МНЕНИЕ ЗА 1-ОДЗ ВЪЗРАЖДАНЕ СОФИЯ

  • 17 955
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте искам да попитам някой имали мнение за 1-ОДЗ София.Записала съм си детето там защото ми е много близо до работното място,но нямам никаква представа за отношението на персонала към децата. моля  ви за помощ Praynig

# 1
  • Мнения: 7
Никой ли няма мнение за 1ОДЗ моля ви помогнете  Praynig

# 2
  • София
  • Мнения: 820
Едва сега виждам темата. Детето ми посещава яслена група там, но се наложи да го преместя. Причината е, че едната сестра го би, заради малка пакост. Има и други бити деца, но родителите си мълчат за съжаление. Явно това е нещо нормално там, защото има оплаквания и от по-големите деца. Моята жалба нямаше ефект и въпросната "персона" си работи още там.
Иначе условията са добри и от останалия персонал съм доволна. Ако имаш въпроси питай.   Hug

# 3
  • София, св. Троица
  • Мнения: 309
Здравейте мами
и аз търсих мнение за тази ясла. Синът ми е записан там, но ходи само 2 дни. Директорката е много мила, но до там. Първия ден, когато го заведох всики деца плачеха, взеха го от мен вкараха го вътре, а на мен ми казаха, че не можело да вляза с него, щала съм да разтроя другите деца. Останах зад вратата и подслушвах и гледах сина си през ключалката  ooooh! пълно безумие, да ме поставят в такава унизителна ситуация. Какво видях - децата вътре реват и лелките крещят и им се карат да не плачат. Разбирам, че говорят високо предвид, това че всички реват, но опредлено им се крещеше и се караха на децата. Дочух злобни коментари по адрес на една майка, която имала наглостта да занесе чаршави или нещо от сорта.. Накрая отовриха вратата, видяха, че седя там като някякъв идеот и съответно ме изгониха извън сградата. Обясниха ми, че всички плачат и това е нормално. На следващия ден, детето въобще не искаше да влиза вътре и лелката го изтръгна от ръцете ми, последваха писъци рев(познавам писъциъте на Кристиян, защото са мнооого силини). Пак ме изгониха навън и ми се скараха. Останах до прозореца и какво чух - удар по дете и злобно изкрещяване "млъквай бе лигльо" Не знам дали беше моето дете, няма как да се види какво се случва вътре. Решихме с мъжа ми да сложим скрита камера в дрехите на детето, но по-късно се отказахме. Нямаме право да записваме и други деца и представете си, че има родители, които да са безкрайно доволни - иди доказвай, че си го направил, за да защитиш детето си...
Следващо нещо - на втория ден като взех(бях се уговорила да ми го изкарат след 2 часа) отварят вратата и срещу входа е тоалетната. Всички деца бяха наредени на гърнета и реват. Попитах ги дали всички ги слагат така, защото моето е с памперс и обясних, че на този етап не е уместно да се правят опити за махане на памперса по ред причини...Казаха ми, че се слагат на всеки час, без значение кой с памперс, кой не, нали трябвало да се научат.... Naughty Това преля чашата. В момента не го водя, нося бележки от педиатъра и бонбони на директорката, поне докато не реша какво да правя.



Всъщност търся родителски кооператив и ако намеря такъв, който да е на близо го отписвам от яслата и толкоз. Тази система е остаряла, нереформирана и гнусна, но нямат интерес да правят каквото и да било просто, защото местата са малко, а наплива голям. С една дума упражняват монопол и могат да си правят каквото поискат с децата. Родителите нямат възможност да разберат какво се случва(защото децата са малки и няма как да разкажат), а и да разберат какво могат да направят?

Това от мен, ще се радвам да прочета и други отзиви. Може би аз съм по-чувствителна и виждам нещата по-лоши от колкото всъщност са...

# 4
  • София
  • Мнения: 820
Всъщност търся родителски кооператив и ако намеря такъв, който да е на близо го отписвам от яслата и толкоз. Тази система е остаряла, нереформирана и гнусна, но нямат интерес да правят каквото и да било просто, защото местата са малко, а наплива голям. С една дума упражняват монопол и могат да си правят каквото поискат с децата. Родителите нямат възможност да разберат какво се случва(защото децата са малки и няма как да разкажат), а и да разберат какво могат да направят?

Aidin, за съжаление си много права. Децата са много малки и не могат да говорят и персонала си прави каквото си поиска. А родителите могат да направят много - от пускането на жалби до саморазправа... От общината ми казаха, че ако и още един родител пусне жалба, ще уволнят дисциплинарно сестрата, която си позволява да бие децата. Но само с моята жалба не става, защото нямам доказателства. Затова, че действайте, защото днес е Вашето дете, а утре е потърпевшо друго, а това оставя трайна следа в психиката на мъника. Моето дете помни още боя, макар да са минали вече 7 месеца оттогава. А условията в яслата са много добри, за разлика от други ОДЗ-та.
Не се отказвайте лесно, а защитете детето си, защото това е важно и синът ви ще го оцени след време! Борете се за правата на детето си! Ако мога да ви бъда полезна съм насреща!

Последна редакция: вт, 30 окт 2012, 18:54 от Савина1

# 5
  • Мнения: 11
В тази ясла основен метод на възпитание е бой. Детето ми ми е разказвало как жестоко се отнасят към непослушните.  Затова съветвам родителите да внимават с персонала там. Мед. сестри отдавна е трябвало да се пенсионират, а не да си изпускат нервите и да бият. 

# 6
  • София, св. Троица
  • Мнения: 309
В тази ясла основен метод на възпитание е бой. Детето ми ми е разказвало как жестоко се отнасят към непослушните.  Затова съветвам родителите да внимават с персонала там. Мед. сестри отдавна е трябвало да се пенсионират, а не да си изпускат нервите и да бият. 

Ужас!!! Изглжда майчинските ми инстинкти и този път са ме ориентирали правилно да не го пускам там. Криси ходи 2 дни за по 2 часа. Знам че имат кофти отношение съдейки по детето си, но нищо конкретно. Той все още не говори много и няма как да ми разкаже...Иначе веднага бих пуснала жалби до всички ....

Днес с детето посетихме един нов РК. Поседяхме не повече от час, докато обсъдим по-важнитре аспекти на тази дейност с другите майки. През това време Криси така хубаво си игра, после не искае да си тръгва...Ето колко просто е всичко. Значи не моето дете или аз сме някакви не адаптиращи се екзмепляри, а системата на държавните ясли е тотално сбъркана. След днешното посещение съм 100 % убедена в това.

# 7
  • София
  • Мнения: 820
 
Останах до прозореца и какво чух - удар по дете и злобно изкрещяване "млъквай бе лигльо" Не знам дали беше моето дете, няма как да се види какво се случва вътре.



Aidin, нали сте били непряк свидетел на удрянето на детето. А никой няма право да сипе обиди по невинните дечица. Ето това е достатъчно да се пусне жалба до община Възраждане  или до Агенцията за закрила на детето.  Такива хора не трябва да работят в детските ясли и аз апелирам всички да се борим против това!
 

# 8
  • Мнения: 11
Савина 1, много си права, че не трябва да си мълчим, а да пускаме жалби или да се борим по някакъв начин против всичко това!

# 9
  • София, св. Троица
  • Мнения: 309
Момичета, прави сте че трябва да се пускат жалби. В случая обаче няма за какво да пускам жалба. Първо е минало доста време, второ, никой няма да обърне внимание за нещо, което ми се е дочуло. Това, за което трябва да се борим е промяна на системата, създаване на конкуренция и слагане на камери във всяка ясла. За съжаление дори по тази така болна тема няма единодушие между майките. Попаднах на теми, в които се коментира точно слагането на камери, дори една майка беше направила група във ФБ и до там е приключило всичко. Има много майки, които са против камерите, както и много, на които просто не им пука какво се случва с децата им...
  bouquet

# 10
  • София, св. Троица
  • Мнения: 309
Мили мами,
Утре пред сградата на Народното събрание ще има протест от 10.00. За него може да се информирате от тук http://www.facebook.com/events/388920554527713/

В тази връзка, всяка от вас може да напише за впечатленията си от яслата, градината и всичко свързано с това, да го публикува във ФБ профила си, в блога си или да го изпрати в редакцията на някоя медиа. В момента всички медии са се обърнали към нас и мисля, че със интерес ще приемат всеки един разказ за нереформираната и изгнила система на държавните детски ясли и градини, а защо не и за частните такива. Аз се обаждах в няколко такива и срещанх същтото отношение към себе си и детето си каквото в кварталното ОДЗ. Според проектозакона ще бъдем задължени да избираме между тях и частните такива, което разбира се клони към изнудване. Ние сме бълграски граждани, плащаме данъците си и имаме право на достойно (и не само) отношение към нашите деца в яслите.


Ако няма къде да публикувате, може да го направите тук и всяка една от нас ще споделя линковете. Така имаме шанс да бъдем чути.

  bouquet

# 11
  • Мнения: 1
Здравейте, мами! Аз съм нова във форума, но някои от направените коментари все едно аз съм ги писала. Моето детенце е в яслената група на 01 ОДЗ. Нямам впечатления за това дали си позволяват да удрят дечица, но отношението на персонала ( не на всички) към родителите е меко казано просташко. Не ми се мисли, ако така крещят и на децата, но за съжаление все още е малък, за да ми разкаже. Една от лелките, дори имаше наглостта да ми каже: " ако не ти харесва срещу вас има частна детска градина". Коментарът е излишен. Разбирам, че работят за малко пари, ама като не им харесва да напуснат. Аз съм педагог по образование, обичам да се занимавам с деца, но като получих месечната си заплата, навремето беше 300 лв и се отказах, намерих си по-платена. Да направят същото и лелките, така няма да тормозят и себе си, и децата, и нас ! Относно сестрата, която си позволява да удря деца, бихте ли споделили на лични, коя от всичките е, за да имам едно наум!

# 12
  • Мнения: 1
Виждам, че темата е стара, но не мога да се сдържа и да не изкажа разочарованието си от 1- во ОДЗ. Все някой ще потърси инфо, може и да е полезно. Персоналът в лицето на госпожите и възпитателките е безхаберен, децата се унижават, претенциите им са големи, а усилията са сведени до минимум. За период от три години на никой от родителите не стана ясно какво правят в групата, единствената информация постъпваше от самите деца. Принципът на работата им е или само лошо и оплакване или нищо! Децата са неглижирани, не се извеждат навън дори в  месеците с хубаво време, да не говорим за по-студените дни. Държат ги в леглата по 4 часа, учителката след три години работа с моето дете го наричаше с грешно име.
Материалната база в групата се поддържа от нерегламентираното събиране на средства от родителите, а уредите в двора са стари и неподдържани. По тази причина децата не се допускат до тях. Мога да пиша още мнооого за 1-во ОДЗ и няма да се сетя за нищо хубаво. Отписах детето си от там с огромно удоволствие...

# 13
  • Мнения: 5
МИЛИ МАМИ ПРАЩАМ ВИ ЛИНК КЪМ ДВЕ ДВЕ ГРУПИ В ФБ. АКО ИСКАТЕ ПИШЕТЕ И ТАМ! ЗАЕДНО ЩЕ УСПЕЕМ СРЕЩУ НАСИЛИЕТО НАД МАЛКИТЕ НИ СЛАДУРКОВЦИ. ИСКАМ ДА ВИ КАЖА ЧЕ В ТАЗИ ГРАДИНА ПО ТОЧНО В ЯСЛЕНАТА ГРУПА ИМА САМО ЕДНА МЕД. СЕСТРА КОЯТО МЕКО КАЗАНО СЕ ДЪРЖИ ПРОСТАШКИ И КЪМ РОДИТЕЛИ И КЪМ ДЕЦА!!! КАЗВА СЕ ДИМИТРИНА КИМОВА!  РЕШИХ ДА СЪЗДАМ ГРУПА В ФБ ЗА ДА ПОМАГАМ И НА ДРУГИ МАМИ В ПОЛОЖЕНИЕ В КОЕТО БЯХ АЗ ЗАРАДИ МЪРЛЯЧКИ КАТО ТАЗИ!!!!

https://www.facebook.com/groups/353616408171955/?pnref=lhc

https://www.facebook.com/groups/669816956498202/

# 14
  • Мнения: 1
Здравейте и от мен! Аз съм от родителите доволни от ОДЗ 1. Синът ми посещава яслата на посоченото ОДЗ от септември 2014г. Нямам впечатления за подобни действия. Ако имаше насилие над моето дете, то нямаше да ходи със желание при децата и леля Диди, както той се изразява. Каката завърши същата детска градина преди няколко години.

Общи условия

Активация на акаунт