Заведения в Бургас

  • 170 599
  • 768
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 3 070

 А някой да е посетил вече новооткрития "Нептун"? Ресторант, бар?  Simple Smile
Утре "по женски" ще го посетя. Нетърпелива съм много.  Mr. Green

# 31
  • Мнения: 1 701

И още - в събота бях в "Рубаят Маре". Не бях ходила дотогава. Първо - огромно като цех, шумно (все едно си в пчелен кошер, едно жужене се чува), и пушеха като за световно. Като стана 22.00, като наизвадиха чинийките, като настана едно пушене, цялата се умирисах. Няма да стъпя повече. Confused
Мислех, че само на мен ми прилича на поосвежен училищен стол! Mr. Green
Поосвежен цех също става! Така и не събрах сили да седна в това заведение, предвид, че съм сядала на два от тази верига. Не съм във възторг, но не съм и разочарована. Обстановката в "Ди Маре" обаче е ...  Sick

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 5 904
Баш като студентски стол, само дето не бяха вързани вилиците и лъжиците с въженце Grinning
В интерес на истината храната ми хареса.

Днес открих едно доста прилично кафенце в зала "Бойчо Брънзов" в Зорница. Хареса ми стилът.

# 33
  • Мнения: 1 280

Утре "по женски" ще го посетя. Нетърпелива съм много.  Mr. Green


 Да споделиш после Simple Smile
 

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 3 070
Споделям: тотално разочарование. Изключително посредствена и слаба кухня. Много и некачествен персонал. Не е скъпо, цените са абсолютно нормални. Не се пуши. Като интериор е ОК.
Чудесно замислено място, дано им се получат с времето нещата там. Но като за начало трябва обезателно да наемат добър главен готвач.  Peace

# 35
  • Мнения: 1 893
Споделям: тотално разочарование. Изключително посредствена и слаба кухня. Много и некачествен персонал. Не е скъпо, цените са абсолютно нормални. Не се пуши. Като интериор е ОК.
Чудесно замислено място, дано им се получат с времето нещата там. Но като за начало трябва обезателно да наемат добър главен готвач.  Peace
Това е за "Нептун", нали?
Ресторант ли е?

Един глас за "Ретуш", въпреки малко баровата обстановка. Много добра кухня и обслужване. Интересно меню. Не се пуши.

# 36
  • София
  • Мнения: 2 819
Споделям: тотално разочарование. Изключително посредствена и слаба кухня. Много и некачествен персонал. Не е скъпо, цените са абсолютно нормални. Не се пуши. Като интериор е ОК.
Чудесно замислено място, дано им се получат с времето нещата там. Но като за начало трябва обезателно да наемат добър главен готвач.  Peace
Това е за "Нептун", нали?
Ресторант ли е?

Един глас за "Ретуш", въпреки малко баровата обстановка. Много добра кухня и обслужване. Интересно меню. Не се пуши.

Ще го пробвам тези дни, радвам се, че има такива отзиви за Ретуш, имам ваучер за там.

# 37
  • Мнения: 486
Някой да е ходил скоро в Инканто,да сподели дали е приятно топло,че си спомням колко студено беше последните месеци на предната зима?

# 38
  • Мнения: 1 280
Споделям: тотално разочарование. Изключително посредствена и слаба кухня. ...


 Ние довечера сме там  Rolling Eyes

# 39
  • Мнения: 284
Снощи с приятели в "Рубаят" Каза Вино. Единият ми приятел вдигна грандиозен панаир, понеже в 20.50ч. сложиха на всяка маса пластмасова чашка с вода. На въпрос "За какво служи?", отговорът на сервитьорката беше "За много неща".
Няма да влизам в подробности какво точно се случи, но вдигнаха чашките.

п.с.На масата ни имаше пушачи, които също не желаят да се пуши в заведенията. Което доста ме учуди. Когато аз пушех, бях доста нетолерантна към "другите".

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 5 904
Моля те, влез в подробности, защото напоследък доста размишлявам как се постъпва в подобни ситуации.
Засега съм стигнала до следните варианти в тяхната последователност и съвкупност: неплащане на сметка, грандиозен панаир, заплахи с всички възможни органи и съдебно дело за нанесени щети  Naughty

# 41
  • Мнения: 284
Ще ти кажа какво се случи:
Опит със сервитьорката - неуспешен.
Забележка на глас към пушещите - неуспешна.
Разговор с управителя (под разговор разбирай не с обичайните дибели) - неуспешен. Опита да се измъкне, че хората имали банкет и искали да разпускат. Не искаш да знаеш какви неща му говори моя приятел...Без псувни, разбира се.
Накрая моя приятел хвана телефона (който беше огледан, че е Ай фон, а имаше определено фейс контрол, в смисъл гледат на кой с какъв тон да говорят, ако ме разбираш). Та грабна телефона и започна да звъни в полицията...никой не вдигна, на 112 - казаха му, че за такива сигнали предоставяли два номера. Звъня на тях, никой не вдигна. Накрая се обади на свой познат, който е данъчен служител и той го посъветва да направи клип. Още преди да почне да прави клип, управителят, който се правеше, че пие вино до нас, даде знак на сервитьорките и почнаха да обират чашите. След насочения телефон към пушачите в заведението, управителят дойде и запя с меден глас извинения. Изтърси нещо, за което аз още недоумявам - пушачите трябвали да ни попитат дали имаме нещо против?!?!
Та така в резюме...

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 3 070
Аз честно казано недоумявам как собствениците на заведения продължават да настояват да се отмени забраната за пушене. Няма човек, който да познавам и да е пушач (вкл. мъжът ми и баща ми), който да иска да се пуши. На всички им харесва да излизат невмирисани  от ресторантите и изобщо не им е кофти да стават да излизат навън.
Също така не познавам човек, който е пушач и е ходил по заведения по принцип след като са забранили пушенето на обществени места да е спрял да ги посещава. Що за простотии са това?!
А протестът им във Бургас пред Общината беше просто смехотворен- събрали се 5 собственика с 25 сервитьора и митинг ми било това!  Outta Joint

# 43
  • Мнения: 284
Именно!
И Кремена Халваджиян бие барабана от София, че ще саботира решението да не се пуши. Имала пари да си плаща глобите. Преди така говореше, че карала без колан (не обичала ограниченията).
Като ходят по Европа обаче се съобразяват и хоро играят.
Ладида и моите познати, които пушат, мислят идентично.

# 44
  • Мнения: 1 813
За мен това, някой да пуши въпреки забраната, в момента е най-новият хит да покажеш колко си НАД всичко и всички. По моему - да си покажеш простотията .

Общи условия

Активация на акаунт