черен списък на лекари

  • 205 392
  • 444
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 14
Здравейте, искам да допълня списъка с още едно име, Соня Галева!!! Тя е ендокринолог в  Клиника Младост, град  София.
Изключително грубо отношение!
Отидох при нея с оплакване за силно окосмяване на лицето и гърба  вследствие на нежелани реакции от медикаменти които съм приемала. Силно вярвах, че тя ще ми даде адекватен отговори и ще ми каже кои хормони да си изследвам!
Единственият отговор от нея беше "Ти така си родена, просто не си се вглеждала хубаво в огледалото"
Аз бях потресена от това което чувам и отвърнах, че аз не съм силно окосмена по рождение, но тя просто се изсмя и каза " Всички жени които са с тъмни коси са силно окосмени"
След дълго неуспешно убеждаване, тя каза, че иска да прегледа щитовидната ми жлеза на ехографа и сега отварям една голяма скоба ( на стената пред кабинета й беше написано с голям шрифт " Ехограф 25 лв" това беше единственият преглед който се заплащаше) .... И накрая ме диагностицира с тиреодит на Хашимото.... При което аз я попитах може ли окосмяването да бъде следствие от тиреодит на Хашимото и тя ми отвърна " НЕ В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ" .. И ми каза, че със сигурност майка ми има Хашимото, при което аз ѝ казах, че майка ми няма никакви проблеми с щитовидната жлеза и отговорът на този "Добър ендокринолог" беше ... "Ти просто явно не знаеш"
Тръгнах си страшно разочарована и никога повече няма да стъпя в този кабинет!!!!!
Забравих да допълня, че отвън на вратата ѝ имаше лист с НАПЕЧАТАНИ имената на хората които са си записали час, които бяха над 20, а на другата половина от листа беше написала с химикал още 20 човека, на които часовете им бяха през 5 минути и естествено приемаше в кабинета си първо тях!!!
Няма да стъпя никога повече там!

# 226
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Да се смее ли човек, да плаче ли?? Трябваше да й кажете, че е за психиатър, и ако ви каже - не, не съм, нищо ми няма. Да й отвърнете, че така е родена....

# 227
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 778
Същата д-р Соня Галева пред много години ми беше казала, че косата ми явно се омазнявала, защото много често я мия. Попитах я дали е възможно обратното - да си мия косата често, защото е прекалено мазна ? Bowtie Също беше изтърсила някакъв бисер за окосмяването, но вече не помня. Доста несериозно се отнесе. Иначе много хвалена във форума.

# 228
  • Мнения: 14
Същата д-р Соня Галева пред много години ми беше казала, че косата ми явно се омазнявала, защото много често я мия. Попитах я дали е възможно обратното - да си мия косата често, защото е прекалено мазна ? Bowtie Също беше изтърсила някакъв бисер за окосмяването, но вече не помня. Доста несериозно се отнесе. Иначе много хвалена във форума.

Точно защото е много хвалена във форума си казах, че ще е голям "специалист" и чаках с нетърпение цял месец за да може да ме прегледа ..  Пълен ужас Neutral Face

# 229
  • Мнения: 2
Да допълня списъка с прясно впечатление от прехвалената д-р Монева мамолог, която преглежда в 25-то и 22-ро  ДКЦ София.
Отивам при нея на преглед, първо чакаме неимоверно дълго, няма часове, излиза тя от кабинета и пита "Кой за какво е?" и жените си показваме направленията, едно момиче казва "Аз съм от предишния път, не можах да дочакам да вляза", а д-р Монева и отговаря - "А това си е ваш проблем", после поглежда една жена (с маска на лицето) и и казва  "А вие ако сте болна няма да ви прегледам!", жената казва "Напротив, здрава съм за това съм с маска!", но какво е това изказване от доктор "Ако сте болна няма да ви прегледам", просто безценно! Влизат една група жени, защото влизаха по няколко и след доста време пак се появява и пита кой за какво е и започва да вика по една жена, която и показва направлението и и иска мнението, след това вика и по останалите чакащи, че няма часове и който е наред да влиза, защото една жена казва че е с час, което е вярно - като се обадиш на регистратура ти записват час ако си за мамограф, а ако си за ехограф - не, което ще рече, че половината жени бяха с час, а другите - не. Както и да е с доста викане и чакане ми идва реда, влизам, вътре естествено има друга жена, като на конвейер сме, казва събличай и лягай, ама няма какво ви води насам, нещо тревожи ли ви, както и да е почва прегледа на ехографа и междувременно вика другата жена да и погледне гърдите, казва и че е добре и тя се облича и тръгва, продължава с моя преглед, без да проговори изобщо, свършва и започва да си пише, аз я питам за нещата които ме тревожат, тя ги отхвърля като неоснователни и въображаеми, като казва, че трябва да питам за отделянето на кърма гинеколог, а за болките в гърдите към невролог - защото били от проблеми в гръбнака, а бучката (фиброаденом) - не съществува според нея (въпреки, че я следя вече 7-ма година и на документи и снимки я има), показвам и я и на пипане се усеща - не няма нищо такова... инати се сумати време, за болката в гърдата с бучката - не можело да ме боли, защото съм и обръщала внимание, за това ме боляла?! Накрая и звънна телефона и си тръгнах! Много непрофесионално и грубо отношение! Само си загубих времето и направлението!

Подкрепям написаното от Oliv относно Д-Р Мирослава Монева - мамолог от ДКЦ Александровска.
За съжаление видях твърде късно този коментар, така че и моето направление за мамография "изгоря". Мислех, че въпросната лекарка просто има лош ден понеже още от вратата ми каза да побързам и да не й губя времето, след това продължи да крещи по мен, по колежката си от рентгена и по хората, които се обаждаха за да си запишат часове по телефона. Държанието й беше меко казано истерично и адски арогантно, тя дори се оплака, че била подложена на невероятен стрес от такива като нас чакащи отвън, очевидно стреса си заслужава, след като пациентките биват насочвани от Александровска към двата й частни кабинета - по настоящем до ДКЦ 22 и на Позитано. Д-р Монева ми наговори куп ужасии за тумори и операции и ми изписа антибиотик придружен с час за Частния й кабинет за проследяване на ефекта. В разчитането към мамографията на диска, което получих (с две леви изображения обяснени с технически проблем), са написани съвсем различни неща от тези, които чух устно, така че сега, ще трябва да си потърся друг лекар платен прием (друго направление нямам) и да започна всичко отначало. Не коментирам професионалните умения на въпросната госпожа, но начина, по който се държи с хората е отвратителен и аз лично не бих я посетила отново та дори и да беше най-голямото светило в мамологията!

# 230
  • Мнения: 1
18,12,2019 "Др." Милчева уши нос гърло в терапията - Варна ет. 9 в ляво се пада кабинета. Когато сте с направление по здравна каса (Здравна алея за хоспитализация, изследвания по-подробни след като съм минал ренген и по общ преглед  без необходимата медицинска техника за достатъчно информация за анализ на проблема ми…..съм препратен в болница съответно )  ви убеждава да не го ползвате защото няма смисъл, омаловажава проблема, като лежите тука на легло ще пиете тези антибиотици които сте купили..., не е страшно, такива процедури с пункция, промивка....тук не се правят от години, за които ме изпрати докторът направил първите изследвания на около 30-на години доктор, та отклонява лека по лека за да се откажете, след това ви иска рецептата от предния доктор за да не се повторят лекарствата, дописва и се намесва в предната рецепта и цялата работа е за да ми вземе 50лв преглед и да и видя типичната далаверска усмивчица. НЕ препоръчвам въобще. Другото е че ви кара да и носите касова бележка от централната каса на болницата девет етажа по на долу. Друго важно е че няма ценоразпис по закон, както трябва да бъде видим на вратата, и не ви уведомява предварително че услугата ще струва 50лв. Не се оставяйте на такива, щото се множат...

# 231
  • Мнения: 1
Аз бих включила в списъка Иван Йорданов, УНГ в София Мед. В 21 век този "доктор" едва не погуби сина ми след операция на сливиците. Такова нагло, безотговорно и немърливо отношение към малко дете...нямам думи.

И аз имах страховити проблеми с д-р Иван Йорданов в Софиямед. Спука ми тъпанчето и ме изгони без епикриза. Дойдох да го добавя в списъка, а виждам, че вече е тук. Нищо чудно.

Последна редакция: пн, 13 яну 2020, 10:41 от Cozy23

# 232
  • Мнения: 17
Искам да сложа в черния списък на лекарите, без да знам как си е взела дипломата при положение, че е толкова некадърна "Д-р" Мюждиар Козумали. Изключително съм възмутена от непрофесионализма и. Бях "прегледана" от нея в Grand Optics в The Mall, тя работи също и в Очна клиника "Академик Пашев". "Д-р" Мюждиар Козумали ми постави абсолютно грешни диагнози като, цитирам - дегенеративни промени на ретината и петна по ретината и то при съвсем рутинен преглед в магазин за направа на очила. Бях изключително силно психически афектирана от така поставените ми диагнози и то от специализант. В последствие отидох на офталмолог (какъвто тя очевидно още не е, а само се прави и според мен не би трябвало да става и да припарва до пациенти) - бях абсолютно здрава! Как е възможно въпросната "докторка" да заплашва здрави хора, че може да загубят зрението си и до такава степен да бъде самонадеяна и безотговорна в действията си. Каква компенсация мога да получа аз за всички изхабени напразно нерви в следствие на подобна самозванка?
След около 15 дни ми се обадиха, че очилата ми са готови. Започнах да ги нося, но усещането още в първия момент, в който ги сложих беше некомфортно и усетих очите си буквално като "разногледи". Знаейките, че в първите часове това е нормално аз упорито продължих да се опитвам да ги нося, тъй като съм заплатила не малката сума от 515 лева, но продължавах да не се чувствам добре с тях до степен, в която след като ги сваля ми бяха нужни около 10 мин. за да фокусирам нормално погледа си. Спрях да нося очилата.
Реших да видя рецептата на Мюждиар Козумали. В нея междузеничното ми разстояние PD е вписано 62 мм. Направих справка с всички досегашни мои рецепти за очила и навсякъде разстоянието е 60 мм. Очевидно новите ми очила не бяха годни за носене, тъй като Мюждиар Козумали не е могла да извърши правилно дори и най-елементарното действие - да измери междузенично разстояние! Съвсем отговорно заявявам, че това момиче е напълно некомпетентно и неразбиращо от медицина! Надявам се този пост да стигне до повече хора и  да избягват по какъвто и да било начин да се "преглеждат" при нея!

# 233
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Че кой се доверява за изписване на рецепта за очила на някоя в оптика? Че и апаратите им там не стават за нищо .... Сама сте си виновна.

Последна редакция: чт, 23 яну 2020, 11:01 от lechugitka

# 234
  • София
  • Мнения: 4 883
Е, защо да не се доверяваме на апарата и лекаря в някоя Оптика?
Нали това е идеята всъщност.

# 235
  • София
  • Мнения: 4 947
Че кой се доверява за изписване на рецепта за очила на накой в оптика? Че и апаратите им там не стават за нищо .... Сама сте си виновна.

Как не ви е неудобно от такава реакция?!

Надявам се дамата да е уведомила оптиката за проблема.

# 236
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Всъщност казвам го, като човек, който има проблеми с очите и носи очила. За да се направят добре едни очила се ходи на добър лекар, разширяват се зеници, гледат се очни дъна, правят се измервания и т.н. и т.н. Никога не бих се доверила за рецепта на някой в оптика. Горният случай го доказва. Па кой иска да се сърди. Само едното стъкло ми струва 250 лв, защото е с защити, изтънява се и т.н. Та представете си колко ми излизат очилата и после да не мога да ги нося. Абсурд.

# 237
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 778
И аз ходих на много добър офталмолог в очна клиника. И какво от това?! Виждах прекалено зуумнато и разширено. Пак отидох да се "оплача" - нищо. След това при друг очен лекар се оказа, че диоптрите ми са прекалено силни, при условие, че и комп.тест ги показа. За мен не е оправдано да се наливат една сума пари за 1ви очила.....

# 238
  • Мнения: 1
Здравейте,

Искам да отбележа в списъка д-р Добромир Танев, ревматолог- Софиямед.Противно на първоначално доброто впечатление след консултация и добрите отзиви, които прочетох в Интернет, получихме изключително грубо отношение при опит за връзка с него в работно време по телефон, при положение, че сам бе предоставил визитната си картичка и тази възможност. Неотзивчив, избухлив, кара се и причинява стрес у пациента. Не препоръчвам в никакъв случай контактуване с този лекар, колкото и добър специалист да е.

# 239
  • Мнения: 2
Д-р Еделвайс Нешкова "ДКЦ ХVII София" - кардиолог и интернист, безобразно арогантно поведение към пациент. Позволява си да прави коментари, които не са свързани с професионалните и задължения. Има нещо много сбъркано в този "лекар". Търсете друг кардиолог.

Общи условия

Активация на акаунт