МНЕНИЕ ЗА 1-ОДЗ ВЪЗРАЖДАНЕ СОФИЯ

  • 17 893
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 721
Може ли да споделят повече актуални впечатления и други?

# 16
  • Мнения: 5
Ще ви дам прост пример в първа група 2015/2016г до момента имат четири карантини от СКАРЛАТИНА - смятате ли че там ще ви гледат децата! Събират се неправомерно пари от учителките, а в нормативна уредба на СО пише че НЯМАТ ПРАВО ДА СЕ СЪБИРАТ ПАРИ ОТ РОДИТЕЛИ, но това е най малкия проблем! Директорката не можеш да я намериш в кабинета и. Но виж в кафето до 11 ДКЦ или срещу 134СОУ гаранция ви давам. Мед сестрата също! Тази градина я поддържа и еврейския дом родители бяхме направили подписка но НИЩО!!! ако имате възможност НЕ СИ ЗАПИСВАЙТЕ ДЕТЕТО ТАМ! МНОГО Е "ЕЛИТНА" АМА САМО НА ПРИКАЗКИ!!!!

# 17
  • София
  • Мнения: 721
Леле! Значи не случайно хората недоволстват и децата са нон стоп болни Sad

# 18
  • Мнения: 1
Не случайно голяма част от мненията за 1одз са отрицателни и възмутителни! Аз също съм изключително недоволна! Не съм от мамите с високи изисквания и очаквания детето да се гледа по учебник,но техните "грижи" не отговарят на  стандартите.  Confused

# 19
  • Мнения: 121
Сви ме стомахът докато чета... Моето момиче тръгва от септември в яслената група и направо ми причернява след прочетеното...

# 20
  • Мнения: 61
Моето дете е в 50-то ОДЗ откъдето като цяло съм много доволна. От утре ще посещава 1-во ОДЗ за 2 седмици. Искам само да ви кажа че с действия нещата се решават. Моето дете също беше бито, съвсем инцидентно и то няколко месеца след като тръгна. Тя нямаше проблем с адаптирането, защото преди това ходеше на частна. 50-то ОДЗ много й хареса и от първия ден ходеше с огромно желание. Но началото на декември едната лелка нещо си е изпуснала нервите, най вероятно я е зашлевила оттам тя е писнала и какво е ставало след това не знам, но детето ми беше сериозно психически травмирано. След грандиозен скандал и родителска среща лелката я уволниха. Но първо - родителите се обединихме, защото много деца споделиха че въпросната лелка е удряла Далия и второ - директорката е много читава. След утре ще пиша впечатления и от 1-во ОДЗ. Детето ми вече говори съвсем разбираемо, а и по поведението й винаги мога да разбера дали нещо не е наред.

# 21
  • Мнения: 121
Моето дете е в 50-то ОДЗ откъдето като цяло съм много доволна. От утре ще посещава 1-во ОДЗ за 2 седмици. Искам само да ви кажа че с действия нещата се решават. Моето дете също беше бито, съвсем инцидентно и то няколко месеца след като тръгна. Тя нямаше проблем с адаптирането, защото преди това ходеше на частна. 50-то ОДЗ много й хареса и от първия ден ходеше с огромно желание. Но началото на декември едната лелка нещо си е изпуснала нервите, най вероятно я е зашлевила оттам тя е писнала и какво е ставало след това не знам, но детето ми беше сериозно психически травмирано. След грандиозен скандал и родителска среща лелката я уволниха. Но първо - родителите се обединихме, защото много деца споделиха че въпросната лелка е удряла Далия и второ - директорката е много читава. След утре ще пиша впечатления и от 1-во ОДЗ. Детето ми вече говори съвсем разбираемо, а и по поведението й винаги мога да разбера дали нещо не е наред.

Как минаха тези 2 седмици, споделете мнение?

# 22
  • Мнения: 61
Трагично... аз я спрях набързо да ходи там, но й остана травма и после като се върна в нейната й градина  плачеше сутрин, че не иска да й се карат. В 1во ОДЗ яслената група трябва да бъде закрита. И вие родителите чиито деца ходят там има какво да направите по въпроса, най малко персонала да бъде сменен. Пенсионерки не могат да се оправят с 20-на бебета, а циганка която ми вика (защото не може да говори нормално) на "Како" няма никакво място около детето ми. Много силно впечатление ми направи август месец когато деца от 1во ОДЗ бяха в нашата градина в сборни групи. Масово родители от 50то ОДЗ с които се познавам се бяха видели в чудо от промяната в поведението и езика на децата им 1 - 2 седмици след сборните групи.
Съжалявам да го кажа, но разликата в класата на двете градини е космическа.

# 23
  • Мнения: 121
Оф направо ще се поболея от ужас и притеснение. Тя още не е тръгнала, ходи си в старата ясла, но моментът наближава и просто не знам... 💔

# 24
  • Мнения: 121
Дано не съм сгрешила, но мненията за 1одз тук и мненията от други майки, които познавам лично се припокриват 1:1, затова реших да не местя детето, ще остане в старата ясла, въпреки, че ни е далече. Отписвам я от 1 одз...

# 25
  • Мнения: 6
Здравейте, моето дете също посещава яслена група в тази градина от около две седмици. За това време не са ги извеждали никига навън. Персоналът наистина е доста неприятен. Доста са възрастни и изключително нагли. За това време вече два пъти боледува, а преди това е ходил в часта градина, където боледуваше мн рядко. Когато и да съм успяла да погледна вътре е изключително подредено, не знам изобщо разрешават ли им да играят с някакви играчки или просто ги оставят да реват.

# 26
  • Мнения: 6
Никога не посрещат децата. Винаги са нацупени. Едната, пълна с изпъкнали очи, изключително неприятна ми крещя еднавечер, че съ дошла до го взема в 17.30 и така съм го травмиралс. Видиш ли, не че имала нещо против дастои, но аз съм го травмирала и щял да намрази градинатазаради мен. А те бяха останали две деца идве лелки и вместо да ги обуят иизведат навън, за да не се чувстват зле, гидържат вътре. Там искат в пет часа вече даса си вкъщи. Постоянно ми връщат детето мръсно - не знам изобщо мият ли имръцете там и много други неща. Аз лично засега не го водя,засъжаление нямам избор и това не можеда продължава вечно, нотърсяварианти да сепрехвърлим другаде.

# 27
  • Мнения: 6
И още нещо се сетих -веднъж, когато го взимах вечертаедната лелка беше си извадила прахосмукачката вече, за да не себави след като последното детеси тръгне и докато децата са вътре явно си чистеше. Зада могат да издишат целия прахоляк.....въобще, директорката според мен е катотях след катовсе още ги държи.....така, че ако някой искада се оплачем заедно, но пред общината, съм съгласна да се включа. Можете дами пишете на лични Simple Smile

# 28
  • Мнения: 121
Майчице... Добре, че я отписах!

# 29
  • София
  • Мнения: 15
Мили мами,
Някакви по - нови и актуални впечатления от1 ОДЗ? Мненията, които прочетох са доста отчайващи, а детенцето ми от 1 седмица ходи там, в детската ясла. Моля за някакви мнения!

Общи условия

Активация на акаунт