За емиграцията...по-различно.

  • 58 357
  • 746
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 1 096
И аз бих пробвала Южна Америка, първо посещение, а после каквото стане. И аз нито испански, нито португалски говоря.
Не съм направена за студения европейски климат.  Crazy

# 736
  • Мнения: 1 842
Приветствия за идеята, Рабитче, имаш съмишленик в мое лице! При вас май има още прекалено много неща за доизбистряне. Щом имате средства, според мен най-добре ще е да ги вложите в частен бизнес. Тези екзотични държави не биха ви предложили добра месечна заплата и задоволителна социална система, така че мислете как да бъдете независими от тези неща. Също така са доста различни от Европа в много отношения и е добре да си дадете сметка дали сте готови да живеете с тези различия. Предполагам, че ще ти е интересно да прочетеш за една българка в Доминиканската република: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=623998.0
Как сте с езиците? Английският е универсален така или иначе, върши работа на повечето места, така че залягайте отрано. Има някои райски острови, отвъдморски владения на европейски държави, където вероятно ще е по-лесно да се уредят документално нещата. Британски отвъдморски владенияфренски отвъдморски владения, холандски.
Относно цената на живота, тук едва ли има кой да ти отговори, затова потърси инфо, колкото и относително да е, в специализирани сайтове: http://www.numbeo.com/
Можеш да почерпиш вдъхновение от най-добрите острови за живеене + истории на преселили се там американци и европейци.
Мъжът ти също ли е толкова ентусиазиран като теб?
П.С. Оправих си линка с Британските владения, че не беше в ред нещо.
А къде може с не много тежка работа да се работи и живее в държава в която говорят английски език? Peace

# 737
  • Мнения: 4 458

А къде може с не много тежка работа да се работи и живее в държава в която говорят английски език? Peace


В България  Mr. Green

# 738
  • Мнения: 4 458

Отказах се,по-точно ме отказаха от възможността за Саудитска Арабия,а толкова ми се искаше да отида някъде..не на почивка,разбира се...замислям се за Латинска Америка,ама с испанския съм на Вие...Другата възможност е братска Русия..,мдааа,стандарта на живот в Москва и Петърсбург скочи доста.....

Тези държави са много разли4ни като на4ин на живот, климат, култура и т.н.
Според мен трябва да решиш какво точно искаш. Така както си се разпростряла ще ти е много трудно да избереш.

# 739
  • Мнения: 187

А къде може с не много тежка работа да се работи и живее в държава в която говорят английски език? Peace


В България  Mr. Green


 Laughing, определено имаш чувство за хумор.

# 740
  • Мнения: 2
Здравейте на всички. Тук сме отскоро в този форум но за наша изненада попаднахме на място където има какво да се чете като качество и количество. С интерес сме започнали да четем темата от началото и сме учудени колко много хора има с богат опит и знание относно живота в много други страни. Като цяло имам един въпрос. Какво бихте казали за живота в Турция? Там климата също е приятен. Има малко повече земетресения но след като веднъж име се срутиха няколко сгради надяам се да са вземал поука от това. Като държава се развива с доста силна икономика. Но това е погледнато отвън. Ако някой има наблюдения отвътре да сподели и да даде съвет в кои части е най-добре да се заселиш, къде може да започнеш работа, как стоят нещата с езика който хал хабер не познавамем цени на имоти, стандарт и т.н Искрено се надявам на подробна ориентация от Ваша страна. През това време ще чета отговорите Ви а и продължавам да чета темата оттам докъдето съм стигнал.

# 741
  • Мнения: 4 458
Добре дошъл сред нас   Hug  Раджам се, че темата те е заинтересувала и ти е интересно да четеш.

Писахме малко по-назад в темата за Турция, не ми се иска да се повтарям. Питай ако има конкрето нещо което да те интересува.
 

# 742
  • Мнения: 2
Благодаря за отговора и за гостоприемството. Още явно не сме прочели това което ни интересува. Продължаваме да четем. Ако има нещо ще питам - радвам се, че ще има кой да отговори

# 743
  • Мнения: 3
Здравейте!
Включвам се по темата емиграция
Някой има ли впечатления или информация за Куба?
Благодаря

# 744
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Здравейте!
Включвам се по темата емиграция
Някой има ли впечатления или информация за Куба?
Благодаря

Оооо, сладки спомени. От къде я изкопа тази тема....Sweat Smile
Много ми се искаше по онова време....
Пообиколихме свят и ..... тук си ни е най-добре.
Е, емигрирахме де, ама на село. Smile

# 745
  • Мнения: 3
Здравейте!
Включвам се по темата емиграция
Някой има ли впечатления или информация за Куба?
Благодаря

Оооо, сладки спомени. От къде я изкопа тази тема....Sweat Smile
Много ми се искаше по онова време....
Пообиколихме свят и ..... тук си ни е най-добре.
Е, емигрирахме де, ама на село. Smile
Здравейте, не съм сигурна, че темата ми е за този подфорум, но не намерих по-подходящ.
Накратко - аз и съпругът ми - съответно на 40 и 48г все повече обмисляме идеята за емиграция....
Да, знам - "дърти" сме вече  Mr. Green
Не искам да започваме от нула! Имаме някакви средства. Целта не е да изкараме пари за 5-10г. и да се върнем. По-скоро да живеем спокойно, да изкарваме колкото за хляб и нашите спестявания да помагат....
Просто всичко тук ни омръзна, иска ми се някак си по-лежерно ежедневие.
Клоним преди всичко към топъл климат...
Но и не сме пенсионери все пак...Трябва си и някаква работа.
Тривиалните дестинации не ни влекат -Европа,  САЩ, Канада, Австралия и НЗ - не. Peace
По-скоро някоя екзотична страна като Куба, Еквадор, Коста Рика, ЮАР...Азия
Най-болния ми въпрос е относно средствата необходими за издръжка - примерно за месец - наеми, храна..
Предполагам, че за развитието на частен бизнес едва ли се изисква някаква по-специална виза!
Ох, знам, че звуча много лаишки и несвързано, но всичко е още в процес на обмисляне
Ако се включи някой....  bouquet

# 746
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Да, де.... Аз знам какво съм пуснала.... Стана ми мило...
Сега обикаляме, но на почивка. Не съм вече сигурна, че искам живот " на далеч". Толкова неща се случиха от тогава....
 Вече си имаме внучка и... някак си не си представям да съм през девет земи в десета!
Но вие си питайте! Светът вече е едно голямо село, много красиво и за млади хора има варианти ....много! Стига да сте "отворени" по душа.
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт