубав, слагай го в някакви шейкове и после пиши дали има ефект от приема Simple Smile То това е най-важното Wink
Утре ще пробвам с портокалов сок Confused Дано вкусът да е по-поносим  Sick Fata_morgana,аз и мед сложих,но това с нищо помогна #Cussing out.Няма да се отказвам,обаче  Twisted Evil

# 9
  • Мнения: X
Да се отчета за маката:Продължавам да си хапвам,като леко увеличих дозата.Май ще свикна с вкуса Mr. Green Установих,че с прясно мляко е най-поносима.Не знам дали е случайност,но само няколко дни след като започнах засякох овулация. HugМисля ,че влияе добре и на кожата!

# 10
  • Мнения: 17
Не е случайност(поне според това, което аз знам).

# 11
  • Мнения: 2 677
Jassye, много хубава новина!
А кожата е външен израз на вътрешното състояние на организма  Wink И аз съм забелязала, че направо светва след детоксикация или даже при обикновено постене.

# 12
  • Мнения: X
Fata _morgana,Eliniq,благодаря ви момичета,дано наистина да ми помага  HugЩе продължавам да се отчитам  за тези,които се интересуват  Peace

# 13
  • Мнения: 0
И аз си взех маката и я почвам. Ще пиша по нататък дали има промяна Simple Smile

# 14
  • Мнения: 3 540
Покрай вас и аз си поръчах от нашата мулти мака,т.е. на Форевър, няма никакъв проблем с приема, защото таблетките са си удобни за прием.
И наистина действа очистващо и тонизиращо, защото „Форевър мулти мака“ комбинира легендарния перуанска корен с други билки и внимателно подбрани съставки с мощно действие, като бабини зъби, муира пуама, катуаба, L-Аргинин, палма-джудже, пигеум и коензим-Q10.

Общи условия

Активация на акаунт